Wereldkampioenschappen biatlon 2013

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Wereldkampioenschappen biatlon 2013
Gehouden in Vlag van Tsjechië Nové Město na Moravě
Jaar 2013
Data 7 t/m 17 februari
Sport Biatlon
Organisator IBU
Evenementen 11
Openingsceremonie 7 februari
Edities
Vorige editie 2012
Volgende editie 2015
Portaal  Portaalicoon   Sport

De wereldkampioenschappen biatlon 2013 werden van 7 tot en met 17 februari 2013 gehouden in Nové Město na Moravě.

De resultaten van de wereldkampioenschappen telden ook mee voor de wereldbeker.

Wedstrijdschema[bewerken]

Datum Tijd Mannen Vrouwen
07 februari 17:30 Gemengde estafette
09 februari 13:00 / 16:15 10 km sprint 7,5 km sprint
10 februari 13:00 / 16:15 12,5 km achtervolging 10 km achtervolging
13 februari 17:15 12,5 km individueel
14 februari 17:15 15 km individueel
15 februari 17:15 4×6 km estafette
16 februari 15:15 4×7,5 km estafette
17 februari 15:00 / 12:00 15 km massastart 12,5 km massastart

Medailles[bewerken]

Mannen[bewerken]

Onderdeel Goud Zilver Brons
20 km individueel Vlag van Frankrijk FRA Martin Fourcade Vlag van Verenigde Staten USA Tim Burke Vlag van Zweden SWE Fredrik Lindström
10 km sprint Vlag van Noorwegen NOR Emil Hegle Svendsen Vlag van Frankrijk FRA Martin Fourcade Vlag van Slovenië SLO Jakov Fak
12,5 km achtervolging Vlag van Noorwegen NOR Emil Hegle Svendsen Vlag van Frankrijk FRA Martin Fourcade Vlag van Rusland RUS Anton Sjipoelin
15 km massastart Vlag van Noorwegen NOR Tarjei Bø Vlag van Rusland RUS Anton Sjipoelin Vlag van Noorwegen NOR Emil Hegle Svendsen
4×7,5 km estafette Vlag van Noorwegen NOR Ole Einar Bjørndalen
Henrik L'Abée-Lund
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Frankrijk FRA Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland GER Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser

Vrouwen[bewerken]

Onderdeel Goud Zilver Brons
15 km individueel Vlag van Noorwegen NOR Tora Berger Vlag van Duitsland GER Andrea Henkel Vlag van Oekraïne UKR Valj Semerenko
7,5 km sprint Vlag van Oekraïne UKR Olena Pidhroesjna Vlag van Noorwegen NOR Tora Berger Vlag van Oekraïne UKR Vita Semerenko
10 km achtervolging Vlag van Noorwegen NOR Tora Berger Vlag van Polen POL Krystyna Pałka Vlag van Oekraïne UKR Olena Pidhroesjna
12,5 km massastart Vlag van Wit-Rusland BLR Darja Domratsjeva Vlag van Noorwegen NOR Tora Berger Vlag van Polen POL Monika Hojnisz
4×6 km estafette Vlag van Noorwegen NOR Hilde Fenne
Ann Kristin Flatland
Synnøve Solemdal
Tora Berger
Vlag van Oekraïne UKR Joelia Dzjyma
Vita Semerenko
Valj Semerenko
Olena Pidhroesjna
Vlag van Italië ITA Dorothea Wierer
Nicole Gontier
Michela Ponza
Karin Oberhofer

Gemengd[bewerken]

Onderdeel Goud Zilver Brons
Gemengde estafette Vlag van Noorwegen NOR Tora Berger
Synnøve Solemdal
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Frankrijk FRA Marie-Laure Brunet
Marie Dorin Habert
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Vlag van Tsjechië CZE Veronika Vítková
Gabriela Soukalová
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec

Medailleklassement[bewerken]

