China op de Olympische Zomerspelen 2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
China op de Olympische Zomerspelen 2012
Land China
IOC-landcode CHN
NOC Chinees Olympisch Comité
(zh) externe link
Olympische Zomerspelen 2012 in Londen
Vlaggendrager Yi Jianlian
Aantal deelnemers 385[1]
Aantal disciplines 26
Medailles
Rang: 2
goud
38
zilver
27
brons
23
totaal
88
China op de Zomerspelen
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972· 1976· 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
China op de Winterspelen
1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

China nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2012 in Londen.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Atletiek Chen Ding 20 km snelwandelen (m)
Goud
Badminton Zhang Nan
Zhao Yunlei
gemengd dubbelspel(v)
Goud
Li Xuerui enkelspel(v)
Goud
Tian Qing
Zhao Yunlei
dubbelspel (v)
Goud
Lin Dan enkelspel (m)
Goud
Cai Yun
Fu Haifeng
dubbelspel (m)
Goud
Boksen Zou Shiming -49kg(m)
Goud
Gewichtheffen Wang Mingjuan -48kg (v)
Goud
Li Xueying -58kg (v)
Goud
Lin Qingfeng -69kg (m)
Goud
Lü Xiaojun -77kg (m)
Goud
Zhou Lulu +75kg (v)
Goud
Gymnastiek Chen Yibing
Feng Zhe
Guo Weiyang
Zhang Chenglong
Zou Kai
meerkamp team (m)
Goud
Dong Dong trampoline (m)
Goud
Zou Kai vloer (m)
Goud
Feng Zhe brug (m)
Goud
Deng Linlin balk (v)
Goud
Schermen Lei Sheng floret(m)
Goud
Li Na
Luo Xiaojuan
Sun Yujie
Xu Anqi
degen team (v)
Goud
Schietsport Yi Siling 10m luchtgeweer (v)
Goud
Guo Wenjun 10m luchtpistool (v)
Goud
Schoonspringen He Zi
Wu Minxia
3m plank sychroon (v)
Goud
Cao Yuan
Zhang Yanquan
10m toren sychroon (m)
Goud
Chen Ruolin
Wang Hao
10m toren sychroon (v)
Goud
Luo Yutong
Qin Kai
3m plank synchroon (m)
Goud
Wu Minxia 3m plank (v)
Goud
Chen Ruolin 10m toren (v)
Goud
Taekwondo Wu Jingyu -49kg (v)
Goud
Tafeltennis Li Xiaoxia enkelspel (v)
Goud
Zhang Jike enkelspel (m)
Goud
Ding Ning
Guo Yue
Li Xiaoxia
team (v)
Goud
Wang Hao
Zhang Jike
Ma Long
team (m)
Goud
Zeilen Xu Lijia Laser radial (v)
Goud
Zwemmen Ye Shiwen 400m wisselslag (v)
Goud
Sun Yang 400m vrije slag (m)
Goud
Ye Shiwen 200m wisselslag (v)
Goud
Jiao Liuyang 200m vlinderslag (v)
Goud
Sun Yang 1500m vrije slag (m)
Goud
Badminton Xu Chen
Ma Jin
gemengd dubbel
Zilver
Wang Yihan enkelspel (v)
Zilver
Boksen Ren Cancan -51kg (v)
Zilver
Boogschieten Fang Yuting
Cheng Ming
Xu Jing
team (v)
Zilver
Gewichtheffen Wu Jingbiao -56kg (m)
Zilver
Lu Haojie -77kg (m)
Zilver
Gymnastiek Huang Shanshan trampoline (v)
Zilver
Chen Yibing ringen (m)
Zilver
He Kexin brug ongelijk (v)
Zilver
Sui Lu balk (v)
Zilver
Judo Xu Lili -63kg (v)
Zilver
Moderne vijfkamp Cao Zhongrong mannen
Zilver
Roeien Huang Wenyi
Xu Dongxiang
lichte dubbel-twee (m)
Zilver
Schietsport Wei Ning skeet (v)
Zilver
Chen Ying 25m pistool (v)
Zilver
Schoonspringen He Zi 3m plank (v)
Zilver
Qin Kai 3m plank (m)
Zilver
Qiu Bo 10m toren (m)
Zilver
Synchroonzwemmen Chang Si
Chen Xiaojun
Huang Xuechen
Jiang Tingting
Jiang Wenwen
Liu Ou
Luo Xi
Sun Wenyan
Wu Yiwen
team
Zilver
Taekwondo Hou Yuzhuo -57kg (v)
Zilver
Tafeltennis Ding Ning enkelspel (v)
Zilver
Wang Hao enkelspel (m)
Zilver
Wielersport Gong Jinjie
Guo Shuang
teamsprint (v)
Zilver
Guo Shuang keirin (v)
Zilver
Worstelen Jing Ruixue -63kg vrije stijl (v)
Zilver
Zwemmen Lu Ying 100m vlinderslag (v)
Zilver
Sun Yang 200m vrije slag (m)
Zilver
Atletiek Wang Zhen 20km snelwandelen (m)
Brons
Li Yanfeng discuswerpen (v)
Brons
Gong Lijiao kogelstoten (v)
Brons
Si Tianfeng 50km snelwandelen (m)
Brons
Qieyang Shenjie 20km snelwandelen (v)
Brons
Badminton Chen Long enkelspel (m)
Brons
Boksen Li Jinzi -75kg (v)
Brons
Boogschieten Dai Xiaoxiang individueel (m)
Brons
Gymnastiek Lu Chunlong trampoline (m)
Brons
He Wenna trampoline (v)
Brons
Zou Kai rekstok (m)
Brons
Judo Tong Wen +78kg (v)
Brons
Schermen Sun Yujie degen (v)
Brons
Schietsport Yu Dan 10m luchtgeweer (v)
Brons
Ding Feng 25m snelvuurpistool (m)
Brons
Wang Zhiwei 50m pistool (m)
Brons
Schoonspringen He Chong 3m plank (m)
Brons
Synchroonzwemmen Huang Xuechen
Liu Ou
duet
Brons
Taekwondo Liu Xiaobo +80kg (m)
Brons
Wielersport Guo Shuang sprint (v)
Brons
Zwemmen Li Xuanxu 400m wisselslag (v)
Brons
Hao Yun
Li Yunqi
Jiang Haiqi
Sun Yang
Lü Zhiwu
Dai Jun
4x200m vrije slag (m)
Brons
Tang Yi 100m vrije slag (v)
Brons

