Jan Van Rompaey
| Jan Van Rompaey | ||||
| Afbeelding gewenst | ||||
| Volledige naam | Jan Van Rompaey | |||
| Geboren | 25 september 1940 | |||
| Geboorteland | België | |||
| Jaren actief | 1967-2005 | |||
| Beroep(en) | Televisiepresentator | |||
| IMDb-profiel | ||||
|
||||
Jan Van Rompaey (Turnhout, 25 september 1940) is een Vlaamse radio- en televisiepresentator. Op televisie werd hij vooral bekend als presentator van praatprogramma's.
[bewerken] Biografie
Van Rompaey begon zijn carrière als journalist voor Humo. In 1967 begon hij op de BRT te werken als presentator en interviewer. Zo werkte hij voor het satirische programma Magesien en het human interest-programma Echo.
Hij was de eerste die de zingende handtassenverkoper Édouard van de Walle begon te interviewen en liet hem ook opdraven in Magesien. Zo groeide deze zanger uit tot Eddy Wally. Van Rompaey bleef de carrière van Wally volgen en interviewde hem in 1972 ook na een tournee in de VS. Van Rompaey stelde Wally toen de vraag: "Eddy, hoe was het in Amerika?", waarop Wally het legendarische antwoord: "Ge-wel-dig ... geweldig, geweldig, geweldig.", gaf.
Van Rompaey introduceerde ook veel concepten op de Vlaamse televisie die ook nu nog geregeld worden toegepast: straalverbinding, televoting, anonieme getuigen,...
Later begon Van Rompaey diverse praatprogramma's te presenteren, waaronder Argus (1986-1989, met Jessie De Caluwé), Zeker Weten? (1989-1993), Schermen (1994-1996), Jan Publiek (1996-2000), Ombudsjan (2000, met Lies Martens) en Doe het licht maar aan (2003).
Sinds 1984 werkt hij ook mee aan het magazine "UZ" van het Leuvense universitair ziekenhuis (Gasthuisberg).
Sinds 2005 ging hij bij de VRT met pensioen, maar hij presenteert sindsdien nog wel geregeld op Vitaya.
[bewerken] Trivia
- Jan van Rompaey heeft samen met Jessie De Caluwé een cameo in het Kiekeboealbum De bende van Moemoe. Hij presenteert er het praatprogramma "Argeloos" (woordspeling op "Argus")
- Hij verschijnt ook in het eerste album uit de stripreeks De Geverniste Vernepelingskes door Urbanus en Jan Bosschaert waar Urbanus per ongeluk in een aflevering van "Jan Publiek" terecht komt, terwijl men Bosschaert verwacht.