Australië op de Olympische Zomerspelen 1948

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Australië op de Olympische Zomerspelen 1948
Land Australië
IOC-landcode AUS
NOC Australian Olympic Committee
externe link
Olympische Zomerspelen 1948 in Londen
Vlaggendrager Les McKay
Aantal deelnemers 77 (68 mannen, 9 vrouwen)
Aantal disciplines 9
Medailles
Rang: 14
goud
2
zilver
6
brons
5
totaal
13
Australië op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908* · 1912* · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
*= met Nieuw-Zeeland als Australazië
Australië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Australië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1948 in Londen, Engeland. Het totale aantal van 13 medailles was het grootste aantal tot dan toe.

Medailles[bewerken]

Goud Goud[bewerken]

Zilver Zilver[bewerken]

Brons Brons[bewerken]

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
John Bartram 100m (m)
halve finale
serie 8: 2de in 10,8
kwartfinale 3: 3de in 10,6
halve finale 1: 4de
John Treloar
halve finale
serie 7: 1ste in 10,5
kwartfinale 4: 2de in 10,5
halve finale 2: 4de
Morris Curotta
halve finale
serie 9: 1ste in 10,7
kwartfinale 2: 3de in 10,8
halve finale 1: 6de
John Treloar 200m (m)
halve finale
serie 9: 1ste in 21,7
kwartfinale 2: 2de in 21,5
halve finale 2: 4de
John Bartram 400m (m)
5e
serie 6: 2de in 50,8
kwartfinale 3: 4de in 49,9
Morris Curotta
halve finale
serie 10: 1ste in 49,1
kwartfinale 2: 2de in 48,4
halve finale 1: 2de in 47,2
finale: 5de in 47,9
Bill Ramsey
31e
serie 4: 5de in 50,3
Bill Ramsey 800m (m)
halve finale
serie 1: 2de in 1.55,0
halve finale 2: 5de in 1.54,9
Peter Gardner 110m horden (m)
5e
serie 3: 2de in 14,6
halve finale 1: 2de in 14,5
finale: 5de in 14,7
Charles Green
series
serie 4: 5de in 15,4
Ray Weinberg
halve finale
serie 6: 2de in 15,0
halve finale 2: 5de
Theo Bruce
John Bartram
Morris Curotta
John Treloar
4x100m (m)
7e
serie 2: 3de in 41,5
George Knott 10 km snelwandelen (m)
series
serie 1: 7de
Theo Bruce verspringen (m)
Zilver
kwalificatie groep A: 2de met 7,20m
finale: 2de met 7,555m
George Avery hink-stap-springen (m)
Zilver
kwalificatie: 1ste met 15,335m
finale: 2de met 15,365m
Les McKeand
7e
kwalificatie: 11de met 14,55m
finale: 7de met 14,53m
John Winter hoogspringen (m)
Goud
kwalificatie : 1ste met 1,87m
finale: 1ste met 1,98m
Peter Mullins tienkamp (m)
6e
100m: 5de in 11,2 (787 punten)
verspringen: 11de met 6,645m (711 punten)
kogelstoten: 10de met 12,75m (691 punten)
hoogspringen: 6de met 1,83m (822 punten)
400m: 12de in 53,2 (706 punten)
110m horden: 1ste in 15,2 (896 punten)
discuswerpen: 23ste met 33,94m (541 punten)
polsstokhoogspringen: 8ste met 3,4 (652 punten)
speerwerpen: 8ste met 51,32m (612 punten)
1500m: 26ste in 5.17,6 (321 punten)
totaal: 6739 punten
Joyce King 100m (v)
series
serie 3: 4de in 13,1
Betty McKinnon
series
serie 1: 3de in 12,7
Shirley Strickland
Brons
serie 2: 1ste in 12,4
halve finale 1: 2de in 12,4
finale: 3de in 12,2
Joyce King 200m (v)
11e
serie 3: 1ste in 25,9
halve finale 1: 6de in 25,3
Betty McKinnon
7e
serie 6: 1ste in 25,9
halve finale 2: 7de in 25,1
Shirley Strickland
4e
serie 4: 2de in 25,1
halve finale 2: 1ste in 24,9
finale: 4de in 25,3
Shirley Strickland 80m horden (v)
Brons
serie 3: 2de in 11,9
halve finale 2: 1ste in 11,7
finale: 3de in 11,4
Joyce King
June Maston
Betty McKinnon
Shirley Strickland
4x100m (v)
Zilver
serie 2: 2de in 48,0
finale: 2de in 47,6
Judy Canty verspringen (v)
11e
kwalificatie: 11de met 5,29
finale: 7de met 5,38m
June Maston
22e
kwalificatie: 22ste met 5,06m

