JCES Kinjin

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

De Japanse Cultuurvereniging voor Eindhovense Studenten Kinjin is een vereniging voor alle Eindhovense studenten van het hoger onderwijs, die geïnteresseerd zijn in de Japanse cultuur. De vereniging is opgericht op 23 december 2003 en is sindsdien gevestigd op het terrein van de Technische Universiteit Eindhoven. In principe is Kinjin opgericht voor studenten van de universiteit en de Fontys Hogescholen in Eindhoven maar Kinjin telt ook leden die in andere steden of op het mbo leren of inmiddels afgestudeerd zijn. Niet alleen studenten van hoger onderwijs te Eindhoven kunnen lid worden, maar anderen, zoals afgestudeerden of mbo scholieren kunnen bijzonder lid worden. Bijzondere leden zijn in leden zonder stemrecht.

De activiteiten die Kinjin voor haar leden organiseert zijn zeer uiteenlopend. Grofweg in te delen in een traditioneel deel en een populair deel, wordt een groot deel van de Japanse cultuur behandeld op ledenavonden, die iedere woensdagavond plaatsvinden. Activiteiten als Origami, Anime, Go, DDR, het leren van de Japanse taal en omgangsvormen en het beoefenen van Japanse kookkunsten komen vaak aan de orde. Maar ook andere activiteiten als zen-meditatie, theeceremonies, karaoke, martial arts demonstraties en de befaamde Evil Games Night en Supooku Night komen zeker één of meerdere malen aan bod ieder jaar.

[bewerken] Huisvesting

Voorheen gesitueerd in het centrum van de campus (in W-Hal) is Kinjin sinds de start van de verbouwing van de TU/e verhuisd. Per 1 november 2007 is zij verhuisd naar De Bunker, het culturele centrum van de TU/e, dat net buiten de campus ligt aan de overkant van de John. F. Kennedylaan. In dit betonnen gebouw is kamer nummer 1.23 op de eerste verdieping gewijd in een Japanse en huiselijke sfeer.

[bewerken] Disputen

Hieronder volgt een korte opsomming van alle disputen die Kinjin telt. Ieder lid van Kinjin kan lid worden van elk van deze disputen. De disputen eindigen bijna allemaal met het postfix jin om te laten zien dat het een dispuut van Kinjin betreft.

Eens per week komen de leden van het Anijin dispuut samen om met zijn allen anime te kijken met een beamer op groot scherm.

De leden van Daijin spelen iedere twee tot drie weken roleplaying games in anime stijl.

  • DDRjin (DDR dispuut)

Sport en spel op een eigentijdse manier combineren geeft het (in Japan, maar ook steeds meer daarbuiten) razend populaire Dance Dance Revolution (DDR). DDRjin verzorgt ledenavonden waarbij DDR centraal staat.

Deze leden van dit dispuut houden zich bezig met het studeren van de Japanse taal. Voor degenen die een JLPT certificaat willen geeft Kinjin hier een cursus voor.

  • IGojin (Go dispuut)

In samenwerking met IGojin worden er Go/bordspellen avonden georganiseerd. Hierop kunnen leden hun strategische inzicht testen in een potje Go, een oud Japans/Oosters (??) spel van hetzelfde kaliber als schaak. Daarnaast worden er, voor de iets minder strategische mensen, andere bekende bordspellen gespeeld.

  • Kuishinboujin (Kook dispuut)

Met dagverse ingrediënten wordt het iedere week een lekkere Japanse/Oosterse maaltijd bereid voor de geïnteresseerde leden net voor de ledenavonden.

Shishiodoshi's leden specialiseren zich in het maken van korte mime voorstellingen die gesteund worden door een verteller van het verhaal. Een voorbeeld van Shishiodoshi's publieke werken zijn hun humoristische demo van Japanse etiquette en hun presentaties van de Budo Gala.

Dit dispuut houdt zich bezig met brieven schrijven naar bekende en minder bekende Japanse personen.

Het nieuwste dispuut van Kinjin komt van tijd tot tijd bijeen voor karaoke, zingen op bekende en minder bekende nummers met de lyrics van de muziek te zien op een groot beamerscherm.

[bewerken] Externe links

Persoonlijke instellingen
Naamruimten

Varianten
Handelingen
Navigatie
Informatie
Hulpmiddelen
Afdrukken/exporteren