Biatlon op de Olympische Winterspelen 2018 - Achtervolging mannen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
12,5 km achtervolging mannen
Gehouden in Vlag van Zuid-Korea Pyeongchang
Jaar 2018
Data 12 februari
Sport Biatlon
Accommodatie(s) Alpensia Biathlon Centre
Deelnemers 60 atleten uit 25 landen
Medailles
Goud  Martin Fourcade  Vlag van Frankrijk Frankrijk
Zilver  Sebastian Samuelsson  Vlag van Zweden Zweden
Brons  Benedikt Doll  Vlag van Duitsland Duitsland
Vorige: 2014     Volgende: 2022
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Biatlon
op de
Olympische Winterspelen 2018
Pictogram biatlon
Individueel mannen vrouwen
Sprint mannen vrouwen
Achtervolging mannen vrouwen
Massastart mannen vrouwen
Estafette mannen vrouwen
gemengd

De 12,5 kilometer achtervolging voor mannen tijdens de Olympische Winterspelen 2018 vond plaats op 12 februari 2018 in het Alpensia Biathlon Centre in Pyeongchang. Regerend olympisch kampioen was de Fransman Martin Fourcade, Fourcade wist zijn titel met succes te verdedigen.

Tijdschema[bewerken]

Datum Lokale tijd MET
12 februari 21:00 13:00

Uitslag[bewerken]

De starttijdachterstand is op basis van klassering/tijdachterstand op de 10 kilometer sprint bepaald. (Winnaar Arnd Peiffer startte als eerste, enz.)