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1 Vlag van Noorwegen Noorwegen 8 2 1 11
2 Vlag van Frankrijk Frankrijk 1 4 0 5
3 Vlag van Oekraïne Oekraïne 1 1 3 5
4 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 1 0 0 1
5 Vlag van Duitsland Duitsland 0 1 1 2
Vlag van Polen Polen 0 1 1 2
Vlag van Rusland Rusland 0 1 1 2
8 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 0 1 0 1
9 Vlag van Italië Italië 0 0 1 1
Vlag van Slovenië Slovenië 0 0 1 1
Vlag van Tsjechië Tsjechië 0 0 1 1
Vlag van Zweden Zweden 0 0 1 1
Totaal 11 11 11 33

Uitslagen[bewerken]

Individueel[bewerken]

20 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Martin Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 0 – 0 – 0 – 1 49.43,0
Zilver Tim Burke Vlag van Verenigde Staten USA 0 – 0 – 0 – 1 + 23,5
Brons Fredrik Lindström Vlag van Zweden SWE 0 – 0 – 0 – 1 + 33,7
4 Ondřej Moravec Vlag van Tsjechië CZE 1 – 0 – 0 – 1 + 48,6
5 Björn Ferry Vlag van Zweden SWE 1 – 0 – 0 – 0 + 1.11,8
6 Simon Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 0 – 0 – 1 – 0 + 1.18,4
7 Lukas Hofer Vlag van Italië ITA 0 – 0 – 0 – 2 + 1.19,0
8 Andreas Birnbacher Vlag van Duitsland GER 1 – 0 – 0 – 1 + 1.36,6
9 Henrik L'Abée-Lund Vlag van Noorwegen NOR 0 – 0 – 0 – 2 + 1.37,3
10 Jean Philippe Leguellec Vlag van Canada CAN 0 – 0 – 0 – 1 + 1.48,4
15 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Tora Berger Vlag van Noorwegen NOR 0 – 0 – 0 – 0 44.52,5
Zilver Andrea Henkel Vlag van Duitsland GER 0 – 0 – 0 – 0 + 52,7
Brons Valj Semerenko Vlag van Oekraïne UKR 1 – 0 – 0 – 0 + 1.42,5
4 Anastasiya Kuzmina Vlag van Slowakije SVK 0 – 0 – 1 – 1 + 1.55,0
5 Vita Semerenko Vlag van Oekraïne UKR 0 – 0 – 0 – 1 + 2.25,9
6 Olga Zajtseva Vlag van Rusland RUS 2 – 0 – 0 – 0 + 2.30,9
7 Jekaterina Glazyrina Vlag van Rusland RUS 0 – 0 – 1 – 0 + 2.40,5
8 Kaisa Mäkäräinen Vlag van Finland FIN 2 – 0 – 0 – 1 + 2.45,8
9 Marie Dorin Habert Vlag van Frankrijk FRA 0 – 1 – 1 – 0 + 2.51,2
10 Olga Viloechina Vlag van Rusland RUS 0 – 1 – 0 – 0 + 3.03,6

Sprint[bewerken]

10 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Emil Hegle Svendsen Vlag van Noorwegen NOR 0 – 1 23.25,1
Zilver Martin Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 0 – 1 + 8,1
Brons Jakov Fak Vlag van Slovenië SLO 0 – 0 + 11,2
4 Ole Einar Bjørndalen Vlag van Noorwegen NOR 0 – 1 + 19,9
5 Dmitri Malysjko Vlag van Rusland RUS 0 – 0 + 23,2
6 Alexis Bœuf Vlag van Frankrijk FRA 0 – 0 + 25,0
7 Anton Sjipoelin Vlag van Rusland RUS 1 – 0 + 32,9
8 Fredrik Lindström Vlag van Zweden SWE 1 – 1 + 38,0
9 Jevgeni Oestjoegov Vlag van Rusland RUS 0 – 1 + 38,4
10 Simon Eder Vlag van Oostenrijk AUT 0 – 0 + 38,6
7,5 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Olena Pidhroesjna Vlag van Oekraïne UKR 0 – 0 21.02,1
Zilver Tora Berger Vlag van Noorwegen NOR 0 – 1 + 6,4
Brons Vita Semerenko Vlag van Oekraïne UKR 0 – 0 + 22,8
4 Olga Zajtseva Vlag van Rusland RUS 0 – 1 + 24,5
5 Olga Viloechina Vlag van Rusland RUS 0 – 0 + 25,3
6 Miriam Gössner Vlag van Duitsland GER 2 – 0 + 33,1
7 Krystyna Pałka Vlag van Polen POL 0 – 1 + 34,5
8 Ann Kristin Flatland Vlag van Noorwegen NOR 0 – 0 + 35,5
9 Kaisa Mäkäräinen Vlag van Finland FIN 2 – 0 + 40,8
10 Veronika Vítková Vlag van Tsjechië CZE 0 – 0 + 50,6

