Gezamenlijk team op de Olympische Zomerspelen 1992

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Gezamenlijk team op de Olympische Spelen
Gezamenlijk team op de Olympische Zomerspelen 1992
Land Gezamenlijk team
IOC-landcode EUN
Olympische Zomerspelen 1992 in Barcelona
Medailles
Rang: 1
goud
45
zilver
38
brons
29
totaal
112
Gezamenlijk team op de Zomerspelen
1992
Gezamenlijk team op de Winterspelen
1992
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie (1952 - 1988)
Vlag van Armenië Armenië (1994 - )
Vlag van Azerbeidzjan Azerbeidzjan (1996 - )
Vlag van Wit-Rusland 1991-1995 Wit-Rusland (1994 - )
Vlag van Georgië Georgië (1994 - )
Vlag van Kazachstan Kazachstan (1994 - )
Vlag van Kirgizië Kirgizië (1994 - )
Vlag van Moldavië Moldavië (1994 - )
Vlag van Rusland Rusland (1994 - )
Vlag van Tadzjikistan Tadzjikistan (1996 - )
Vlag van Turkmenistan Turkmenistan (1996 - )
Vlag van Oekraïne Oekraïne (1994 - )
Vlag van Oezbekistan Oezbekistan (1994 - )
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Het Gezamenlijk team op de Olympische Spelen bestond uit de voormalige Sovjet-republieken met uitzondering van de Baltische staten. Ze werden ook informeel het Gemenebest van Onafhankelijke Staten (GOS) genoemd alhoewel Georgië pas lid werd van het GOS in 1993.

Het team droeg de naam "Equipe Unifiée", had de IOC-code "EUN" en voerden de olympische vlag. De volgende staten waren onderdeel van het Gezamenlijk team:

Medailles[bewerken]

Het Gezamenlijk team was het succesvolste team op de Zomerspelen van 1992, ze namen de eerste positie in op de medaillespiegel, met 45 gouden, 38 zilveren en 29 bronzen medailles.

