Viviënne van den Assem
| Viviënne van den Assem | ||||
| Viviënne van den Assem (links) en Froukje Jansen op de Wie is de Mol?-fandag 2009 | ||||
| Algemene informatie | ||||
| Volledige naam | Viviënne Linette van den Assem | |||
| Geboren | 15 november 1983 | |||
| Land | ||||
| Werk | ||||
| Beroep(en) | Actrice, presentatrice | |||
| Officiële website | ||||
| (en) IMDb-profiel | ||||
|
||||
Viviënne Linette van den Assem (Oud-Beijerland, 15 november 1983) is een Nederlands actrice en presentatrice.
Inhoud |
Levensloop[bewerken]
Jeugd[bewerken]
Ze werd geboren als kind van Wilhelmus (Wim) F.M. van den Assem (1950) en Helena (Ellen) Maria Sanders (1952) en als zus van de vier jaar oudere Nanine Merijse van den Assem (1979). Ze volgde het atheneum aan de CSG Willem van Oranje in Oud-Beijerland. In de vierde klas van het atheneum combineerde ze school met acteren. In de zomervakantie tussen het vijfde en zesde jaar verhuisde ze naar Den Haag.
Carrière[bewerken]
Nadat ze vanaf haar dertiende lessen spel, dans en zang volgde aan Jeugdtheater Hofplein, kreeg ze haar eerste rol in Goudkust als Sophie Bergman. Deze rol vervulde ze van 2000 tot 2001. Daarna speelde ze in de film Emergency Exit en begon ze aan de rol van Lizzy Vehmeijer in Onderweg Naar Morgen. Deze laatste rol vervulde ze tot 2003.
Ook stond Van den Assem vaak in het theater, onder andere met de stukken De Bruiloft (1998), Nieuwe Goden (1999), Twelfth Night (2000) en En als het mijn beurt is zal ik zeggen dat het prachtig was en dat ik het voor geen goud had willen missen (2001). Door haar rollen kon ze minder aandacht besteden aan school, desondanks maakte ze het atheneum af en begon ze aan een cursus productieassistentie aan de Nederlandse Film en Televisie Academie.
In 2004 kreeg ze de rol van Elise Pardoel in de kindersoap ZOOP op Nickelodeon. Naar aanleiding van deze serie werden de films Zoop in Afrika en Zoop in India, waarin zij de rol van Elise ook vertolkte. Van den Assem is niet mee geweest voor de opnames van Zoop in Zuid-Amerika, de opnames van Deadline begonnen op dezelfde dag. Van den Assem was slechts een paar scènes te zien in Zoop in Zuid-Amerika die allemaal in Nederland waren opgenomen.
In de periode van 2004 tot 2007 presenteerde Van den Assem, samen met Chris Silos, het televisieprogramma At Nick op Nickelodeon. In een studio praatten ze daarin op een luchtige manier over liefde, muziek en andere alledaagse zaken. Ter gelegenheid van het WK voetbal 2006 werd de variatie Nick At Goes WK gemaakt. Hierin hadden Silos en Van den Assem het op hun eigen manier over het Wereldkampioenschap voetbal 2006.
Als vervanging op het programma At Nick presenteerde Van den Assem rond 2007 samen met Patrick Martens het programma Supernick. Supernick is een live en interactief programma waarbij groepen kinderen langskomen om te koken, gestyled te worden zoals hun favoriete artiest, en om de SuperNick Game te spelen.
Van den Assem presenteerde samen met Chris Silos de Nickelodeon Kids' Choice Awards van 2005, in 2007 deed ze dit ook, toen samen met Patrick Martens. In 2007 was ze zelf genomineerd in de categorie Beste TV-ster, ze eindigde achter actrice Loek Beernink. Ze ontving bij de Nickelodeon Kids' Choice Awards van 2005 in Ahoy Rotterdam awards voor:
- Beste tv-ster
- Beste Film (Zoop in Afrika)
- Beste televisieprogramma (Zoop)
Eind 2007 verliet Van den Assem Nickelodeon. Geruchten gingen dat zij verder zou gaan bij televisiezender TMF, maar Van den Assem verklaarde in een interview dat dit niet het geval is.
Naast acteren is ze ook actief in de muziekwereld, zo scoort ze in 2005, samen met Silos en de meidengroep Kus, een kersthit met Wat ik wil met Kerstmis... ben jij!. Het jaar daarop opnieuw scoort ze opnieuw een hit met Kon het elke dag maar Kerstmis zijn. Hierop is, naast Silos en Kus, René Froger te horen.
Sinds 2006 is Van den Assem ambassadrice van Kids tegen Geweld. Ze probeert, met haar bekendheid bij kinderen, de stichting te helpen om kinderen ervan bewust te maken wat zinloos geweld is en wat de gevolgen van zinloos geweld zijn. Zo las ze het boek Timmy is boos voor aan kinderen van een basisschool.
