Zwemmen op de Paralympische Zomerspelen 1976

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

De Ve Paralympische Spelen werden in 1976 gehouden in Toronto, Canada. Zwemmen was een van de 13 sporten die op het programma stonden tijdens deze spelen. De Nederlandse mannen wonnen 12 gouden, 13 zilveren en 6 bronzen medailles. De Belgische mannen wonnen 2 zilveren en 2 bronzen medailles. De Nederlandse vrouwen wonnen in Toronto 25 gouden, 6 zilveren en 2 bronzen medailles

Evenementen[bewerken]

Er stonden bij het Zwemmen 146 evenementen op het programma. Waarvan 86 voor de mannen en 60 voor de vrouwen. Er stonden er dit jaar 7 nieuwe afstanden op het programma, De vlinderslag stond dit jaar zelfs als geheel nieuwe discipline op het programma.

  • 25 m Rugslag
  • 50 m Rugslag
  • 100 m Rugslag
  • 25 m Schoolslag
  • 50 m Schoolslag
  • 100 m Schoolslag
  • 25 m Vlinderslag
  • 50 m Vlinderslag
  • 100 m Vlinderslag
  • 25 m Vrije Slag
  • 50 m Vrije Slag
  • 100 m Vrije Slag
  • 2x50 m Wisselslag
  • 3x25 m Wisselslag
  • 3x50 m Wisselslag
  • 3x100 m Wisselslag
  • 4x50 m Vrije Slag
  • 4x50 m Wisselslag
  • 4x100 m Wisselslag

Mannen[bewerken]

3x50 m Wisselslag 2-4[bewerken]

Rank Land Tijd
1 Vlag van Israël Israël 2:07.83
2 Vlag van Polen Polen 2:08.89
3 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 2:25.56

4x50 m Wisselslag D[bewerken]

Rank Land Tijd
1 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland West-Duitsland 2:34.16

3x100 m Wisselslag open[bewerken]

Rank Land Tijd
1 Vlag van Polen Polen 4:18.67
2 Vlag van Nederland Nederland 4:24.68
3 Vlag van Zweden Zweden 4:30.23

4x100 m Wisselslag open[bewerken]

Rank Land Tijd
1 Vlag van Israël Israël 6:12.65
2 Vlag van Zweden Zweden 6:16.29
3 Vlag van Nederland Nederland 6:20.58

4x100 m Wisselslag A[bewerken]

Rank Land Tijd
1 Vlag van Canada Canada 8:23.97

4x50 m Vrije 2-6[bewerken]

Rank Land Tijd
1 Vlag van Israël Israël 2:27.45
2 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 2:38.97
3 Vlag van Mexico Mexico 2:58.46

2x50 m Wisselslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
F1 1:52.96 Vlag van Frankrijk FRA B. Perry

3x25 m Wisselslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
2 1:12.99 Vlag van Israël ISR Joseph Wanger Vlag van Australië AUS J. Hind Vlag van Nederland NED Gerrit Pomp
3 1:06.21 Vlag van Argentinië ARG Gustavo Galindez Vlag van Spanje ESP B. de Five Vlag van Israël ISR Moshe Levy

3x50 m Wisselslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
4 2:21.82 Vlag van Polen POL Andrzej Kietlinski Vlag van Zuid-Afrika RSA M. Vanderriet Vlag van Verenigde Staten USA Scott Robeson
5 2:11.04 Vlag van Polen POL Ryszard Machowczyk Vlag van Zweden SWE Tore Nilsson Vlag van Zweden SWE L. Anderson
6 2:10.98 Vlag van Israël ISR Uri Bergman Vlag van Nederland NED H. J. M. Legebeke Vlag van Mexico MEX Antonio Castello
D1 2:42.66 Vlag van Nederland NED J. T. M. Bakx Vlag van Frankrijk FRA A. Maillet Vlag van Verenigde Staten USA A. Alcocer
E1 3:12.75 Vlag van Oostenrijk AUT Wolfgang Magnet
F 2:23.33 Vlag van Nederland NED Frits Hildebrandt Vlag van Polen POL Konrad Kolbik Vlag van Israël ISR Shlomo Kuba

