Hockey op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Hockey is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene. Alle wedstrijden in het olympische hockeytoernooi vonden plaats in het olympisch hockeycentrum van het Helliniko Olympisch Complex. Aan het toernooi deden tien vrouwenteams en twaalf mannenteams mee.

Heren[bewerken]

De 12 deelnemende teams werden over twee groepen verdeeld, die een halve competitie speelden, de groepwinnaars en de nummers 2 plaatsten zich voor de halve finales, nummers 3 en 4 voor de strijd om de 5de plaats.
(Tijden zijn in CEST (UTC+2), Athene is UTC+3)

Voorronde[bewerken]

Groep A[bewerken]

datum tijd land land
15 augustus 17:00 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 1 – 1 Vlag van Spanje Spanje
17:30 Vlag van Duitsland Duitsland 2 – 1 Vlag van Pakistan Pakistan
19:00 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 3 – 1 Vlag van Egypte Egypte
17 augustus 7:30 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 3 – 2 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
17:30 Vlag van Egypte Egypte 0 – 7 Vlag van Pakistan Pakistan
19:30 Vlag van Spanje Spanje 1 – 1 Vlag van Duitsland Duitsland
19 augustus 9:30 Vlag van Pakistan Pakistan 3 – 0 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
17:00 Vlag van Duitsland Duitsland 6 – 1 Vlag van Egypte Egypte
17:30 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 1 – 5 Vlag van Spanje Spanje
21 augustus 7:30 Vlag van Egypte Egypte 0 – 11 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
19:00 Vlag van Spanje Spanje 4 – 0 Vlag van Pakistan Pakistan
19:30 Vlag van Duitsland Duitsland 4 – 1 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
23 augustus 9:30 Vlag van Spanje Spanje 3 – 0 Vlag van Egypte Egypte
17:00 Vlag van Pakistan Pakistan 8 – 2 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
17:30 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 2 – 2 Vlag van Duitsland Duitsland
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Spanje Spanje 5 3 2 0 14 3 11 11
2 Vlag van Duitsland Duitsland 5 3 2 0 15 6 9 11
3 Vlag van Pakistan Pakistan 5 3 0 2 19 8 11 9
4 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 5 2 2 1 17 8 9 8
5 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 5 1 0 4 9 21 -12 3
6 Vlag van Egypte Egypte 5 0 0 5 2 30 -28 0

Groep B[bewerken]

datum tijd land land
15 augustus 7:30 Vlag van Australië Australië 4 – 1 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
9:30 Vlag van Argentinië Argentinië 1 – 2 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika
19:30 Vlag van Nederland Nederland 3 – 1 Vlag van India India
17 augustus 9:30 Vlag van Argentinië Argentinië 2 – 2 Vlag van Australië Australië
17:00 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika 2 – 4 Vlag van India India
19:00 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 3 – 4 Vlag van Nederland Nederland
19 augustus 7:30 Vlag van Nederland Nederland 3 – 2 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika
19:00 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 3 – 1 Vlag van Argentinië Argentinië
19:30 Vlag van Australië Australië 4 – 3 Vlag van India India
21 augustus 9:30 Vlag van India India 1 – 2 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
17:00 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika 2 – 3 Vlag van Australië Australië
17:30 Vlag van Argentinië Argentinië 2 – 4 Vlag van Nederland Nederland
23 augustus 7:30 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 4 – 1 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika
19:00 Vlag van India India 2 – 2 Vlag van Argentinië Argentinië
19:30 Vlag van Australië Australië 1 – 2 Vlag van Nederland Nederland
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Nederland Nederland 5 5 0 0 16 9 7 15
2 Vlag van Australië Australië 5 3 1 1 14 10 4 10
3 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 5 3 0 2 13 11 2 9
4 Vlag van India India 5 1 1 3 11 13 -2 4
5 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika 5 1 0 4 9 15 -6 3
6 Vlag van Argentinië Argentinië 5 0 2 3 8 13 -5 2

Plaatsingswedstrijden 9e t/m 12e plaats[bewerken]

9e t/m 12e plaats[bewerken]

datum tijd land land
25 augustus 7:30 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika 5 – 1 Vlag van Egypte Egypte
10:00 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 4 – 1 Vlag van Argentinië Argentinië

11e-12e plaats[bewerken]

datum tijd land land
27 augustus 8:00 Vlag van Egypte Egypte 2 – 4 Vlag van Argentinië Argentinië

9e-10e plaats[bewerken]

datum tijd land land
27 augustus 10:30 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika 1 – 1 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië

Groot-Brittannië wint na verlengingen de strafballenserie met 4-3.

