Tarzan and the Amazons
| Tarzan and the Amazons Tarzan in de gouden stad |
||||
| Regie | Kurt Neumann | |||
| Producent | Sol Lesser Kurt Neumann |
|||
| Scenario | Edgar Rice Burroughs (personages) John Jacoby Marjorie L. Pfaelzer |
|||
| Hoofdrollen | Johnny Weissmuller Brenda Joyce Johnny Sheffield Henry Stephenson Maria Ouspenskaya |
|||
| Muziek | Paul Sawtell | |||
| Montage | Ray H. Lockert | |||
| Cinematografie | Harry J. Wild Russell Harlan |
|||
| Distributie | RKO Radio Pictures | |||
| Première | 29 april 1945 | |||
| Genre | Avontuur | |||
| Speelduur | 76 minuten | |||
| Taal | Engels | |||
| Land | ||||
| Voorloper | Tarzan's Desert Mystery | |||
| Vervolg | Tarzan and the Leopard Woman | |||
| (en) IMDb-profiel | ||||
|
||||
Tarzan and the Amazons is een Amerikaanse avonturenfilm uit 1945, geregisseerd door Kurt Neumann. Het is de negende Tarzan-film met Johnny Weissmuller in de hoofdrol. Andere rollen worden vertolkt door Brenda Joyce, Johnny Sheffield, Henry Stephenson en Maria Ouspenskaya.
Inhoud |
Plot[bewerken]
Tarzan en Boy zijn op weg naar de plek waar ze Jane, die een paar maanden in Europa heeft doorgebracht om gewonde soldaten te verzorgen, zullen ontmoeten. Onderweg redden ze een “amazonevrouw” van een aanval door een zwarte panter. Gedurende de aanval laat ze een gouden armband vallen, die door Cheeta wordt opgeraapt. Tarzan geeft Boy de opdracht op hem te wachten terwijl hij de vrouw terugbrengt naar haar stad, Palmyria. Boy volgt Tarzan in het geheim en ontdekt zo ook de stad. Daarna keert hij terug naar de afgesproken plek.
Terug op de afgesproken plek ontmoeten Tarzan en boy Jane. Ze wordt vergezeld door een groep verkenners, geleid door Sir Guy Henderson. Die herkent de gouden armband die Cheeta had gevonden als een kostbaar sieraad dat toebehoort aan een lang verloren gewaande Amazonestam. Hij wil dat Tarzan hem en zijn groep naar Palmyria brengt, maar Tarzan weigert. Boy daarentegen laat zich wel ompraten.
Boy en de groep worden bij hun aankomst in de stad gevangen, en door de Amazonekoninign veroordeeld tot dwangarbeid. De vrouw die eerder door Tarzan werd gered herkent Boy, en laat de gevangenen vrij. De groep wil hierna de stad plunderen van al zijn rijkdommen. Alleen Henderson is tegen het idee, dus schiet Ballister, de tweede leider van de groep, hem dood. Teven steekt hij de amazonevrouw neer. Ze kan nog net voor ze sterft alarm slaan. Alle indringers worden door de toegestormde Amazones gedood, behalve Ballister en Anders, die weten te ontkomen met een deel van de schat.
Boy wordt weer gevangen en ter dood veroordeeld. Cheeta waarschuwt Tarzan. Deze haast zich naar Palmyria. Onderweg loopt hij Ballister en Anders tegen het lijf. Hij gooit de twee in drijfzand en neemt de gestolen schat mee terug naar Palmyria. Daar kan hij Boy ruilen tegen de teruggebrachte schat.
Rolverdeling[bewerken]
| Acteur | Personage | Opmerkingen |
|---|---|---|
| Johnny Weissmuller | Tarzan | |
| Brenda Joyce | Jane | |
| Johnny Sheffield | Boy | |
| Henry Stephenson | Sir Guy Henderson | |
| Maria Ouspenskaya | Amazonian Queen | |
| Barton MacLane | Ballister |
Achtergrond[bewerken]
Brenda Joyce nam vanaf deze film de rol van Jane over van Maureen O'Sullivan. Ze zou deze rol in totaal vijf keer vertolken, waarvan vier keer tegenover Johnny Weissmuller als Tarzan.
Externe link[bewerken]
- (en)
Tarzan and the Amazons in de Internet Movie Database