Hopman Cup 2007

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

De Hopman Cup 2007 werd gehouden van 30 december 2006 tot en met 5 januari 2007. De Hopman Cup is een internationaal landentoernooi voor gemengde tennisteams, die in een ontmoeting twee enkelspel en een gemengd dubbelspel spelen. Het toernooi wordt sinds 1989 ieder jaar in Perth gehouden, in Australië. Het was de 19e editie van het toernooi, Rusland won het voor de eerste keer.

Teams volgens rangschikking[bewerken]

1. Vlag van Rusland Rusland Nadja Petrova 6 en Dmitri Toersoenov 22 5. Vlag van Australië Australië Alicia Molik 163 en Mark Philippoussis[1] 112
2. Vlag van Spanje Spanje Anabel Medina Garrigues 27 en Tommy Robredo 7 6. Vlag van Kroatië Kroatië Sanja Ančić 180 en Mario Ančić 9
3. Vlag van Tsjechië Tsjechië Lucie Šafářová 41 en Tomáš Berdych 13 7. Vlag van Frankrijk Frankrijk Tatiana Golovin 22 en Jérôme Haehnel 213
4. Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten Ashley Harkleroad 86 en Mardy Fish 47 8. Vlag van India India Sania Mirza 66 en Rohan Bopanna 262

Groepsfase[bewerken]

Groep A[bewerken]

Pos. Land W V Wedstr. Sets
1. Vlag van Rusland Rusland 2 1 6 – 3 13 – 6
2. Vlag van Frankrijk Frankrijk 2 1 5 – 4 10 – 10
3. Vlag van Australië Australië 2 1 4 – 5 8 – 12
4. Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 0 3 3 – 6 9 – 12

Wedstrijden[bewerken]

Vlag van Australië Australië - Vlag van Rusland Rusland 2 - 1
Alicia Molik - Nadja Petrova 6-2, 2-6, 6-2
Mark Philippoussis - Dmitri Toersoenov 6-4, 7-60
Alicia Molik / Mark Philippoussis - Nadja Petrova / Dmitri Toersoenov 6-78, 1-6
Vlag van Frankrijk Frankrijk - Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 2 - 1
Tatiana Golovin - Ashley Harkleroad 6-3, 4-6, 6-2
Jérôme Haehnel - Mardy Fish 7-5, 4-6, 7-64
Tatiana Golovin / Jérôme Haehnel - Ashley Harkleroad / Mardy Fish w.o.
Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 2 - 1
Nadja Petrova - Ashley Harkleroad 6-3, 6-0
Dmitri Toersoenov - Mardy Fish 1-6, 4-6
Nadja Petrova / Dmitri Toersoenov - Ashley Harkleroad / Mardy Fish 6-3, 7-5
Vlag van Frankrijk Frankrijk - Vlag van Australië Australië 3 - 0
Tatiana Golovin - Alicia Molik 7-5, 6-2
Jérôme Haehnel - Mark Philippoussis 4-1, opgave Philippoussis
Tatiana Golovin / Jérôme Haehnel - Alicia Molik / Mark Philippoussis w.o.
Vlag van Frankrijk Frankrijk - Vlag van Rusland Rusland 0 - 3
Tatiana Golovin - Nadja Petrova 6-72, 0-6
Jérôme Haehnel - Dmitri Toersoenov 1-6, 4-6
Tatiana Golovin / Jérôme Haehnel - Nadja Petrova / Dmitri Toersoenov 4-6, 2-6
Vlag van Australië Australië - Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 2 - 1
Alicia Molik - Ashley Harkleroad 3-6, 6-4, 6-4
Nathan Healey - Mardy Fish 1-6, 4-6
Alicia Molik / Nathan Healey - Ashley Harkleroad / Mardy Fish 6-4, 7-5

Groep B[bewerken]

Pos. Land W V Wedstr. Sets
1. Vlag van Spanje Spanje 2 1 6 – 3 14 – 8
2. Vlag van India India 2 1 5 – 4 11 – 11
3. Vlag van Tsjechië Tsjechië 1 2 4 – 5 9 – 11
4. Vlag van Kroatië Kroatië 1 2 3 – 6 8 – 12

Wedstrijden[bewerken]

Vlag van India India - Vlag van Tsjechië Tsjechië 2 - 1
Sania Mirza - Lucie Šafářová 6-2, 6-2
Rohan Bopanna - Tomáš Berdych 2-6, 2-6
Sania Mirza / Rohan Bopanna - Lucie Šafářová / Tomáš Berdych 6-3, 5-7, 7-65
Vlag van Spanje Spanje - Vlag van Kroatië Kroatië 3 - 0
Anabel Medina Garrigues - Sanja Ančić] 6-3, 6-1
Tommy Robredo - Mario Ančić 3-6, 7-5, 6-3
Anabel Medina Garrigues / Tommy Robredo - Sanja Ančić / Mario Ančić 6-4, 6-2
Vlag van Spanje Spanje - Vlag van Tsjechië Tsjechië 1 - 2
Anabel Medina Garrigues - Lucie Šafářová 6-4, 4-6, 4-6
Tommy Robredo - Tomáš Berdych 5-7, 1-6
Anabel Medina Garrigues / Tommy Robredo - Lucie Šafářová / Tomáš Berdych 7-5, 6-2
Vlag van Kroatië Kroatië - Vlag van India India 1 - 2
Sanja Ančić - Sania Mirza 2-6, 3-6
Mario Ančić - Rohan Bopanna 7-62, 7-64
Sanja Ančić / Mario Ančić - Sania Mirza / Rohan Bopanna 6-3, 3-6 6-79
Vlag van Spanje Spanje - Vlag van India India 2 - 1
Anabel Medina Garrigues - Sania Mirza 3-6, 6-1, 6-3
Tommy Robredo - Rohan Bopanna 6-2, 6-3
Anabel Medina Garrigues / Tommy Robredo - Sania Mirza / Rohan Bopanna 7-65, 2-6, 6-79
Vlag van Tsjechië Tsjechië - Vlag van Kroatië Kroatië 1 - 2
Lucie Šafářová - Sanja Ančić 6-4, 6-3
Tomáš Berdych - Mario Ančić 6-72, 4-6
Lucie Šafářová / Tomáš Berdych - Sanja Ančić / Mario Ančić w.o.

Finale[bewerken]

Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Spanje Spanje 2 - 0
Nadja Petrova - Anabel Medina Garrigues 6-0, 6-4
Dmitri Toersoenov - Tommy Robredo 6-4, 7-5
Nadja Petrova / Dmitri Toersoenov - Anabel Medina Garrigues / Tommy Robredo niet gespeeld
Bronnen, noten en/of referenties
  1. Mark Philippoussis trok zich geblesseerd terug en werd in de laatste wedstrijd vervangen door Nathan Healey.