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ronald Gower -51kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Bondi: punten
2de ronde: V van Vlag van Spanje ESP Martinez: punten
Jimmy Carruthers -54kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Canada CAN Daigle: gediskwalificeerd
2de ronde: W van Vlag van Argentinië ARG Parés: punten
kwartfinale: V van Vlag van Hongarije HUN Csík: walk-over
Laurie Birks -57kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Finland FIN Tammelin: punten
2de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Byeong-Ran: knock-out
Billy Barber -60kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van België BEL Vissers: punten
Billy Boyce -67kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Luxemburg LUX Roller: punten
kwartfinale: V van Vlag van Zuid-Afrika RSA Du Preez: punten
Graham Higham -73kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Argentinië ARG Garcia: punten
Adrian Holmes -67kg (m)
4e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Egypte EGY El-Minabawi: knock-out
kwartfinale: W van Vlag van Ierland IRL O'Hagan: punten
halve finale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Scott: punten
bronzen finale: V van Vlag van Argentinië ARG Cía

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Keith Caple -56kg (m)
9e
drukken: 12de met 77,5kg
trekken: 6de met 85kg
stoten: 7de met 110kg
totaal: 272,5kg
Ray Magee +82,5kg (m)
12e
drukken: 10de met 110,0kg
trekken: 10de met 110kg
stoten: 12de met 137,5kg
totaal: 357,5kg

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mervyn Wood skiff (m)
Goud
serie 1: 1ste in 7.25,9
halve finale 3: 1ste in 8.08,5
finale: 1ste in 8.21,5
Ted Bromley
Spencer Grace
twee-zonder (m)
5e
serie 2: 2de in 7.26,8
herkansingen: 1ste in 7.28,4
halve finale 1: 2de in 7.54,5
Tom Darcy
Colin Douglas-Smith
Wal Lambert
Hugh Lambie
Jack Webster
vier-met (m)
9e
serie 3: 2de in 7.04,3
herkansingen: 2de in 7.07,1

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mill Menghini 300m geweer 3 houdingen (m)
32e
856 punten: (362-292-202)
Reginald Parker
30e
926 punten: (359-281-286)
John Wise
33e
852 punten: (358-301-193)
Leo Dove 300m geweer 3 houdingen (m)
55e
578 punten: (98-99-94-95-95-97)
Neville Holt
47e
584 punten: (98-97-95-97-98-99)
Claude Platt
46e
584 punten: (94-99-99-97-97-98)

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
David Norris 3m plank (m)
16e
109,67 punten

Water polo pictogram.svg Waterpolo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ben Dalley
Jack King
Eric Johnston
Les McKay
Leon Ferguson
Arthur Burge
Herman Doerner
Colin French
Roger Cornforth
Jack Ferguson
mannen
18e
groepsfase: 3de
V van Vlag van Italië Italië: 0-9
V van Vlag van Joegoslavië Joegoslavië: 3-12
Groep D
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Italië Italië 2 1 1 0 13 4 +9 3
2 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 2 1 1 0 16 7 +9 3
3 Vlag van Australië Australië 2 0 0 2 3 21 -18 0