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

Wang Jiali in de olympische marathon
1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Su Bingtian 100m (m) 22e kwartfinale 6: 3de in 10,19
halve finale 2: 8ste in 10,28
Xie Zhenye 200m (m) 29e serie 4: 6de in 20.69
Liu Xiang 110m horden (m)
DNF
serie 6: niet gefinisht
Shi Dongpeng 37e serie 1: 7de in 13,78
Xie Wenjun 9e serie 5: 3de in 13,43
halve finale 2: 3de in 13.34
Cheng Wen 400m horden (m) 41e serie 3: 6de in 50.38
Li Zhilong 37e serie 1: 7de in 50.36
Guo Fan
Lao Yi
Liang Jiahong
Su Bingtian
Zhang Peimeng
Zheng Dongsheng
4x100m (m) 11e series: 5de in 38.38s
Dong Guojian marathon (m) 54e 2:20.39
Li Zicheng DNF niet gefinisht
Cai Zilin 20km snelwandelen (m) 4e 1:19.44
Chen Ding Goud 1:18.46 (OR)
Wang Zhen Brons 1:19.25
Li Jianbo 50km snelwandelen (m) 7e 3:39.01
Si Tianfeng Brons 3:37.16
Zhao Jianguo 37e 3:56.59
Li Jinzhe verspringen (m) 20e kwalificatie groep B: 8ste met 7,77m
Zhang Xiaoyi 36e kwalificatie groep A: 20ste met 7,25m
Cao Shuo hink-stap-springen (m) 20e kwalificatie groep A: 11de met 16,27m
Dong Bin 10e kwalificatie groep B: 3de met 16,94m
finale: 10de met 16,75m
Zhang Guowei hoogspringen 21e kwalificatie groep A: 11de met 2,21m
Yang Yansheng polsstokhoogspringen (m) 20e kwalificatie groep B: 9de met 5,35m
Zhang Jun kogelstoten (m) DNF kwalificatie groep B: geen geldige worp
Qin Qiang speerwerpen (m) 41e kwalificatie groep A: 22ste met 72,29m
Wei Yongli 100m (v) 40e serie 6: 7de in 11.48
Sun Yawei 100m horden (v) 28e serie 6: 5de in 13,26
Huang Xiaoxiao 400m horden (v) 25e serie 5: 6de in 56.29
Li Zhenzhu 3000m steeplechase (v) 19e serie 1: 7de in 9:34.29
Yin Annuo 33e serie 2: 14de in 10:09.10
Wang Jiali marathon (v) 58e 2:35.46
Zhou Chunxiu 22e 2:28.21
Zhu Xiaolin 6e 2:2448
Liu Hong 20km snelwandelen (v) 4e 1:26.00
Lu Xiuzhi 6e 1:26.26
Qieyiang Shijie Brons 1:25.16
Li Yanmei hink-stap-springen (v) 30e kwalificatie groep A: 12de met 13,43m
Xie Limei 23e kwalificatie groep B: 14de met 13,69m
Zheng Xingjuan hoogspringen (v) 18e kwalificatie groep A: 10de met 1,90m
Li Ling polsstokhoogspringen (v) 30e kwalificatie groep A: 16de met 4,25m
Gong Lijiao kogelstoten (v) Zilver kwalificatie groep B: 1ste met 19,11m
finale: 2de met 20,22m
Li Ling Brons kwalificatie groep A: 2de met 19,23m
finale: 3de met 19,63m
Liu Xiangrong 5e kwalificatie groep B: 2de met 18,96m
finale: 5de met 19,18m
Li Yanfeng discuswerpen (v) Zilver kwalificatie groep A: 3de met 64,48m
finale: 2de met 67,22m
Ma Xuejun 11de kwalificatie groep A: 6de met 62,66m
finale: 10de met 61,02m
Tan Jian DNF kwalificatie groep B: geen geldige worp
Li Lingwei speerwerpen (v) 30e kwalificatie groep B: 16de met 56,50m
Lu Huihui 5de kwalificatie groep B: 2de met 64,45m
finale: 5de met 63,70m
Zhang Li 23ste kwalificatie groep A: 11de met 58,35m
Zhang Wenxiu kogelslingeren (v) Brons kwalificatie groep B: 1ste met 74,53m
finale: 3de met 76,34m