# Bib Naam Land Start Tijd Straf (L+L+S+S) Verschil
Goud 8 Martin Fourcade Vlag van Frankrijk Frankrijk 00:22 32:51.7 1 (1+0+0+0)
Zilver 14 Sebastian Samuelsson Vlag van Zweden Zweden 00:34 33:03.7 1 (0+0+1+0) +12.0
Brons 6 Benedikt Doll Vlag van Duitsland Duitsland 00:18 33:06.8 1 (0+1+0+0) +15.1
4 13 Tarjei Bø Vlag van Noorwegen Noorwegen 00:34 33:54.3 3 (0+0+1+2) +1:02.6
5 7 Simon Schempp Vlag van Duitsland Duitsland 00:21 33:54.4 3 (0+0+1+2) +1:02.7
6 15 Benjamin Weger Vlag van Zwitserland Zwitserland 00:37 33:54.8 2 (1+0+0+1) +1:03.1
7 12 Simon Desthieux Vlag van Frankrijk Frankrijk 00:32 33:55.4 3 (1+0+1+1) +1:03.7
8 1 Arnd Peiffer Vlag van Duitsland Duitsland 00:00 34:05.8 3 (0+0+1+2) +1:14.1
9 5 Erlend Bjøntegaard Vlag van Noorwegen Noorwegen 00:17 34:18.0 4 (1+0+0+3) +1:26.3
10 10 Lukas Hofer Vlag van Italië Italië 00:31 34:24.4 3 (1+1+1+0) +1:32.7
11 11 Erik Lesser Vlag van Duitsland Duitsland 00:32 34:27.6 2 (0+0+1+1) +1:35.9
12 24 Andrejs Rastorgujevs Vlag van Letland Letland 00:56 34:29.3 4 (1+0+1+2) +1:37.6
13 17 Tomas Kaukėnas Vlag van Litouwen Litouwen 00:45 34:31.8 2 (0+0+1+1) +1:40.1
14 28 Simon Eder Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 01:04 34:33.1 2 (0+0+0+2) +1:41.4
15 4 Julian Eberhard Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 00:08 34:36.9 6 (0+1+3+2) +1:45.2
16 3 Dominik Windisch Vlag van Italië Italië 00:08 34:57.9 5 (2+0+0+3) +2:06.2
17 47 Tim Burke Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 01:48 35:11.3 2 (0+1+1+0) +2:19.6
18 30 Jesper Nelin Vlag van Zweden Zweden 01:08 35:15.5 4 (0+1+1+2) +2:23.8
19 27 Antonin Guigonnat Vlag van Frankrijk Frankrijk 00:59 35:27.9 5 (2+1+0+2) +2:36.2
20 18 Emil Hegle Svendsen Vlag van Noorwegen Noorwegen 00:45 35:33.2 5 (0+2+2+1) +2:41.5
21 31 Johannes Thingnes Bø Vlag van Noorwegen Noorwegen 01:13 35:42.7 6 (0+2+4+0) +2:51.0
22 16 Timofey Lapshin Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 00:44 35:50.7 4 (1+0+2+1) +2:59.0
23 38 Michael Rösch Vlag van België België 01:31 35:55.1 1 (0+0+0+1) +3:03.4
24 26 Klemen Bauer Vlag van Slovenië Slovenië 00:58 35:55.9 6 (2+0+2+2) +3:04.2
25 20 Tero Seppälä Vlag van Finland Finland 00:49 36:09.9 5 (1+1+3+0) +3:18.2
26 25 Dominik Landertinger Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 00:57 36:22.2 5 (0+0+1+4) +3:30.5
27 52 Martin Otčenáš Vlag van Slowakije Slowakije 02:01 36:22.5 3 (0+0+3+0) +3:30.8
28 9 Serafin Wiestner Vlag van Zwitserland Zwitserland 00:24 36:37.0 6 (0+1+3+2) +3:45.3
29 39 Fredrik Lindström Vlag van Zweden Zweden 01:35 36:41.5 5 (0+2+2+1) +3:49.8
30 2 Michal Krčmář Vlag van Tsjechië Tsjechië 00:04 36:41.6 7 (2+0+3+2) +3:49.9
31 22 Matej Kazár Vlag van Slowakije Slowakije 00:55 36:42.4 5 (1+2+1+1) +3:50.7
32 33 Lowell Bailey Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 01:16 36:43.3 5 (0+0+3+2) +3:51.6
33 35 Anton Smolski Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 01:27 36:44.1 3 (1+1+1+0) +3:52.4
34 21 Dmytro Pidruchnyi Vlag van Oekraïne Oekraïne 00:49 36:53.2 4 (1+0+2+1) +4:01.5
35 19 Olli Hiidensalo Vlag van Finland Finland 00:48 37:03.9 7 (1+2+1+3) +4:12.2
36 34 Vladimir Tsjepelin Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 01:26 37:04.6 6 (0+0+3+3) +4:12.9
37 42 Sergej Botsjarnikov Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 01:42 37:15.6 6 (1+3+0+2) +4:23.9
38 40 Artem Pryma Vlag van Oekraïne Oekraïne 01:36 37:16.3 6 (1+1+2+2) +4:24.6
39 50 Giuseppe Montello Vlag van Italië Italië 01:57 37:21.7 3 (0+0+2+1) +4:30.0
40 57 Anton Babikov Vlag van Rusland Olympische atleten uit Rusland 02:10 37:21.8 4 (1+1+2+0) +4:30.1
41 36 Kalev Ermits Vlag van Estland Estland 01:28 37:43.0 6 (1+3+0+2) +4:51.3
42 32 Peppe Femling Vlag van Zweden Zweden 01:13 37:45.8 5 (1+1+1+2) +4:54.1
43 49 Vytautas Strolia Vlag van Litouwen Litouwen 01:54 37:47.3 4 (1+0+2+1) +4:55.6
44 48 Quentin Fillon Maillet Vlag van Frankrijk Frankrijk 01:49 37:57.2 7 (3+0+2+2) +5:05.5
45 37 Krasimir Anev Vlag van Bulgarije Bulgarije 01:30 37:57.9 5 (0+0+3+2) +5:06.2
46 54 Vladimir Iliev Vlag van Bulgarije Bulgarije 02:04 38:08.7 7 (1+3+2+1) +5:17.0
47 23 Jakov Fak Vlag van Slovenië Slovenië 00:55 38:10.4 6 (2+1+3+0) +5:18.7
48 51 Thomas Bormolini Vlag van Italië Italië 02:01 38:10.7 6 (1+0+4+1) +5:19.0
49 46 Serhij Semenov Vlag van Oekraïne Oekraïne 01:46 38:23.7 5 (1+0+2+2) +5:32.0
50 58 Leif Nordgren Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 02:10 38:40.4 5 (2+2+0+1) +5:48.7
51 29 Ondřej Moravec Vlag van Tsjechië Tsjechië 01:08 38:45.9 8 (1+2+2+3) +5:54.2
52 43 Roman Jeremin Vlag van Kazachstan Kazachstan 01:43 38:51.1 8 (2+1+2+3) +5:59.4
53 41 Roland Lessing Vlag van Estland Estland 01:41 38:54.4 7 (2+1+3+1) +6:02.7
54 44 Nathan Smith Vlag van Canada Canada 01:44 38:58.2 4 (0+0+1+3) +6:06.5
55 45 Tuomas Grönman Vlag van Finland Finland 01:46 38:58.9 6 (0+1+2+3) +6:07.2
56 59 Grzegorz Guzik Vlag van Polen Polen 02:13 39:07.3 6 (2+1+2+1) +6:15.6
57 55 Florent Claude Vlag van België België 02:05 39:22.7 4 (1+1+1+1) +6:31.0
58 60 Cornel Puchianu Vlag van Roemenië Roemenië 02:14 39:37.6 5 (1+1+2+1) +6:45.9
59 53 Miha Dovžan Vlag van Slovenië Slovenië 02:03 40:13.2 7 (0+1+3+3) +7:21.5
60 56 Anton Sinapov Vlag van Bulgarije Bulgarije 02:09 40:49.1 8 (0+1+3+4) +7:57.4

Bronvermelding[bewerken]