4x50 m Wisselslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
C 2:39.79 Vlag van Polen POL Grzegorz Biela Vlag van Zweden SWE Sven Eryd Vlag van Frankrijk FRA Robert Gallais
C1 3:09.27 Vlag van Noorwegen NOR Erling Trondsen Vlag van Zwitserland SUI Rene Kummer Vlag van Frankrijk FRA Finck
D 2:55.91 Vlag van Nederland NED Karel Hanse Vlag van Zwitserland SUI Hans Schmid Vlag van Nederland NED Gerard van Vliet
E 3:04.70 Vlag van Nederland NED M. Kers Vlag van België BEL Eddy de Vos Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG H. Schweizer

4x100 m Wisselslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
A 6:29.60 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR James Muirhead Vlag van Canada CAN Timothy McIsaac Vlag van Frankrijk FRA Vaccara
B 6:21.94 Vlag van Zweden SWE S. Verner Vlag van Canada CAN B. Arthur

25 m Rugslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
1A 30.58 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Mike Kenny Vlag van Finland FIN Pekka Kantola Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR A. West
1B 36.45 Vlag van Zweden SWE G. Erikson Vlag van Finland FIN Eero Maki Vlag van Verenigde Staten USA Garry Treadwell
1C 31.42 Vlag van Verenigde Staten USA Robert Ockvirk Vlag van Canada CAN T. Parker Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR B. Brooks
2 20.97 Vlag van Israël ISR Joseph Wanger Vlag van Nederland NED Gerrit Pomp Vlag van België BEL Pascal Cornelis

50 m Rugslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
3 42.12 Vlag van Israël ISR Moshe Levy Vlag van Argentinië ARG Gustavo Galindez Vlag van Australië AUS Roy Kubig
4 36.84 Vlag van Verenigde Staten USA Scott Robeson Vlag van Canada CAN B. Fegyverneki Vlag van Nederland NED E. Plevier
D1 41.67 Vlag van Nederland NED J. T. M. Bakx Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG Wolfgang Goris Vlag van Verenigde Staten USA A. Alcocer
E 40.37 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG H. Schweizer Vlag van Nederland NED M. Kers Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR B. Speedy
E1 50.61 Vlag van Oostenrijk AUT Wolfgang Magnet Vlag van Frankrijk FRA Cailloux Vlag van Denemarken DEN Jorn Nielsen
F 38.60 Vlag van Nederland NED Frits Hildebrandt Vlag van Oostenrijk AUT Sepp Gasser Vlag van Polen POL Konrad Kolbik
F1 51.55 Vlag van Frankrijk FRA B. Perry

100 m Rugslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
5 1:22.01 Vlag van Zweden SWE Tore Nilsson Vlag van Zweden SWE L. Anderson Vlag van Frankrijk FRA Disarbois
6 1:21.00 Vlag van Nederland NED H. J. M. Legebeke Vlag van Mexico MEX Antonio Castello Vlag van Finland FIN Jouko Poyry
A 1:18.67 Vlag van Zweden SWE Frank Skaret Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR James Muirhead Vlag van Canada CAN Timothy McIsaac
B 1:24.29 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG Siegfried Schulz Vlag van Zweden SWE S. Verner Vlag van Zweden SWE Petter Fielding
C 1:16.81 Vlag van Frankrijk FRA Robert Gallais Vlag van Nederland NED B. Tenniglo Vlag van Polen POL Grzegorz Biela
C1 1:41.63 Vlag van Finland FIN Lasse Eva Vlag van Zwitserland SUI Rene Kummer Vlag van Frankrijk FRA Finck
D 1:19.07 Vlag van Frankrijk FRA Villatte Vlag van Nederland NED Karel Hanse Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG P. Wismath

