UEFA Champions League 2004/05

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

De 13de editie van de Champions League werd door Liverpool FC gewonnen in de strafschoppenreeks tegen het Italiaanse AC Milan.

Voorronde[bewerken]

Eerste voorronde[bewerken]

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
KR Reykjavík Vlag van IJsland 2 - 2 (uitgoals) Vlag van Ierland Shelbourne FC 2 - 2 0 - 0
Skonto Riga Vlag van Letland 7 - 1 Vlag van Wales Rhyl FC 4 - 0 3 - 1
Flora Tallinn Vlag van Estland 3 - 7 Vlag van Slovenië ND Gorica 2 - 4 1 - 3
Linfield FC Vlag van Noord-Ierland 0 - 2 Vlag van Finland HJK Helsinki 0 - 1 0 - 1
Pobeda Prilep Vlag van Macedonië 2 - 4 Vlag van Armenië Pyunik Erevan 1 - 3 1 - 1
Sheriff Tiraspol Vlag van Moldavië 2 - 1 Vlag van Luxemburg Jeunesse Esch 2 - 0 0 - 1
WIT Georgia Vlag van Georgië 5 - 3 Vlag van Faeröer HB Tórshavn 5 - 0 0 - 3
Sliema Wanderers Vlag van Malta 1 - 6 Vlag van Litouwen FBK Kaunas 0 - 2 1 - 4
NK Široki Brijeg Vlag van Bosnië en Herzegovina 2 - 2 (uitgoals) Vlag van Azerbeidzjan Neftchi Bakoe 2 - 1 0 - 1
FC Gomel Vlag van Wit-Rusland 1 - 2 Vlag van Albanië SK Tirana 0 - 2 1 - 0

Tweede voorronde[bewerken]

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Pyunik Erevan Vlag van Armenië 1 - 4 Vlag van Oekraïne Sjachtar Donetsk 1 - 3 0 - 1
APOEL Nicosia Vlag van Cyprus 3 - 4 Vlag van Tsjechië Sparta Praag 2 - 2 1 - 2
Rosenborg BK Vlag van Noorwegen 4 - 1 Vlag van Moldavië Sheriff Tiraspol 2 - 1 2 - 0
BSC Young Boys Vlag van Zwitserland 2 - 5 Vlag van Servië en Montenegro Rode Ster Belgrado 2 - 2 0 - 3
ND Gorica Vlag van Slovenië 6 - 2 Vlag van Denemarken FC København 1 - 2 5 - 0
Neftchi Bakoe Vlag van Azerbeidzjan 0 - 2 Vlag van Rusland CSKA Moskou 0 - 0 0 - 2
MŠK Žilina Vlag van Slowakije 0 - 2 Vlag van Roemenië Dinamo Boekarest 0 - 1 0 - 1
HJK Helsinki Vlag van Finland 0 - 1 Vlag van Israël Maccabi Tel Aviv FC 0 - 0 0 - 1
Skonto Riga Vlag van Letland 1 - 4 Vlag van Turkije Trabzonspor 1 - 1 0 - 3
Club Brugge Vlag van België 6 - 0 Vlag van Bulgarije Lokomotiv Plovdiv 2 - 0 4 - 0
SK Tirana Vlag van Albanië 3 - 3 (uitgoals) Vlag van Hongarije Ferencvárosi TC 2 - 3 1 - 0
Hajduk Split Vlag van Kroatië 3 - 4 Vlag van Ierland Shelbourne FC 3 - 2 0 - 2
Djurgårdens IF Vlag van Zweden 2 - 0 Vlag van Litouwen FBK Kaunas 0 - 0 2 - 0
WIT Georgia Vlag van Georgië 2 - 11 Vlag van Polen Wisła Kraków 2 - 8 0 - 3

Derde voorronde[bewerken]

