Canada op de Olympische Zomerspelen 1948

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Canada op de Olympische Zomerspelen 1948
Land Canada
IOC-landcode CAN
NOC Canadian Olympic Committee
externe link
Olympische Zomerspelen 1948 in Londen
Vlaggendrager Robert McFarlane
Aantal deelnemers 127 (21 vrouwen)
Aantal disciplines 12
Medailles
Rang: 25
goud
0
zilver
1
brons
2
totaal
3
Canada op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Canada op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Canada nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1948 in Londen, Engeland. Er namen 104 sporters deel in twaalf olympische sportdisciplines, waarbij drie medailles werden behaald. Voor de tweedemaal werd er geen gouden medaille behaald bij de Zomerspelen, 1924 was de eerste keer.

Aan de kunstwedstrijden namen 23 deelnemers deel, waaronder zeven vrouwen, in alle vijf categorieën.

Medailles[bewerken]

Sport Olympiër(s) Onderdeel Medaille
Kanovaren Douglas Bennett C-1 1000m (m)
Zilver
Atletiek Viola Myers
Nancy MacKay
Diane Foster
Patricia Jones
4x100 (v)
Brons
Kanovaren Norman Lane C-1 10000m (m)

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Edward Haggis 100m (m)
kwartfinale
serie 10: 2de in 10,9
kwartfinale 1: 5de
James O'Brien
series
serie 2: 3de in 10,9
Edward Haggis 200m (m)
kwartfinale
serie 1: 2de in 22,2
kwartfinale 4: 5de
Donald Pettie
series
serie 12: 3de in 22,0
Ernest McCullough 400m (m)
29e
serie 7: 3de in 49,9
Robert McFarlane
12e
serie 12: 2de in 50,6
kwartfinale 4: 3de in 48,4
halve finale 2: 6de in 51,7
Robert McFarlane
26e
serie 8: 3de in 49,5
Ezra Henniger 800m (m)
series
serie 4: 5de in 1.55,7
Jack Hutchins
halve finale
serie 6: 3de in 1.55,5
halve finale 1: 4de in 1.52,6
William Parnell
series
serie 2: 6de in 1.55,7
Jack Hutchins 1500m (m)
series
serie 2: 4de in 3.54,4
William Parnell
DNF
serie 3: niet gefinisht
Clifford Salmond
series
serie 1: 9de in 4.16,2
Clifford Salmond 5000m (m)
series
serie 1: 9de in 16.05,0
William Larochelle 400m horden (m)
15e
serie 6: 4de in 54,9
Edward Haggis
Donald McFarlane
James O'Brien
Donald Pettie
4x100m (m)
5e
serie 3: 2de in 42,3
finale: 5de in 41,9
William Larochelle
Ernest McCullough
Robert McFarlane
Donald McFarlane
4x400m (m)
8e
serie 2: 3de in 3.19,0
Gérard Côté marathon (m)
17e
2:48.31,0
Lloyd Evans
16e
2:48.07,0
Walter Fedorick
23e
2:52.12,0
Arthur Jackes hoogspringen (m)
6e
kwalificatie: 1ste met 1,87m
finale: 6de met 1,90m
Eric Coy kogelstoten (m)
15e
kwalificatie: 15de met 14,15m
discuswerpen (m)
23e
kwalificatie: 23ste met 39,53m
Leo Roininen speerwerpen (m)
20e
kwalificatie: 20ste met 53,92m
Lionel Fournier tienkamp (m)
25e
100m: 9de in 11,9 (686 punten)
verspringen: 19de met 6,51m (678 punten)
kogelstoten: 31ste met 10,42m (452 punten)
hoogspringen: 23ste met 1,65m (616 punten)
400m: 20ste in 54,5 (647 punten)
110m horden: 24ste in 17,4 (607 punten)
discuswerpen: 28ste met 32,31m (498 punten)
polsstokhoogspringen: 14de met 3,20m (575 punten)
speerwerpen: 24ste met 24,39m (454 punten)
1500m: 25ste in 5.12,4 (347 punten)
totaal: 5590 punten
Millicent Cousins 100m (v)
series
serie 4: 4de in 12,3
Patricia Jones
5e
serie 9: 1ste in 12,7
halve finale 1: 2de in 12,6
finale: 5de in 12,5
Viola Myers
4e
serie 1: 2de in 12,5
halve finale 2: 1ste in 12,4
finale: 4de in 12,3
Millicent Cousins 200m (v)
26e
serie 7: 3de in 26,4
Diane Foster
19e
serie 2: 3de in 26,1
Donna Gilmore
13e
serie 4: 4de in 25,8
Viola Myers
Nancy MacKay
Diane Foster
Patricia Jones
4x100m vrije slag (v)
Brons
serie 1: 1ste in 47,9
finale: 3de in 47,8
Elaine Silburn verspringen (v)
16e
kwalificatie: 16de met 5,22m
Shirley Olafsson hoogspringen (v)
11e
1,50m
Elaine Silburn
19e
1,40m
Doreen Wolff
4e
1,58m

