Beker van België 2019-20

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Het seizoen 2019-20 van de Beker van België in het voetbal voor mannen begint in 2019 en eindigt in 2020.

Laatste 16[bewerken | brontekst bewerken]

Dit schema toont de zestien langst overgebleven clubs en de wedstrijden vanaf de 1/8ste finales. De 1/8ste finales en kwartfinales worden net als de voorgaande rondes in één wedstrijd beslist. De halve finales worden gespeeld met een thuis- en uitwedstrijd; de scores van beide wedstrijden worden telkens weergeven. De finale wordt gespeeld in één wedstrijd op neutraal terrein.

Wedstrijden[bewerken | brontekst bewerken]

Na de clubnaam wordt tussen haakjes in weergeven in welke afdeling de ploeg speelde. Een P. voor het cijfer betekent dat het om een provinciale afdeling gaat. Bij de eersteklassers wordt het cijfer weggelaten.

In de Belgische provincies worden provinciale bekertoernooien georganiseerd door de Provinciale Comités. Aan deze toernooien nemen clubs uit de provinciale reeksen deel. Afhankelijk van de organisatie in de provincie worden de clubs die het verst raakten in deze bekertoernooien geselecteerd voor de echte nationale Beker van België. Deze clubs worden dan vaak nog aangevuld met de best gerangschikte clubs uit de eerste provinciale.

Eerste tot en met vijfde ronde[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Beker van België 2019-20/Voorrondes voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

1/16 finales[bewerken | brontekst bewerken]


24 september 2019
20:00
Cercle Brugge 0 – 1 US Rebecquoise (2Am) Jan Breydelstadion, Brugge
Toeschouwers: 1.456
Scheidsrechter: Jasper Vergoote
Goal 10' Rosy

24 september 2019
20:00
KVRS Waasland - SK Beveren 3 – 4 KVC Westerlo (1B) Freethielstadion, Beveren
Toeschouwers: 2.029
Scheidsrechter: Wim Smet
Emmers Goal 35'
Durmishaj Goal 41' (pen.)Goal 45' (pen.)
Goal 33' (pen.) Janssens
Goal 51' (e.d.) Keita
Goal 55' Gboho
Goal 90' De Schryver

24 september 2019
20:30
KSK Ronse (2Am) 0 – 3 KRC Genk Orphale Cruckestadion, Ronse
Scheidsrechter: Jan Boterberg
Goal 58' Odey
Goal 71' (pen.) Heynen
Goal 82' Onuachu

25 september 2019
20:00
Cappellen FC (2Am) 0 – 0
(n.v.)
KAS Eupen Jos Van Wellenstadion, Kapellen
Toeschouwers: 500
Scheidsrechter: Maarten Toeback
  Strafschoppen  
R. Kil Gescoord met penalty
S. Kil Gescoord met penalty
De Keyser Gescoord met penalty
Van Kerckhoven Gemiste strafschop
3 – 5 Gescoord met penalty Ciampichetti
Gescoord met penalty Milićević
Gescoord met penalty Verdon
Gescoord met penalty Schouterden
Gescoord met penalty Rocha

25 september 2019
20:00
KFC Mandel United (2Am) 0 – 2 KV Oostende Gemeentelijk Sportcentrum, Ingelmunster
Scheidsrechter: Kevin Debeuckelaere
Goal 9' (pen.) Rajsel
Goal 90' Sakala

25 september 2019
20:00
RFC Seraing (1Am) 1 – 3 KV Kortrijk Pairaystadion, Seraing
Scheidsrechter: Laurent Willems
Sanogo Goal 32' Goal 23' Hornby
Goal 37' Kage
Goal 90+2' De Sart

25 september 2019
20:00
SV Zulte Waregem 4 – 2 KFC Duffel (2Am) Regenboogstadion, Waregem
Scheidsrechter: Jordy Vermeire
Govea Goal 45'
Bruno Goal 59'Goal 81'
Larin Goal 71'
Goal 5' Verlinden
Goal 86' (pen.) Cobos