25 m Schoolslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
1A 42.56 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Mike Kenny Vlag van Argentinië ARG Raul Langhi Vlag van Frankrijk FRA Raffin
1B 35.34 Vlag van Mexico MEX Eduardo Monsalvo Vlag van Verenigde Staten USA Garry Treadwell Vlag van Italië ITA Dario Bandinelli
1C 31.16 Vlag van Verenigde Staten USA Robert Ockvirk Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG Manfred Emmel Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR B. Brooks
2 22.91 Vlag van Israël ISR Joseph Wanger Vlag van Zuid-Afrika RSA J. Crouse Vlag van Nederland NED Gerrit Pomp

50 m Schoolslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
3 46.55 Vlag van Oostenrijk AUT Wolfgang Stieg Vlag van Polen POL Miroslaw Owczarek Vlag van Argentinië ARG Gustavo Galindez
4 46.61 Vlag van Verenigde Staten USA Scott Robeson Vlag van Polen POL Andrzej Kietlinski Vlag van Nieuw-Zeeland NZL D. P. Chambers
D1 58.97 Vlag van Verenigde Staten USA A. Alcocer Vlag van Nederland NED J. T. M. Bakx Vlag van Frankrijk FRA A. Maillet
E 41.27 Vlag van Israël ISR Daniel Gil Adi Vlag van België BEL Eddy de Vos Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG H. Schweizer
E1 52.14 Vlag van Oostenrijk AUT Wolfgang Magnet
F 38.42 Vlag van Nederland NED Frits Hildebrandt Vlag van Polen POL Konrad Kolbik Vlag van Frankrijk FRA Gasperini

100 m Schoolslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
5 1:42.74 Vlag van Zweden SWE Tore Nilsson Vlag van Polen POL Wojciech Monterial Vlag van Polen POL Ryszard Machowczyk
6 1:40.95 Vlag van Nederland NED H. J. M. Legebeke Vlag van Nederland NED Harry Lamberts Vlag van Zweden SWE O. Tjarnberg
A 1:34.11 Vlag van Zweden SWE Frank Skaret Vlag van Noorwegen NOR Hans Anton Aalien Vlag van Zweden SWE Stuce Djupenstrom
B 1:30.21 Vlag van Noorwegen NOR Idar Hunstad Vlag van Zweden SWE S. Verner Vlag van Zweden SWE Anders Eriksson
C 1:27.44 Vlag van Polen POL Grzegorz Biela Vlag van Zweden SWE Sven Eryd Vlag van Frankrijk FRA Robert Gallais
C1 1:52.32 Vlag van Zwitserland SUI Rene Kummer Vlag van Canada CAN Denis Lapalme Vlag van Frankrijk FRA Finck
D 1:31.11 Vlag van Nederland NED Karel Hanse Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG Jurgen Knodel Vlag van Frankrijk FRA Villatte

25 m Vlinderslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
2 20.90 Vlag van Verenigde Staten USA Mark Borgstrom Vlag van Australië AUS J. Hind Vlag van Israël ISR Joseph Wanger
3 19.31 Vlag van Argentinië ARG Gustavo Galindez Vlag van Israël ISR Moshe Levy Vlag van Argentinië ARG Luis Perez
4 16.54 Vlag van Verenigde Staten USA Scott Robeson Vlag van Zuid-Afrika RSA M. Vanderriet Vlag van Israël ISR Shlomo Pinto

50 m Vlinderslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
5 37.96 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR D. Bonnar Vlag van Israël ISR Moshe Cohen Vlag van Zweden SWE L. Anderson
E 39.71 Vlag van Nederland NED M. Kers Vlag van Finland FIN Reino Jaaskelainen Vlag van België BEL Eddy de Vos

