Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2006

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Snowboarden is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Winterspelen 2006 in Turijn.

Programma[bewerken]

Datum Onderdeel
12 februari Halfpipe Mannen
13 februari Halfpipe Vrouwen
16 februari Snowboard Cross Mannen
17 februari Snowboard Cross Vrouwen
22 februari Parallel reuzenslalom Mannen
23 februari Parallel reuzenslalom Vrouwen

Mannen[bewerken]

Halfpipe[bewerken]

Titelverdediger Ross Powers Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
rang naam land run 1 run 2
Goud Shaun White Vlag van Verenigde Staten USA 46.8 26.6
Zilver Daniel Kass Vlag van Verenigde Staten USA 20.7 44.0
Brons Markku Koski Vlag van Finland FIN 41.5 31.4
4 Mason Aguirre Vlag van Verenigde Staten USA 40.3 37.1
5 Antti Autti Vlag van Finland FIN 28.2 39.1
6 Gary Zebrowski Vlag van Frankrijk FRA 38.6 29.5
7 Markus Keller Vlag van Zwitserland SUI 29.3 38.5
8 Christophe Schmidt Vlag van Duitsland GER 33.2 37.5
9 Vinzenz Lüps Vlag van Duitsland GER 28.7 36.8
10 Risto Mattila Vlag van Finland FIN 31.6 35.8
11 Crispin Lipscomb Vlag van Canada CAN 23.4 33.5
12 Andy Finch Vlag van Verenigde Staten USA 9.6 24.7

Parallel Reuzenslalom[bewerken]

Titelverdediger Philipp Schoch Vlag van Zwitserland Zwitserland
rang naam land tijd punten
Goud Philipp Schoch Vlag van Zwitserland SUI - 1000
Zilver Simon Schoch Vlag van Zwitserland SUI + 0.73 800
Brons Siegfried Grabner Vlag van Oostenrijk AUT - 600
4 Mathieu Bozzetto Vlag van Frankrijk FRA + 0.41 500
5 Heinz Inniger Vlag van Zwitserland SUI - 450
6 Dejan Kosir Vlag van Slovenië SLO + 0.42 400
7 Rok Flander Vlag van Slovenië SLO - 360
8 Gilles Jaquet Vlag van Zwitserland SUI + 0.41 320
9 Andreas Prommeger Vlag van Oostenrijk AUT 1:10.35 290
10 Nicolas Huet Vlag van Frankrijk FRA 1:10.72 260
11 Tyler Jewell Vlag van Verenigde Staten USA 1:11.13 240
12 Richard Rikardsson Vlag van Zweden SWE 1:11.46 220
13 Roland Fischnaller Vlag van Italië ITA 1:11.61 200
14 Harald Walder Vlag van Oostenrijk AUT 1:12.11 180
15 Emanuel Oppliger Vlag van Australië AUS 1:12.11 160
16 Daniel Biveson Vlag van Zweden SWE 1:12.15 150

Cross[bewerken]

Titelverdediger geen, nieuw op programma
rang naam land punten
Goud Seth Wescott Vlag van Verenigde Staten USA 1000
Zilver Radoslav Zidek Vlag van Slowakije SVK 800
Brons Paul-Henri Delerue Vlag van Frankrijk FRA 600
4 Jordi Font Vlag van Spanje ESP 500
5 Jasey-Jay Anderson Vlag van Canada CAN 450
6 Jason Smith Vlag van Verenigde Staten USA 400
7 Damon Hayler Vlag van Australië AUS 360
8 Dieter Krassnig Vlag van Oostenrijk AUT 320
9 Marco Huser Vlag van Zwitserland SUI 290
10 François Boivin Vlag van Canada CAN 260
11 Tommaso Tagliaferri Vlag van Italië ITA 240
12 Jonatan Johansson Vlag van Zweden SWE 220
13 Michal Novotny Vlag van Tsjechië CZE 200
14 Nate Holland Vlag van Verenigde Staten USA 180
15 Hans Jörg Unterrainer Vlag van Oostenrijk AUT 160
16 Itaru Chimura Vlag van Japan JPN 150

Vrouwen[bewerken]

Halfpipe[bewerken]

Titelverdedigster Kelly Clark Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
rang naam land run 1 run 2
Goud Hannah Teter Vlag van Verenigde Staten USA 44.6 46.4
Zilver Gretchen Bleiler Vlag van Verenigde Staten USA 41.5 43.4
Brons Kjersti Buaas Vlag van Noorwegen NOR 40.9 42.0
4 Kelly Clark Vlag van Verenigde Staten USA 41.1 38.1
5 Torah Bright Vlag van Australië AUS 17.0 41.0
6 Elena Hight Vlag van Verenigde Staten USA 29.4 37.8
7 Manuela Laura Pesko Vlag van Zwitserland SUI 35.9 14.2
8 Doriane Vidal Vlag van Frankrijk FRA 26.1 35.7
9 Shiho Nakashima Vlag van Japan JPN 33.1 30.6
10 Soko Yamaoka Vlag van Japan JPN 22.4 32.7
11 Cheryl Maas Vlag van Nederland NED 8.7 16.5
12 Chikako Fushimi Vlag van Japan JPN 9.5 15.6

Parallel Reuzenslalom[bewerken]

