Europese kampioenschappen badminton 2010

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
EK Badminton 2010
Gehouden in Manchester, Engeland
Jaar 2010
Data 12 april t/m 18 april
Sport Badminton
Organisator Badminton Europe
Edities
Vorige editie 2008
Volgende editie 2012
Portaal  Portaalicoon   Sport

De 22e editie van het Europees kampioenschap badminton werd georganiseerd door de Engelse stad Manchester. Het toernooi duurde 5 dagen, van 14 april 2010 tot en met 18 april 2010. Het toernooi werd gespeeld in de M.E.N. Arena.

Het Nederlands succes was ver te zoeken op dit toernooi, de hoogst behaalde prestaties waren kwartfinales in het mannen enkelspel, vrouwen enkelspel en het mannen dubbelspel. Echter allen werden in de kwartfinale uitgeschakeld. Het resultaat van België is met een bronzen medaille in het gemengd dubbel een stuk beter.

De Deense overmacht in Europa werd tijdens dit toernooi weer goed duidelijk, met maar liefst vier gouden medailles, twee zilveren en twee bronzen medailles was Denemarken verre weg het best presterende land, gevolgd door Rusland en Duitsland.

Medaille winnaars[bewerken]

Onderdeel Goud 1e plaats Zilver 2e plaats Brons 3e plaats
Men's singles Vlag van Denemarken Peter Gade Vlag van Denemarken Jan Ø. Jørgensen Vlag van Duitsland Marc Zwiebler
Vlag van Engeland Rajiv Ouseph
Women's singles Vlag van Denemarken Tine Rasmussen Vlag van Duitsland Juliane Schenk Vlag van Frankrijk Pi Hongyan
Vlag van Rusland Ella Diehl
Men's doubles Vlag van Denemarken Lars Paaske
Vlag van Denemarken Jonas Rasmussen
Vlag van Denemarken Mathias Boe
Vlag van Denemarken Carsten Mogensen
Vlag van Denemarken Kasper Faust Henriksen
Vlag van Denemarken Anders Kristiansen
Vlag van Duitsland Michael Fuchs
Vlag van Duitsland Ingo Kindervater
Women's doubles Vlag van Rusland Valeria Sorokina
Vlag van Rusland Nina Vislova
Vlag van Bulgarije Petya Nedelcheva
Vlag van Rusland Anastasia Russkikh
Vlag van Engeland Mariana Agathangelou
Vlag van Engeland Heather Olver
Vlag van Denemarken Line Damkjær Kruse
Vlag van Denemarken Mie Schøtt-Kristensen
Mixed doubles Vlag van Denemarken Thomas Laybourn
Vlag van Denemarken Kamilla Rytter Juhl
Vlag van Polen Robert Mateusiak
Vlag van Polen Nadieżda Kostiuczyk
Vlag van België Wouter Claes
Vlag van België Nathalie Descamps
Vlag van Engeland Nathan Robertson
Vlag van Engeland Jenny Wallwork

Uitslagen[bewerken]

Mannen enkel[bewerken]

Het mannen enkel toernooi is gewonnen door de Deen Peter Gade.

  Kwartfinale Halve finale Finale
                                       
  1  Vlag van Denemarken Peter Gade 21 21  
8  Vlag van Engeland Carl Baxter 14 11  
  1  Vlag van Denemarken Peter Gade 18 21 21  
  3  Vlag van Duitsland Marc Zwiebler 21 12 17  
3  Vlag van Duitsland Marc Zwiebler 19 21 21
  5  Vlag van Nederland Dicky Palyama 21 10 16  
    1  Vlag van Denemarken Peter Gade 21 21
  2  Vlag van Denemarken Jan Ø. Jørgensen 14 11
     Vlag van Ierland Scott Evans 21 21 12  
4  Vlag van Engeland Rajiv Ouseph 15 23 21  
4  Vlag van Engeland Rajiv Ouseph 14 20
  2  Vlag van Denemarken Jan Ø. Jørgensen 21 21  
6  Vlag van Denemarken Joachim Persson 13 17
  2  Vlag van Denemarken Jan Ø. Jørgensen 21 21  

Vrouwen enkel[bewerken]

Het vrouwen enkel toernooi is gewonnen door de Deense Tine Rasmussen.

  Kwartfinale Halve finale Finale
                                       
  1  Vlag van Frankrijk Pi Hongyan 21 14 21  
5  Vlag van Bulgarije Petya Nedelcheva 15 21 12  
  1  Vlag van Frankrijk Pi Hongyan 14 13  
  3  Vlag van Duitsland Juliane Schenk 21 21  
3  Vlag van Duitsland Juliane Schenk 21 16 21
  7  Vlag van Nederland Judith Meulendijks 16 21 15  
    3  Vlag van Duitsland Juliane Schenk 19 21 18
  2  Vlag van Denemarken Tine Rasmussen 21 14 21
  6  Vlag van Rusland Ella Diehl 21 21  
4  Vlag van Nederland Jie Yao 18 17  
6  Vlag van Rusland Ella Diehl 14 16
  2  Vlag van Denemarken Tine Rasmussen 21 21  
8  Vlag van Schotland Susan Egelstaff 8 16
  2  Vlag van Denemarken Tine Rasmussen 21 21  

Mannen dubbel[bewerken]

Het mannen dubbel toernooi is gewonnen door het Deense koppel Lars Paaske & Jonas Rasmussen