100 m Vlinderslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
6 1:14.64 Vlag van Israël ISR Uri Bergman Vlag van Nederland NED Harry Lamberts Vlag van Mexico MEX Antonio Castello
A 1:01.85 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR James Muirhead Vlag van Canada CAN Timothy McIsaac Vlag van Frankrijk FRA Vaccara
B 1:24.88 Vlag van Zweden SWE S. Verner Vlag van Polen POL Roman Reszczynski
C 1:12.14 Vlag van Polen POL Grzegorz Biela Vlag van Zweden SWE Sven Eryd Vlag van Zweden SWE Hans Lindstrom
C1 1:25.48 Vlag van Noorwegen NOR Erling Trondsen Vlag van Zwitserland SUI Rene Kummer
D 1:19.63 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG P. Wismath Vlag van Zwitserland SUI Hans Schmid Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG Jurgen Knodel

25 m Vrije Slag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
1A 31.59 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Mike Kenny Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR A. West Vlag van Finland FIN Pekka Kantola
1B 22.78 Vlag van Verenigde Staten USA Stephen Kempf Vlag van Italië ITA Dario Bandinelli Vlag van Mexico MEX Eduardo Monsalvo
1C 26.72 Vlag van Verenigde Staten USA Robert Ockvirk Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG Manfred Emmel Vlag van Finland FIN Kari Lahtinen
2 18.31 Vlag van Israël ISR Joseph Wanger Vlag van Verenigde Staten USA Mark Borgstrom Vlag van Australië AUS J. Hind

50 m Vrije Slag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
3 37.87 Vlag van Spanje ESP B. de Five Vlag van Argentinië ARG Gustavo Galindez Vlag van Zweden SWE K. Karlsson
4 30.96 Vlag van Verenigde Staten USA Scott Robeson Vlag van Israël ISR Shlomo Pinto Vlag van Zuid-Afrika RSA M. Vanderriet
D1 38.59 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG Wolfgang Goris Vlag van Nederland NED J. T. M. Bakx Vlag van Frankrijk FRA A. Maillet
E 32.79 Vlag van Israël ISR Daniel Gil Adi Vlag van Nederland NED M. Kers Vlag van Finland FIN Atte Karkkainen
E1 53.09 Vlag van Oostenrijk AUT Wolfgang Magnet Vlag van Denemarken DEN Jorn Nielsen
F 33.09 Vlag van Nederland NED Frits Hildebrandt Vlag van Israël ISR Amran Cohen Vlag van Polen POL Konrad Kolbik
F1 48.55 Vlag van Frankrijk FRA B. Perry

100 m Vrije Slag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
5 1:13.19 Vlag van Oostenrijk AUT Hannes Paragger Vlag van Nederland NED H. G. Heynen Vlag van Zweden SWE L. Anderson
6 1:04.06 Vlag van Israël ISR Uri Bergman Vlag van Egypte EGY Hafiz Vlag van Nederland NED Harry Lamberts
A 1:08.21 Vlag van Zweden SWE Frank Skaret Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR James Muirhead Vlag van Canada CAN Timothy McIsaac
B 1:10.29 Vlag van Zweden SWE S. Verner Vlag van Zweden SWE Anders Eriksson Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG Uwe Duske
C 1:03.30 Vlag van Polen POL Grzegorz Biela Vlag van Zweden SWE Hans Lindstrom Vlag van Zweden SWE Sven Eryd
C1 1:11.11 Vlag van Noorwegen NOR Erling Trondsen Vlag van Zwitserland SUI Rene Kummer Vlag van Canada CAN Denis Lapalme
D 1:04.11 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG P. Wismath Vlag van Nederland NED Karel Hanse Vlag van Zweden SWE J. Friesland

Vrouwen[bewerken]

3x50 m Wisselslag 2-4[bewerken]

Rank Land Tijd
1 Vlag van Nederland Nederland 2:33.29
2 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 2:38.50
3 Vlag van Polen Polen 2:45.79

3x100 m Wisselslag[bewerken]

Rank Land Tijd
1 Vlag van Nederland Nederland 4:28.59
2 Vlag van Polen Polen 4:49.87

4x100 m Wisselslag B[bewerken]

Rank Land Tijd
1 Vlag van Canada Canada 9:48.98

4x100 m Wisselslag open[bewerken]