Plaatsingswedstrijden 5e t/m 8e plaats[bewerken]

5e t/m 8e plaats[bewerken]

datum tijd land land
25 augustus 17:00 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 4 – 3 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
19:30 Vlag van Pakistan Pakistan 3 – 0 Vlag van India India

7e-8e plaats[bewerken]

datum tijd land land
27 augustus 7:30 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 2 – 5 Vlag van India India

5e-6e plaats[bewerken]

datum tijd land land
27 augustus 10:00 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 2 – 4 Vlag van Pakistan Pakistan

Halve Finales[bewerken]

datum tijd land land
25 augustus 17:30 Vlag van Nederland Nederland 3 – 2 Vlag van Duitsland Duitsland
20:00 Vlag van Spanje Spanje 3 – 6 Vlag van Australië Australië

Bronzen Finale[bewerken]

datum tijd land land
27 augustus 17:00 Vlag van Duitsland Duitsland 4 – 3 Vlag van Spanje Spanje

Finale[bewerken]

datum tijd land land
27 augustus 19:30 Vlag van Nederland Nederland 1 – 2 Vlag van Australië Australië

Eindrangschikking[bewerken]

rang land sporter(s)
Goud Vlag van Australië AUS Jamie Dwyer, Liam De Young, Michael McCann, Troy Elder, Robert Hammond, Nathan Eglington, Mark Knowles, Michael Brennan, Grant Schubert, Bevan George, Mark Hickman, Matthew Wells, Travis Brooks, Brent Livermore, Dean Butler, Stephen Mowlam
Zilver Vlag van Nederland NED Guus Vogels, Geert-Jan Derikx, Erik Jazet, Rob Derikx, Floris Evers, Sander van der Weide, Taeke Taekema, Marten Eikelboom, Jeroen Delmee, Klaas Veering, Teun de Nooijer, Karel Klaver, Rob Reckers, Matthijs Brouwer, Jesse Mahieu
Brons Vlag van Duitsland GER Clemens Arnold, Christian Schulte, Philipp Crone, Eike Duckwitz, Björn Michel, Sascha Reinelt, Christoph Eimer, Björn Emmerling, Sebastian Biederlack, Tibor Weißenborn, Florian Kunz, Timo Weß, Christoph Bechmann, Christopher Zeller, Matthias Witthaus, Justus Scharowsky
4 Vlag van Spanje ESP Bernardino Herrera, Santi Freixa, Kiko Fábregas, Juan Escarré, Alex Fábregas, Pablo Amat, Eduardo Tubau, Eduardo Aguilar, Ramón Alegre, Josep Sánchez, Victor Sojo, Xavier Ribas, Albert Sala, Rodrigo Garza, Javier Bruses, David Alegre
5 Vlag van Pakistan PAK Ahmad Alam, Kashif Jawwad, Nadeem Muhammad, Ghazanfar Ali, Adnan Maqsood, Waseem Ahmad, Dilawar Hussain, Rehan Butt, Sohail Abbas, Ali Raza, Shabbir Muhammad, Salman Akbar, Zeeshan Ashraf, Muddasar Ali Khan, Shakeel Abbasi, Tariq Aziz
6 Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Simon Towns, Mitesh Patel, Kosoof Dave, Darren Smith, Wayne McIndoe, Dion Gosling, Blair Hopping, Dean Couzins, Umesh Parag, Bevan Hari, Paul Woolford, Kyle Pontifex, Philip Burrows, Hayden Shaw, James Nation, Gareth Brooks
7 Vlag van India IND Devesh Chauhan, Dilip Tirkey, Sandeep Singh, Ignace Tirkey, Prabhjot Singh, Deepak Thakur, Dhanraj Pillay, Baljeet Singh, Gagan Ajit Singh, Adrian D'Souza, William Xalco, Viren Rasquinha, Arjun Halappa, Adam Sinclair, Harpal Singh, Vikram Pillay
8 Vlag van Zuid-Korea KOR Ko Dong-sik, Ji Seong-hwan, Kim Yong-bae, Kang Seong-jung, Yeo Woon-kon, Kim Jung-chul, Song Seung-tae, Lim Jung-woo, Lee Jung-seon, Han Hyung-bae, Kim Jong-min, You Hyo-sik, Jeon Jong-ha, Kim Kyung-seok, Jang Jong-hyun, Seo Jong-ho
9 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Simon Mason, Jimi Lewis, Rob Moore, Craig Parnham, Niall Stott, Tom Bertram, Mark Pearn, Jimmy Wallis, Brett Garrard, Ben Hawes, Daniel Hall, Michael Johnson, Guy Fordham, Barry Middleton, Graham Dunlop, Graham Moodie
10 Vlag van Zuid-Afrika RSA David Staniforth, Craig Jackson, Craig Fulton, Bruce Jacobs, Gregg Clark, Iain Evans, Emile Smith, Jody Paul, Steven Evans, Eric Rose Innes, Wayne Denne, Chris Hibbert, Jan Symons, Ryan Ravenscroft, Denzil Dolley, Greg Nicoll
11 Vlag van Argentinië ARG Pablo Moreira, Juan Pablo Hourquebie, Maximiliano Caldas, Matias Vila, Ezequiel Paulón, Mario Almada, Carlos Retegui, Rodrigo Vila, Tomás MacCormik, Jorge Lombi, Fernando Zylberberg, Germán Orozco, Matias Paredes, Juan Manuel Vivaldi, Lucas Rey, Lucas Camareri
12 Vlag van Egypte EGY Osama Hassanien, Ahmed Ramadan, Ahmed Mandour, Mohamed Kasbr, Amro Ibrahim, Ahmed Mohamed, Yasser Mohamed, Ahmed Ibrahim, Belal Enaba, Sameh Mohamed, Walid Mohamed, Adnan Ahmed, Amrou Metwalli, Mohamed El Mallah, Mohamed El Sayed, Sayed Hagag

