Lijst van monarchen van Bulgarije

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Dit is een lijst van monarchen van Bulgarije.

Titel Naam Dynastie Heerschappij
Groot-Bulgaarse Rijk
Kan Koebrat Doelo 632665
Kan Batbajan Doelo 665668
Eerste Bulgaarse Rijk
Kan Asparoech Doelo 668700
Kan Tervel Doelo 700 – ca 721
Kan Kormesij Doelo ca 721738
Kan Sevar Doelo 738753 of 754
Kan Kormisosj Vokil 753 of 754756
Kan Vinech Vokil 756760
Kan Telets Oegajn 760763
Kan Soebin Vokil 763766
Kan Oemor Vokil augustus – september 766
Kan Toktoe vermoedelijk Oegajn 766767
Kan Pagan onbekende dynastie 767768
Kan Telerig onbekende dynastie 768777
Kan Kardam onbekende dynastie 777803
Kan Kroem onbekend, wellicht Doelo 803814
Kan Omoertag Kroem 814831
Kan Malamir Kroem 831836
Kan Presjan I Kroem 836852
Kan / Knjaz Boris I (Michaël) Kroem 852864 - Kan
864889 - Knjaz
Knjaz Vladimir Rasatte Kroem 889893
Knjaz / Zar Simeon I Kroem 893913 - Knjaz
913927 - tsaar
Tsaar Peter I Kroem 927969
Tsaar Boris II Kroem 970971
Gezamenlijke heerschappij van de Komitopoeli 971977
Tsaar Romanus Kroem 977997
Tsaar Samuel Komitopoeli 9971014
Tsaar Gabriël Radomir Komitopoeli 10141015
Tsaar Ivan Vladislav Komitopoeli 10151018
Knjaz Prespian II Komitopoeli 1018
Benoemd tijdens de opstanden tegen de Byzantijnen
Tsaar Peter II (Deljan) Komitopoeli 10401041
Tsaar Peter III (Constantijn Bodin) Komitopoeli 1072
Tweede Bulgaarse Rijk
Tsaar Ivan Asen I Asen 11861196
Tsaar (Theodoor) Peter IV Asen 11861197
Tsaar Ivanko Asen 1196
Tsaar Kalojan Asen 11971207
Tsaar Boril Asen 12071218
Tsaar Ivan Asen II Asen 12181241
Tsaar Kaliman I Asen 12411246
Tsaar Michaël II Asen Asen 1246 – ca 1253
Tsaar Kaliman II Asen 1256
Tsaar Mitso Asen Mitso / Asen 12561257
Tsaar Constantijn Tich Asen Tich / Asen 12571277
Tsaar Ivajlo niet uit een adellijk geslacht 12781279
Tsaar Ivan Asen III Mitso / Asen 12791280
Tsaar George I Terter 12801292
Tsaar Smilets Smilets 12921298
Tsaar Ivan Smilets Smilets 12981300
Tsaar Tsjaka Nogai Tataar, afstammeling van Dzjengis Kan / Terter 12991300
Tsaar Theodoor II Svetoslav Terter 13001321
Tsaar George II Terter 13211322
Tsaar Michaël III Sjisjman Sjisjman / Asen 13231330
Tsaar Ivan Stefanus Sjisjman / Asen 13301331
Tsaar Ivan Alexander Sjisjman (Stratsimir) 13311371
Tsaar Ivan Sjisjman Sjisjman (Stratsimir) 13711393
Tsaar Ivan Stratsimir Sjisjman (Stratsimir) 13561396 (in Vidin)
Benoemd tijdens de opstand tegen de Osmanen
Tsaar Constantijn II Аsen Sjisjman (Stratsimir) 1396 – ca 1422 (in Vidin)
Tsaar Sjisjman III Sjisjman (Stratsimir) 1598
Knjaz Rostislav Stratimirovitsj Sjisjman (Stratsimir) 1686
Koning Karposj 1689
Derde Bulgaarse Rijk
Knjaz Alexander I Battenberg 17 april 1879 – 26 augustus 1886
Knjaz /
Tsaar
Ferdinand I Saksen-Coburg en Gotha 7 juli 1887 – 22 september 1908 - Knjaz
22 september 1908 – 3 oktober 1918 - Tsaar
Tsaar Boris III Saksen-Coburg en Gotha 3 oktober 1918 – 28 augustus 1943
Tsaar Simeon II Saksen-Coburg en Gotha 28 augustus 1943 – 15 september 1946