Basketball pictogram.svg Basketbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ole Bakken
William Bell
David Bloomfield
David Campbell
Harry Kermode
Bennie Lands
Patrick McGeer
John Reid Mitchell
Mort Morein
Gary Neville Munro
Robert Scarr
Sidney Strulovitch
Sol Tolchinsky
Murray Waxman
mannen
9e
groep A: 4de
W van Vlag van Italië Italië: 55-37
W van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië: 44-24
V van Vlag van Hongarije Hongarije: 36-37
V van Vlag van Brazilië Brazilië: 35-57
W van Vlag van Uruguay Uruguay: 52-50
9-16de plek:
W van Vlag van Iran Iran: 81-26
9-12de plek:
W van Vlag van België België: 45-40
9-10de plek:
W van Vlag van Peru Peru: 49-43
Groep A
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Brazilië Brazilië 5 5 0 261 150 +111 10
2 Vlag van Uruguay Uruguay 5 3 2 246 170 +76 8
3 Vlag van Hongarije Hongarije 5 3 2 201 172 +29 8
4 Vlag van Canada Canada 5 3 2 222 205 +17 8
5 Vlag van Italië Italië 5 1 4 170 208 -38 6
6 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 5 0 5 103 298 –195 5
Ronde Plaats Land Score Land
Groepsfase
Londen Vlag van Canada Canada 55-37 Vlag van Italië Italië
Vlag van Canada Canada 44-24 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Vlag van Hongarije Hongarije 37-36 Vlag van Canada Canada
Vlag van Brazilië Brazilië 57-35 Vlag van Canada Canada
Vlag van Canada Canada 52-50 Vlag van Uruguay Uruguay
Kwartfinale
Londen Vlag van Canada Canada 81-25 Vlag van Iran Iran
Halve finale
Londen Vlag van België België 40-45 Vlag van Canada Canada
Bronzen finale
Londen Vlag van Canada Canada 49-43 Vlag van Peru Peru

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Joey Sandulo -51kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Myanmar BIR Thant: punten
Frederick Daigle -54kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Australië AUS Carruthers: gediskwalificeerd
Armand Savoie -58kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Iran IRI Fani: gediskwalificeerd
2de ronde: W van Vlag van Puerto Rico PUR Colón: punten
kwartfinale: V van Vlag van Italië ITA Formenti: punten
Edward Haddad -62kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Egypte EGY Nasir: punten
2de ronde: W van Vlag van Sri Lanka CEY Gray: punten
kwartfinale: V van Vlag van België BEL Vissers: punten
Clifford Blackburn -67kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Filipijnen PHI Vélez: punten
2de ronde: V van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Torma: scheidsrechterlijke beslissing
John Keenan -73kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Iran IRI Tousi: punten
Adam Faul +80kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Chili CHI Bignon: punten
kwartfinale: V van Vlag van Zweden SWE Nilsson: punten

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Rosaire Smith -56kg (m)
7e
drukken: 5de met 82,5kg
trekken: 6de met 85kg
stoten: 7de met 110kg
totaal: 277,5kg
John Stuart -67,5kg (m)
5e
drukken: 1ste met 107,5kg (OR)
trekken: 7de met 100kg
stoten: 10de met 125kg
totaal: 332,5kg
Gerry Gratton -75kg (m)
5e
drukken: 4de met 112,5kg
trekken: 7de met 107,5kg
stoten: 6de met 140kg
totaal: 360kg
Joe Sklar
10e
drukken: 6de met 105kg
trekken: 7de met 107,5kg
stoten: 11de met 132,5kg
totaal: 345kg
Jack Varaleau -82,5kg (m)
6e
drukken: 2de met 112,5kg
trekken: 6de met 112,5kg
stoten: 7de met 140kg
totaal: 365kg

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Douglas Bennett C-1 1000m (m)
Zilver
5.53,3
Norman Lane C-1 10000m (m)
Brons
1:04.35,3
Douglas Bennett
Harry Poulton
C-2 1000m (m)
4e
5.20,7
Bert Oldershaw
William Stevenson
C-2 10000m (m)
5e
59.48,4
Gerald Covey
Henry Harper
K-2 1000m (m)
7e
serie 1: 4de in 4.34,2
finale: 7de in 4.56,8
K-2 10000m (m)
14e
53.04,2

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Gabriel Beaudry
Fred Graves
dubbel-twee (m)
11e
serie 2: 3de in 7.09,3
herkansingen: 2de in 7.08,7
Ron Cameron
Robert Christmas
Peter Green
Art Griffiths
Marvin Hammond
Bill McConnell
Walt Robertson
Alfred Stefani
Jack Zwierewich
acht (m)
4e
serie 3: 1ste in 6.07,2
halve finale: 2de in 6.44,1

