Europees kampioenschap voetbal onder 21 - 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Aan het Europees kampioenschap voetbal onder 21 van 2004 (kortweg EK voetbal -21) deden 48 teams mee. Het toernooi werd inclusief de kwalificatiewedstrijden tussen 2002 en 2004 gehouden. Uit de ploegen die dit jaar het eindtoernooi haalden, werd Duitsland als gastland gekozen. De opzet van het eindtoernooi was bijna hetzelfde als vorig jaar. De acht beste teams kwalificeerden zich in twee groepen van vier. De beste nummers twee per groep stromen door naar de halve finale. Bij deze editie van het toernooi werd er ook weer een verliezersfinale gespeeld. Het toernooi werd voor de vijfde keer gewonnen door Italië.

De 48 teams werden verdeeld in twee groepen van vier en acht van vijf. De tien groepswinnaars en zes beste nummers stroomden door naar een play-off-ronde. De acht winnaars daarvan stroomden door naar het hoofdtoernooi, één van de acht winnende landen werd gastland.

Dit toernooi was ook een mogelijkheid tot kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2004 in Athene. Naast organiserend land Griekenland, mochten de beste drie teams aan dit toernooi meedoen.

Kwalificatie[bewerken]

Groep 1[bewerken]

Kwalificatiegroep 1 Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Frankrijk Frankrijk 8 7 1 0 14 0 22
2 Vlag van Cyprus Cyprus 8 5 0 3 12 5 15
3 Vlag van Israël Israël 8 3 1 4 6 11 10
4 Vlag van Slovenië Slovenië 8 2 3 3 4 7 9
5 Vlag van Malta Malta 8 0 1 7 0 13 1
  • Slovenië 1-0 Malta
  • Cyprus 0-1 Frankrijk
  • Frankrijk 1-0 Slovenië
  • Malta 0-1 Israël
  • Malta 0-3 Frankrijk
  • Cyprus 2-0 Malta
  • Cyprus 2-0 Israël
  • Frankrijk 2-0 Malta
  • Israël 0-3 Frankrijk
  • Slovenië 2-0 Cyprus
  • Malta 0-0 Slovenië
  • Israël 0-3 Cyprus
  • Israël 0-0 Slovenië
  • Malta 0-1 Cyprus
  • Frankrijk 2-0 Cyprus
  • Slovenië 1-2 Israël
  • Israël 3-0 Malta
  • Slovenië 0-0 Frankrijk
  • Frankrijk 2-0 Israël
  • Cyprus 4-0 Slovenië

Groep 2[bewerken]

Kwalificatiegroep 2 Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Noorwegen Noorwegen 8 6 1 1 19 4 19
2 Vlag van Denemarken Denemarken 8 6 1 1 24 3 19
3 Vlag van Bosnië en Herzegovina Bosnië en Herzegovina 8 4 1 3 6 10 13
4 Vlag van Roemenië Roemenië 8 2 1 5 6 7 7
5 Vlag van Luxemburg Luxemburg 8 0 0 8 0 31 0
  • Noorwegen 3-0 Denemarken
  • Bosnië & Herzegovina 2-1 Roemenië
  • Denemarken 9-0 Luxemburg
  • Roemenië 0-1 Noorwegen
  • Noorwegen 0-0 Bosnië & Herzegovina
  • Luxemburg 0-2 Roemenië
  • Bosnië & Herzegovina 1-0 Luxemburg
  • Roemenië 0-1 Denemarken
  • Luxemburg 0-5 Noorwegen
  • Denemarken 3-0 Bosnië & Herzegovina
  • Denemarken 2-0 Noorwegen
  • Roemenië 0-1 Bosnië & Herzegovina
  • Luxemburg 0-6 Denemarken
  • Noorwegen 2-1 Roemenië
  • Bosnië & Herzegovina 1-3 Noorwegen
  • Roemenië 2-0 Luxemburg
  • Luxemburg 0-1 Bosnië & Herzegovina
  • Denemarken 0-0 Roemenië
  • Noorwegen 5-0 Luxemburg
  • Bosnië & Herzegovina 0-3 Denemarken
Noorwegen eindigde boven Denemarken op basis van onderling resultaat

Groep 3[bewerken]