Sport Discipline Medaille Winnaars
Atletiek
mannen
50 km snelwandelen
Goud
Andrej Perlov
Polsstokhoogspringen
Goud
Maksim Tarasov
Kogelslingeren
Goud
Andrej Abduvalijev
Polsstokhoogspringen
Zilver
Igor Trandenkov
Kogelslingeren
Zilver
Igor Astapkovitsj
Kogelstoten
Brons
Vjatsjeslav Lykho
Kogelslingeren
Brons
Igor Nikoelin
Atletiek
vrouwen
3000m
Goud
Jelena Romanova
Marathon
Goud
Valentina Jegorova
4x 400m estafette
Goud
Olga Bryzgina / Ljoedmila Dzjigalova / Olga Nazarova / Jelena Roezina
Kogelstoten
Goud
Svetlana kriveljova
400m
Zilver
Olga Bryzgina
800m
Zilver
Lilia Noeroetdinova
1500m
Zilver
Ljoedmila Rogatsjova
3000m
Zilver
Tatjana Dorovskikh
4x 100m estafette
Zilver
Olga Bogoslovskaja / Galina Maltsjoegina / Irina Privalova / Marina Trandenkova
10 km snelwandelen
Zilver
Jelena Nikolajeva
Verspringen
Zilver
Inessa Kravets
Speerwerpen
Zilver
Natalja Sjikolenko
Zevenkamp
Zilver
Irina Belova
100m
Brons
Irina Privalova
Basketbal Vrouwen
Goud
Olympisch team
Boogschieten Vrouwen
Brons
Natalia Valeeva
Vrouwen team
Brons
Natalia Valeeva / Chatoena Kvoerivisjvili / Ludmilla Arzhannikova
Gewichtheffen Lichtgewicht
Goud
Israel Militosjan
Middengewicht
Goud
Fjodor Kassapu
Midden-zwaargewicht
Goud
Kakhi Kakhiashvili
Zwaargewicht I
Goud
Viktor Tregoebov
Super-zwaargewicht
Goud
Aleksandr Koerlovitsj
Midden-zwaargewicht
Zilver
Sergei Syrtsov
Zwaargewicht I
Zilver
Timoer Taimazov
Zwaargewicht II
Zilver
Artoer Akojev
Super-zwaargewicht
Zilver
Leonid Taranenko
Handbal Mannen
Goud
Olympisch team
Vrouwen
Brons
Olympisch team
Judo
mannen
Extra-lichtgewicht
Goud
Nasim Gusseinov
Zwaargewicht
Goud
Daid Sjakalatsjvili
Half-zwaargewicht
Brons
Dmitri Sergejev
Judo
vrouwen
Half-middengewicht
Brons
Elena Patrova
Kanovaren C2 500m
Goud
Aleksandr Maseikov / Dmitri Dovgalenok
C1 500m
Zilver
Michail Sliwinski
Moderne vijfkamp Team
Goud
Eduard Zenovka / Anatoli Starostin / Dmitri Svatkovski
Individueel
Brons
Eduard Zenovka
Roeien
vrouwen
Dubbel-vier
Goud
Jelena Chloptseva / Jekaterina Chodotovitsj / Tatjana Oestjoezjanina / Antonina Zelikovitsj
Schermen
mannen
Sabel team
Goud
Grigori Kirijenko / Aleksandr Sjirsjov / Vadim Goettsajt / Stanislav Pozdnijakov / Georgi Pogossov
Floret
Zilver
Sergei Goloebitsky
Degen
Zilver
Pavel Kolobkov
Degen team
Brons
Pavel Kolobkov / Andrei Sjoevalov / Sergej Kravtsjoek / Sergej Kostarev / Valeri Zakharevitsj
Schermen
vrouwen
Floret
Brons
Tatjana Sadovskaja
Schietsport
mannen
KKG 50m 3 houdingen
Goud
Gratsja Petikjan
Luchtgeweer 10m
Goud
Joeri Fedkin
Vrij pistool 25m
Goud
Konstantin Loekasjik
Luchtpistool 10m
Zilver
Sergej Pyzjanov
Lopendschijf 10m
Zilver
Anatoli Asrabajev
Snelvuurpistool 25m
Brons
Vladimir Vokhmianin
Schietsport
vrouwen
Sportpistool 25m
Goud
Marina Logvinenko
Luchtpistool 10m
Goud
Marina Logvinenko
Schoonspringen
mannen
3m plank
Brons
Dmitri Saoetin
Schoonspringen
vrouwen
3m plank
Zilver
Irina Lasjko
Torenspringen
Zilver
Jelena Mirosjina
Tennis Heren enkelspel
Brons
Andrej Tsjerkasov
Dames dubbelspel
Brons
Leila Meskhi / Natasja Zvereva
Turnen
mannen
Team
Goud
Valeri Belenki / Igor Korobtsjinski / Grigori Misjoetin / Roestam Sjaripov / Vitaly Tsjerbo / Aleksej Voropajev
Meerkamp
Goud
Vitaly Tsjerbo
Brug
Goud
Vitaly Tsjerbo
Paard voltige
Goud
Vitaly Tsjerbo
Ringen
Goud
Vitaly Tsjerbo
Sprong
Goud
Vitaly Tsjerbo
Meerkamp
Zilver
Grigori Misjoetin
Rek
Zilver
Grigori Misjoetin
Sprong
Zilver
Grigori Misjoetin
Vloer
Zilver
Grigori Misjoetin
Meerkamp
Brons
Valeri Belenki
Brug
Brons
Igor Korobtsjinski
Turnen
vrouwen
Team
Goud
Svetlana Boginskaja / Rozalja Galijeva / Tatjana Goetsoe / Jelena Groedneva / Tatjana Lysenko / Oksana Tsjoesovitina
Meerkamp
Goud
Tatjana Goetsoe
Evenwichtsbalk
Goud
Tatjana Lysenko
Brug ongelijk
Zilver
Tatjana Goetsoe
Sprong
Brons
Tatjana Lysenko
Vloer
Brons
Tatjana Goetsoe
Turnen
RSG
Meerkamp
Goud
Aleksandra Timosjenko
Meerkamp
Brons
Oksana Skaldina
Volleybal Vrouwen
Zilver
Olympisch team
Waterpolo Mannen
Brons
Olympisch team
Worstelen
Grieks-Romeins
Licht-vlieggewicht
Goud
Oleg Koetsjerenko
Weltergewicht
Goud
Mnatsakan Iskandarjan
Super-zwaargewicht
Goud
Aleksandr Karelin
Vlieggewicht
Zilver
Alfred Ter-Mkrtchyan
Vedergewicht
Zilver
Sergej Martina
Lichtgewicht
Zilver
Islam Doegoetsjijev
Middengewicht
Brons
Daulet Toerlykhanov
Half-zwaargewicht
Brons
Gogi Kogoeasjvili
Zwaargewicht
Brons
Sergej Demjasjkevitsj
Worstelen
Vrije stijl
Lichtgewicht
Goud
Arsen Fadzajev
Half-zwaargewicht
Goud
Makharbek Khadartsev
Zwaargewicht
Goud
Leri Khabelov
Bantamgewicht
Zilver
Sergej Smal
Middengewicht
Zilver
Elmach Zjabrailov
Licht-vlieggewicht
Brons
Voegar Oroedzjev
Super-zwaargewicht
Brons
David Gobedzjisjvili
Zwemmen
mannen
50m vrije slag
Goud
Aleksandr Popov
100m vrije slag
Goud
Aleksandr Popov
200m vrije slag
Goud
Jevgeni Sadovy
400m vrije slag
Goud
Jevgeni Sadovy
4x 200m vrije slag
Goud
Jevgeni Sadovy / Dmitri Lepikov / Veniamin Tayanovich / Vladimir Pyshenko
200m rugslag
Zilver
Vladimir Selkov
4x 100m vrije slag
Zilver
Aleksandr Popov / Pavel Khnykin / Yuriy Bashkatov / Gennadiy Progola
4x 100m wisselslag
Zilver
Aleksandr Popov / Pavel Khnykin / Vladimir Selkov / Vasiliy Ivanoov
Zwemmen
vrouwen
100m schoolslag
Goud
Elena Roudkovskaja
4x 100m wisselslag
Brons
Olga Kirichenko / Natalya Mescheryakova / Yelena Rudkovskaya / Nina Zjivanevskaja
Bronnen, noten en/of referenties