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Chen Jin enkelspel (m)
5e
groep L: 1ste
W van Vlag van Polen POL Wacha: 21-15,21-8
2de ronde:
W van Vlag van Duitsland GER Zwiebler: 19-21,21-12,21-19
kwartfinale:
V van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee: 15-21,16-21
Chen Long
Brons
groep E: 1ste
W van Vlag van Thailand THA Ponsana: 21-12,21-17
2de ronde:
W van Vlag van Hongkong HKG Wong: 21-17,21-17
kwartfinale:
W van Vlag van Denemarken DEN Gade: 21-16,21-13
halve finale:
V van Vlag van Maleisië MAL Lee: 13-21,14-21
bronzen finale:
W van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee: 21-12,15-21,21-15
Lin Dan
Goud
groep P: 1ste
W van Vlag van Ierland IRL Evans: 21-8,21-14
2de ronde:
W van Vlag van India IND Hidayat: 21-9,21-13
kwartfinale:
W van Vlag van Japan JPN Sasaki: 21-12,16-21,21-1
halve finale:
W van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee: 21-12,21-10
finale:
W van Vlag van Maleisië MAS Lee: 15-21,21-10,21-19
Cai Yun
Fu Haifeng
dubbelspel (m)
Goud
groep A: 1ste
W van Vlag van Duitsland GER Kindervater/Schöttler: 22-20,21-16
W van Vlag van Australië AUS Smith/Warfe: 21-17,21-11
W van Sjabloon:TËos Fang/Lee: 21-19,21-13
kwartfinale:
W van Vlag van China CHN Chai/Guo: 21-15,21-19
halve finale:
W van Vlag van Maleisië MAS Koo/Tan: 21-9,21-19
finale:
W van Vlag van Denemarken DEN Boe/Mogensen: 21-16,21-15
Chai Biao
Guo Zhendong
5e
groep C: 2de
W van Vlag van Zuid-Afrika RSA James/Viljoen: 21-8,21-13
W van Vlag van Rusland Rusland Ivanov/Sozonov: 23-21,21-15
V van Vlag van Denemarken DEN Boe/Mogensen: 14-21,19-21 Vlag van Denemarken Denemarken
kwartfinale:
V van Vlag van China CHN CaiFu: 15-21,19-21
Li Xuerui enkelspel (v)
Goud
groep L: 1ste
W van Vlag van Spanje ESP Marin: 21-13,21-11
W van Vlag van Peru PER Rivero 21-5,21-6
2de ronde:
W van Vlag van Chinees Taipei TPE Tai: 21-16,23-21
kwartfinale:
W van Vlag van Hongkong HKG Yip: 21-12,22-20
halve finale:
W van Vlag van China CHN Wang: 22-20,21-18
finale:
W van Vlag van China CHN Wang: 21-15,21-23,21-17
Wang Xin
4e
groep P: 1ste
W van Vlag van Verenigde Staten USA Wang: 21-8,21-6
2de ronde:
W van Vlag van India IND Firdasari: 21-15,21-8
kwartfinale:
W van Vlag van Thailand THA Inthanon: 17-21,21-18,21-14
halve finale:
V van Vlag van China CHN Li: 20-22,18-21
bronzen finale:
V van Vlag van India IND Saina Nehwal: 21-18,1-0 (ret)
Wang Yihan
Zilver
groep A: 1ste
W van Vlag van Canada CAN Li: 21-8,21-16
2de ronde:
W van Vlag van Zuid-Korea KOR Bae: 15-21,21-14,21-14
kwartfinale:
W van Vlag van Chinees Taipei TPE Cheng: 21-14,21-11
halve finale:
W van Vlag van India IND Nehwal: 21-13,21-13
finale:
V van Vlag van China CHN Li: 15-21,23-21,17-21
Tian Qing
Zhao Yunlei
dubbelspel (v)
Goud
groep D: 2de
W van Vlag van Japan JPN Maeda/Suetsuna: 21-16,21-17
V van Vlag van Denemarken DEN Juhl/Pedersen: 20-22,12-21
W van Vlag van Hongkong HKG Poon/Tse: 21-11,21-12
kwartfinale:
W van Vlag van Chinees Taipei TPE Cheng/Chien: 21-10,21-14
halve finale:
W van Vlag van Rusland RUS Sorokina/Vislova: 21-19,21-6
finale:
W van Vlag van Japan JPN Fujii/Kakiiwa: 21-10,25-23
Ma Jin
Xu Chen
DSQ
groep A: 2de
V van Vlag van Zuid-Korea KOR JUng/Kim: 14-21,11-21
W van Vlag van Rusland RUS Sorokina/Vislova: 21-6,21-9
W van Vlag van Canada CAN Bruce/Li: 21-11,21-7
kwartfinale:
gediskwalificeerd wegens vervalsing match
Ma Jin
Xu Chen
dubbelspel (g)
Zilver
groep D: 1ste
W van Vlag van Thailand THA Prapakamol/Thungthongkam: 21-19,21-12
W van Vlag van Maleisië MAS Chan/Goh: 21-14,21-8
W van Vlag van Chinees Taipei TPE Chen/Cheng: 21-16,22-20
kwartfinale:
W van Vlag van Polen POL Mateusiak/Zięba: 21-19, 16-21, 23-21
halve finale:
W van Vlag van Indonesië INA Ahmad/Natsir: 21-23,21-18,21-13
finale:
V van Vlag van China China Zhang/Zhao: 11-21,17-21
Zhang Nan
Zhao Yunlei
Goud
groep A: 1ste
W van Vlag van Rusland RUS Nikolaenko/Sorokina: 21-18,21-9
W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Adcock/Bankier: 21-13,21-14
W van Vlag van Duitsland GER Fuchs/Michels: 21-6,21-7
kwartfinale:
W van Vlag van Denemarken DEN Laybourn/Juhl: 21-13, 21-17
halve finale:
W van Vlag van Denemarken DEN Nielsen/Pedersen: 17-21,21-17,21-19
finale:
W van Vlag van China CHN Ma/Xu: 21-11,21-17

Basketball pictogram.svg Basketbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ding Jinhui
Liu Wei
Yi Li
Wang Shipeng
Zhu Fangyu
Sun Yue
Zhang Zhaoxu
Yi Jianlian
Guo Ailun
Chen Jianghua
Wang Zhizhi
Zhou Peng
mannen
12e
groep: 6de
V Vlag van Spanje Spanje: 81-97
V Vlag van Rusland Rusland: 54-73
V van Vlag van Australië Australië: 61-81
V van Vlag van Brazilië Brazilië: 59-98
V Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië: 58-90
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Rusland Rusland 5 4 1 400 359 +41 9
2 Vlag van Brazilië Brazilië 5 4 1 402 349 +53 9
3 Vlag van Spanje Spanje 5 3 2 414 394 +20 8
4 Vlag van Australië Australië 5 3 2 410 373 +37 8
5 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 5 1 4 380 405 -25 6
6 Vlag van China China 5 0 5 313 439 -126 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
29 juli Londen Vlag van Spanje Spanje 97-81 Vlag van China China
31 juli Londen Vlag van China China 54-73 Vlag van Rusland Rusland
2 augustus Londen Vlag van Australië Australië 81-61 Vlag van China China
4 augustus Londen Vlag van China China 59-98 Vlag van Brazilië Brazilië
6 augustus Londen Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 90-58 Vlag van China China

Vrouwen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Li Shanshan
Song Xiaoyun
Ji Yanyan
Zhao Shuang
Miao Lijie
Guan Xin
Zhang Fan
Ma Zengyu
Gao Song
Wei Wei
Chen Xiaoli
Chen Nan
vrouwen
5e
groep A: 3de
W van Vlag van Tsjechië Tsjechië: 66-57
V van Vlag van Kroatië Kroatië: 58-83
W van Vlag van Angola Angola: 76-52
V van Vlag van Turkije Turkije: 55-82
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 66-14
kwartfinale:
V van Vlag van Australië Australië: 60-75
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 5 0 356 319 +37 10
2 Vlag van Australië Australië 5 4 1 353 322 +31 9
3 Vlag van Rusland Rusland 5 3 2 314 308 +6 8
4 Vlag van Canada Canada 5 2 3 328 332 -4 7
5 Vlag van Brazilië Brazilië 5 1 4 329 354 -25 6
6 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 5 0 5 327 372 -45 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
28 juli Londen Vlag van China China 66-57 Vlag van Tsjechië Tsjechië
30 juli Londen Vlag van Kroatië Kroatië 58-83 Vlag van China China
1 augustus Londen Vlag van China China 76-52 Vlag van Angola Angola
3 augustus Londen Vlag van Turkije Turkije 82-55 Vlag van China China
5 augustus Londen Vlag van China China 66-114 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Kwartfinale
7 augustus Londen Vlag van Australië Australië 75-60 Vlag van China China