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Charlie Bazzano sprint (m)
4e
1ste ronde: V van Vlag van Denemarken DEN Schandorff
herkansingen ronde 1: W van Vlag van Pakistan PAK Naqi Mallick in 2.31,0
2de ronde: W van Vlag van Zwitserland SUI Roth in 3.51,6
kwartfinale 4: W van Vlag van Uruguay URU Rocca
halve finale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Harris
bronzen finale: V van Vlag van Denemarken DEN Schandorff
Jorge Sobrevila tijdrit (m)
6e
1.15,7
Jack Hoobin
Russell Mockridge
Jim Nestor
Sid Patterson
ploegenachtervolging (m)
7e
serie 6: 2de in 5.06,05
kwartfinale 2: 2de in 5.07,07
Ken Caves wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
Jack Hoobin
7e
5:18.18,2
Russell Mockridge
26e
5:39.54,6
Jim Nestor
DNF
niet gefinisht
Ken Caves
Jack Hoobin
Russell Mockridge
Jim Nestor
wegwedstrijd team (m)
DNF
niet gefinisht

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Bert Harris -52kg (m)
10e
1ste ronde: V van Vlag van India IND Jhadav: 0-3
2de ronde: V van Vlag van Iran IRI Raisi
Dick Garrard -73kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van Zwitserland SUI Angst: 3-0
2de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Sóvári: 2-1
3de ronde: W van Vlag van India IND Bhargava
4de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Leclerc
5de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Merrill: 1-2
finale: V van Vlag van Turkije TUR Doğu
Bruce Arthur -79kg (m)
9e
1ste ronde: V van Vlag van Turkije TUR Candemir
2de ronde: W van Vlag van India IND Roy
3de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Brand
Jim Armstrong +87kg (m)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Oberlander: 3-0
2de ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Bóbis
3de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Hutton
4de ronde: W van Vlag van Turkije TUR Esen
5de ronde: V van Vlag van Zweden SWE Antonsson

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Robert French eenmans firefly (m)
18e
2005 punten: (18-11-19-16-9-12-10)
Jock Sturrock
Leslie A. Fenton
star (m)
7e
3828 punten: (DNF-4-15-6-10-4-1)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bruce Bourke 100m vrije slag (m)
9e
serie 1: 2de in 59,1
halve finale 1: 4de in 1.00,0
Warren Boyd
16e
serie 3: 3de in 1.00,4
halve finale 2: 8ste in 1.01,1
Garrick Agnew 400m vrije slag (m)
21e
serie 3: 4de in 5.06,1
John Marshall
Brons
serie 6: 2de in 4.51,4
halve finale 1: 2de in 4.50,0
finale: 3de in 4.47,4
Garrick Agnew 1500m vrije slag (m)
33e
serie 4: 6de in 21.40,1
John Marshall
Brons
serie 5: 1ste in 20.01,1
halve finale 1: 1ste in 19.53,8
finale: 2de in 19.31,3
Bruce Bourke 100m rugslag (m)
13e
serie 2: 1ste in 1.11,3
halve finale 1: 8ste in 1.11,4
John Davies 200m schoolslag (m)
4e
serie 4: 2de in 2.48,3
halve finale 1: 4de in 2.44,8
finale: 4de in 2.43,7
Kevin Hallett
28e
serie 5: 7de in 3.02,0
Marjorie McQuade 100m vrije slag (v)
13e
serie 3: 3de in 1.08,5
halve finale 1: 6de in 1.06,9
Denise Spencer
20e
serie 2: 3de in 1.10,0
Denise Spencer 400m vrije slag (v)
10e
serie 3: 4de in 5.40,9
halve finale 2: 6de in 5.35,6
Judy-Joy Davies 100m rugslag (v)
Brons
serie 3: 1ste in 1.16,4
halve finale 2: 2de in 1.17,8
finale: 3de in 1.16,7
Nancy Lyons 200m schoolslag (v)
Zilver
serie 1: 1ste in 3.02,9
halve finale 1: 1ste in 3.00,9
finale: 2de in 2.57,7