Klooster Emmaüs te Stein
Het Klooster Emmaüs te Stein was een door de tertiarissen van de derde orde van Sint Franciscus gesticht klooster in de nabij Gouda gelegen heerlijkheid Stein.
[bewerken] Geschiedenis
Het klooster in Stein werd in 1419 gesticht door de tertiarissen, omdat het huis dat zij aan de Spieringstraat in Gouda bewoonden te klein was geworden. Zij verkregen toestemming van Jan de bastaard van Blois om een klooster te bouwen in het land van Stein aan de Steinsedijk in de voormalige heerlijkheid Stein, thans in de gemeente Vlist. Het klooster werd in 1549 door brand verwoest. Omdat herbouw te duur werd bevonden namen de kloosterlingen hun intrek in het Brigittenklooster aan de Raam te Gouda. Op de plek waar vroeger het klooster stond bevindt zich de kaasboerderij 't Klooster.
[bewerken] Erasmus en Emmaüs
Desiderius Erasmus woonde tussen 1488 en 1493 in dit vlakbij Gouda gelegen klooster Emmaüs.
Bronnen, noten en/of referenties:
- Habermehl, Diederick Stein: het verdwenen klooster van Erasmus (in: Erasmus en Gouda), Tidinge van die Goude, 2006
- Habermehl, Nico Sporen van Erasmus in Gouda en omgeving, uitg. Stichting Erasmus Genootschap, Gouda, 2010, ISBN 978-90-816246-1-9