Dunya en Desie in Marokko
| Dunya & Desie | ||||
| Afbeelding gewenst | ||||
| Regie | Dana Nechushtan | |||
| Scenario | Robert Alberdingk Thijm | |||
| Hoofdrollen | Maryam Hassouni Eva van de Wijdeven Tygo Gernandt |
|||
| Distributie | Independent Films | |||
| Genre | Multicultikomedie | |||
| Taal | Nederlands | |||
| Land | Nederland | |||
| IMDb-profiel | ||||
|
||||
Dunya & Desie is een avontuurlijke en komische feelgood bioscoopfilm uit 2008 naar de televisieserie Dunya & Desie, over de twee hartsvriendinnen uit Amsterdam Noord. De hoofdrollen zijn, net als in de televisieserie, voor Maryam Hassouni (Dunya) en Eva van de Wijdeven (Desie). Tygo Gernandt (Pim) speelt de vriend van Desie. Ook Theo Maassen (Jeff) en Christine van Stralen (moeder van Desie) spelen mee. In de film wordt het verhaal opgepikt als de meiden 18 zijn. In de maanden voor de première werden alle afleveringen herhaald op de televisie door de NPS.
Het scenario voor deze Multicultikomedie is afkomstig van Robert Alberdingk Thijm. De regie is in handen van Dana Nechushtan. Dunya en Desi in Marokko is geproduceerd door Lemming Film. De soundtrack is van Dennis en heet My own little bubble.
Op maandag 5 mei haalde de productie meer dan 100.000 bezoekers en ontving hiervoor een Gouden Film [1]. Op 23 augustus won het de publieksprijs voor de beste jeugdfilm gewonnen op het Sarajevo Film Festival [2] en op 4 november won het de Cifej Prize of the World Academy for Quality Films op het Tel Aviv Filmfestival for Children in Israël.[3]
Inhoud |
[bewerken] Verhaal
Dunya en Desie zijn twee 18-jarige hartsvriendinnen uit Amsterdam Noord. Dunya is Marokkaans, Desie is Nederlands. Op haar verjaardag krijgt Dunya van haar ouders te horen dat ze wordt uitgehuwelijkt aan een Marokkaanse achterneef. Met haar ouders en broer gaat ze naar Marokko om kennis te maken.
Desie werkt in een kapsalon en heeft een verhouding met haar baas. Ze maakt het uit en neemt ook ontslag. Ze raakt zwanger van haar rijschoolleraar, waarop die stelt dat ze het wel leuk hebben met elkaar maar dat het niets serieus is. Desie weet niet of ze de baby wil houden. Omdat haar moeder heel jong zwanger raakte van Desie, vraagt Desie haar om haar mening. Haar moeder vertelt haar dat ze spijt heeft van haar beslissing, om haar te beschermen dat ze niet zo wordt als zij. Dit pakt echter verkeerd uit. Ze reist naar Marokko naar het huis waar Dunya met haar familie is. Ze wil haar vader zoeken. Desie mag blijven slapen, maar niet van harte. Dunya's ouders vinden haar te sletterig en generen zich voor hun ouders en de buren. Dunya wordt door haar ouders verstoten omdat ze met Desie bevriend blijft en terughoudend is over uitgehuwelijking (ze vindt Shamir die door Dunya's vader in dienst is genomen om het huis op te knappen aantrekkelijker dan de achterneef).
Dunya gaat met Desie mee, die op zoek gaat naar haar biologische vader, die in Casablanca zou wonen. Daar blijkt dat hij in het zuiden van Marokko is gaan wonen. Via Marrakesh, waar Dunya en Desie ruzie krijgen maar het weer bijleggen, gaan ze er naar toe. Desie blijkt zwanger van een tweeling. Ze ziet af van abortus. Desie ontmoet haar biologische vader, die nog vaak aan haar denkt. Dunya en Desie gaan terug naar Dunya's familie, die zich met haar verzoent. Desies moeder en pleegvader komen ook naar het huis.
[bewerken] Rolverdeling
| Acteur | Personage | Opmerkingen |
|---|---|---|
| Maryam Hassouni | Dunya El-Beneni | |
| Eva van de Wijdeven | Desie Koppenol | |
| Tygo Gernandt | Pim | |
| Theo Maassen | Jeff | |
| Christine van Stralen | Monique Koppenol | |
| Iliass Ojja | Souffian El-Beneni |
[bewerken] Zie ook
- Dunya & Desie (serie)
[bewerken] Externe links
Bronnen, noten en/of referenties:
- ↑ Gouden film voor 'Dunya & Desie'. De Pers (5 mei 2008).
- ↑ 'Dunya & Desie' wint op filmfestival Sarajevo. DAG, 27 augustus 2008
- ↑ Dunya en Desie winnen weer - Algemeen Dagblad, 4 november 2008
| Nederlandse cinema in 2008 |
|---|
|
Bloedbroeders · TBS · Alibi · Tiramisu · Skin · Zomerhitte · Dunya en Desie in Marokko · Morrison krijgt een zusje · De Fuik · Wijster · De muze · Hitte/Harara · Hoe overleef ik mezelf · Snuf de Hond in oorlogstijd · De Brief voor de koning · De Zeven van Daran, de strijd om Pareo Rots · Het Echte leven · Het wapen van Geldrop · Het Zusje van Katia · Radeloos · Anubis en het pad der 7 zonden · Sinterklaas en het Geheim van het Grote Boek · Bride Flight · I Love Dries · Vox Populi · Ver van Familie · Oorlogswinter · Wit Licht |