25 september 2019
20:00
Union Sint-Gillis (1B) 3 – 0 RCS Verlaine (2Am) Joseph Marienstadion, Vorst
Scheidsrechter: Quentin Pirard
Young Goal 34'
Fixelles Goal 87' (pen.)
Bouekou Goal 90+1'

25 september 2019
20:00
Rupel Boom FC (1Am) 2 – 3 Royal Charleroi Sporting Club Gemeentelijk Parkstadion, Boom
Scheidsrechter: Ken Vermeiren
Laureys Goal 41'Goal 88' Goal 31'Goal 86' Rezaei
Goal 50' Gholizadeh

25 september 2019
20:30
KFC Dessel Sport (1Am) 0 – 1 Royal Excel Moeskroen Armand Melisstadion, Dessel
Scheidsrechter: Arthur Denil
Goal 11' Olinga

25 september 2019
20:30
Sint-Truidense VV 2 – 0
(n.v.)
Oud-Heverlee Leuven (1B) Stayen, Sint-Truiden
Toeschouwers: 2.144
Scheidsrechter: Michiel De Cuyper
Boli Goal 98'
Botaka Goal 114'
Kreeg geel in de 81e minuut Kreeg opnieuw geel in de 118e minuutWeggestuurd in de 118e minuut 81', 118' Ngawa

25 september 2019
20:30
SC Eendracht Aalst (2Am) 0 – 4 KAA Gent Pierre Cornelisstadion, Aalst
Scheidsrechter: Christof Dierick
Goal 9'Goal 63' Kvilitaia
Goal 70' Kubo
Goal 83' Mbayo

25 september 2019
20:30
Francs Borains (2Am) 0 – 3 Club Brugge Robert Urbainstadion, Boussu
Scheidsrechter: Frederik Geldhof
Goal 71' Tau
Goal 81'Goal 85' Okereke

25 september 2019
20:45
Beerschot VA (1B) 2 – 3
(n.v.)
RSC Anderlecht Olympisch Stadion, Antwerpen
Scheidsrechter: Nicolas Laforge
Holzhauser Goal 20'
Vancamp Kreeg geel in de 63e minuut Kreeg opnieuw geel in de 75e minuutWeggestuurd in de 75e minuut 63', 75'
Brogno Goal 89'
Goal 41' Nasri
Goal 79' (e.d.) Bourdin
Weggestuurd in de 90+2e minuut 90+2' Luckassen
Goal 106' Thelin

26 september 2019
20:30
Royal Antwerp FC 4 – 2
(n.v.)
KSC Lokeren Oost-Vlaanderen (1B) Bosuilstadion, Antwerpen
Scheidsrechter: Jonathan Lardot
Mbokani Goal 5'
Miyoshi Goal 33'Goal 98'
Baby Goal 114'
Goal 1' Beridze
Goal 83' Navarro

26 september 2019
20:30
Standard Luik 2 – 1 Lommel SK (1B) Maurice Dufrasnestadion, Luik
Scheidsrechter: Kevin Van Damme
Boljević Goal 17'Goal 90+2' Goal 54' Sanyang

Achtste finales[bewerken | brontekst bewerken]


3 december 2019
20:45
Royal Antwerp FC 3 – 3
(n.v.)
KRC Genk Bosuilstadion, Antwerpen
Toeschouwers: 11.521
Scheidsrechter: Lothar D'hondt
Juklerød Goal 30'
Mbokani Goal 72'Goal 105'
Goal 4' Mæhle
Goal 80' (e.d.) Hoedt
Goal 105+1' Ito
  Strafschoppen  
Refaelov Gescoord met penalty
Hoedt Gemiste strafschop
Buta Gescoord met penalty
Juklerød Gescoord met penalty
Mbokani Gescoord met penalty
4 – 3 Gescoord met penalty Samatta
Gescoord met penalty Berge
Gescoord met penalty Lucumí
Gemiste strafschop Ito
Gemiste strafschop Wouters

4 december 2019
20:00
SV Zulte Waregem 3 – 0 Sint-Truidense VV Regenboogstadion, Waregem
Toeschouwers: 1.894
Scheidsrechter: Nathan Verboomen
Govea Goal 14'Goal 56'
Bruno Goal 72'
Weggestuurd in de 9e minuut 9' García