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Zou Shiming -48kg (m)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Cuba CUB Veitia: 14-11
kwartfinale: W van Vlag van Kazachstan KAZ Zhakypov: 13-10
halve finale: W van Vlag van Ierland IRL Barnes: 15-15
finale: W van Vlag van Thailand THA Pongprayoon: 13-10
Liu Qiang -52kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Australië AUS Jackson: 20-7
2de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Toledo: 10-14
Maimaitituersun Qiong -69kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Rusland RUS Zamkovoy: 11-16
Meng Fanlong -81kg (m)
9e
1ste rond: W van Vlag van India IND Sangwan: 15-14
2de ronde: V van Vlag van Brazilië BRA Florentino: 17-17
Wang Xuanxuan -91kg (m)
9e
1ste ronde: V van Vlag van Bulgarije BUL Pulev: 7-10
Zhang Zhilei +91kg (m)
5e
1ste ronde: V van Vlag van Australië AUS Linde: stopgezet door referee
Ren Cancan -51kg (m)
Zilver
1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van Vlag van Rusland RUS Savelyeva: 12-7
2de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Esparza: 10-8
finale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Adams: 7-16
Dong Cheng -60kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Lacatus: 10-5
kwartfinale: V van Vlag van Tadzjikistan TJK Chorieva: 8-13
Li Jinzi -75kg (m)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Brazilië BRA Feitosa: 19-14
kwartfinale: W van Vlag van Canada CAN Spencer: 17-14
halve finale: V van Vlag van Rusland RUS Torpolova: 10-12

Archery pictogram.svg Boogschieten[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dai Xiaoxiang individueel (m)
Brons
plaatsingsronde: 7de met 678 punten
1ste ronde: W van Vlag van Singapore SIN Strajhar: 6-0
2de ronde: W van Vlag van Mexico MEX Vélez: 6-0
3de ronde: W van Vlag van Australië AUS Worth: 6-5
kwartfinale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: 6-5
halve finale: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Oh: 5-6
bronzen finale: W van Vlag van Nederland NED van der Ven: 6-5
Liu Zhaowu
33e
plaatsingsronde: 22ste met 668 punten
1ste ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Ruban: 5-6
Xing Yu
17e
plaatingsronde: 13de met 673 punten
1ste ronde: W van Vlag van Duitsland GER Mayr: 6-0
2de ronde: V van Vlag van Maleisië MAS Mohamed: 5-6
Dai Xiaoxiang
Liu Zhaowu
Xing Yu
team (m)
5e
plaatsingsronde: 3de met 2019 punten
kwartfinale: V van Vlag van Italië Italië: 216-220
Cheng Ming individueel (v)
9e
plaatsingsronde: 20ste met 651 punten
1ste ronde: W van Vlag van Venezuela VEN Brito: 6-4
2de ronde: W van Vlag van Mexico MEX Valencia: 7-1
3de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Lorig: 3-7
Fang Yuting
33e
plaatsingsronde: 25ste met 649 punten
1ste ronde: V van Vlag van India IND Rochmawati: 4-6
Xu Jing
17e
plaatsingsronde: 27ste met 646 punten
1ste ronde: W van Vlag van Polen POL Lesniak: 6-2
2de ronde: V van Vlag van Japan JPN Kanie: 0-6
Cheng Ming
Fang Yuting
Xu Jing
team (v)
Zilver
plaatsingsronde: 7de met 1946 punten
1ste ronde: W van Vlag van Italië Italië: 200-199
kwartfinale: W van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 218-213
halve finale: W van Vlag van Rusland Rusland: 208-207
finale: V van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 209-210

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat
Wu Jingbiao -56kg (m)
Zilver
trekken: 1ste met 133kg
stoten: 2de met 156kg
totaal: 289kg
Zhang Jie -62kg (m)
4e
trekken: 3de met 140kg
stoten: 2de met 174kg
totaal: 314kg
Lin Qingfeng -69kg (m)
Goud
trekken: 1ste met 157kg
stoten: 2de met 187kg
totaal: 344kg
Lu Haojie -77kg (m)
Zilver
trekken: 2de met 170kg
stoten: 5de met 190kg
totaal: 360kg
Lu Xiaojun
Goud
trekken: 1ste met 175kg
stoten: 1ste met 204kg
totaal: 379kg
Lu Yong -85kg (m)
DNF
trekken: 1ste met 178kg
stoten: geen geldige poging
Wang Mingjuan -48kg (v)
Goud
trekken: 1ste met 91kg
stoten: 1ste met 114kg
totaal: 205kg
Zhou Jun -53kg (v)
DNF
trekken: geen geldige poging
Li Xueying -58kg (v)
Goud
trekken: 1ste met 108kg
stoten: 1ste met 138kg
totaal: 246kg
Zhou Lulu +75kg (v)
Goud
trekken: 2de met 146kg
stoten: 1ste met 187kg
totaal: 333kg

