Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 – 3000 meter steeplechase vrouwen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
3000 meter steeplechase vrouwen
Tijdens de finale
Tijdens de finale
Gehouden in Vlag van Brazilië Rio de Janeiro
Jaar 2016
Data 13 en 15 augustus
Sport Atletiek
Accommodatie(s) Olympisch Stadion João Havelange
Deelnemers 53 atleten uit 32 landen
Medailles
Goud  Ruth Jebet  Vlag van Bahrein Bahrein
Zilver  Hyvin Jepkemoi  Vlag van Kenia Kenia
Brons  Emma Coburn  Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Vorige: 2012     Volgende: 2020
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Atletiek op de
Olympische Zomerspelen 2016
Pictogram atletiek
Loopnummers
100 m mannen vrouwen
200 m mannen vrouwen
400 m mannen vrouwen
800 m mannen vrouwen
1500 m mannen vrouwen
5000 m mannen vrouwen
10000 m mannen vrouwen
100 m horden vrouwen
110 m horden mannen
400 m horden mannen vrouwen
3000 m steeplechase mannen vrouwen
4×100 m estafette mannen vrouwen
4×400 m estafette mannen vrouwen
Weg
Marathon mannen vrouwen
20 km snelwandelen mannen vrouwen
50 km snelwandelen mannen
Technische nummers
Verspringen mannen vrouwen
Hink-stap-springen mannen vrouwen
Hoogspringen mannen vrouwen
Polsstokhoogspringen mannen vrouwen
Kogelstoten mannen vrouwen
Discuswerpen mannen vrouwen
Speerwerpen mannen vrouwen
Kogelslingeren mannen vrouwen
Meerkamp
Zevenkamp vrouwen
Tienkamp mannen

De 3000 meter steeplechase vrouwen op de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro vond plaats op 13 augustus (series) en 15 augustus 2016 (finale).

Records[bewerken]

Voorafgaand aan het toernooi waren dit het wereldrecord en het olympisch record.

Wereldrecord Vlag van Rusland Gulnara Galkina 8.58,81 Vlag van China Peking 17 augustus 2008
Olympisch record

Uitslagen[bewerken]

De volgende afkortingen worden gebruikt:

  • Q - Gekwalificeerd door eindplaats
  • q - Gekwalificeerd door eindtijd
  • AR - Werelddeelrecord
  • AJR - Wereldjeugddeelrecord
  • NR - Nationaal record
  • PB - Persoonlijke besttijd
  • SB - Beste seizoensprestatie van atlete

Kwalificatieronde[bewerken]

Kwalificatie: Top-3 van elke series (Q) plus de 6 tijdsnelsten (q) gaan door.

Heat 1[bewerken]

Rang Naam Land Tijd Opm.
1 Ruth Jebet Vlag van Bahrein BRN 9.12,62 Q
2 Sofia Assefa Vlag van Ethiopië ETH 9.18,75 Q
3 Gesa Felicitas Krause Vlag van Duitsland GER 9.19,70 Q
4 Colleen Quigley Vlag van Verenigde Staten USA 9.21,82 q
5 Lydia Rotich Vlag van Kenia KEN 9.30,21 q
6 Mariya Shatalova Vlag van Oekraïne UKR 9.30,89 PB
7 Peruth Chemutai Vlag van Oeganda UGA 9.31,03 PB
8 Charlotta Fougberg Vlag van Zweden SWE 9.31,16
9 Özlem Kaya Vlag van Turkije TUR 9.32,03 SB
10 Sviatlana Kudzelich Vlag van Wit-Rusland BLR 9.32,93 SB
11 Fadwa Sidi Madane Vlag van Marokko MAR 9.32,94 SB
12 Diana Martín Vlag van Spanje ESP 9.44,07
13 Ingeborg Løvnes Vlag van Noorwegen NOR 9.44,85
14 Kerry O'Flaherty Vlag van Ierland IRL 9.45,35 SB
15 Juliana Paula dos Santos Vlag van Brazilië BRA 9.45,95
16 Erin Teschuk Vlag van Canada CAN 9.53,70
17 Anju Takamizawa Vlag van Japan JPN 9.58,59

Heat 2[bewerken]