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Grazer AK Vlag van Oostenrijk 1 - 2 Vlag van Engeland Liverpool FC 0 - 2 1 - 0
Juventus Vlag van Italië 6 - 3 Vlag van Zweden Djurgårdens IF 2 - 2 4 - 1
Ferencvárosi TC Vlag van Hongarije 1 - 2 Vlag van Tsjechië AC Sparta Praag 1 - 0 0 - 2 (n.v.)
Rosenborg BK Vlag van Noorwegen 5 - 3 Vlag van Israël Maccabi Haifa 2 - 1 3 - 2 (n.v.)
Bayer Leverkusen Vlag van Duitsland 6 - 2 Vlag van Tsjechië FC Baník Ostrava 5 - 0 1 - 2
CSKA Moskou Vlag van Rusland 3 - 2 Vlag van Schotland Rangers FC 2 - 1 1 - 1
Sjachtar Donetsk Vlag van Oekraïne 6 - 3 Vlag van België Club Brugge 4 - 1 2 - 2
Dinamo Kiev Vlag van Oekraïne 3 - 2 Vlag van Turkije Trabzonspor 1 - 2 2 - 0
Rode Ster Belgrado Vlag van Servië en Montenegro 3 - 7 Vlag van Nederland PSV Eindhoven 3 - 2 0 - 5
Dinamo Boekarest Vlag van Roemenië 1 - 5 Vlag van Engeland Manchester United 1 - 2 0 - 3
FC Basel Vlag van Zwitserland 2 - 5 Vlag van Italië Inter Milan 1 - 1 1 - 4
SL Benfica Vlag van Portugal 1 - 3 Vlag van België RSC Anderlecht 1 - 0 0 - 3
Shelbourne FC Vlag van Ierland 0 - 3 Vlag van Spanje Deportivo de La Coruña 0 - 0 0 - 3
PAOK Saloniki Vlag van Griekenland 0 - 4 Vlag van Israël Maccabi Tel Aviv FC 0 - 3* 0 - 1
ND Gorica Vlag van Slovenië 0 - 9 Vlag van Frankrijk AS Monaco 0 - 3 0 - 6
Wisła Kraków Vlag van Polen 1 - 5 Vlag van Spanje Real Madrid 0 - 2 1 - 3

* Eindstand 1-2 maar omgezet in 0-3 forfait wegens het opstellen van de geschorste Liasou Louka van PAOK.

Groepsfase[bewerken]

16 winnaars van de 3de kwalificatieronde, 10 kampioenen van de 10 competities met het beste coëfficiënt en 6 vicekampioenen van de 6 beste competities werden verdeeld over 8 groepen van 4. De top 2 van elke groep gaat naar de 1/8 finale, de nummer 3 naar de UEFA Cup, de nummer 4 is uitgeschakeld.

Groep A[bewerken]

Team Ptn Wed W G V DV DT GD
1. Vlag van Frankrijk Monaco 12 6 4 0 2 8 4 +4
2. Vlag van Engeland Liverpool FC 10 6 3 1 2 6 3 +3
3. Vlag van Griekenland Olympiakos Piraeus 10 6 3 1 2 5 5 0
4. Vlag van Spanje Deportivo La Coruña 2 6 0 2 4 0 7 -7
Eerste speeldag
Liverpool FC 2–0 Monaco
Deportivo La Coruña 0–0 Olmypiakos CFP
Tweede speeldag
Olmypiakos CFP 1–0 Liverpool FC
Monaco 2–0 Deportivo La Coruña
Derde speeldag
Monaco 2–1 Olympiakos CFP
Liverpool FC 0–0 Deportivo La Coruña
Vierde speeldag
Olympiakos CFP 1–0 Monaco
Deportivo La Coruña 0–1 Liverpool FC
Vijfde speeldag
Monaco 1–0 Liverpool FC
Olympiakos CFP 1–0 Deportivo La Coruña
Zesde speeldag
Liverpool FC 3–1 Olympiakos CFP
Deportivo de la Coruña 0–3 Monaco

Groep B[bewerken]

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1. Vlag van Duitsland Bayer Leverkusen 11 6 3 2 1 13 7 +6
2. Vlag van Spanje Real Madrid 11 6 3 2 1 11 8 +3
3. Vlag van Oekraïne Dynamo Kiev 10 6 3 1 2 11 8 +3
4. Vlag van Italië AS Roma 1 6 0 1 5 4 16 -12
Eerste speeldag
Bayer Leverkusen 3–0 Real Madrid
AS Roma 0–3(f) Dynamo Kiev
Tweede speeldag
Dynamo Kiev 4–2 Bayer Leverkusen
Real Madrid 4–2 AS Roma
Derde speeldag
Real Madrid 1–0 Dynamo Kiev
Bayer Leverkusen 3–1 AS Roma
Vierde speeldag
Dynamo Kiev 2–2 Real Madrid
AS Roma 1–1 Bayer Leverkusen
Vijfde speeldag
Real Madrid 1–1 Bayer Leverkusen
Dynamo Kiev 2–0 AS Roma
Zesde speeldag
Bayer Leverkusen 3–0 Dynamo Kiev
AS Roma 0–3 Real Madrid

Groep C[bewerken]

