Campionato Sammarinese di Calcio 2000/01

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Campionato Sammarinese di Calcio
Vlag van San Marino
Land San Marino
Bond San Marinese voetbalbond
Competitie Campionato Sammarinese di Calcio
Seizoensdetails
Seizoen 2000/01
Kampioen SS Cosmos (1e titel)
Aantal clubs 15
Degradatie naar Geen degradatie
Europese kwalificatie
1x UEFA Cup
Algemeen
Opgericht 1985
Recordtitelhouder SP Tre Fiori (7x)
Website FSGC.sm
Actueel
Actuele editie Campionato Sammarinese di Calcio 2017/18
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal  Portaalicoon   Voetbal

Het seizoen 2000/01 was het zestiende seizoen dat om het landskampioenschap van San Marino in het voetbal werd gestreden. Alle 15 clubs die bij de San Marinese voetbalbond waren ingeschreven speelden op dit niveau. Deze werden ingedeeld in twee willekeurige groepen, waarbij de drie best geklasseerde uit elke groep in een play-off uitmaakten wie zichzelf landskampioen mocht noemen. Titelverdediger SS Folgore/Falciano verloor in de finale van deze nacompetitie van SS Cosmos. De club pakte op deze manier zijn eerste landstitel en plaatste zich voor de voorronde van de UEFA Cup 2001/02.

SS Juvenes en SGS Dogana fuseerden aan het begin van het seizoen en vormden de nieuwe club AC Juvenes/Dogana.

Clubs[bewerken]

Club Groep Castello
SP Cailungo A Borgo Maggiore
SP Cosmos A Serravalle
SP Domagnano A Domagnano
SC Faetano A Faetano
SP La Fiorita A Montegiardino
SS Folgore/Falciano B Serravalle
AC Juvenes/Dogana B Serravalle
SP Libertas A Borgo Maggiore
SS Montevito A Fiorentino
SS Murata B San Marino
SS Pennarossa B Chiesanuova
SS San Giovanni B Borgo Maggiore
SP Tre Fiori B Fiorentino
SP Tre Penne A San Marino
SS Virtus B Acquaviva

Eindklassement[bewerken]

Groep A[bewerken]

Club WG W G V DV DT +/– Punten
1 SS Cosmos 21 12 4 5 38 18 +20 40
2 SC Faetano 21 10 6 5 38 26 +12 36
3 SP Tre Penne 21 10 5 6 36 27 +9 35
4 SP Domagnano 21 8 8 5 36 27 +9 32
5 SP Cailungo 21 7 5 9 34 27 +7 26
6 AC Libertas 21 7 5 9 46 47 -1 26
7 SS Montevito 21 7 5 9 21 38 -17 26
8 SP La Fiorita 21 2 6 13 24 51 -27 12

Groep B[bewerken]

Club WG W G V DV DT +/– Punten
1 SS Virtus 20 12 6 2 45 23 +22 42
2 SS Murata 20 10 5 5 25 22 +3 35
3 SS Folgore/Falciano 20 9 6 5 34 19 +15 33
4 SS Pennarossa 20 9 4 7 39 30 +9 31
5 SS San Giovanni 20 7 7 6 27 32 -5 28
6 SP Tre Fiori 20 2 4 14 25 50 -25 10
7 AC Juvenes/Dogana 20 2 4 14 15 46 -31 10
Kwalificatie voor de play-off

Uitslagen[bewerken]

