Groot-Brittannië op de Olympische Zomerspelen 2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Groot-Brittannië op de Olympische Spelen
Groot-Brittannië op de Olympische Zomerspelen 2008
Land Groot-Brittannië
IOC-landcode GBR
NOC British Olympic Association
(en) externe link
Olympische Zomerspelen 2008 in Peking
Vlaggendrager Mark Foster (opening),
Chris Hoy (sluiting)
Aantal deelnemers 311
Aantal disciplines 20
Aantal officials 236
Medailles
Rang: 4
goud
19
zilver
13
brons
15
totaal
47
Groot-Brittannië op de Zomerspelen
Als Groot-Brittannië en Ierland:
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924
Als Groot-Brittannië en Noord-Ierland:
1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012
Groot-Brittannië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Groot-Brittannië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking, China. Groot-Brittannië debuteerde op de eerste Zomerspelen in 1896 en deed in 2008 voor de 26e keer mee.

Getalsmatig waren het de meest succesvolle Spelen ooit, op de Spelen van Londen in 1908 na. Er werd 19 keer goud en 47 medailles in totaal gewonnen. De Britten presteerden vier jaar voor de Spelen in eigen land al zeer goed.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Christine Ohuruogu 400 m (v)
Goud
Boksen James Degale vlieggewicht (tot 75 kg) (m)
Goud
Kanovaren Tim Brabants K1 1000 m (m)
Goud
Roeien Mark Hunter
Zac Purchase
lichte dubbel-twee (m)
Goud
Tom James
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
Steve Williams
vier-zonder (m)
Goud
Wielersport Chris Hoy sprint (m)
Goud
keirin (m)
Goud
Bradley Wiggins achtervolging (m)
Goud
Chris Hoy
Jason Kenny
Jamie Staff
teamsprint (m)
Goud
Bradley Wiggins
Ed Clancy
Paul Manning
Geraint Thomas
team achtervolging (m)
Goud
Victoria Pendleton sprint (v)
Goud
Rebecca Romero achtervolging (v)
Goud
Nicole Cooke wegwedstrijd (v)
Goud
Zeilen Ben Aislie finn klasse (m)
Goud
Paul Goodison laser klasse (m)
Goud
Iain Percy
Andrew Simpson
star klasse (m)
Goud
Sarah Ayton
Sarah Webb
Pippa Wilson
yngling klasse (v)
Goud
Zwemmen Rebecca Adlington 400 m vrij (v)
Goud
800 m vrij (v)
Goud
Atletiek Phillips Idowu hink-stap-springen (m)
Zilver
Germaine Mason hoogspringen (m)
Zilver
Kanovaren David Florence C1 slalom (m)
Zilver
Moderne vijfkamp Heather Fell vrouwen
Zilver
Roeien Richard Egington
Alastair Heathcote
Matt Langridge
Tom Lucy
Acer Nethercott
Alex Patridge
Colin Smith
Tom Stellard
Josh West
acht (m)
Zilver
Debbie Flood
Katherine Grainger
Frances Houghton
Annie Vernon
dubbel-vier (v)
Zilver
Wielersport Jason Kenny sprint (m)
Zilver
Ross Edgar keirin (m)
Zilver
Wendy Houvenaghel achtervolging (v)
Zilver
Emma Pooley wegtijdrit (v)
Zilver
Zeilen Joe Glanfield
Nick Rogers
470 klasse (m)
Zilver
Zwemmen David Davies 10 km open water (m)
Zilver
Keri-Anne Payne 10 km open water (v)
Zilver
Atletiek Tasha Danvers 400 m horden (v)
Brons
Boksen Tony Jeffries halfzwaargewicht (tot 81 kg) (m)
Brons
David Price superzwaargewicht (boven 91 kg) (m)
Brons
Gymnastiek Louis Smith voltige (m)
Brons
Kanovaren Tim Brabants K1 500 m (m)
Brons
Paardensport Kristina Cook eventing
Brons
Kristina Cook
Sharon Hunt
Daisy Dick
William Fox-Pitt
Mary King
eventing team
Brons
Roeien Matthew Wells
Stephan Rowbotham
dubbel-twee (m)
Brons
Anna Bebington
Elise Laverick
dubbel-twee (v)
Brons
Taekwondo Sarah Stevenson boven 67 kg (v)
Brons
Wielersport Steve Burke achtervolging (m)
Brons
Chris Newton puntenkoers (m)
Brons
Zeilen Bryony Shaw plankzeilen (v)
Brons
Zwemmen Joanne Jackson 400 m vrij (v)
Brons
Cassandra Patten 10 km open water (v)
Brons
Bronnen, noten en/of referenties