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ritmisch
Deng Senyue individueel (v)
11e
kwalificatie: 11de met 108,825 punten
Trampoline
Dong Dong mannen
Goud
kwalificatie: 1ste met 112,895 punten
finale: 1ste met 62,990 punten
Lu Chunlong
Brons
kwalificatie: 3de met 112,299 punten
finale: 3de met 61,319 punten
He Wenna vrouwen
Brons
kwalificatie: 1ste met 105,500 punten
finale: 3de met 55,950 punten
Huang Shancan
Zilver
kwalificatie: 2de met 104,759 punten
finale: 2de met 56,730 punten
Turnen
Feng Zhe brug (m)
Goud
kwalificatie: 3de met 15,633 punten
finale: 1ste met 15,966 punten
Zhang Chenglong
9e
kwalificatie: 9de met 15,366 punten
finale: 9de met 13,808 punten
Zhang Chenglong rekstok (m)
4de
kwalificatie: 2de met 15,933 punten
finale: 4de met 16,266 punten
Zou Kai
Brons
kwalificatie: 7de met 15,533 punten
finale: Brons met 16,366 punten
Chen Yibeng ringen (m)
Zilver
kwalificatie: 1ste met 15,858 punten
finale: 2de met 15,800 punten
Zou Kai vloer (m)
Goud
kwalificatie: 1ste met 15,833 punten
finale: 1ste met 15,933 punten
Guo Weiyang individuele meerkamp (m)
29e
kwalificatie 29ste met 84,131 punten
Chen Yibing
Feng Zhe
Guo Weiyang
Zhang Chenglong
Zou Kai
meerkamp team (m)
Goud
kwalificatie: 6de met 269,985 punten
finale: 1ste met 275,997 punten
Deng Linlin balk (v)
Goud
kwalificatie: 4de met 15,166 punten
finale: 1ste met 15,600 punten
Sui Lu
Zilver
kwalificatie: 1ste met 15,400 punten
finale: 2de met 15,500 punten
He Kexin brug (v)
Zilver
kwalificatie: 2de met 15,966 punten
finale: 2de met 15,933 punten
Yao Jinnan
4e
kwalificatie: 4de met 15,766 punten
finale: 4de met 15,766 punten
Deng Linlin individuele meerkamp (v)
6e
kwalificatie 6de met 57,998 punten
finale 6de met 58,399 punten
Huang Qiushuang
7e
kwalificatie 10de met 57,707 punten
finale 7de met 58,115 punten
Yao Jinnan
22e
kwalificatie 22ste met 54,798 punten
Deng Linlin
He Kexin
Huang Qiushuang
Sui Lu
Yao Jinnan
meerkamp team (v)
4e
kwalificatie: 3de met 176,637 punten
finale: 4de met 174,430 punten
  • Teng Haibin moet vanwege een spierscheuring in de linker onderarm verstek laten gaan bij de Olympische wedstrijden. Hij wordt vervangen door Guo Weiyang.[2]

Field hockey pictogram.svg Hockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ma Yibo
Wang Mengyu
Ma Wei
Sun Sinan
Cui Qiuxia
Fu Baorong
Gao Lihua
Liang Meiyu
Zhang Yimeng
Li Hongxia
Ren Ye
Zhao Yudiao
Song Qingling
De Jiaojiao
Xu Xiaoxu
Peng Yang
vrouwen
6e
groep A: 3de
W van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 4-0
G van Vlag van België België: 0-0
V van Vlag van Nederland Nederland: 0-1
W van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië: 2-1
V van Vlag van Japan Japan: 0-1
5-6de plek::
V van Vlag van Australië Australië: 0-2
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Nederland Nederland 5 5 0 0 12 5 +7 15
2 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 5 3 0 2 14 7 +7 9
3 Vlag van China China 5 2 1 2 6 3 +3 7
4 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 5 2 0 3 9 13 -4 6
5 Vlag van Japan Japan 5 1 1 3 4 9 -5 4
6 Vlag van België België 5 0 2 3 2 10 -8 2
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
29 juli Londen Vlag van China China 4-0 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
31 juli Londen Vlag van België België 0-0 Vlag van China China
2 augustus Londen Vlag van China China 0-1 Vlag van Nederland Nederland
4 augustus Londen Vlag van China China 2-1 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
6 augustus Londen Vlag van Japan Japan 1-0 Vlag van China China
5-6de plek
10 augustus Londen Vlag van China China 0-2 Vlag van Australië Australië

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lamusi A -60kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Venezuela VEN Guédez: ippon
Wu Shugen -48kg (v)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Ierland IRL Kearney: ippon
herkansingen: V van Vlag van Brazilië BRA Menezes: waza-ari
herkansingen: V van Vlag van Hongarije HUN Csernoviczki: yuko
Hongmei He -52kg (v)
17de
1ste ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Gneto: waza-ari
Hui Wang -58kg (v)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Caprioriu: ippon
Lili Xu – 63kg (v)
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van Brazilië BRA Silva: waza-ari
2de ronde: W van Vlag van Italië ITA Gwend: waza-ari
kwartfinale: W van Vlag van Nederland NED Willeboordse: ippon
halve finale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Joung: yuko
finale: V van Vlag van Slovenië SLO Zolnir: waza-ari
Fei Chen – 70kg (v)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Polen POL Klys: ippon
2de ronde: W van Vlag van Tunesië TUN Miled: ippon
kwartfinale: W van Vlag van Japan JPN Tachimoto: jury-beslissing
halve finale: V van Vlag van Duitsland GER Thiele: jury-beslissing
bronzen finale: V van Vlag van Colombia COL Alvear: waza-ari
Yang Xiuli – 78kg (v)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Myanmar MYA Aung: ippon
kwartfinale: V van Vlag van Frankrijk FRA Tcheuméo: waza-ari
herkansingen: V van Vlag van Nederland NED Verkerk: jury-beslissing
Wen Tong + 78kg (v)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Mexico MEX Zambotti: ippon
2de ronde: W van Vlag van Polen POL Sadkowska: ippon
kwartfinale: W van Vlag van Oekraïne UKR Kindzerska: ippon
halve finale: V van Vlag van Cuba CUB Ortiz: yuko
bronzen finale: W van Vlag van Brazilië BRA Altheman: ippon

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Slalom
Teng Zhiqiang C-1 (m)
12e
voorronde: 11de in 95.68s
halve finale: 12d' in 107,53s
Hu Minghai
Shu Junrong
C-2 (m)
6e
voorronde: 3de in 99,05s
halve finale: 5de in 110,70s
finale: 6de in 112,86s
Huang Cunguang K-1 (m)
17e
voorronde: 17de in 94,40s
Li Jingjing K-1 (v)
11e
voorronde: 12de in 108,53s
halve finale: 11de in 117,02s
Vlakwater
Li Qiang C-1 200m (m)
16e
serie 3: 3de in 42,004s
halve finale 1: 3de in 42,149s
finale B: 7de in 47,295s
Huang Maoxing
Li Qiang
C-2 1000m (m)
8e
serie 1: 3de in 3.38,483
halve finale 2: 1ste in 3.37,746
finale: 8ste in 3.48,930
Zhou Peng K-1 200m (m)
16e
serie 3: 5de in 38,316s
halve finale 1: 8ste in 39,042s
finale B: 8ste in 40,157s
K-1 1000m (m)
15e
serie 2: 4de in 3.36,994
halve finale 1: 7de in 3.36,163
finale B: 7de in 3.36,110
Huang Zhipeng
Shen Jie
Zhou Peng
Zhou Yubo
K-4 1000m (m)
10e
serie 2: 5de in 3.14,234
halve finale: 8ste in 3.00,315
Zhou Yu K-1 200m (v)
17e
serie 2: 6de in 42,885s
halve finale 1: 6de in 42,279s
Wu Yanan
Zhou Yu
K-2 500m (v)
4e
serie 2: 1ste in 1.43,448
halve finale 2: 1ste in 1.41,863
finale: 4de in 1.44,136
Li Zhangli
Liu Haiping
Ren Wenjun
Yu Lamei
K-4 500m (v)
11e
serie 1: 4de in 1.40,661
halve finale: 8ste in 1.34,004