Kwalificatiegroep 3 Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Tsjechië Tsjechië 8 6 0 2 17 4 18
2 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 8 6 0 2 11 6 18
3 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 8 3 2 3 5 8 11
4 Vlag van Nederland Nederland 8 1 4 3 6 10 7
5 Vlag van Moldavië Moldavië 8 0 2 6 3 14 2
  • Nederland 0-1 Wit-Rusland
  • Oostenrijk 1-0 Moldavië
  • Wit-Rusland 0-1 Oostenrijk
  • Moldavië 0-2 Tsjechië
  • Oostenrijk 1-1 Nederland
  • Tsjechië 3-0 Wit-Rusland
  • Nederland 0-3 Tsjechië
  • Wit-Rusland 3-1 Moldavië
  • Tsjechië 3-1 Oostenrijk
  • Moldavië 2-2 Nederland
  • Wit-Rusland 2-1 Nederland
  • Moldavië 0-1 Oostenrijk
  • Tsjechië 3-0 Moldavië
  • Oostenrijk 0-2 Wit-Rusland
  • Nederland 0-0 Oostenrijk
  • Wit-Rusland 1-0 Tsjechië
  • Tsjechië 1-2 Nederland
  • Moldavië 0-2 Wit-Rusland
  • Oostenrijk 0-2 Tsjechië
  • Nederland 0-0 Moldavië
Tsjechië eindigde boven Wit-Rusland op basis van onderling resultaat

Groep 4[bewerken]

Kwalificatiegroep 4 Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Polen Polen 8 6 2 0 24 6 20
2 Vlag van Zweden Zweden 8 4 2 2 17 13 14
3 Vlag van Hongarije Hongarije 8 4 0 4 17 13 12
4 Vlag van Letland Letland 8 3 0 5 11 16 9
5 Vlag van San Marino San Marino 8 1 0 7 8 29 3
  • San Marino 1-5 Polen
  • Letland 0-4 Zweden
  • Zweden 1-0 Hongarije
  • Polen 3-0 Letland
  • Hongarije 4-1 San Marino
  • San Marino 0-2 Letland
  • Polen 3-2 Hongarije
  • Polen 7-0 San Marino
  • Hongarije 5-2 Zweden
  • Letland 4-1 San Marino
  • Hongarije 3-1 Letland
  • San Marino 1-5 Zweden
  • Zweden 1-1 Polen
  • San Marino 1-2 Hongarije
  • Letland 0-2 Polen
  • Zweden 6-0* San Marino
  • Polen 1-1 Zweden
  • Letland 2-0 Hongarije
  • Zweden 3-2 Letland
  • Hongarije 1-2 Polen
(*) San Marino won deze wedstrijd met 3-0, omdat Zweden een geschorste speler opstelde.

Groep 5[bewerken]

Kwalificatiegroep 5 Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Schotland Schotland 6 4 1 1 10 6 13
2 Vlag van Duitsland Duitsland 6 4 1 1 11 5 13
3 Vlag van Litouwen Litouwen 6 3 0 3 8 8 9
4 Vlag van IJsland IJsland 6 0 0 6 4 14 0
  • Litouwen 1-4 Duitsland
  • IJsland 0-2 Schotland
  • IJsland 1-2 Litouwen
  • Schotland 1-0 IJsland
  • Duitsland 1-0 Litouwen
  • Litouwen 2-1 Schotland
  • Schotland 2-2 Duitsland
  • Litouwen 3-0 IJsland
  • IJsland 1-3 Duitsland
  • Duitsland 0-1 Schotland
  • Schotland 3-2 Litouwen
  • Duitsland 1-0 IJsland
Schotland eindigde boven Duitsland op basis van onderling resultaat

Groep 6[bewerken]

Kwalificatiegroep 6 Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Spanje Spanje 8 6 1 1 16 2 19
2 Vlag van Griekenland Griekenland 8 3 3 2 10 7 12
3 Vlag van Oekraïne Oekraïne 8 2 5 1 8 5 11
4 Vlag van Noord-Ierland Noord-Ierland 8 2 1 5 8 16 7
5 Vlag van Armenië Armenië 8 1 2 5 5 17 5
  • Griekenland 1-0 Spanje
  • Armenië 1-1 Oekraïne
  • Spanje 1-0 Noord-Ierland
  • Oekraïne 1-1 Griekenland
  • Griekenland 2-1 Armenië
  • Noord-Ierland 1-1 Oekraïne
  • Armenië 2-0 Noord-Ierland
  • Oekraïne 0-0 Spanje
  • Noord-Ierland 2-6 Griekenland
  • Spanje 5-0 Armenië
  • Spanje 2-0 Griekenland
  • Oekraïne 4-0 Armenië
  • Noord-Ierland 1-4 Spanje
  • Griekenland 0-0 Oekraïne
  • Armenië 0-0 Griekenland
  • Oekraïne 1-0 Noord-Ierland
  • Noord-Ierland 3-1 Armenië
  • Spanje 2-0 Oekraïne
  • Griekenland 0-1 Noord-Ierland
  • Armenië 0-2 Spanje

Groep 7[bewerken]