Rang Naam Land Tijd Opm.
1 Beatrice Chepkoech Vlag van Kenia KEN 9.17,55 Q
2 Emma Coburn Vlag van Verenigde Staten USA 9.18,12 Q
3 Habiba Ghribi Vlag van Tunesië TUN 9.18,71 Q, SB
4 Lalita Babar Vlag van India IND 9.19,76 q, NR
5 Madeline Hills Vlag van Australië AUS 9.24,16 q, SB
6 Fabienne Schlumpf Vlag van Zwitserland SUI 9.30,54 q, NR
7 Hiwot Ayalew Vlag van Ethiopië ETH 9.35,09
8 Matylda Kowal Vlag van Polen POL 9.35,13 PB
9 Sanaa Koubaa Vlag van Duitsland GER 9.35,15 PB
10 Victoria Mitchell Vlag van Australië AUS 9.39,40 SB
11 Michelle Finn Vlag van Ierland IRL 9.49,45
12 Tigist Mekonen Vlag van Bahrein BRN 9.49,92
13 Maria Bernard Vlag van Canada CAN 9.50,17
14 Meryem Akda Vlag van Turkije TUR 9.50,28
15 Sandra Eriksson Vlag van Finland FIN 9.56,77
16 Luiza Gega Vlag van Albanië ALB 9.58,49
17 Nastassia Puzakova Vlag van Wit-Rusland BLR 10.14,08
18 Amina Bettiche Vlag van Algerije ALG 10.26,91

Heat 3[bewerken]

Rang Naam Land Tijd Opm.
1 Hyvin Jepkemoi Vlag van Kenia KEN 9.24,61 Q
2 Genevieve LaCaze Vlag van Australië AUS 9.26,25 Q
3 Courtney Frerichs Vlag van Verenigde Staten USA 9.27,02 Q
4 Geneviève Lalonde Vlag van Canada CAN 9.30,24 q
5 Zhang Xinyan Vlag van China CHN 9.31,47
6 Anna-Emilie Møller Vlag van Denemarken DEN 9.32,68 AJR
7 Etenesh Diro Vlag van Ethiopië ETH 9.34,70 q[1]
8 Aisha Praught Vlag van Jamaica JAM 9.35,79 q[1]
9 Sudha Singh Vlag van India IND 9.43,29
10 Salima Elouali Alami Vlag van Marokko MAR 9.44,83
11 Eliane Saholinirina Vlag van Madagaskar MAD 9.45,92
12 Sara Louise Treacy Vlag van Ierland IRL 9.46,24 q[1]
13 Ancuța Bobocel Vlag van Roemenië ROU 9.46,28
14 Tuğba Güvenç Vlag van Turkije TUR 9.49,93 SB
15 Maya Rehberg Vlag van Duitsland GER 9.51,73
16 Belén Casetta Vlag van Argentinië ARG 9.51,85
17 Lennie Waite Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 10.14,18

Finale[bewerken]

Rang Naam Land Tijd Opm.
Goud Ruth Jebet Vlag van Bahrein BRN 8.59,75 AR
Zilver Hyvin Jepkemoi Vlag van Kenia KEN 9.07,12
Brons Emma Coburn Vlag van Verenigde Staten USA 9.07,63 AR
4 Beatrice Chepkoech Vlag van Kenia KEN 9.16,05 PB
5 Sofia Assefa Vlag van Ethiopië ETH 9.17,15 SB
6 Gesa Felicitas Krause Vlag van Duitsland GER 9.18,41 PB
7 Madeline Hills Vlag van Australië AUS 9.20,38 PB
8 Colleen Quigley Vlag van Verenigde Staten USA 9.21,10 PB
9 Genevieve LaCaze Vlag van Australië AUS 9.21,21 PB
10 Lalita Babar Vlag van India IND 9.22,74
11 Courtney Frerichs Vlag van Verenigde Staten USA 9.22,87
12 Habiba Ghribi Vlag van Tunesië TUN 9.28,75
13 Lydia Rotich Vlag van Kenia KEN 9.29,90
14 Aisha Praught Vlag van Jamaica JAM 9.34,20
15 Etenesh Diro Vlag van Ethiopië ETH 9.38,77
16 Geneviève Lalonde Vlag van Canada CAN 9.41,88
17 Sara Louise Treacy Vlag van Ierland IRL 9.52,70
18 Fabienne Schlumpf Vlag van Zwitserland SUI 9.59,30