Dames[bewerken]

De 10 deelnemende teams werden over twee groepen verdeeld, die een halve competitie speelden, de groepwinnaars en de nummers 2 plaatsten zich voor de halve finales, nummers 3 en 4 voor de strijd om de 5de plaats.

Voorronde[bewerken]

Groep A[bewerken]

datum tijd land land
14 augustus 9:30 Vlag van China China 3 – 0 Vlag van Japan Japan
19:00 Vlag van Argentinië Argentinië 4 – 0 Vlag van Spanje Spanje
16 augustus 7:30 Vlag van Japan Japan 1 – 3 Vlag van Argentinië Argentinië
17:00 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 0 – 2 Vlag van China China
18 augustus 7:30 Vlag van China China 3 – 0 Vlag van Spanje Spanje
19:00 Vlag van Japan Japan 2 – 0 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
20 augustus 9:30 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 0 – 3 Vlag van Argentinië Argentinië
19:00 Vlag van Spanje Spanje 1 – 2 Vlag van Japan Japan
22 augustus 9:30 Vlag van Spanje Spanje 2 – 3 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
17:00 Vlag van Argentinië Argentinië 2 – 3 Vlag van China China
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van China China 4 4 0 0 11 2 9 12
2 Vlag van Argentinië Argentinië 4 3 0 1 12 4 8 9
3 Vlag van Japan Japan 4 2 0 2 5 7 -2 6
4 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 4 1 0 3 3 9 -6 3
5 Vlag van Spanje Spanje 4 0 0 4 3 12 -9 0

Groep B[bewerken]

datum tijd land land
14 augustus 7:40 Vlag van Nederland Nederland 6 – 2 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika
17:00 Vlag van Australië Australië 1 – 2 Vlag van Duitsland Duitsland
16 augustus 9:30 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika 0 – 3 Vlag van Australië Australië
19:00 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 2 – 3 Vlag van Nederland Nederland
18 augustus 9:30 Vlag van Nederland Nederland 4 – 1 Vlag van Duitsland Duitsland
17:00 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika 0 – 3 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
20 augustus 7:30 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 2 – 2 Vlag van Australië Australië
17:00 Vlag van Duitsland Duitsland 0 – 3 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika
22 augustus 7:30 Vlag van Duitsland Duitsland 3 – 2 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
19:00 Vlag van Australië Australië 0 – 1 Vlag van Nederland Nederland
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1 Vlag van Nederland Nederland 4 4 0 0 14 5 9 12
2 Vlag van Duitsland Duitsland 4 2 0 2 6 10 -4 6
3 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 4 1 1 2 9 8 1 4
4 Vlag van Australië Australië 4 1 1 2 6 5 1 4
5 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika 4 1 0 3 5 12 -7 3

Plaatsingswedstrijden 5e t/m 10e plaats[bewerken]

5e t/m 8e plaats[bewerken]

datum tijd land land
24 augustus 7:30 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 2 – 3 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
10:00 Vlag van Japan Japan 1 – 3 Vlag van Australië Australië

9e-10e plaats[bewerken]

datum tijd land land
26 augustus 8:00 Vlag van Spanje Spanje 3 – 4 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika

7e-8e plaats[bewerken]

datum tijd land land
26 augustus 7:30 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 3 – 1 Vlag van Japan Japan

5e-6e plaats[bewerken]

datum tijd land land
26 augustus 10:00 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 0 – 3 Vlag van Australië Australië

Halve Finales[bewerken]

datum tijd land land
24 augustus 17:00 Vlag van Nederland Nederland 2 – 2 Vlag van Argentinië Argentinië
19:30 Vlag van China China 0 – 0 Vlag van Duitsland Duitsland

Nederland wint na verlengingen de strafballenserie met 4-2. Duitsland wint na verlengingen de strafballenserie met 4-3.