Kwalificatiegroep 7 Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Turkije Turkije 8 7 1 0 18 5 22
2 Vlag van Portugal Portugal 8 6 0 2 20 11 18
3 Vlag van Engeland Engeland 8 3 2 3 14 10 11
4 Vlag van Slowakije Slowakije 8 2 0 6 9 16 6
5 Vlag van Macedonië Macedonië 8 0 1 7 4 23 1
  • Turkije 2-1 Slowakije
  • Portugal 1-0 Macedonië
  • Slowakije 0-4 Engeland
  • Macedonië 0-4 Turkije
  • Turkije 4-2 Portugal
  • Engeland 3-1 Macedonië
  • Portugal 4-2 Engeland
  • Macedonië 0-2 Slowakije
  • Engeland 1-1 Turkije
  • Slowakije 0-2 Portugal
  • Slowakije 0-1 Turkije
  • Macedonië 1-4 Portugal
  • Engeland 2-0 Slowakije
  • Turkije 3-0 Macedonië
  • Portugal 1-2 Turkije
  • Macedonië 1-1 Engeland
  • Engeland 1-2 Portugal
  • Slowakije 5-1 Macedonië
  • Turkije 1-0 Engeland
  • Portugal 4-1 Slowakije

Groep 8[bewerken]

Kwalificatiegroep 8 Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Kroatië Kroatië 6 3 2 1 9 4 11
2 Vlag van België België 6 3 1 2 10 8 10
3 Vlag van Bulgarije Bulgarije 6 3 1 2 7 8 10
4 Vlag van Estland Estland 6 0 2 4 4 10 2
  • België 3-1 Bulgarije
  • Kroatië 3-1 Estland
  • Bulgarije 1-3 Kroatië
  • Estland 0-1 België
  • Kroatië 1-1 België
  • Estland 1-1 Bulgarije
  • Bulgarije 2-1 België
  • Estland 0-0 Kroatië
  • Bulgarije 1-0 Estland
  • België 0-2 Kroatië
  • Kroatië 0-1 Bulgarije
  • België 4-2 Estland
België eindigde boven Bulgarije op basis van onderling resultaat

Groep 9[bewerken]

Kwalificatiegroep 9 Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Italië Italië 8 7 0 1 26 5 21
2 Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro 8 6 1 1 16 8 19
3 Vlag van Finland Finland 8 3 2 3 11 9 11
4 Vlag van Wales Wales 8 2 1 5 5 16 7
5 Vlag van Azerbeidzjan Azerbeidzjan 8 0 0 8 0 20 0
  • Azerbeidzjan 0-3 Italië
  • Finland 2-1 Wales
  • Finland 3-0 Azerbeidzjan
  • Italië 4-1 Tsjechië
  • Wales 1-2 Italië
  • Tsjechië 3-3 Finland
  • Azerbeidzjan 0-1 Wales
  • Serb.& Montenegro 3-0 Azerbeidzjan
  • Italië 1-0 Finland
  • Wales 1-0* Azerbeidzjan
  • Finland 1-2 Servië & Montenegro
  • Finland 1-2 Italië
  • Azerbeidzjan 0-2 Serb.& Montenegro
  • Servië & Montenegro 3-0 Wales
  • Italië 8-1 Wales
  • Azerbeidzjan 0-1 Finland
  • Wales 0-0 Finland
  • Servië & Montenegro 1-0 Italië
  • Italië 6-0 Azerbeidzjan
  • Wales 0-1 Servië & Montenegro
(*) Wales won deze wedstrijd reglementair met 3-0.
Joegoslavië deed vanaf februari 2003
mee alsServië en Montenegro

Groep 10[bewerken]

Kwalificatiegroep 10 Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Zwitserland Zwitserland 8 6 1 1 12 6 19
2 Vlag van Rusland Rusland 8 5 0 3 14 8 15
3 Vlag van Albanië Albanië 8 3 1 4 10 10 10
4 Vlag van Ierland Ierland 8 2 2 4 8 11 8
5 Vlag van Georgië Georgië 8 1 2 5 7 16 5
  • Rusland 2-0 Ierland
  • Zwitserland 2-0 Georgië
  • Albanië 0-0 Zwitserland
  • Georgië 0-3 Rusland
  • Ierland 2-3 Zwitserland
  • Rusland 1-0 Albanië
  • Georgië 1-1 Ierland
  • Albanië 1-4 Rusland
  • Albanië 1-0 Ierland
  • Georgië 0-2 Zwitserland
  • Ierland 2-1* Albanië
  • Zwitserland 1-0 Rusland
  • Ierland 1-1 Georgië
  • Zwitserland 2-1 Albanië
  • Ierland 2-0 Rusland
  • Georgië 3-1 Albanië
  • Albanië 3-0 Georgië
  • Rusland 1-2 Zwitserland
  • Rusland 3-2 Georgië
  • Zwitserland 0-2 Ierland
(*) Albanië won deze wedstrijd reglementair met 3-0, omdat Ierland een geschorste speler opstelde.