Achtervolging[bewerken]

12,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Emil Hegle Svendsen Vlag van Noorwegen NOR 0 – 0 – 0 – 1 32.35,5
Zilver Martin Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 0 – 1 – 1 – 0 + 0,1
Brons Anton Sjipoelin Vlag van Rusland RUS 0 – 0 – 1 – 0 + 3,6
4 Dmitri Malysjko Vlag van Rusland RUS 0 – 0 – 0 – 0 + 5,4
5 Dominik Landertinger Vlag van Oostenrijk AUT 0 – 0 – 0 – 0 + 20,4
6 Jakov Fak Vlag van Slovenië SLO 0 – 0 – 0 – 1 + 29,7
7 Fredrik Lindström Vlag van Zweden SWE 0 – 0 – 1 – 0 + 43,4
8 Alexis Bœuf Vlag van Frankrijk FRA 0 – 0 – 2 – 0 + 46,6
9 Björn Ferry Vlag van Zweden SWE 0 – 0 – 0 – 0 + 48,1
10 Ole Einar Bjørndalen Vlag van Noorwegen NOR 2 – 0 – 1 – 1 + 51,5
10 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Tora Berger Vlag van Noorwegen NOR 0 – 1 – 2 – 0 28.48,4
Zilver Krystyna Pałka Vlag van Polen POL 0 – 0 – 1 – 1 + 18,5
Brons Olena Pidhroesjna Vlag van Oekraïne UKR 0 – 0 – 2 – 0 + 21,5
4 Olga Zajtseva Vlag van Rusland RUS 0 – 1 – 1 – 1 + 23,0
5 Jekaterina Glazyrina Vlag van Rusland RUS 0 – 0 – 0 – 0 + 45,4
6 Andrea Henkel Vlag van Duitsland GER 0 – 0 – 0 – 0 + 49,2
7 Ann Kristin Flatland Vlag van Noorwegen NOR 0 – 1 – 0 – 0 + 1.08,3
8 Veronika Vítková Vlag van Tsjechië CZE 0 – 0 – 1 – 1 + 1.10,1
9 Vita Semerenko Vlag van Oekraïne UKR 2 – 1 – 0 – 1 + 1.10,9
10 Kaisa Mäkäräinen Vlag van Finland FIN 1 – 1 – 1 – 1 + 1.15,5

Massastart[bewerken]

15 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Tarjei Bø Vlag van Noorwegen NOR 0 – 0 – 0 – 0 36.15,8
Zilver Anton Sjipoelin Vlag van Rusland RUS 0 – 0 – 1 – 0 + 3,7
Brons Emil Hegle Svendsen Vlag van Noorwegen NOR 0 – 1 – 0 – 0 + 7,4
4 Ondřej Moravec Vlag van Tsjechië CZE 0 – 0 – 1 – 0 + 10,4
5 Erik Lesser Vlag van Duitsland GER 1 – 0 – 0 – 0 + 12,8
6 Dominik Landertinger Vlag van Oostenrijk AUT 0 – 0 – 1 – 0 + 16,7
7 Jean-Guillaume Béatrix Vlag van Frankrijk FRA 1 – 0 – 1 – 0 + 19,6
8 Björn Ferry Vlag van Zweden SWE 0 – 0 – 0 – 0 + 22,5
9 Simon Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 1 – 0 – 1 – 0 + 36,3
10 Martin Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 0 – 1 – 0 – 1 + 36,8
12,5 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Darja Domratsjeva Vlag van Wit-Rusland BLR 1 – 0 – 0 – 1 35.54,5
Zilver Tora Berger Vlag van Noorwegen NOR 1 – 0 – 1 – 0 + 8,7
Brons Monika Hojnisz Vlag van Polen POL 0 – 0 – 1 – 0 + 27,6
4 Vita Semerenko Vlag van Oekraïne UKR 0 – 1 – 0 – 1 + 46,6
5 Olga Zajtseva Vlag van Rusland RUS 1 – 1 – 0 – 0 + 52,1
6 Miriam Gössner Vlag van Duitsland GER 0 – 1 – 0 – 3 + 52,1
7 Krystyna Pałka Vlag van Polen POL 0 – 0 – 0 – 1 + 1.00,8
8 Teja Gregorin Vlag van Slovenië SLO 0 – 1 – 0 – 1 + 1.04,5
9 Marie Dorin Habert Vlag van Frankrijk FRA 0 – 0 – 2 – 0 + 1.10,8
10 Jana Gereková Vlag van Slowakije SVK 0 – 1 – 1 – 1 + 1.17,7