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Cao Zhongrong mannen
Zilver
schermen: 2de met 25 overwinningen (1000 punten)
zwemmen: 3de in 1.58,93 (1376 punten)
paardensport: 27ste met 120 strafpunten (1080 punten)
schietsport/atletiek: 9de in 10.38,02 (2448 punten)
totaal: 5904 punten
Wang Guan
36e
schermen: 34ste met 12 overwinningen (688 punten)
zwemmen: 32ste in 2.12,13 (1216 punten)
paardensport: niet gestart
totaal: 1904 punten
Chen Qian vrouwen
5e
schermen: 6de met 21 overwinningen (904 punten)
zwemmen: 14de in 2.17,77 (1148 punten)
paardensport: 22ste met 80 strafpunten (1120 punten)
schietsport/atletiek: 3de in 11.52,20 (2152 punten)
totaal: 5324 punten
Miao Yihua
14e
schermen: 8ste met 20 overwinningen (880 punten)
zwemmen: 21ste in 2.19,31 (1132 punten)
paardensport: 17de met 64 strafpunten (1136 punten)
schietsport/atletiek: 20ste in 12.26,31 (2016 punten)
totaal: 5164 punten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Zhang Liang skiff (m)
11e
serie 5: 2de in 6.50,71
kwartfinale 3: 3de in 7.02,03
halve finale 2: 5de in 7.31,52
finale B: 5de in 7.25,64
Sun Jie
Zhang Fangbing
lichte dubbel-twee (m)
15e
serie 2: 4de in 6.57,67
herkansingen 2: 3de in 6.40,12
halve finale C/D: 2de in 7.09,39
finale C: 3de in 6.49,39
Huang Zhe
Wang Tiexin
Yu Chenggang
Zhang Guolin
vier-zonder (m)
10e
serie 3: 3de in 5.52,58
halve finale 2: 6de in 6.08,47
finale B: 4de in 6.11,33
Zhang Xiuyun skiff (v)
6e
serie 4: 1ste in 7.21,49
kwartfinale 3: 1ste in 7.39,58
halve finale 2: 2de in 7.45,58
finale: 6de in 8.03,10
Huang Wenyi
Xu Dongxiang
lichte dubbel-twee (v)
Zilver
serie 3: 1ste in 7.15,57
halve finale 2: 1ste in 7.10,39
finale: 2de in 7.11,93
Wang Min
Zhu Weiwei
dubbel-twee (v)
4e
serie 1: 3de in 6.50,64
herkansingen: 1ste in 7.09,65
finale: 4de in 7.08,92
Gao Yulan
Zhang Yage
twee-zonder (v)
7e
serie 2: 3de in 7.13,38
herkansingen: 3de in 7.15,18
finale: 7de in 7.55,18
Jin Ziwei
Tang Bin
Tian Liang
Zhang Yangyang
dubbel-vier (v)
5e
serie 1: 4de in 6.24,32
herkansingen: 4de in 6.21,98
finale: 5de in 6.44,19

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Li Guojie degen (m)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Kelsey: 7-8
Lei Sheng floret (m)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Oostenrijk AUT Schlosser: 15-9
3de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Sintes: 15-6
kwartfinale: W van Vlag van Italië ITA Aspromonte: 15-8
halve finale: W van Vlag van Italië ITA Baldini: 15-11
finale: W van Vlag van Egypte EGY Abouelkassem: 15-13
Ma Jianfei
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Mexico MEX Gomez: 15-9
3de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Akmatkhuzin: 15-11
kwartfinale: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Choi: 13-15
Zhu Jun
33e
1ste ronde: W van Vlag van Libanon LIB Shaito: 15-2
2de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Choi: 13-15
Lei Sheng
Ma Jianfei
Zhu Jun
floret team (m)
7e
1ste ronde: V van Vlag van Japan Japan: 30-45
5-8ste plek: V van Vlag van Rusland Rusland: 40-45
7-8ste plek: W van Vlag van Frankrijk Frankrijk: 45-33
Liu Xiao sabel (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Italië ITA Occhiuzzi: 9-15
Wang Jingzhi
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Won: 6-15
Zhong Man
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: 15-14
3de ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Szilagyi: 10-15
Liu Xiao
Wang Jingzhi
Zhong Man
sabel team (m)
6e
1ste ronde: V van Vlag van Roemenië Roemenië: 30-45
5-8ste plek: W van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 45-28
5-6de plek: V van Vlag van Duitsland Duitsland: 30-45
Li Na degen (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Oekraïne UKR Pantelyeyeva: 15-10
2de ronde: V van Vlag van Duitsland GER Heidemann: 13-14
Luo Xiaojuan
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Tunesië TUN Besbes: 9-15
Sun Yujie
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Duitsland GER Duplitzer: 15-10
3de ronde: W van Vlag van Zwitserland SUI Géroudet: 15-10
kwartfinale: W van Vlag van Italië ITA Fiamingo: 15-14
halve finale: V van Vlag van Oekraïne UKR Shemyakina: 13-14
bronzen finale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Shin: 15-11
Li Na
Luo Xiaojuan
Sun Yujie
degen team (v)
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Duitsland Duitsland: 45-42
halve finale: W van Vlag van Rusland Rusland: 20-19
finale: W van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 39-25
Chen Jinyan floret (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Polen POL Wojkowiak: 15-8
3de ronde: V van Vlag van Italië ITA Vezzali: 6-15
Chen Xiaodong sabel (v)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Tunesië TUN Chaabane: 15-12
3de ronde: V van Vlag van Italië ITA Vecchi: 10-15
Zhu Min
5e
1ste ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Pascu: 15-10
3de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Gavrilova: 15-11
kwartfinale: V van Vlag van Verenigde Staten USA Zagunis: 6-15