Landen die tweede werden[bewerken]

Tweede plaats Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Duitsland Duitsland 6 4 1 1 11 5 13
2 Vlag van Denemarken Denemarken 6 4 1 1 9 3 13
3 Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro 6 4 1 1 11 8 13
4 Vlag van Portugal Portugal 6 4 0 2 15 10 12
5 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 6 4 0 2 6 5 12
6 Vlag van Zweden Zweden 6 3 2 1 12 9 11
7 Vlag van België België 6 3 1 2 10 8 10
8 Vlag van Cyprus Cyprus 6 3 0 3 9 5 9
9 Vlag van Griekenland Griekenland 6 2 2 2 8 6 9
10 Vlag van Rusland Rusland 6 3 0 3 9 8 9

Alleen resultaten van de beste vier teams per groep werden gebruikt.
De zes beste teams kwalificeerden zich voor de play-offs.


Kwalificatie-play-offs[bewerken]

  • Duitsland 1-0 Turkije Vlag van Turkije
  • Turkije 1-1 Duitsland
Vlag van Duitsland Duitsland won in totaal
met 2-1
  • Servië & Montenegro 5-1 Noorwegen Vlag van Noorwegen
  • Noorwegen 3-0 Servië & Montenegro
Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro won in totaal
met 5-4
  • Portugal 1-2 Frankrijk Vlag van Frankrijk
  • Frankrijk 1-2 Portugal
3-3: Vlag van Portugal Portugal won met 4-1
na penalty's
  • Denemarken 1-1 Italië
  • Italië 0-0 Denemarken Vlag van Denemarken
1-1: Vlag van Italië Italië won op uitdoelpunten
  • Wit-Rusland 1-1 Polen Vlag van Polen
  • Polen 0-4 Wit-Rusland
Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland won in totaal
met 5-1
  • Zweden 2-0 Spanje Vlag van Spanje
  • Spanje 1-1 Zweden
Vlag van Zweden Zweden won in totaal
met 3-1
  • Zwitserland 1-2 Tsjechië Vlag van Tsjechië
  • Tsjechië 1-2 Zwitserland
3-3: Vlag van Zwitserland Zwitserland won met 4-3
na penaltys
  • Kroatië 2-0 Schotland Vlag van Schotland
  • Schotland 1-0 Kroatië
Vlag van Kroatië Kroatië won in totaal
met 2-1

Eindtoernooi[bewerken]

Het eindtoernooi werd gehouden in Duitsland, van 27 mei tot en met 8 juni 2004.

Finalegroepen[bewerken]

Groep A Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Italië Italië 3 2 0 1 4 3 6
2 Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro 3 2 0 1 6 5 6
3 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 3 1 1 1 4 4 4
4 Vlag van Kroatië Kroatië 3 0 1 2 3 5 1
27 mei Italië 1-2 Wit-Rusland Bochum
Servië & Montenegro 3-2 Kroatië Oberhausen
29 mei Wit-Rusland 1-1 Kroatië Oberhausen
Italië 2-1 Servië & Montenegro Bochum
1 juni Italië 1-0 Kroatië Bochum
Wit-Rusland 1-2 Servië & Montenegro Oberhausen
Groep B Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Zweden Zweden 3 3 0 0 8 3 9
2 Vlag van Portugal Portugal 3 1 1 1 5 6 4
3 Vlag van Duitsland Duitsland 3 1 0 2 4 5 3
4 Vlag van Zwitserland Zwitserland 3 0 1 2 4 7 1
28 mei Duitsland 2-1 Zwitserland Mainz
Zweden 3-1 Portugal Mannheim
30 mei Duitsland 1-2 Zweden Mannheim
Zwitserland 2-2 Portugal Mainz
2 juni Duitsland 1-2 Portugal Mainz
Zwitserland 1-3 Zweden Mannheim

Knock-out wedstrijden[bewerken]

Halve finales
zaterdag 5 juni

  • Zweden 1
  • Servië & Montenegro 1

Servië & Montenegro won met 6-5 na penalty's
Oberhausen

  • Italië 3
  • Portugal 1

Bochum

Verliezersfinale
dinsdag 8 juni

  • Zweden 2
  • Portugal 3

Oberhausen

Vlag van Portugal Portugal werd derde
Vlag van Zweden Zweden werd vierde

Finale
Tuesday 8 June

  • Servië & Montenegro 0
  • Italië 3

Bochum

Vlag van Italië Italië werd kampioen
Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro werd tweede

Olympische Kwalificatie[bewerken]

Team Manier van kwalificatie Resultaat OS
Vlag van Griekenland Griekenland gastland OS 4e in groep
Vlag van Italië Italië finalist Brons brons
Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro finalist 4e in groep
Vlag van Portugal Portugal winnaar verliezersfinale 4e in groep

Externe links[bewerken]