Rank Land Tijd
1 Vlag van Nederland Nederland 6:46.68

4x50 m Vrije Slag 2-5[bewerken]

Rank Land Tijd
1 Vlag van Nederland Nederland 3:11.32
2 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 3:17.90

3x25 m Wisselslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
2 1:23.92 Vlag van Nederland NED L. L. Duine Vlag van Australië AUS Lyn Michael Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG D. Weber
3 1:18.31 Vlag van Spanje ESP M. Herreras Vlag van Zweden SWE M. Tufuesson Vlag van Argentinië ARG Marcella Rizzotto

3x50 m Wisselslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
4 2:44.05 Vlag van Polen POL Mieczyslaw Sobczak Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR D. Smith Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR J. Orpwood
5 2:31.40 Vlag van Nederland NED Marijke Ruiter Vlag van Polen POL Renata Mathiesen Vlag van Nederland NED R. Adelerhof
6 2:14.87 Vlag van Nederland NED L. Her Beek Vlag van Polen POL Barbara Kopycka Vlag van Zweden SWE K. Wiksen

4x50 m Wisselslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
D 3:03.67 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR M. Vaughan Vlag van Zweden SWE Britt-Marie Samuelsson Vlag van Polen POL Krystyna Sikorska
E 3:30.06 Vlag van Nederland NED J. Evertsen

4x100 m Wisselslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
B 8:14.65 Vlag van Canada CAN D. Choptain Vlag van Canada CAN Simmons

25 m Rugslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
1A 36.35 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR S. Sherrill Vlag van Mexico MEX Josefina Cornejo Vlag van Verenigde Staten USA Karen Donaldson
1B 31.56 Vlag van Nederland NED H. Hilberink Vlag van Mexico MEX Martha Sandoval Vlag van Zwitserland SUI Caroline Troxler-Kung
1C 34.07 Vlag van Israël ISR Ariela Cohen Vlag van Verenigde Staten USA Sharon Myers Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG Liebrecht
2 26.52 Vlag van Israël ISR Bella Weinstock Vlag van Nederland NED L. L. Duine Vlag van Verenigde Staten USA Syd Jacobs

50 m Rugslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
3 45.54 Vlag van Verenigde Staten USA Elena-Marie Bey Vlag van Zweden SWE M. Tufuesson Vlag van Zuid-Afrika RSA M. Schaefer
4 47.57 Vlag van Noorwegen NOR Bente Gronli Vlag van Nederland NED J. Fokkinga-de Zeeuw Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR D. Smith
E 46.09 Vlag van Nederland NED J. Evertsen

100 m Rugslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
5 1:21.76 Vlag van Nederland NED Marijke Ruiter Vlag van Nederland NED R. Adelerhof Vlag van Nederland NED J. P. M. Backx-de Backer
6 1:22.84 Vlag van Nederland NED L. Her Beek Vlag van Frankrijk FRA Heller
A 1:51.28 Vlag van Verenigde Staten USA L. Schuerot Vlag van Nederland NED M. Kortekaas Vlag van Verenigde Staten USA R. Collett
B 1:41.52 Vlag van Canada CAN D. Choptain Vlag van Verenigde Staten USA L. Lex
C 1:45.06 Vlag van Australië AUS Gail Nicholson
D 1:25.19 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR M. Vaughan Vlag van Zweden SWE Britt-Marie Samuelsson Vlag van Canada CAN J. Mitchell

25 m Schoolslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
1A 53.04 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR S. Sherrill
1B 37.84 Vlag van Nederland NED H. Hilberink Vlag van Mexico MEX Martha Sandoval Vlag van Zwitserland SUI Caroline Troxler-Kung
1C 31.21 Vlag van Israël ISR Ariela Cohen Vlag van Verenigde Staten USA Sharon Myers
2 26.52 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG Margit Quell Vlag van Nederland NED L. L. Duine Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG D. Weber

