London Aquatics Centre
| Aquatics Centre | ||||
| London Aquatics Centre in april 2012 | ||||
| Plaats | Londen | |||
| Capaciteit | 17.500 toeschouwers | |||
| Bouwjaar | 2008 (start bouw) | |||
| Geopend | 2011 | |||
| Architect(en) | Zaha Hadid | |||
|
||||
Het Aquatics Centre in Londen is de accommodatie waar de verschillende zwemsportdisciplines tijdens de Olympische Zomerspelen van 2012 en Paralympische Zomerspelen 2012 gehouden gaan worden.
Het stadion ligt in het Olympic Park in Stratford, Newham. Het werd op 27 juli 2011 officieel geopend ter gelegenheid van het feit dat het nog één jaar duurde tot de openingsceremonie van de spelen. De opening werd gevierd door een live-optreden van Thomas Daley, die speciaal voor de televisie als eerste van de 10-meter plank sprong.
Het stadion is ontworpen door Zaha Hadid en beschikt over twee zwembaden van olympisch formaat en een bad ten behoeve van het schoonspringen. De baden hebben beweegbare bodems en keerwanden.
Het gebouw heeft een opvallende architectuur en is de eerste wedstrijdaccommodatie die bezoekers zien bij binnenkomst in het Olympic Park.
Na de Olympische spelen zullen de 2 tijdelijke zijvleugels worden afgebroken. Dit zal de huidige bezoekerscapaciteit van 17.500 personen reduceren tot 2.500.
Wedstrijden [bewerken]
Tijdens de Zomerspelen worden de volgende disciplines beoefend in het Aquatics Centre:
Tijdens de Paralympische Zomerspelen wordt de volgende sport beoefend in het Aquatics Centre:
| Accommodaties van de Olympische Zomerspelen van 2012 | |||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|||||||||||