Titelverdedigster Isabelle Blanc Vlag van Frankrijk Frankrijk

De verrassing bij de parallel reuzenslalom voor vrouwen was niet de winnares Daniela Meuli. De 18-jarige Amelie Kober uit Duitsland leek in de 1/8 finale uitgeschakeld toen ze in de eerste run tegen Nicolien Sauerbreij viel. Omdat ze secondes achter de Nederlandse eindigde, kreeg ze de vaste straftijd (1.50 seconde) om als achterstand in de tweede run goed te maken. De kans om de 1/4 finale te halen leek verkeken, omdat Sauerbreij alleen maar hoefde te finishen zonder al te veel risico te hoeven nemen. Echter kwam ze toch nog terug. Sauerbreij ging zonder risico naar beneden, maar Kober nam álle risico's en won uiteindelijk met een miniem verschil: 0.03 seconde. De Duitse won opeenvolgens van Svetlana Boldikova (1/4 finale) en van Doris Günther (1/2 finale). Verrassend kwam ze dus in de finale terecht, waar ze het moest opnemen tegen de Zwitserse favoriete Daniela Meuli. Daar zat ze in de eerste run nog vlak achter Meuli (0.21 seconde), maar ze viel in de tweede en won niet het goud, maar het zilver. Uiteindelijk toch nog een goede prestatie voor Amelie Kober.

rang naam land tijd punten
Goud Daniela Meuli Vlag van Zwitserland SUI - 1000
Zilver Amelie Kober Vlag van Duitsland GER + 15.97 800
Brons Rosey Fletcher Vlag van Verenigde Staten USA - 600
4 Doris Günther Vlag van Oostenrijk AUT + 0.69 500
5 Ekaterina Toedigesjeva Vlag van Rusland RUS - 450
6 Julie Pomagalski Vlag van Frankrijk FRA + 1.04 400
7 Ursula Bruhin Vlag van Zwitserland SUI - 360
8 Svetlana Boldikova Vlag van Rusland RUS + 1.74 320
9 Tomoka Takeuchi Vlag van Japan JPN 1:21.67 290
10 Heidi Krings Vlag van Oostenrijk AUT 1:21.79 260
11 Doresia Krings Vlag van Oostenrijk AUT 1:22.02 240
12 Nicolien Sauerbreij Vlag van Nederland NED 1:22.17 220
13 Isabella Dal Balcon Vlag van Italië ITA 1:22.55 200
14 Isabelle Blanc Vlag van Frankrijk FRA 1:22.67 180
15 Marion Posch Vlag van Italië ITA 1:22.89 160
16 Aprilia Hagglof Vlag van Zweden SWE 1:23.11 150

Cross[bewerken]

Titelverdedigster geen, nieuw op programma
rang naam land punten
Goud Tanja Frieden Vlag van Zwitserland SUI 1000
Zilver Lindsey Jacobellis Vlag van Verenigde Staten USA 800
Brons Dominique Maltais Vlag van Canada CAN 600
4 Maëlle Ricker Vlag van Canada CAN 500
5 Mellie Francon Vlag van Zwitserland SUI 450
6 Maria Danielsson Vlag van Zweden SWE 400
7 Yuka Fujimori Vlag van Japan JPN 360
8 Marie Laissus Vlag van Frankrijk FRA 320
9 Isabel Clark Ribeiro Vlag van Brazilië BRA 290
10 Déborah Anthonioz Vlag van Frankrijk FRA 260
11 Olivia Nobs Vlag van Zwitserland SUI 240
12 Katharina Himmler Vlag van Duitsland GER 220
13 Doresia Krings Vlag van Oostenrijk AUT 200
14 Doris Günther Vlag van Oostenrijk AUT 180
15 Zoe Gillings Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 160
16 Karine Ruby Vlag van Frankrijk FRA 150

Medaillespiegels[bewerken]

Landen[bewerken]

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 3 3 1 7
2 Vlag van Zwitserland Zwitserland 3 1 0 4
3 Vlag van Duitsland Duitsland 0 1 0 1
Vlag van Slowakije Slowakije 0 1 0 1
5 Vlag van Canada Canada 0 0 1 1
Vlag van Finland Finland 0 0 1 1
Vlag van Frankrijk Frankrijk 0 0 1 1
Vlag van Noorwegen Noorwegen 0 0 1 1
Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 0 0 1 1

Atleten[bewerken]

rang atleet land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1 Tanja Frieden Vlag van Zwitserland SUI 1 0 0 1
Daniela Meuli Vlag van Zwitserland SUI 1 0 0 1
Philipp Schoch Vlag van Zwitserland SUI 1 0 0 1
Hannah Teter Vlag van Verenigde Staten USA 1 0 0 1
Seth Wescott Vlag van Verenigde Staten USA 1 0 0 1
Shaun White Vlag van Verenigde Staten USA 1 0 0 1
7 Gretchen Bleiler Vlag van Verenigde Staten USA 0 1 0 1
Lindsey Jacobellis Vlag van Verenigde Staten USA 0 1 0 1
Daniel Kass Vlag van Verenigde Staten USA 0 1 0 1
Amelie Kober Vlag van Duitsland GER 0 1 0 1
Simon Schoch Vlag van Zwitserland SUI 0 1 0 1
Radoslav Zidek Vlag van Slowakije SVK 0 1 0 1
13 Kjersti Buaas Vlag van Noorwegen NOR 0 0 1 1
Paul-Henri Delerue Vlag van Frankrijk FRA 0 0 1 1
Rosey Fletcher Vlag van Verenigde Staten USA 0 0 1 1
Siegfried Grabner Vlag van Oostenrijk AUT 0 0 1 1
Markku Koski Vlag van Finland FIN 0 0 1 1
Dominique Maltais Vlag van Canada CAN 0 0 1 1