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1. Vlag van Italië Juventus 16 6 5 1 0 6 1 +5
2. Vlag van Duitsland Bayern München 10 6 3 1 2 12 5 +7
3. Vlag van Nederland Ajax Amsterdam 4 6 1 1 4 6 10 -4
4. Vlag van Israël Maccabi Tel Aviv FC 4 6 1 1 4 4 12 -8
Eerste speeldag
Ajax 0–1 Juventus
Maccabi Tel-Aviv 0–1 Bayern München
Tweede speeldag
Bayern München 4–0 Ajax
Juventus 1–0 Maccabi Tel-Aviv
Derde speeldag
Juventus 1–0 Bayern München
Ajax 3–0 Maccabi Tel-Aviv
Vierde speeldag
Bayern München 0–1 Juventus
Maccabi Tel-Aviv 2–1 Ajax
Vijfde speeldag
Juventus 1–0 Ajax
Bayern München 5–1 Maccabi Tel-Aviv
Zesde speeldag
Ajax 2–2 Bayern München
Maccabi Tel-Aviv 1–1 Juventus

Groep D[bewerken]

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1. Vlag van Frankrijk Olympique Lyonnais 13 6 4 1 1 17 8 +9
2. Vlag van Engeland Manchester United 11 6 3 2 1 14 9 +5
3. Vlag van Turkije Fenerbahçe 9 6 3 0 3 10 13 -3
4. Vlag van Tsjechië AC Sparta Praag 1 6 0 1 5 2 13 -11
Eerste speeldag
Fenerbahçe SK 1–0 AC Sparta Praag
Lyon 2–2 Manchester United
Tweede speeldag
Manchester United 6–2 Fenerbahçe SK
AC Sparta Praag 1–2 Lyon
Derde speeldag
AC Sparta Praag 0–0 Manchester United
Fenerbahçe SK 1–3 Lyon
Vierde speeldag
Manchester United 4–1 AC Sparta Praag
Lyon 4–2 Fenerbahçe SK
Vijfde speeldag
AC Sparta Praag 0–1 Fenerbahçe SK
Manchester United 2–1 Lyon
Zesde speeldag
Fenerbahçe SK 3–0 Manchester United
Lyon 5–0 AC Sparta Praag

Groep E[bewerken]

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1. Vlag van Engeland Arsenal FC 10 6 2 4 0 11 6 +5
2. Vlag van Nederland PSV Eindhoven 10 6 3 1 2 6 7 -1
3. Vlag van Griekenland Panathinaikos Athene 9 6 2 3 1 11 8 +3
4. Vlag van Noorwegen Rosenborg Trondheim 2 6 0 2 4 6 13 -7
Eerste speeldag
Panathinaikos FC 2–1 Rosenborg B.K.
Arsenal 1–0 PSV Eindhoven
Tweede speeldag
PSV Eindhoven 1–0 Panathinaikos FC
Rosenborg B.K. 1–1 Arsenal
Derde speeldag
Rosenborg B.K. 1–2 PSV Eindhoven
Panathinaikos FC 2–2 Arsenal
Vierde speeldag
Arsenal 1–1 Panathinaikos FC
PSV Eindhoven 1–0 Rosenborg B.K.
Vijfde speeldag
Rosenborg B.K. 2–2 Panathinaikos FC
PSV Eindhoven 1–1 Arsenal
Zesde speeldag
Panathinaikos FC 4–1 PSV Eindhoven
Arsenal 5–1 Rosenborg B.K.

Groep F[bewerken]

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1. Vlag van Italië AC Milan 13 6 4 1 1 10 3 +7
2. Vlag van Spanje FC Barcelona 10 6 3 1 2 9 6 +3
3. Vlag van Oekraïne Sjachtar Donetsk 6 6 2 0 4 5 9 -4
4. Vlag van Schotland Celtic FC 5 6 1 2 3 4 10 -6
Eerste speeldag
Sjachtar Donetsk 0–1 AC Milan
Celtic 1–3 Barcelona
Tweede speeldag
Barcelona 3–0 Sjachtar Donetsk
AC Milan 3–1 Celtic
Derde speeldag
AC Milan 1–0 Barcelona
Sjachtar Donetsk 3–0 Celtic
Vierde speeldag
Barcelona 2–1 AC Milan
Celtic 1–0 Sjachtar Donetsk
Vijfde speeldag
AC Milan 4–0 Sjachtar Donetsk
Barcelona 1–1 Celtic
Zesde speeldag
Sjachtar Donetsk 2–0 Barcelona
Celtic 0–0 AC Milan

Groep G[bewerken]