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Wang Tao 10m luchtgeweer (m)
4e
kwalificatie: 4de met 598 punten (99-100-100-100-100-99)
finale: 4de met 700,4 punten
Zhu Qinan
10e
kwalificatie: 10de met 595 punten (99-99-99-100-100-98)
Zhu Qinan 50m geweer 3 houdingen (m)
5e
kwalificatie: 6de met 1170 punten (392-390-388)
finale: 5de met 1270,2 punten
Lan Xing
29e
kwalificatie: 29ste met 1159 punten (397-378-384)
Zhu Qinan 50m geweer liggend (m)
34e
kwalificatie: 34ste met 590 punten (99-99-99-98-97-98)
Wang Weiyi
28e
kwalificatie: 28ste met 591 punten (96-100-97-99-100-99)
Wang Zhiwei 50m pistool (m)
Brons
kwalificatie: 2de met 566 punten (95-95-95-98-93-90)
finale: 3de met 658,6 punten
Zhang Tian
25e
kwalificatie: 25ste met 553 punten (92-87-93-92-95-94)
Ding Feng 25m snelvuurpistool (m)
Brons
kwalificatie: 2de met 588 punten (293-295)
finale: 3de met 27 punten
Zhang Jian
5e
kwalificatie: 5de met 584 punten (293-291)
finale: 5de met 17 punten
Pang Wei 10m luchtpistool (m)
4e
kwalificatie: 2de met 586 punten (100-98-97-98-98-95)
finale: 4de met 683,7 punten
Tan Zongliang
12e
kwalificatie: 12de met 581 punten (98-97-95-97-96-98)
Du Yu trap (m)
30e
kwalificatie: 30ste met 112 punten (22-23-22-22-23)
Hu Binyuan dubbeltrap (m)
14e
kwalificatie: 14de met 133 punten (42-48-43)
Li Jun
11e
kwalificatie: 11de met 134 punten (40-47-47)
Yi Siling 10m luchtgeweer (v)
Goud
kwalificatie: 1ste met 399 punten (100-100-99-100)
finale: 1ste met 502,9 punten
Yu Dan
Brons
kwalificatie: 3de met 398 punten (100-99-100-99)
finale: 3de met 501,5 punten
Du Li 50m geweer 3 houdingen (v)
13e
kwalificatie: 13de met 581 punten (195-192-194)
Li Peijing
9e
kwalificatie: 9de met 583 punten (198-189-196)
Chen Ying 25m pistool (v)
Zilver
kwalificaties: 3de met 585 punten (288-297)
finale: 2de met 791,4 punten
Yuan Jing
18e
kwalificatie: 18de met 579 punten (288-291)
Guo Wenjun 10m luchtpistool (v)
Goud
kwalificatie: 1ste met 388 punten (98-98-98-94)
finale: 1ste met 488,1 punten
Su Yuling
6e
kwalificatie: 4de met 386 punten (97-96-96-97)
finale: 6de met 484,6 punten
Wei Ning skeet (v)
Zilver
kwalificatie: 4de met 68 punten (24-19-25)
finale: 2de met 91 punten
Liu Yingzi trap (v)
12e
kwalificatie: 12de met 67 punten (23-22-22)
  • De gouden medaille van Yi Siling op het onderdeel 10m luchtgeweer voor vrouwen, was de eerste gouden medaille van de Olympische Spelen in Londen.[3]

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
He Chong 3m plank (m)
Brons
voorronde: 2de met 500,90 punten
halve finale: 1ste met 510,15 punten
finale: 3de met 524,15 punten
Qin Kai
Zilver
voorronde: 11de met 451,60 punten
halve finale: 3de met 500,35 punten
finale: 2de met 541,75 punten
Qiu Bo 10m toren (m)
Zilver
voorronde: 1ste met 563,70 punten
halve finale: 1ste met 563,55 punten
finale: 2de met 566,85 punten
Zhou Luxin
6e
voorronde: 2de met 532,15 punten
halve finale: 2de met 541,80 punten
finale: 6de met 527,30 punten
Luo Yutong
Qin Kai
3m plank synchroon (m)
Goud
477 punten
Huo Liang
Qiu Bo
10m toren synchroon (m)
Goud
486,78 punten
He Zi 3m plank (v)
Zilver
voorronde: 2de met 363,85 punten
halve finale: 3de met 354,50 punten
finale: 2de met 379,20 punten
Wu Minxia
Goud
voorronde: 1ste met 387,75 punten
halve finale: 1ste met 394,40 punten
finale: 1ste met 414 punten
Chen Ruolin 10m toren (v)
Goud
voorronde: 1ste met 392,35 punten
halve finale: 1ste met 407,25 punten
finale: 1ste met 422,30 punten
Hu Yadan
9e
voorronde: 6de met 337,85 punten
halve finale: 9de met 328,25 punten
finale: 9de met 349,50 punten
He Zi
Wu Minxia
3m plank synchroon (v)
Goud
346,20 punten
Chen Ruolin
Wang Hao
10m toren synchroon (v)
Goud
368,40 punten

Synchronized swimming pictogram.svg Synchroonzwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Huang Xuechen
Liu Ou
duet
Brons
technische routine: 2de met 96,100 punten
vrije routine: 2de met 96,710 punten
vrije routine finale: 3de met 96,770 punten
totaal: 192,870 punten
Chang Si
Chen Xiaojun
Huang Xuechen
Jiang Tingting
Jiang Wenwen
Liu Ou
Luo Qian
Sun Wenyan
Wu Yiwen
team
Zilver
technische routine: 2de met 97 punten
vrije routine: 2de met 97,010 punten
totaal: 194,010 punten

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Liu Xiaobo +80kg (m)
Brons
voorronde: W van Vlag van Jamaica JAM Edwards: 6-4
kwartfinale: V van Vlag van Italië ITA Molfetta: 5-6
herkansingen: W van Vlag van Tadzjikistan TJK Gulov: 6-1
bronzen finale: W van Vlag van Turkije TUR Tanrikulu: 3-2
Wu Jingyu -49kg (v)
Goud
voorronde: W van Vlag van Guatemala GUA Zamora: 10-2
kwartfinale: W van Vlag van Japan JPN Kasahara: 14-0
halve finale: W van Vlag van Kroatië CRO Zaninovic: 19-7
finale: W van Vlag van Spanje ESP Yagüe: 8-1
Hou Yuzhuo -57kg (v)
Zilver
voorronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Lopez: 1-0
kwartfinale: W van Vlag van Finland FIN Mikkonen: 7-2
halve finale: W van Vlag van Frankrijk FRA Harnois: 8-3
finale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Jones 4-6