Van den Assem sprak in 2007 de stem in van de pinguïn Lani in de Nederlandse versie van de animatiefilm Surf's Up. Ook sprak ze de stem in van EVE in de Disney Pixarfilm WALL•E.
Vanaf 2008 vertolkt Van den Assem de rol van Sonja Zelenko in de Nederlandse misdaadserie Deadline (VARA). Sonja is hierin een computerexpert en opereert binnen een geheim anti-terreurteam.
In 2009 deed Van den Assem mee aan Wie is de Mol? in Noord-Ierland en Jordanië. Zij won het spel, en kreeg een pot van 22.650 euro, met als mol Jon van Eerd
Vanaf oktober 2010 neemt ze de presentatie van Te leuk om waar te zijn voor Z@pp voor haar rekening.
Haar rol in Onderweg Naar Morgen leidde tot een relatie met mede-acteur Edgar Wurfbain. Tijdens de opnames van de film Zoop in Afrika had ze een affaire met assistent-geluidsman Jos ten Klooster. Nu heeft ze een relatie met Arne van Terphoven met wie ze samen in Utrecht woont.
Filmografie / Televisie[bewerken]
Films[bewerken]
| Jaar | Titel | Rol |
|---|---|---|
| 2000 | De Straat | - |
| 2001 | Emergency Exit | Suzanne |
| 2004 | Gay | - |
| 2005 | Zoop in Afrika | Elise Pardoel |
| 2006 | Het woeden der gehele wereld | Ruth Oberstein |
| 2006 | Zoop in India | Elise Pardoel |
| 2006 | Piet Piraat en het Vliegende Schip | Marilyn |
| 2006 | Het mysterie van de verdwenen kerstcadeautjes | Zichzelf |
| 2007 | Zoop in Zuid-Amerika | Elise Pardoel |
| 2007 | Surf's Up | Lani |
| 2008 | WALL•E | EVE |
| 2009 | Wat is daarop uw antwoord? | Deborah |
| 2012 | Mees Kees | Juf |
Tv-series[bewerken]
| Jaar | Titel | Rol |
|---|---|---|
| 2000-2001 | Goudkust | Sophie Bergman |
| 2001-2003 | Onderweg naar morgen | Lizzy Vehmeijer |
| 2004-2006 | ZOOP | Elise Pardoel |
| 2006 | Man & Paard | Robin Willems |
| 2008-2010 | Deadline | Sonja Zelenko |
| 2012 | Zaak Zappendael | Haarzelf |
| 2012 | Zaak Zappendael: The Movie | Haarzelf |
| 2013-heden | Flikken Maastricht | Informant Tonja Lacroix |
Gastrollen[bewerken]
| Jaar | Titel | Rol |
|---|---|---|
| 2002 | Trauma 24/7 | Sandra de Ridder |
| 2006 | Juliana | Anna Roëll |
Zichzelf[bewerken]
| Jaar | Titel | Rol |
|---|---|---|
| 2004-2005 | Kids Choice Journaal | Presentatie |
| 2005-2007 | At Nick | Presentatie |
| 2005, 2007 | Nickelodeon Kids' Choice Awards | Presentatie |
| 2006, 2008 | Veerhaven Junior Concert | Presentatie |
| 2007 | Bij Sinterklaas | Presentatie |
| 2007 | De Nieuwste Show | Verslaggeefster |
| 2007 | Supernick | Presentatie |
| 2009 | Wie is de Mol? | Deelneemster; Winnares |
| 2010 | Wie wordt Kruimeltje? | Presentatie |
| 2010 - 2012 | Te leuk om waar te zijn | Presentatie |
| 2010 - Heden | Z@pp Sport | Presentatie |
| 2011 - 2012 | Mijn vader is de beste | Presentatie |
| 2012 | Nationaal Songfestival | Presentatie |
| 2012 | Ambasadeur voor 1 dag | Presentatie |
| 2012 | Eurovisiesongfestival | Punten geven namens Nederland |
| 2012 | Spetterslot | Presentatie |
Discografie[bewerken]
| Single(s) met eventuele hitnoteringen in de Nederlandse Top 40 |
Datum van verschijnen |
Datum van binnenkomst |
Hoogste positie |
Aantal weken |
Opmerkingen |
|---|---|---|---|---|---|
| Wat ik wil met Kerstmis... ben jij! | 2005 | 24-12-2005 | 10 | 3 | met Kus & Chris Silos |
| Kon het elke dag maar Kerstmis zijn | 2006 | 23-12-2006 | 6 | 3 | met Kus, Chris Silos & René Froger |
| Bij sinterklaas! | 2006 | 25-12-2006 | - | - | Single voor programma Bij Sinterklaas |
Externe links[bewerken]
| Persoonsgegevens | |
|---|---|
| NAAM | van den Assem, Viviënne |
| ALTERNATIEVE NAMEN | Linette |
| KORTE OMSCHRIJVING | Nederlands actrice |
| GEBOORTEDATUM | 15 november 1983 |
| GEBOORTEPLAATS | Oud-Beijerland |