4 december 2019
20:00
KV Kortrijk 2 – 1 KAS Eupen Guldensporenstadion, Kortrijk
Toeschouwers: 1.864
Scheidsrechter: Bram Van Driessche
Mboyo Goal 68' (pen.)
Ezatolahi Goal 70' (e.d.)
Goal 15' Marreh

4 december 2019
20:00
Standard Luik 3 – 0 US Rebecquoise (2Am) Maurice Dufrasnestadion, Luik
Toeschouwers: 30.023
Scheidsrechter: Bert Put
Boljević Goal 26'
Čop Goal 61'
Fai Goal 68'

4 december 2019
20:00
Union Sint-Gillis (1B) 0 – 0
(n.v.)
KVC Westerlo (1B) Joseph Marienstadion, Vorst
Toeschouwers: 2.500
Scheidsrechter: Kevin Van Damme
  Strafschoppen  
Teuma Gescoord met penalty
Fixelles Gescoord met penalty
Haugen Gescoord met penalty
Nielsen Gescoord met penalty
4 – 1 Gemiste strafschop Van Eenoo
Gemiste strafschop Dewaele
Gescoord met penalty De Schryver

4 december 2019
20:30
KV Oostende 1 – 1
(n.v.)
Club Brugge Versluys Arena, Oostende
Toeschouwers: 6.004
Scheidsrechter: Jonathan Lardot
Sylla Goal 4'
Sané Kreeg geel in de 75e minuut Kreeg opnieuw geel in de 77e minuutWeggestuurd in de 77e minuut 75', 77'
Goal 73' Diatta
  Strafschoppen  
Neto Gemiste strafschop
Milović Gescoord met penalty
Palaversa Gescoord met penalty
Ndenbe Gemiste strafschop
2 – 4 Gescoord met penalty Vanaken
Gescoord met penalty Vormer
Gescoord met penalty Schrijvers
Gescoord met penalty Balanta

4 december 2019
20:45
Royal Charleroi Sporting Club 1 – 0 KAA Gent Stade du Pays de Charleroi, Charleroi
Toeschouwers: 5.407
Scheidsrechter: Erik Lambrechts
Bruno Goal 87'

5 december 2019
20:45
Royal Excel Moeskroen 2 – 3 RSC Anderlecht Le Canonnier, Moeskroen
Toeschouwers: 5.190
Scheidsrechter: Lawrence Visser
Perica Goal 13'
Omoigui Goal 80'
Goal 21' Roofe
Goal 45' Doku
Goal 57' Luckassen

Kwartfinales[bewerken | brontekst bewerken]


17 december 2019
20:45
SV Zulte Waregem 2 – 0 Royal Charleroi Sporting Club Regenboogstadion, Waregem
Toeschouwers: 4.147
Scheidsrechter: Jan Boterberg
Berahino Goal 48'
Larin Goal 90+3'

18 december 2019
20:00
Union Sint-Gillis (1B) 0 – 1 KV Kortrijk Joseph Marienstadion, Vorst
Toeschouwers: 5.598
Scheidsrechter: Lothar D'hondt
Goal 89' Kagelmacher

18 december 2019
20:45
Standard Luik 1 – 3 Royal Antwerp FC Maurice Dufrasnestadion, Luik
Toeschouwers: 12.000
Scheidsrechter: Erik Lambrechts
Lestienne Goal 23'
Boljević Kreeg geel in de 84e minuut Kreeg opnieuw geel in de 90+5e minuutWeggestuurd in de 90+5e minuut 84', 90+5'
Goal 65' De Laet
Goal 67' Benson
Goal 85' Mbokani

19 december 2019
20:45
RSC Anderlecht 0 – 2 Club Brugge Lotto Park, Anderlecht
Toeschouwers: 20.000
Scheidsrechter: Bram Van Driessche
Goal 48' Vormer
Goal 65' Balanta

Halve finales[bewerken | brontekst bewerken]


22 januari 2020
20:45
Club Brugge 1 – 1 SV Zulte Waregem Jan Breydelstadion, Brugge
Toeschouwers: 20.000
Scheidsrechter: Wesley Alen
Rits Goal 54' Goal 60' Berahino