50 m Schoolslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
3 51.14 Vlag van Verenigde Staten USA Elena-Marie Bey Vlag van Spanje ESP M. Herreras Vlag van Polen POL Anna Pogorzelska
4 55.57 Vlag van Polen POL Mieczyslaw Sobczak Vlag van Israël ISR Ora Goldstein Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR J. Orpwood
E 48.24 Vlag van Nederland NED J. Evertsen

100 m Schoolslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
5 1:39.88 Vlag van Nederland NED Marijke Ruiter Vlag van Polen POL Lidia Rothe Vlag van Polen POL Renata Mathiesen
6 1:45.46 Vlag van Nederland NED L. Her Beek Vlag van Polen POL Barbara Kopycka
A 1:48.07 Vlag van Nederland NED M. Kortekaas Vlag van Zweden SWE Eila Nilsson Vlag van Verenigde Staten USA R. Collett
B 1:57.38 Vlag van Canada CAN D. Choptain
D 1:40.98 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG M. Vaughan Vlag van Zweden SWE Britt-Marie Samuelsson Vlag van Zweden SWE Helen Ronnegard

25 m Vlinderslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
2 23.12 Vlag van Nederland NED L. L. Duine Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland FRG D. Weber Vlag van Verenigde Staten USA Syd Jacobs
3 19.51 Vlag van Verenigde Staten USA Elena-Marie Bey Vlag van Spanje ESP M. Herreras Vlag van Argentinië ARG Marcella Rizzotto
4 26.00 Vlag van Australië AUS Pauline English Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR D. Smith Vlag van Verenigde Staten USA Barbara Palombi

50 m Vlinderslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
5 41.33 Vlag van Nederland NED Marijke Ruiter Vlag van Zweden SWE J. Tornkuiss Vlag van Israël ISR Rachel Tassa
E 47.71 Vlag van Nederland NED J. Evertsen

100 m Vlinderslag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
6 1:35.62 Vlag van Frankrijk FRA Heller Vlag van Nederland NED L. Her Beek
A 2:34.36 Vlag van Verenigde Staten USA R. Collett
B 1:45.35 Vlag van Polen POL Helena Zajaczkowska
D 1:23.20 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR M. Vaughan Vlag van Polen POL Krystyna Sikorska Vlag van Oostenrijk AUT Hargreiter

25 m Vrije Slag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
1A 35.78 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR S. Sherrill
1B 31.98 Vlag van Nederland NED H. Hilberink Vlag van Frankrijk FRA Tournier Vlag van Italië ITA Rosa Sicari
1C 31.53 Vlag van Israël ISR Ariela Cohen
2 20.20 Vlag van Nederland NED L. L. Duine Vlag van Australië AUS Lyn Michael Vlag van Israël ISR Bella Weinstock

50 m Vrije Slag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
3 35.47 Vlag van Verenigde Staten USA Elena-marie Bey Vlag van Polen POL Anna Pogorzelska Vlag van Spanje ESP M. Herreras
4 39.45 Vlag van Polen POL Soczak Vlag van Verenigde Staten USA Mickey Strole Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR D. Smith
D1 51.37 Vlag van Verenigde Staten USA P. Martin
E 38.06 Vlag van Nederland NED J. Evertsen

100 m Vrije Slag[bewerken]

Klasse Snelste tijd land Goud land Zilver land Brons
5 1:16.82 Vlag van Nederland NED Marijke Ruiter Vlag van Polen POL Renata Mathiesen Vlag van Polen POL Lidia Rothe
6 1:14.73 Vlag van Nederland NED L. Her Beek Vlag van Frankrijk FRA Heller
A 1:36.97 Vlag van Nederland NED M. Kortekaas Vlag van Zweden SWE Eila Nilsson Vlag van Verenigde Staten USA R. Collett
B 1:35.39 Vlag van Polen POL Helena Zajaczkowska Vlag van Canada CAN Simmons
C 1:28.40 Vlag van Australië AUS Gail Nicholson
D 1:15.32 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR M. Vaughan Vlag van Zweden SWE Britt-Marie Samuelsson Vlag van Polen POL Krystyna Sikorska