Estafette[bewerken]

4×7,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Ole Einar Bjørndalen
Henrik L'Abée-Lund
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen NOR 0+1 – 0+2
0+0 – 0+0
0+1 – 0+0
0+0 – 0+1
1:15.39,0
Zilver Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk FRA 0+0 – 0+3
0+0 – 0+1
0+0 – 0+1
0+0 – 0+2
+ 1.12,8
Brons Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser
Vlag van Duitsland GER 0+0 – 0+0
0+0 – 0+0
0+0 – 0+0
0+0 – 2+3
+ 1.18,5
4 Anton Sjipoelin
Jevgeni Oestjoegov
Jevgeni Garanitsjev
Dmitri Malysjko
Vlag van Rusland RUS 0+0 – 0+1
0+0 – 0+1
0+0 – 2+3
0+1 – 0+1
+ 1.24,1
5 Simon Eder
Daniel Mesotitsch
Christoph Sumann
Dominik Landertinger
Vlag van Oostenrijk AUT 0+0 – 0+0
0+0 – 0+2
0+0 – 0+1
0+0 – 0+2
+ 1.38,9
6 Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Jaroslav Soukup
Michal Krčmář
Vlag van Tsjechië CZE 0+0 – 0+1
0+2 – 0+2
0+1 – 0+2
0+0 – 0+1
+ 2.50,1
7 Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Christian Martinelli
Lukas Hofer
Vlag van Italië ITA 0+0 – 1+3
0+2 – 0+0
0+1 – 0+1
0+0 – 0+2
+ 3.04,9
8 Jean-Philippe Leguellec
Scott Gow
Nathan Smith
Scott Perras
Vlag van Canada CAN 0+1 – 0+1
0+2 – 0+1
0+1 – 0+0
0+0 – 0+3
+ 3.05,7
9 Michail Kletcherov
Miroslav Kenanov
Vladimir Iliev
Krasimir Anev
Vlag van Bulgarije BUL 0+1 – 0+0
0+0 – 0+1
0+1 – 0+1
0+0 – 0+1
+ 3.11,6
10 Dušan Šimočko
Pavol Hurajt
Matej Kazár
Miroslav Matiaško
Vlag van Slowakije SVK 0+1 – 0+0
0+1 – 0+2
0+2 – 0+1
0+1 – 0+1
+ 3.27,8
4×6 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Hilde Fenne
Ann Kristin Flatland
Synnøve Solemdal
Tora Berger
Vlag van Noorwegen NOR 0+2 – 1+3
0+0 – 0+2
0+0 – 0+1
0+0 – 0+1
1:08.11,0
Zilver Joelia Dzjyma
Vita Semerenko
Valj Semerenko
Olena Pidhroesjna
Vlag van Oekraïne UKR 0+0 – 0+1
0+2 – 0+0
0+1 – 0+0
0+0 – 0+1
+ 7,0
Brons Dorothea Wierer
Nicole Gontier
Michela Ponza
Karin Oberhofer
Vlag van Italië ITA 0+0 – 0+0
0+2 – 0+0
0+0 – 0+2
0+0 – 0+0
+ 11,6
4 Jekaterina Glazyrina
Olga Zajtseva
Jekaterina Sjoemilova
Olga Viloechina
Vlag van Rusland RUS 0+0 – 0+1
0+0 – 0+2
0+0 – 0+3
0+0 – 0+1
+ 29,0
5 Franziska Hildebrand
Miriam Gössner
Laura Dahlmeier
Andrea Henkel
Vlag van Duitsland GER 0+0 – 0+3
0+3 – 0+2
0+0 – 0+0
0+1 – 0+2
+ 30,9
6 Anaïs Bescond
Sophie Boilley
Marie-Laure Brunet
Marie Dorin Habert
Vlag van Frankrijk FRA 0+0 – 0+3
0+2 – 0+1
0+2 – 0+2
0+0 – 0+3
+ 36,7
7 Nadezjda Skardino
Ljoedmila Kalintsjik
Nastassia Doebarezava
Darja Domratsjeva
Vlag van Wit-Rusland BLR 0+0 – 0+0
0+1 – 0+0
1+3 – 0+1
0+1 – 0+1
+ 1.02,2
8 Jana Gereková
Anastasiya Kuzmina
Martina Chrapánová
Paulina Fialková
Vlag van Slowakije SVK 0+1 – 0+2
0+1 – 0+2
0+3 – 0+2
0+2 – 0+1
+ 2.00,3
9 Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Monika Hojnisz
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Vlag van Polen POL 0+2 – 0+0
1+3 – 0+3
0+1 – 0+2
0+1 – 0+1
+ 2.20,3
10 Veronika Vítková
Gabriela Soukalová
Jitka Landová
Barbora Tomešová
Vlag van Tsjechië CZE 0+1 – 0+0
0+1 – 0+1
0+0 – 1+3
0+1 – 1+3
+ 2.54,7

