Amerikaanse Maagdeneilanden op de Olympische Zomerspelen 1988

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Amerikaanse Maagdeneilanden op de Olympische Spelen
Amerikaanse Maagdeneilanden op de Olympische Zomerspelen 1988
Land Amerikaanse Maagdeneilanden
IOC-landcode ISV
NOC Virgin Islands Olympic Committee
externe link
Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel
Aantal deelnemers 22 (19 mannen, 3 vrouwen)
Aantal disciplines 6
Medailles
Rang: 36
goud
0
zilver
1
brons
0
totaal
1
Amerikaanse Maagdeneilanden op de Zomerspelen
1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012
Amerikaanse Maagdeneilanden op de Winterspelen
1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

De Amerikaanse Maagdeneilanden nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel, Zuid-Korea. Het was de vijfde deelname aan de Olympische Zomerspelen. Voor het eerst werd er een medaille behaald. Deze prestatie werd geleverd door de zeiler Peter Holmberg die in de finn klasse de zilveren medaille won.

De zeiler John Foster sr was de eerste deelnemer uit de Amerikaanse Maagdeneilanden die voor de vierde keer aan de Spelen deelnam, vijf deelnemers namen voor de tweede keer deel.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Zeilen Peter Holmberg finn klasse
Zilver

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër (deelname) Discipline Resultaat Prestatie
Neville Hodge (2) 100 m (m) 1e ronde 1R serie 3: 10,73 (5e)
Jimmy Flemming 100 m (m) kwartfinale 1R serie 10: 10,70 (6e)
200 m (m) kwartfinale 1R serie 9: 21,33 (3e)
KF serie 1: 21,23 (6e)
Desai Wynter 400 m (m) 1e ronde 1R serie 7: 48,39 (8e)
Calvin Dallas marathon (m) 77e 2:42.19
Wallace Williams 81e 2:44.40
Marlon Williams (2) 88e 2:52.06
Ruth Morris 200 m (v) 1e ronde 1R serie 2: 24,51 (6e)
400 m (v) 1e ronde 1R serie 6: 55,60 (6e)

Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eric Brodnax eventing 35e -417.80 pnt. (dressuur: -74.20 / cross-country: -333.60 / springen: -10.00)

Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bruce Meredith kkg 50 m, 3-houdingen (m) 47e 1141 pnt.
liggend: 397 (100 - 100 - 99 - 98)
knielend: 380 (93 - 98 - 95 - 95)
staand: 364 (89 - 93 - 90 - 92)
kkg 50 m, liggend (m) 50e 586 pnt. (99 - 98 - 98 - 93 - 100 - 98)

Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stephanie McKnight wegwedstrijd (v) 48e 2:01.50 (+ 0.58)

Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër (deelname) Discipline Resultaat Prestatie
Luke Baldauf plankzeilen (m) 24e 174 pnt. (31 - 31 - 36 - 28 - 52 - 27 - 21 = 226 pnt.)
Peter Holmberg (2) finn klasse (m)
Zilver
40,4 pnt. (23 - 5,7 - 40 - 0 - 5,7 - 3 = 80,4 pnt.)
John Foster sr (4)
John Foster jr (2)
star klasse 20e 137 pnt. (23 - 23 - 26 - 24 - 24 - 21 - 22 = 163 pnt.)
Jean Braure (2)
Hans Reiter
tornado klasse 22e 166 pnt. (27 - 29 - 26 - 27 - 27 -30 = 196 pnt.)

Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hans Foerster 50 m vrij (m) 44e 1R serie 4: 24,72 (5e)
100 m vrij (m) 54e 1R serie 3: 54,29 (2e)
200 m vrij (m) 58e 1R serie 2: 2.01,94 (2e)
Ronald Pickard 50 m vrij (m) 47e 1R serie 3: 25,01 (2e)
100 m vrij (m) 58e 1R serie 3: 54,72 (5e)
Kristan Singleton 200 m vrij (m) 59e 1R serie 2: 2.06,45 (3e)
100 m vlinder (m) 44e 1R serie 2: 1.00,97 (6e)
200 m vlinder (m) 40e 1R serie 4: 2.19,68 (4e)
Kraig Singleton 100 m school (m) 55e 1R serie 2: 1.11,68 (7e)
200 m school (m) 49e 1R serie 1: 2.36,45 (3e)
200 m wissel (m) 46e 1R serie 2: 2.16,93 (3e)
William Cleveland 100 m vlinder (m) 45e 1R serie 2: 1.10,37 (7e)
200 m vlinder (m) 39e 1R serie 1: 2.13,19 (3e)
Hans Foerster
Kristan Singleton
Kristan Singleton
William Cleveland
4x 100 m vrij (m) 18e 1R serie 1: 3.43,23 (6e)
Hans Foerster
Ronald Pickard
Kristan Singleton
William Cleveland
4x 200 m vrij (m) 13e 1R serie 1: 8.15,51 (8e)
Hans Foerster
Kristan Singleton
Kristan Singleton
William Cleveland
4x 100 m wissel (m) 24e 1R serie 1: 4.15,03 (2e)
Tricia Duncan 100 m school (v) 34e 1R serie 2: 1.10,37 (2e)
200 m school (v) 30e 1R serie 1: 2.33,97 (2e)
Bronnen, noten en/of referenties