Het 20e Cavalerie
| Het 20e Cavalerie | ||||
| Stripreeks | Lucky Luke | |||
| Volgnummer | Het escorte | |||
| Scenario | René Goscinny | |||
| Tekeningen | Maurice de Bevere (Morris) | |||
| Type | softcover | |||
| Pagina's | 46 | |||
| Albums van Lucky Luke | ||||
|
||||
Het 20e Cavalerie (Le 20ème de cavalerie) is het zevenentwintigste album in de Lucky Luke-stripreeks. Het is geschreven door René Goscinny en getekend door Maurice de Bevere (Morris) in 1965. Het is uitgegeven door Dupuis.
Inhoud [bewerken]
In het gebied Wyoming is er vrede gesloten met de plaatselijke indianen. Als de kolonisten niet op bizons jagen zullen de indianen hen de vrije doorgang geven. Om de rust te bewaren, is er in Fort Cheyenne een regiment-cavalerie gestationeerd (Het 20e Cavalerie). Als de kolonel van het regiment, de opvliegerige MacStraggle hoort dat de indianen een kolonist hebben aangevallen en ook nog eens beweren dat er door hen op bizons gejaagd is, breekt er bijna een oorlog uit. Om de vrede te bewaren wordt Lucky Luke naar Fort Cheyenne gestuurd, om MacStraggle rustig te houden. Lucky Luke ontdekt dat er een blanke, Derek Flood, onder de indianen is die beide partijen tegen elkaar uitspeelt, om wraak te nemen op het 20e cavalerie, dat hem ooit weggestuurd heeft. Als de indianen, voldoende opgestookt door Flood, het fort belegeren gaat Lucky, samen met een soldaat, hulp halen. Als de cavalerie komt geven de indianen zich over. Flood wordt vervolgens ontmaskerd als de moordenaar van de bizons en uitgeleverd aan de cavalerie. De cavalerie en de indianen komen weer tot een compromis en alles is weer in orde, waarop Lucky Luke de cavalerie, voor altijd, verlaat.
Achtergronden bij het verhaal [bewerken]
- Het verhaal sluit aan op De Zwarte Heuvels, hoewel het niet na dit album verscheen. Hierin wordt het gebied Wyoming voor kolonisatie opengesteld. Ook het personage Dolle Hond komt in beide albums voor.
- Kolonel MacStraggle is een karikatuur van filmacteur Randolph Scott.