De Bunker (Eindhoven)
De Bunker is de naam van het studentencentrum in Eindhoven. De bunker dankt zijn naam aan het uiterlijk van het gebouw. Het geheel is uit beton opgetrokken en heeft een vorm als een bunker. Studentencentrum De Bunker ligt aan de John F. Kennedylaan, tegenover het terrein van de Technische Universiteit Eindhoven.
De bunker heeft verschillende functies vervuld. Zo is er ooit een kegelbaan in gehuisvest geweest, evenals de PSV Carnavalsvereniging. Sinds 1969 wordt het beheerd door de Stichting Studentenvoorzieningen Eindhoven en is het specifiek in gebruik genomen ten behoeve van studenten. Het gebouw biedt momenteel plaats aan de sociëteiten van de drie Eindhovense studentenverenigigen, te weten het Eindhovens Studenten Corps, Algemene StudentenVereniging SSRE en de Eindhovense StudentenVereniging Demos. Verdere bunkerparticipanten waren in het verleden de Eindhovense Mensa (tot 2002) en studentencafé De Algemene OntmoetingsRuimte (tot 2004), het Reductiebureau (tot 2000) en ESKafé. Met ingang van najaar 2007 trekken de studentencultuurverenigingen van Eindhoven in de bunker in, op de plek van de voormalige Mensa en AOR.
In de jaren zeventig viel De Bunker op door de leuze gelukkige slaven zijn de ergste vijanden van de vrijheid, die er met verf op was aangebracht. Deze leuze werd pas na vele jaren verwijderd, toen de depolitisering van de studenten reeds lang zijn intrede had gedaan.
[bewerken] Bronnen
- Artikel over verhuizing Reductiebureau http://www.tue.nl/cursor/bastiaan/jaargang43/cursor06/nieuws.shtml
- Reacties op een pagina van Eindhoven in Beeld: http://www.theoldhometown.com/eindhoven/picture/number1532.asp