5 februari 2020
20:45
SV Zulte Waregem 1 – 2
(2 – 3 agg.)
Club Brugge Regenboogstadion, Waregem
Toeschouwers: 10.087
Scheidsrechter: Alexandre Boucaut
Oberlin Goal 78' Goal 54' Mechele
Goal 87' De Ketelaere


23 januari 2020
20:45
Royal Antwerp FC 1 – 1 KV Kortrijk Bosuilstadion, Antwerpen
Toeschouwers: 14.825
Scheidsrechter: Jonathan Lardot
Mbokani Goal 82' Goal 69' Stojanović

6 februari 2020
20:45
KV Kortrijk 0 – 1
(1 – 2 agg.)
Royal Antwerp FC Guldensporenstadion, Kortrijk
Toeschouwers: 8.674
Scheidsrechter: Nicolas Laforge
Goal 36' (pen.) Refaelov

Finale[bewerken | brontekst bewerken]


1 augustus 2020
20:30 (UTC+2)
Finale Beker van België
Club Brugge 0 – 1 Royal Antwerp FC Koning Boudewijnstadion, Brussel
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Nicolas Laforge
Goal 25' Refaelov
Club Brugge
Antwerp
Club Brugge:
GK 88 Vlag van België Simon Mignolet
CB 77 Vlag van BelgiëVlag van Angola Clinton Mata
CB 44 Vlag van België Brandon Mechele
CB 17 Vlag van Ivoorkust Simon Deli
RM 11 Vlag van Senegal Krépin Diatta
CM 25 Vlag van Nederland Ruud Vormer Aanvoerder Kreeg geel 90+8'
CM 20 Vlag van België Hans Vanaken
CM 3 Vlag van Colombia Éder Balanta Kreeg geel 39', Red Arrow Down.svg 75'
LM 2 Vlag van Oekraïne Eduard Sobol Kreeg geel 60', Red Arrow Down.svg 72'
CF 90 Vlag van België Charles De Ketelaere
CF 14 Vlag van Nigeria David Okereke Red Arrow Down.svg 52'
Wisselspelers:
CB 5 Vlag van Ivoorkust Odilon Kossounou
RW 16 Vlag van België Siebe Schrijvers Green Arrow Up.svg 72'
LB 18 Vlag van Uruguay Federico Ricca
GK 22 Vlag van de Verenigde Staten Ethan Horvath
CM 26 Vlag van België Mats Rits Green Arrow Up.svg 75', Kreeg geel 76'
CF 27 Vlag van Senegal Youssouph Badji Green Arrow Up.svg 52'
RW 42 Vlag van Nigeria Emmanuel Dennis
Coach:
Vlag van België Philippe Clement
Antwerp:
GK 71 Vlag van Kroatië Davor Matijaš Kreeg geel 82'
CB 4 Vlag van Senegal Abdoulaye Seck
CB 40 Vlag van Nigeria Junior Pius Kreeg geel 32'
CB 2 Vlag van België Ritchie De Laet
RM 30 Vlag van PortugalVlag van Angola Aurélio Buta
CM 18 Vlag van Kameroen Martin Hongla
CM 38 Vlag van België Faris Haroun Aanvoerder Kreeg geel 90+8'
LM 6 Vlag van Noorwegen Simen Juklerød
RW 11 Vlag van IsraëlVlag van België Lior Refaelov Red Arrow Down.svg 90+1'
CF 70 Vlag van Congo-Kinshasa Dieumerci Mbokani
LW 7 Vlag van Kameroen Didier Lamkel Zé Red Arrow Down.svg 90'
Wisselspelers:
LW 8 Vlag van Portugal Ivo Rodrigues Green Arrow Up.svg 90'
CB 12 Vlag van Congo-Kinshasa Luete Ava Dongo
RM 17 Vlag van België Robbe Quirynen
LW 19 Vlag van Japan Koji Miyoshi
RW 22 Vlag van AngolaVlag van België Bruny Nsimba Green Arrow Up.svg 90+1'
RW 28 Vlag van BelgiëVlag van Angola Benson Manuel
GK 41 Vlag van België Bill Lathouwers
Coach:
Vlag van Kroatië Ivan Leko