Afwateringskanaal 's-Hertogenbosch-Drongelen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Uitmonding in de Maas met de Bovelandsesluis

Het Afwateringskanaal van 's-Hertogenbosch naar Drongelen in Noord-Brabant is tussen 1907 en 1911 gegraven, om Het Bossche Broek te ontlasten bij wateroverlast. Het kanaal begint in het zuiden van de stad, vlakbij het Wilhelminaplein.

Tevens werden er een aantal gemalen gebouwd, die ingezet konden worden als de Maas overstroomde. Die gemalen pompten het water dan in de richting van het afwateringskanaal. Het gemaal bij Drongelen heet het Gansoyen gemaal.

Het kanaal mondt bij de Bovelandsesluis uit in de Bergsche Maas. Deze sluis is gerenoveerd in de periode tussen 1986 en 1988, waarna ze op 22 september 1988 werd heropend.

[bewerken] Trivia

  • In de volksmond wordt het kanaal ook wel Drongels of Drongelens kanaal genoemd. In de omgeving van Waalwijk spreekt men van Drongels kanaal, terwijl de benaming Drongelens Kanaal meer in de regio van 's-Hertogenbosch voor komt.

[bewerken] Afbeeldingen

Persoonlijke instellingen
Naamruimten

Varianten
Handelingen
Navigatie
Informatie
Hulpmiddelen
Afdrukken/exporteren
In andere talen