Groep A Groep B
Groep A CAI COS DOM FAE FIO LIB MON TPE FOL JUV MUR PEN SGI TFI VIR
SP Cailungo 2 - 0 0 - 1 0 - 2 1 - 1 2 - 2 0 - 1 0 - 1 X 7 - 0 X X X 2 - 0 3 - 2
SP Cosmos 2 - 1 3 - 0 2 - 1 3 - 0 0 - 1 0 - 1 2 - 1 0 - 1 3 - 1 X 2 - 1 X X 0 - 2
SP Domagnano 0 - 0 0 - 3 1 - 1 2 - 1 6 - 1 0 - 0 1 - 3 3 - 1 X 1 - 2 X 1 - 1 X X
SC Faetano 1 - 0 2 - 2 1 - 1 4 - 1 2 - 5 3 - 1 3 - 2 X 0 - 1 3 - 0 3 - 0 0 - 0 X X
SP La Fiorita 0 - 2 1 - 1 1 - 3 0 - 1 2 - 3 2 - 0 3 - 0 1 - 1 3 - 3 X X 2 - 2 X X
SP Libertas 2 - 4 2 - 3 0 - 2 3 - 4 3 - 2 1 - 2 3 - 2 X X 0 - 0 1 - 2 X 5 - 1 1 - 1
SS Montevito 2 - 1 0 - 0 2 - 2 1 - 3 1 - 0 0 - 7 0 - 3 1 - 1 X 1 - 3 X 0 - 1 X 1 - 3
SP Tre Penne 1 - 1 0 - 0 0 - 4 2 - 1 5 - 2 2 - 1 4 - 0 X 2 - 0 X 1 - 2 X 2 - 2 X
Groep B Groep A Groep B
SS Folgore/Falciano 2 - 2 X X 2 - 1 X 5 - 0 X 0 - 1 0 - 0 3 - 2 0 - 0 1 - 1 2 - 0 1 - 2
AC Juvenes/Dogana X X 1 - 3 X X 2 - 2 1 - 2 X 0 - 2 0 - 2 0 - 7 0 - 2 2 - 1 0 - 1
SS Murata 2 - 1 0 - 2 X X 1 - 1 X X 0 - 0 0 - 2 1 - 0 2 - 1 1 - 1 2 - 1 1 - 1
SS Pennarossa 1 - 3 X 1 - 1 X 3 - 0 X 2 - 2 X 2 - 6 2 - 1 0 - 1 1 - 2 5 - 0 2 - 0
SS San Giovanni 4 - 2 0 - 7 X X X 3 - 3 X 0 - 2 1 - 0 1 - 1 1 - 2 2 - 3 2 - 1 0 - 1
SP Tre Fiori X 1 - 3 3 - 3 1 - 1 5 - 1 X 1 - 3 X 0 - 3 2 - 1 0 - 2 1 - 2 1 - 2 2 - 5
SS Virtus X X 2 - 1 1 - 1 7 - 0 X X 2 - 2 2 - 1 3 - 1 3 - 1 2 - 2 3 - 1 2 - 2

 Thuisspelende ploeg heeft de wedstrijd gewonnen

 Wedstrijd eindigde in een gelijkspel

 Uitspelende ploeg heeft de wedstrijd gewonnen

 Halve-competitie-wedstrijd: Deze wedstrijd werd niet gespeeld, maar de return ervan wel

Play-off[bewerken]

  Eerste ronde     Tweede ronde     Derde ronde     Halve finale     Finale
                                               
  Wedstrijd 1
  B3  SS Folgore/Falciano 2  
  A2  SC Faetano 1     Wedstrijd 5
       SS Folgore/Falciano 2  
  Wedstrijd 2      SS Virtus 1    
  B1  SS Virtus          
   bye         Wedstrijd 7
  Winnaarsronde        SS Folgore/Falciano 2            
  Wedstrijd 3        SS Murata 0              
  A3  SP Tre Penne 0              
  B2  SS Murata 3     Wedstrijd 6          
       SS Murata 1          
  Wedstrijd 4      SS Cosmos 0        
  A1  SS Cosmos          
   bye          SS Folgore/Falciano 1
       SS Cosmos 3
     
     
  V1  SC Faetano        
   bye      SC Faetano 0        
    V6  SS Cosmos 3          
  Verliezersronde        SS Cosmos 4        
  V3  SP Tre Penne          SP Tre Penne 0      SS Cosmos 1    
   bye      SP Tre Penne 1         V7  SS Murata 0  
    V5  SS Virtus 0  

Externe link[bewerken]