Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1980

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
De wedstrijd tussen Nederland en Hongarije op de Olympische Zomerspelen 1980.

Waterpolo is één van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1980 te Moskou.


Heren[bewerken]

De 12 deelnemende landen waren verdeeld over 3 groepen.
Groep A: Griekenland, Hongarije, Nederland en Roemenië.
Groep B: Italië, Spanje, USSR en Zweden.
Groep C: Australië, Bulgarije, Cuba en Joegoslavië.
De beste 2 landen van iedere poule gingen naar finalegroep A en speelden om de medailles, de overige landen speelden in finalegroep B om de 7de plaats. Onderlinge resultaten uit de voorronde werden niet meegenomen naar de finaleronde.

Voorronde[bewerken]

Groep A[bewerken]

20 juli 11:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Roemenië Roemenië 6 - 6 (2-2,1-0,1-3,2-1)
20 juli 16:00 Vlag van Griekenland Griekenland - Vlag van Nederland Nederland 7 - 8 (1-1,3-1,2-2,1-4)
21 juli 11:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Nederland Nederland 5 - 3 (2-1,2-0,1-1,0-1)
21 juli 16:00 Vlag van Griekenland Griekenland - Vlag van Roemenië Roemenië 4 - 6 (1-0,0-2,2-3,1-1)
22 juli 11:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Griekenland Griekenland 8 - 5 (1-0,2-3,3-0,2-2)
22 juli 16:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Nederland Nederland 3 - 5 (1-2,2-1,0-1,0-1)


Eindstand Groep A

rang land Gs W G V F A Ptn
1 Vlag van Hongarije Hongarije 3 2 1 0 19 14 5
2 Vlag van Nederland Nederland 3 2 0 1 16 15 4
3 Vlag van Roemenië Roemenië 3 1 1 1 15 15 3
4 Vlag van Griekenland Griekenland 3 0 0 3 16 22 0


Groep B[bewerken]

20 juli 12:00 Vlag van Zweden Zweden - Vlag van Spanje Spanje 3 - 7 (0-2,1-1,0-0,2-4)
20 juli 17:00 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Italië Italië 8 - 6 (4-3,1-1,1-2,2-0)
21 juli 12:00 Vlag van Zweden Zweden - Vlag van Italië Italië 4 - 4 (2-1,2-1,0-1,0-1)
21 juli 17:00 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Spanje Spanje 4 - 3 (0-1,2-0,0-1,2-1)
22 juli 12:00 Vlag van Zweden Zweden - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 1 - 12 (0-3,1-2,0-4,0-3)
22 juli 17:00 Vlag van Spanje Spanje - Vlag van Italië Italië 5 - 4 (1-1,2-0,0-1,2-2)


Eindstand Groep B

rang land Gs W G V F A Ptn
1 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 3 3 0 0 24 10 6
2 Vlag van Spanje Spanje 3 2 0 1 15 11 4
3 Vlag van Italië Italië 3 0 1 2 14 17 1
4 Vlag van Zweden Zweden 3 0 1 2 8 23 1


Groep C[bewerken]

20 juli 13:00 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië - Vlag van Cuba Cuba 6 - 6 (2-4,1-1,1-0,2-1)
20 juli 17:00 Vlag van Australië Australië - Vlag van Bulgarije Bulgarije 9 - 5 (1-0,3-0,2-3,3-2)
21 juli 13:00 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië - Vlag van Bulgarije Bulgarije 9 - 2 (1-1,2-0,2-1,4-0)
21 juli 17:00 Vlag van Australië Australië - Vlag van Cuba Cuba 4 - 6 (1-2,2-1,1-1,0-2)
22 juli 13:00 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië - Vlag van Australië Australië 9 - 2 (0-0,3-0,2-1,4-1)
22 juli 17:00 Vlag van Cuba Cuba - Vlag van Bulgarije Bulgarije 7 - 1 (0-0,2-0,2-1,3-0)


Eindstand Groep C

rang land Gs W G V F A Ptn
1 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 3 2 1 0 24 10 5
2 Vlag van Cuba Cuba 3 2 1 0 19 11 5
3 Vlag van Australië Australië 3 1 0 2 15 20 2
4 Vlag van Bulgarije Bulgarije 3 0 0 3 8 25 0


Finale ronde[bewerken]

Finalegroep A[bewerken]

