World Mind Sports Games 2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

De World Mind Sports Games 2008 waren de eerste World Mind Sports Games en werden gehouden van 3 tot en met 18 oktober 2008 in Beijing (Volksrepubliek China). De aanwezige denksporten waren schaken, dammen, go, bridge en xiangqi (Chinees schaken).

Op deze spelen waren 35 medailles te verdelen over 2.763 deelnemers uit 143 landen.[1] De Volksrepubliek China won 12 gouden medailles en werd daardoor eerste in het medailleklassement.

Onderdelen[bewerken]

Bridge[bewerken]

Onderdeel Goud Zilver Brons
Teams Vlag van Italië Italië Vlag van Engeland Engeland Vlag van Noorwegen Noorwegen
Teams vrouwen Vlag van Engeland Engeland Vlag van China China Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Individueel Vlag van Noorwegen Tor Helness Vlag van Noorwegen Geir Helgemo Vlag van Rusland Andrey Gromov
Individueel vrouwen Vlag van Zweden Catarina Midskog Vlag van Frankrijk Anne-Fréderique Lévy Vlag van China Yan Ru
Individueel jeugd Vlag van Turkije Salih Murat Anter Vlag van Rusland Radu Nistor Vlag van Noorwegen Lars Arthur Johansen
Paren jeugd Vlag van Turkije Mehmet Remzi Şakirler en Melih Osman Şen Vlag van Israël Lotan Fisher en Ron Haim Schwartz Vlag van Polen Joanna Krawczyk en Piotr Tuczyński
Teams onder 28 Vlag van Noorwegen Noorwegen Vlag van Polen Polen Vlag van China China
Teams onder 26 Vlag van Denemarken Denemarken Vlag van Polen Polen Vlag van Noorwegen Noorwegen
Teams onder 21 Vlag van Frankrijk Frankrijk Vlag van Engeland Engeland Vlag van China China

Dammen[bewerken]

Onderdeel Goud Zilver Brons
Internationaal dammen, mannen Vlag van Rusland Aleksandr Georgiev Vlag van Rusland Aleksandr Getmanski Vlag van Letland Guntis Valneris
Internationaal dammen, vrouwen Vlag van Letland Zoja Golubeva Vlag van Nederland Tanja Chub Vlag van Rusland Tamara Tansykkoezjina
Russisch dammen, vrouwen Vlag van Oekraïne Viktoriya Motrichko Vlag van Moldavië Elena Miskova Vlag van Moldavië Julia Romanskaia
Braziliaans dammen, mannen Vlag van Rusland Dashkov Oleg Vlag van Moldavië Ion Dosca Vlag van Oekraïne Belosheev Sergey
Checkers (mannen en vrouwen) Vlag van Verenigde Staten Alex Moiseyev Vlag van Barbados Ron King Vlag van Letland Raivis Paegle

Go[bewerken]

Onderdeel Goud Zilver Brons
Mannen, individueel Vlag van Zuid-Korea Kang Dongyun Vlag van Zuid-Korea Park Jungsang Vlag van Noord-Korea Li Zhe
Vrouwen, individueel Vlag van China Song Ronghui Vlag van Zuid-Korea Lee Minjin Vlag van Zuid-Korea Pak Chi-eun
Open Vlag van Noord-Korea Jo Tae-Won Vlag van Zuid-Korea Ham Youngwoo Vlag van Zuid-Korea Lee Yong Hee
Mannen, team Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea Vlag van China China Vlag van Japan Japan
Vrouwen, team Vlag van China China Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea Vlag van Japan Japan
Paren Vlag van China China
Huang Yizhong
Fan Weijing
Vlag van Chinees Taipei Chinees Taipei
Chou Chun-Hsun
Hsieh Yi-Min
Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
On So Jin
Lee Ha Jin

Schaken[bewerken]

Schaken was onderverdeeld in 10 onderdelen.

Xiangqi[bewerken]

Onderdeel Goud Zilver Brons
Mannen, rapid Vlag van China Wang Yang Vlag van China Jiang Chuan Vlag van Hongkong Zhao Ruquan
Vrouwen, individueel Vlag van China Wang linna Vlag van China Zhao Guanfang Vlag van Vietnam Ngo Lan Huong
Mannen, individueel Vlag van China Xu Yinchuan Vlag van China Hong Zhi Vlag van Maleisië Look Kongdwa
Vrouwen, team Vlag van China China Vlag van Australië Australië Vlag van Vietnam Vietnam
Mannen, team Vlag van China China Vlag van Vietnam Vietnam Vlag van Hongkong Hongkong

Nederlandse medailles[bewerken]

Noten