Gemengde estafette[bewerken]

2×6 km vrouwen + 2×7,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Tora Berger
Synnøve Solemdal
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen NOR 0+0 – 0+0
0+0 – 0+2
0+1 – 0+0
0+0 – 0+1
1:12.04,9
Zilver Marie-Laure Brunet
Marie Dorin Habert
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk FRA 0+0 – 0+2
0+1 – 0+2
0+0 – 0+2
0+0 – 0+1
+ 20,0
Brons Veronika Vítková
Gabriela Soukalová
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
Vlag van Tsjechië CZE 0+2 – 0+1
0+1 – 0+0
0+0 – 0+1
0+0 – 0+0
+ 32,3
4 Dorothea Wierer
Karin Oberhofer
Dominik Windisch
Lukas Hofer
Vlag van Italië ITA 0+0 – 0+0
0+1 – 0+1
0+0 – 0+0
0+0 – 0+2
+ 58,4
5 Andreja Mali
Teja Gregorin
Klemen Bauer
Jakov Fak
Vlag van Slovenië SLO 0+0 – 0+1
0+0 – 0+0
0+2 – 0+2
0+0 – 0+1
+ 1.07,1
6 Olga Zajtseva
Olga Viloechina
Anton Sjipoelin
Dmitri Malysjko
Vlag van Rusland RUS 0+0 – 0+1
0+1 – 0+0
0+3 – 0+0
1+3 – 0+1
+ 1.26,5
7 Jana Gereková
Anastasiya Kuzmina
Pavol Hurajt
Matej Kazár
Vlag van Slowakije SVK 0+0 – 0+1
0+1 – 0+2
0+1 – 0+0
0+3 – 0+0
+ 1.32,7
8 Annelies Cook
Susan Dunklee
Lowell Bailey
Leif Nordgren
Vlag van Verenigde Staten USA 0+0 – 0+3
0+0 – 0+1
0+2 – 0+0
0+1 – 0+0
+ 1.32,8
9 Joelia Dzjyma
Natalja Boerdyga
Andrij Deryzemlja
Sergij Sednev
Vlag van Oekraïne UKR 0+0 – 0+2
0+0 – 0+1
1+3 – 0+1
0+1 – 0+0
+ 1.50,9
10 Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Łukasz Szczurek
Krzysztof Pływaczyk
Vlag van Polen POL 0+1 – 0+0
0+2 – 0+1
0+0 – 0+1
0+0 – 0+2
+ 1.53,8

Externe link[bewerken]