Aruba op de Olympische Zomerspelen 1988

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Aruba op de Olympische Zomerspelen 1988
Land Aruba
IOC-landcode ARU
NOC Comité Olímpico Arubano (COA)
externe link
Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel
Aantal deelnemers 8 (4 mannen, 4 vrouwen)
Aantal disciplines 5
Medailles goud
0
zilver
0
brons
0
totaal
0
Aruba op de Zomerspelen
1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Aruba nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel, Zuid-Korea. Het was de eerste deelname van het eiland als zelfstandig IOC-lid na het verkrijgen van de status aparte. Tussen 1952 -1984 nam Aruba als een van de zes eilanden van de Nederlandse Antillen deel aan de Zomerspelen.

De eerste acht voor Aruba uitkomende olympiërs waren Evelyn Farrell (nam ook deel aan de OS van 1984), Cornelia Melis, Hubert Wester, Jeffrey Nedd, Victor Maduro, Austin Thomas, Roswitha Lopez en Yvette Thuis die in de atletiek, boksen, judo, schermen en synchroonzwemmen uitkwamen.

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Evelyne Farrell 100m (v)
59e
serie 7: 8ste in 12,48
200m (v)
53e
serie 4: 8ste in 25,74
Cornelia Melis marathon (v)
56e
2:53.54

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hubert Wester -63,5kg (m)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Kameroen CMR Ndongo-Ebanga: scheidsrechterlijke beslissing
Jeffrey Nedd -81kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Kenia KEN Akbasamba: scheidsrechterlijke beslissing

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër (deelname) Discipline Resultaat Prestatie
Victor Maduro -86kg (m)
19e
voorronde: vrij
1ste ronde: V van Vlag van Chinees Taipei TPE Chiu: waza-ari

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër (deelname) Discipline Resultaat Prestatie
Austin Thomas floret (m)
58e
1ste ronde groep 6: 6de
V van Vlag van Polen POL Zych
W van Vlag van Oostenrijk AUT Wendt
V van Vlag van China CHN Ziu (CHN)
V van Vlag van Australië AUS Davidson
V van Vlag van Hongkong HKG Sing Choi
degen (m)
70e
1ste ronde groep 11: 5de
V van Vlag van Finland FIN Winter
V van Vlag van Sovjet-Unie URS Tichko
V van Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Brill
V van Vlag van Oostenrijk AUT Birnbaum
W van Vlag van Hongkong HKG Keung Tang

Synchronized swimming pictogram.svg Synchroonzwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër (deelname) Discipline Resultaat Prestatie
Roswitha Lopez solo
18e
figuren: 45te met 70.483 punten
routine: 18de met 80.200 punten
totaal: 150,683 punten:
Yvette Thuis
43e
figuren: 43ste met 47,266 punten
Roswitha Lopez
Yvette Thuis
duet
15e
figuren: 15de met 72.375
routine: 15de met 79.600 punten
totaal: 151.975 punten