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Roland Asselin degen (m)
42e
1ste ronde groep 6: 2de met 5 overwinningen
kwartfinale 6: 7de met 0 overwinningen
Alf Horn
25e
1ste ronde groep 4: 2de met 6 overwinningen
kwartfinale 1: 5de met 3 overwinningen
George Pouliot
54e
1ste ronde groep 3: 6de met 2 overwinningen
Roland Asselin
Robert Desjarlais
Alf Horn
George Pouliot
degen team (m)
15e
1ste ronde groep 2: 4de met 0 overwinningen
Roland Asselin floret (m)
59e
1ste ronde groep 4: 8ste met 0 overwinningen
Alf Horn
55e
1ste ronde groep 8: 7de met 1 overwinning
George Pouliot
58e
1ste ronde groep 2: 8ste met 0 overwinningen
Roland Asselin
Robert Desjarlais
Alf Horn
George Pouliot
floret team (m)
9e
1ste ronde groep 5: 2de
kwartfinale 1: 3de met 0 overwinningen
Roland Asselin sabel (m)
47e
1ste ronde groep 6: 5de met 1 overwinning
Roland Asselin
Robert Desjarlais
Alf Horn
George Pouliot
sabel team (m)
13e
1ste ronde groep 4: 3de met 0 overwinningen
Betty Hamilton floret (v)
34e
1ste ronde groep 4: 6de met 0 overwinningen
Rhoda Martin
27e
1ste ronde groep 3: 5de met 1 overwinning

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
George Athans Sr. 3m plank (m)
9e
114,13 punten
10m toren (m)
8e
100,91 punten

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Bob Lacourse sprint (m)
9e
serie 11: V van Vlag van Italië ITA Ghella
herkansingen: W van Vlag van Mexico MEX Romero: 1.48,1
2de ronde serie 8: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Harris
Lorne Atkinson tijdrit (m)
15e
1.15,20
Lorne Atkinson
William Hamilton
Lance Pugh
Laurent Tessier
ploegenachtervolging (m)
9e
serie 1: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië: 5.38,2
Weg
Lorne Atkinson wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
Florent Jodoin
DNF
niet gefinisht
Lance Pugh
DNF
niet gefinisht
Laurent Tessier
DNF
niet gefinisht
Lorne Atkinson
Florent Jodoin
Lance Pugh
Laurent Tessier
wegwedstrijd team (m)
DNF
niet gefinisht

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Norman May -57kg (m)
12e
1ste ronde: V van Vlag van Turkije TUR Akar
2de ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Bencze
Mario Crete -62kg (m)
16e
1ste ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Tóth
2de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Jouaville
Morgan Plumb -67kg (m)
10e
1ste ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Luck
2de ronde: V van Vlag van Zwitserland SUI Baumann
3de ronde: V van Vlag van Finland FIN Leppänen
Harry Peace -73kg (m)
7e
1ste ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Merrill
2de ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Irvine
3de ronde: V van Vlag van Zweden SWE Westergren
Maurice Vachon -79kg (m)
8e
1ste ronde: W van Vlag van India IND Roy
2de ronde: V van Vlag van Turkije TUR Candemir
3de ronde: V van Vlag van Finland FIN Sepponen
Fernand Payette -87kg (m)
4e
1ste ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Landesmann
2de ronde: W van Vlag van Griekenland GRE Defteraios
3de ronde: W van Vlag van Italië ITA Verona
4de ronde: V van Vlag van Zweden SWE Fahlkvist
5de ronde: V van Vlag van Zwitserland SUI Stöckli

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Paul McLaughlin firefly
5e
4535 punten: (5-9-8-2-2-DSQ-11-14)
Gerald Fairhead
Norman Gooderham
star
8e
2635 punten: (9-14-4-13-8-6-10)
John Robertson
Richard Townsend
swallow
7e
2807 punten: (7-2-2-11-14-DSQ-11)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Eric Jubb 100m vrije slag (m)
31e
serie 3: 5de in 1.02,8
Peter Salmon
18e
serie 6: 4de in 1.01,0
Doug Gibson 400m vrije slag (m)
27e
serie 2: 5de in 5.13,4
Allen Gilchrist
33e
serie 3: 6de in 5.21,5
Doug Gibson 1500m vrije slag (m)
27e
serie 3: 5de in 21.25,6
Allen Gilchrist
33e
serie 4: 7de in 23.00,6
Eric Jubb 100m rugslag (m)
26e
serie 1: 5de in 1.14,3
Peter Mingie
22e
serie 6: 5de in 1.13,2
Peter Salmon 200m schoolslag (m)
27e
serie 2: 7de in 3.01,5
Doug Gibson
Eric Jubb
Allen Gilchrist
Peter Salmon
4x200m vrije slag (m)
11e
serie 2: 6de in 9.43,2
Kay McNamee 100m vrije slag (v)
27e
serie 4: 5de in 1.13,3
Irene Strong
28e
serie 5: 6de in 1.13,5
Vivian King 400m vrije slag (v)
14e
serie 2: 5de in 5.54,8
halve finale 1: 7de in 5.52,7
Kay McNamee
17e
serie 1: 6de in 5.58,7
Joyce Court 100m rugslag (v)
23e
serie 2: 6de in 1.26,8
Irene Strong 200m schoolslag (v)
16e
serie 3: 5de in 3.14,2
halve finale 1: 8ste in 3.16,9
Kay McNamee
Joyce Court
Vivian King
Irene Strong
4x100m vrije slag (m)
11e
serie 1: 6de in 5.04,5