Koninklijke Roeiers Vereeniging Eendracht
De Roeiers Vereeniging Eendracht is opgericht op 1 mei 1895. De leden van de vereniging zijn zelfstandig werkende roeiers die zeeschepen vast- en losmaken. De leden van de vereniging hebben daarom gelijkwaardig zeggenschap. Zij zijn tegenwoordig weer de enigen die dit werk uitvoeren in de Rotterdamse haven.
Vanaf het begin 80'er jaren leiden ze hun opvolgers zelf op, met 4 dagen per week praktijk en 1 dag per week theorie op het Scheepvaart- en Transport College in Rotterdam. In drie jaar tot bootsman, in het vierde jaar dienen ze het groot vaarbewijs te halen. Ze worden vanaf de eerste dag gewoon betaald, in het eerste jaar het minimum jeugdloon, en krijgen gratis bedrijfskleding. Jaarlijks stromen zo'n 20 leerlingen in. Vanaf het tweede jaar dienen die in de continudienst mee te werken.
In 1995 bij het 100-jarig bestaan kreeg de vereniging het predicaat 'Koninklijk' toegekend. De roeiboten zijn inmiddels vervangen door een vloot van meer dan 50 motorboten. Het ledental is gegroeid van 5 tot ruim 300.
De vereniging heeft naast het kantoor aan de Heyplaatweg in Rotterdam een eigen scheepswerf, [1] die gedeeld wordt met een jachtwerf. De hal van de werf wordt verwarmd met aardwarmte, via een verwarmingssysteem dat water van 21 graden van 28 meter diepte oppompt.
De vereniging verzorgt tegenwoordig ook het vervoer van loodsen door de Rotterdamse haven. Daarvoor worden speciaal voor dit doel gebouwde rigid inflatables gebruikt, die snelheden van zestig kilometer per uur kunnen halen. Daarmee worden gemakkelijk de files te land vermeden.
Externe link [bewerken]
Bronnen, noten en/of referenties
|