24 juli 16:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 4 - 5 (2-2,1-1,1-2,0-0)
24 juli 17:00 Vlag van Nederland Nederland - Vlag van Spanje Spanje 5 - 6 (1-2,1-2,3-1,0-1)
24 juli 18:00 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië - Vlag van Cuba Cuba 7 - 7 (1-1,4-3,1-1,1-2)
25 juli 16:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 7 - 8 (2-3,2-2,0-1,3-2)
25 juli 17:00 Vlag van Nederland Nederland - Vlag van Cuba Cuba 7 - 7 (3-1,2-2,0-2,2-2)
25 juli 18:00 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Spanje Spanje 6 - 2 (1-0,1-1,3-1,1-0)
26 juli 16:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Spanje Spanje 6 - 5 (1-1,2-0,2-3,1-1)
26 juli 17:00 Vlag van Nederland Nederland - Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 4 - 5 (0-1,1-1,0-2,3-1)
26 juli 18:00 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Cuba Cuba 8 - 5 (1-1,1-1,3-1,3-2)
28 juli 16:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Cuba Cuba 7 - 5 (1-1,1-3,2-0,3-1)
28 juli 17:00 Vlag van Nederland Nederland - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 3 - 7 (0-1,1-1,1-3,1-2)
28 juli 18:00 Vlag van Spanje Spanje - Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 6 - 7 (1-2,1-1,2-4,2-0)
29 juli 16:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Nederland Nederland 8 - 7 (2-2,2-1,2-3,2-1)
29 juli 17:00 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 8 - 7 (3-2,2-2,1-0,2-3)
29 juli 18:00 Vlag van Spanje Spanje - Vlag van Cuba Cuba 9 - 7 (2-2,4-1,1-2,2-2)


Eindstand Finalegroep A

rang land Gs W G V F A Ptn
Goud Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 5 5 0 0 34 21 10
Zilver Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 5 3 1 1 34 32 7
Brons Vlag van Hongarije Hongarije 5 3 0 2 32 30 6
4 Vlag van Spanje Spanje 5 2 0 3 28 31 4
5 Vlag van Cuba Cuba 5 0 2 3 31 38 2
6 Vlag van Nederland Nederland 5 0 1 4 26 33 1


Finalegroep B[bewerken]

24 juli 11:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Italië Italië 3 - 5 (1-1,1-1,1-1,0-2)
24 juli 12:00 Vlag van Griekenland Griekenland - Vlag van Zweden Zweden 9 - 5 (1-3,4-0,3-2,1-0)
24 juli 13:00 Vlag van Australië Australië - Vlag van Bulgarije Bulgarije 8 - 5 (3-1,2-2,1-1,2-1)
25 juli 11:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Australië Australië 4 - 4 (0-0,0-1,2-1,2-2)
25 juli 12:00 Vlag van Griekenland Griekenland - Vlag van Bulgarije Bulgarije 6 - 4 (0-1,2-1,2-1,2-1)
25 juli 13:00 Vlag van Italië Italië - Vlag van Zweden Zweden 8 - 3 (3-1,3-1,0-0,2-1)
26 juli 11:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Zweden Zweden 8 - 3 (1-1,2-1,1-1,4-0)
26 juli 12:00 Vlag van Griekenland Griekenland - Vlag van Australië Australië 2 - 4 (1-1,0-1,1-1,0-1)
26 juli 13:00 Vlag van Italië Italië - Vlag van Bulgarije Bulgarije 5 - 4 (0-2,2-0,1-0,2-2)
28 juli 11:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Bulgarije Bulgarije 10 - 6 (0-0,5-2,2-1,3-3)
28 juli 12:00 Vlag van Griekenland Griekenland - Vlag van Italië Italië 3 - 4 (1-1,0-2,2-0,0-1)
28 juli 13:00 Vlag van Zweden Zweden - Vlag van Australië Australië 4 - 9 (1-2,2-2,0-2,1-3)
29 juli 11:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Griekenland Griekenland 11 - 8 (3-2,3-2,2-2,3-2)
29 juli 12:00 Vlag van Italië Italië - Vlag van Australië Australië 4 - 5 (1-1,1-2,1-1,1-1)
29 juli 13:00 Vlag van Zweden Zweden - Vlag van Bulgarije Bulgarije 8 - 6 (0-2,3-1,1-0,4-3)


Eindstand Finalegroep B

rang land Gs W G V F A Ptn
7 Vlag van Australië Australië 5 4 1 0 30 19 9
8 Vlag van Italië Italië 5 4 0 1 26 18 8
9 Vlag van Roemenië Roemenië 5 3 1 1 36 26 7
10 Vlag van Griekenland Griekenland 5 2 0 3 28 28 4
11 Vlag van Zweden Zweden 5 1 0 4 23 40 2
12 Vlag van Bulgarije Bulgarije 5 0 0 5 25 37 0


Eindrangschikking[bewerken]

rang land
Goud Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
Zilver Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
Brons Vlag van Hongarije Hongarije
4 Vlag van Spanje Spanje
5 Vlag van Cuba Cuba
6 Vlag van Nederland Nederland
7 Vlag van Australië Australië
8 Vlag van Italië Italië
9 Vlag van Roemenië Roemenië
10 Vlag van Griekenland Griekenland
11 Vlag van Zweden Zweden
12 Vlag van Bulgarije Bulgarije


Externe link[bewerken]