Bronzen Finale[bewerken]

datum tijd land land
26 augustus 17:00 Vlag van Argentinië Argentinië 1 – 0 Vlag van China China

Finale[bewerken]

datum tijd land land
26 augustus 19:30 Vlag van Nederland Nederland 1 – 2 Vlag van Duitsland Duitsland

Eindrangschikking[bewerken]

rang land sporter(s)
Goud Vlag van Duitsland GER Tina Bachmann, Denise Klecker, Mandy Haase, Nadine Ernsting-Krienke, Caroline Casaretto, Natascha Keller, Silke Müller, Marion Rodewald, Heike Lätzsch, Fanny Rinne, Louisa Walter, Anke Kühn, Badri Latif, Julia Zwehl, Sonja Lehmann, Franziska Gude
Zilver Vlag van Nederland NED Clarinda Sinnige, Lisanne de Roever, Macha van der Vaart, Fatima Moreira de Melo, Jiske Snoeks, Maartje Scheepstra, Miek van Geenhuizen, Sylvia Karres, Mijntje Donners, Ageeth Boomgaardt, Minke Smabers, Minke Booij, Janneke Schopman, Chantal de Bruijn, Eefke Mulder, Lieve van Kessel
Brons Vlag van Argentinië ARG Mariela Antoniska, Magdalena Aicega, Marina di Giacomo, Ayelén Stepnik, Alejandra Gulla, Luciana Aymar, Vanina Oneto, Agustina García, Mariana González, Maria Margalot, Maria de la Paz Hernández, Cecilia Rognoni, Paola Vukojicic, Mariné Russo, Inés Arrondo, Claudia Burkart
4 Vlag van China CHN Nie Ya Li, Chen Zhaoxia, Ma Yibo, Cheng Hui, Mai Shaoyan, Huang Junxia, Fu Baorong, Li Shuang, Gao Lihua, Tang Chunling, Zhou Wanfeng, Chen Qunqing, Hou Xiaolan, Zhang Yimeng, Qiu Yingling, Chen Qiuqi
5 Vlag van Australië AUS Toni Cronk, Louise Dobson, Karen Smith, Peta Gallagher, Bianca Netzler, Emily Halliday, Jessica Arrold, Rachel Imison, Carmel Bakurski, Katie Allen, Angie Skirving, Melanie Twitt, Suzie Faulkner, Julie Towers, Katrina Powell, Nikki Hudson
6 Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Kayla Sharland, Emily Naylor, Rachel Sutherland, Meredith Orr, Jaimee Provan, Leisen Jobe, Lizzy Igasan, Stacey Carr, Lisa Walton, Suzie Muirhead, Beth Jurgeleit, Helen Clarke, Diana Weavers, Niniwa Roberts-Lang, Rachel Robertson, Tara Drysdale
7 Vlag van Zuid-Korea KOR Park Yong-sook, Kim Yun-mi, Lee Jin-hee, Yoo Hee-joo, Kim Jung-a, Lee Seon-ok, Lee Mi-seong, Park Eun-kyung, Oh Ko-woon, Kim Seong-eun, Ko Kwang-min, Park Mi-hyun, Kim Jin-kyoung, Lim Ju-young, Kim Mi-seon, Park Jeong-sook
8 Vlag van Japan JPN Rie Terazono, Keiko Miura, Akemi Kato, Yukari Yamamoto, Sachimi Iwao, Chie Kimura, Rika Komazawa, Sakae Morimoto, Kaori Chiba, Naoko Saito, Tomomi Komori, Nami Miyazaki, Akiko Kitada, Rika Ishida, Emi Sakurai, Miyuki Nakagawa
9 Vlag van Zuid-Afrika RSA Caroline Birt, Kate Hector, Anli Kotze, Natalie Fulton, Marsha Marescia, Johke Koornhof, Lindsey Carlisle, Kerry Bee, Pietie Coetzee, Jenny Wilson, Fiona Butler, Liesel Dorothy, Tsoanelo Pholo, Sharne Wehmeyer, Susan Webber, Grazjyna Engelbrecht
10 Vlag van Spanje ESP María Rosa, Rocío Ybarra, Barbara Malda, Mónica Rueda, Silvia Bonastre, María del Carmen Martín, Marta Prat, Silvia Muñoz, Luci Lopez, Mar Feito, Maider Tellería, Erdoitza Goikoetxea, Núria Camón, Ana Pérez, Maider Luengo, Esther Termens

Medaillespiegel[bewerken]

 Plaats  Land NOC Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1 Vlag van Duitsland Duitsland GER 1 0 1 2
2 Vlag van Australië Australië AUS 1 0 0 1
3 Vlag van Nederland Nederland NED 0 2 0 2
4 Vlag van Argentinië Argentinië ARG 0 0 1 1
Totaal 2 2 2 6