  Kwartfinale Halve finale Finale
                                       
  1  Vlag van Denemarken Mathias Boe
 Vlag van Denemarken
Carsten Mogensen
21 21  
   Vlag van Polen Adam Cwalina
 Vlag van Polen Michal Logosz
11 12  
  1  Vlag van Denemarken Mathias Boe
 Vlag van Denemarken Carsten Mogensen
21 21  
  4  Vlag van Denemarken Kasper Faust Henriksen
 Vlag van Denemarken Anders Kristiansen
10 15  
4  Vlag van Denemarken Kasper Faust Henriksen
 Vlag van Denemarken Anders Kristiansen
21 21
     Vlag van Nederland Jorrit de Ruiter
 Vlag van Nederland Dave Khodabux
18 16  
    1  Vlag van Denemarken Mathias Boe
 Vlag van Denemarken Carsten Mogensen
22 20
  2  Vlag van Denemarken Lars Paaske
 Vlag van Denemarken Jonas Rasmussen
24 22
     Vlag van Duitsland Michael Fuchs
 Vlag van Duitsland Ingo Kindervater
21 13 21  
   Vlag van Engeland Marcus Ellis
 Vlag van Engeland Peter Mills
10 21 11  
   Vlag van Duitsland Michael Fuchs
 Vlag van Duitsland Ingo Kindervater
10 12
  2  Vlag van Denemarken Lars Paaske
 Vlag van Denemarken Jonas Rasmussen
21 21  
   Vlag van Engeland Chris Adcock
 Vlag van Engeland Robert Blair
20 15
  2  Vlag van Denemarken Lars Paaske
 Vlag van Denemarken Jonas Rasmussen
22 21  

Vrouwen dubbel[bewerken]

Het vrouwen dubbel toernooi is gewonnen door het Russische koppel Valeria Sorokina & Nina Vislova

  Kwartfinale Halve finale Finale
                                       
  1  Vlag van Bulgarije Petya Nedelcheva
 Vlag van Rusland Anastasia Russkikh
21 17 21  
   Vlag van Denemarken Lena Frier Kristiansen
 Vlag van Denemarken Marie Røpke
15 21 6  
  1  Vlag van Bulgarije Petya Nedelcheva
 Vlag van Rusland Anastasia Russkikh
21 21  
     Vlag van Engeland Mariana Agathangelou
 Vlag van Engeland Heather Olver
18 13  
3  Vlag van Frankrijk Laura Choinet
 Vlag van Frankrijk Weny Rasidi
15 21 11
     Vlag van Engeland Mariana Agathangelou
 Vlag van Engeland Heather Olver
21 17 21  
    1  Vlag van Bulgarije Petya Nedelcheva
 Vlag van Rusland Anastasia Russkikh
18 14
  2  Vlag van Rusland Valeria Sorokina
 Vlag van Rusland Nina Vislova
21 21
     Vlag van Duitsland Sandra Marinello
 Vlag van Duitsland Birgit Overzier
21 14 16  
4  Vlag van Denemarken Line Damkjær Kruse
 Vlag van Denemarken Mie Schjøtt-Kristensen
16 21 21  
4  Vlag van Denemarken Line Damkjær Kruse
 Vlag van Denemarken Mie Schjøtt-Kristensen
11 16
  2  Vlag van Rusland Valeria Sorokina
 Vlag van Rusland Nina Vislova
21 21  
   Vlag van Schotland Imogen Bankier
 Vlag van Schotland Emma Mason
14 12
  2  Vlag van Rusland Valeria Sorokina
 Vlag van Rusland Nina Vislova
21 21  

Gemengd dubbel[bewerken]

Het gemengd dubbel toernooi is gewonnen door het Deense koppel Thomas Laybourn & Kamilla Rytter Juhl

  Kwartfinale Halve finale Finale
                                       
  1  Vlag van Denemarken Thomas Laybourn
 Vlag van Denemarken Kamilla Rytter Juhl
21 21  
   Vlag van Polen Wojciech Szkudlarczyk
 Vlag van Polen Agnieszka Wojtkowska
8 10  
  1  Vlag van Denemarken Thomas Laybourn
 Vlag van Denemarken Kamilla Rytter Juhl
21 21  
     Vlag van België Wouter Claes
 Vlag van België Nathalie Descamps
8 14  
   Vlag van Duitsland Ingo Kindervater
 Vlag van Duitsland Birgit Overzier
15 21 17
     Vlag van België Wouter Claes
 Vlag van België Nathalie Descamps
21 19 21  
    1  Vlag van Denemarken Thomas Laybourn
 Vlag van Denemarken Kamilla Rytter Juhl
21 18 21
  2  Vlag van Polen Robert Mateusiak
 Vlag van Polen Nadieżda Kostiuczyk
19 21 12
     Vlag van Rusland Alexandr Nikolaenko
 Vlag van Rusland Valeria Sorokina
17 18  
3  Vlag van Engeland Nathan Robertson
 Vlag van Engeland Jenny Wallwork
21 21  
3  Vlag van Engeland Nathan Robertson
 Vlag van Engeland Jenny Wallwork
18 21 9
  2  Vlag van Polen Robert Mateusiak
 Vlag van Polen Nadiezda Kostiuczyk
21 18 21  
8  Vlag van Oekraïne Valeriy Atrashchenkov
 Vlag van Oekraïne Elena Prus
10 5
  2  Vlag van Polen Robert Mateusiak
 Vlag van Polen Nadieżda Kostiuczyk
21 21  

Medaille klassement[bewerken]

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1 Vlag van Denemarken Denemarken 4 2 2 8
2 Vlag van Rusland Rusland 1 1 1 3
3 Vlag van Duitsland Duitsland 0 1 2 3
4 Vlag van Polen Polen 0 1 0 1
Vlag van Bulgarije Bulgarije 0 1 0 1
6 Vlag van Engeland Engeland 0 0 3 3
7 Vlag van Frankrijk Frankrijk 0 0 1 1
Vlag van België België 0 0 1 1

Externe links[bewerken]