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1. Vlag van Italië Inter Milan 14 6 4 2 0 14 3 +11
2. Vlag van Duitsland Werder Bremen 13 6 4 1 1 12 6 +6
3. Vlag van Spanje Valencia CF 7 6 2 1 3 6 10 -4
4. Vlag van België RSC Anderlecht 0 6 0 0 6 4 17 -13
Eerste speeldag
Valencia 2–0 Anderlecht
Internazionale 2–0 Werder Bremen
Tweede speeldag
Werder Bremen 2–1 Valencia
Anderlecht 1–3 Internazionale
Derde speeldag
Anderlecht 1–2 Werder Bremen
Valencia 1–5 Internazionale
Vierde speeldag
Werder Bremen 5–1 Anderlecht
Internazionale 0–0 Valencia
Vijfde speeldag
Anderlecht 1–2 Valencia
Werder Bremen 1–1 Internazionale
Zesde speeldag
Valencia 0–2 Werder Bremen
Internazionale 3–0 Anderlecht

Groep H[bewerken]

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1. Vlag van Engeland Chelsea FC 13 6 4 1 1 10 3 +7
2. Vlag van Portugal FC Porto 8 6 2 2 2 4 6 -2
3. Vlag van Rusland CSKA Moskou 7 6 2 1 3 5 5 0
4. Vlag van Frankrijk Paris Saint-Germain 5 6 1 2 3 3 8 -5
Eerste speeldag
Paris SG 0–3 Chelsea
FC Porto 0–0 CSKA Moskou
Tweede speeldag
CSKA Moskou 2–0 Paris SG
Chelsea 3–1 FC Porto
Derde speeldag
Chelsea 2–0 CSKA Moskou
Paris SG 2–0 FC Porto
Vierde speeldag
CSKA Moskou 0–1 Chelsea
FC Porto 0–0 Paris SG
Vijfde speeldag
CSKA Moskou 0–1 FC Porto
Chelsea 0–0 Paris SG
Zesde speeldag
Paris SG 1–3 CSKA Moskou
FC Porto 2–1 Chelsea

1/8 finale[bewerken]

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Bayern München Vlag van Duitsland 3 - 2 Vlag van Engeland Arsenal FC 3 - 1 0 - 1
Liverpool FC Vlag van Engeland 6 - 2 Vlag van Duitsland Bayer Leverkusen 3 - 1 3 - 1
PSV Eindhoven Vlag van Nederland 3 - 0 Vlag van Frankrijk AS Monaco 1 - 0 2 - 0
Real Madrid Vlag van Spanje 1 - 2 Vlag van Italië Juventus 1 - 0 0 - 2 (n.v.)
FC Barcelona Vlag van Spanje 4 - 5 Vlag van Engeland Chelsea FC 2 - 1 2 - 4
Manchester United Vlag van Engeland 0 - 2 Vlag van Italië AC Milan 0 - 1 0 - 1
FC Porto Vlag van Portugal 2 - 4 Vlag van Italië Inter Milan 1 - 1 1 - 3
Werder Bremen Vlag van Duitsland 2 - 10 Vlag van Frankrijk Olympique Lyonnais 0 - 3 2 - 7

Kwartfinale[bewerken]

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Liverpool FC Vlag van Engeland 2 - 1 Vlag van Italië Juventus 2 - 1 0 - 0
Chelsea FC Vlag van Engeland 6 - 5 Vlag van Duitsland Bayern München 4 - 2 2 - 3
AC Milan Vlag van Italië 5 - 0 Vlag van Italië Inter Milan 2 - 0 3 - 0*
Olympique Lyonnais Vlag van Frankrijk 2 - 2 (2-4 n.p.) Vlag van Nederland PSV Eindhoven 1 - 1 1 - 1

* Stilgelegd bij 1-0 na 73' en omgezet in 3-0 forfait nadat AC Milan-doelman Dida geraakt werd door een fakkel.

Halve finale[bewerken]

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Chelsea FC Vlag van Engeland 0 - 1 Vlag van Engeland Liverpool FC 0 - 0 0 - 1
AC Milan Vlag van Italië 3 - 3 (uitgoals) Vlag van Nederland PSV Eindhoven 2 - 0 1 - 3

Finale[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie UEFA Champions Leaguefinale 2005 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
25 mei 2005
Flag of England.svg Liverpool FC 3 - 3 (3-2 n.p.) Flag of Italy.svg AC Milan Atatürk Olympisch Stadion, Istanboel
Opkomst: 80 000
Scheidsrechter: Mejuto González (Spanje)
Steven Gerrard 54'
Vladimír Šmicer 56'
Xabi Alonso 60'
Paolo Maldini 1'
Hernán Crespo 39', 43'

Kampioen[bewerken]

UEFA Champions League 2004/2005
Star*.svg Star*.svg Star*.svg Star*.svg Star*.svg
Vlag van Engeland
Liverpool FC
5de titel


Externe links[bewerken]