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Wang Hao enkelspel (m)
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van Vlag van Oostenrijk AUT Schlager 4-1 (11-3, 8-11, 11-9, 11-8, 11-9)
4de ronde: W van Vlag van Singapore SIN Ning: 4-1 (11-9, 11-7, 11-9, 7-11, 11-3)
kwartfinale: W van Vlag van Japan JPN Kishikawa: 4-0 (11-4, 11-5, 11-3, 11-5)
halve finale: W van Vlag van Chinees Taipei TPE Chuang: 4-1 (11-13, 11-2, 12-10, 11-6, 11-9)
finale: V van Vlag van China CHN Zhang: 1-4 (16-18, 5-11, 6-11, 12-10, 11-13)
Zhang Jike
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van Vlag van Turkije TUR Vang: 4-0 (11-8, 11-8, 11-5, 11-7)
4de ronde: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Samsonov: 4-3 (4-11, 11-7, 11-5, 8-11, 8-11, 11-7, 11-7)
kwartfinale: W van Vlag van Hongkong HKG Jiang: 4-1 (11-4, 8-11, 11-4, 11-9, 11-6)
halve finale: W van Vlag van Duitsland GER Ovtcharov: 4-1 (11-8, 11-3, 5-11, 11-9, 11-8)
finale: W van Vlag van China CHN Wang: 4-1 (18-16, 11-5, 11-6, 10-12, 13-11)
Wang Hao
Ma Long
Zhang Jike
team (m)
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Rusland Rusland: 3-1
kwartfinale: W van Vlag van Singapore Singapore: 3-0
halve finale: W van Vlag van Duitsland Duitsland: 3-1
finale: W van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 3-0
Ding Ning enkelspel (v)
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Dodean: 4-0 (11-4, 11-3, 11-9, 11-6)
4de ronde: W van Vlag van Hongkong HKG Jiang: 4-1 (12-10, 11-2, 11-5, 9-11, 11-6)
kwartfinale: W van Vlag van Japan JPN Fukuhara: 4-0 (15-13, 11-6, 11-6, 11-4)
halve finale: W van Vlag van Singapore SIN Feng: 4-2 (11-7, 11-4, 9-11, 12-10, 6-11, 11-6)
finale: V van Vlag van China CHN Li: 1-4 (8-11, 12-14, 11-8, 6-11, 4-11)
Li Xiaoxia
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Hsing: 4-2 (11-4, 9-11, 11-6, 6-11, 11-8, 11-9)
4de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Park: 4-1 (6-11, 11-7, 11-6, 11-5, 11-6)
kwartfinale: W van Vlag van Nederland NED Li: 4-0 (11-5, 11-9, 11-9, 11-7)
halve finale: W van Vlag van Japan JPN Ishikawa: 4-1 (11-5, 11-4, 11-13, 11-6, 11-7)
finale: W van Vlag van China CHN Ding: 4-1 (11-8, 14-12, 8-11, 11-6, 11-4)
Ding Ning
Guo Yue
Li Xiaoxia
team (v)
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Spanje Spanje: 3-0
kwartfinale: W van Vlag van Nederland Nederland: 3-0
halve finale: W van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 3-0
finale: W van Vlag van Japan Japan: 3-0

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Li Na enkelspel (v)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Slowakije SVK Hantuchova: 2-6, 6-3, 3-6
Peng Shuai
17e
1ste ronde: W van Vlag van Chinees Taipei TPE Hsieh: 6-3, 6-7(3),7-5
2de ronde: V van Vlag van Tsjechië CZE Kvitova: 5-7, 6-2, 1-6
Zheng Jie
33e
1ste ronde: V van Vlag van Rusland RUS Petrova: 4-6, 6-7(9)
Li Na
Zhang Shuai
dubbelspel (v)
9e
1ste ronde: W' Vlag van Argentinië Argentinië Dulko/Suarez: 6-4, 6-2
2de ronde: V van Vlag van Tsjechië Tsjechië Hlaváčková/Hradecká: 3-6, 1-6
Peng Shuai
Zheng Jie
5e
1ste ronde: W van Vlag van Frankrijk Frankrijk Cornet/Mladenovic: 6-1, 6-7(3), 6-3
2de ronde: W van Vlag van Spanje Spanje Vives/Sanchez: 6-4, 6-2
kwartfinale: V van Vlag van Rusland Rusland Kirilenko/Petrova: 5-7, 7-6(4), 4-6

Triathlon pictogram.svg Triatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bai Faquan mannen
46e
1:52.26
Zhang Yi vrouwen
50e
2:10.01

Volleyball (indoor) pictogram.svg Volleybal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Beach[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Wu Penggen
Xu Linyin
mannen
19e
groep C: 4de
V van Vlag van Zwitserland SUI Chevallier/Heyer: 21-18,16-21,12-15
V van Vlag van Duitsland GER Brink/Reckermann: 21-13,19-21,8-15
V van Vlag van Rusland RUS Prokopyev/Semenov: 27-29,21-17,12-15
Xue Chen
Zhang Xi
vrouwen
4de
groep B: 2de
V van Vlag van Rusland RUS Vasina/Vozakova: 21-18,14-21,14-16
W van Vlag van Zwitserland SUI Kuhn/Zumkehr: 21-18,16-21,15-8
W van Vlag van Griekenland GRE Arvaniti/Tsiartsiani: 21-17,21-16
2de ronde:
W van Vlag van Rusland RUS Birlova/Ukolova: 21-12,21-11
kwartfinale:
W van Vlag van Oostenrijk AUT D Schwaiger/S Schwaiger: 21-18,21-11
halve finale
V van Vlag van Verenigde Staten USA May-Treanor/Walsh: 20-22,20-22
bronzen finale:
V van Vlag van Brazilië BRA Silva/França: 21-11,19-21,12-15

Zaal[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Wang Yimei
Mi Yang
Hui Ruoqi
Chu Jinling
Zhang Xian
Wei Qiuyue
Yang Junjing
Shan Danna
Xu Yunli
Zheng Chunlei
Ma Yunwen
Zhang Lei
zaal (v)
5de
groep B: 2de
W van Vlag van Servië Servië: 3-1 (16-25, 25-18, 25-13, 25-12)
W van Vlag van Turkije Turkije: 3-1 (25-20, 25-20, 29-31, 25-22)
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 0-3 (24-26, 16-25, 29-31)
V van Vlag van Brazilië Brazilië: 2-3 (16-25, 25-20, 18-25, 30-28, 10-15)
W van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 3-2 (28-26, 22-25, 25-19, 22-25, 15-10)
kwartfinale
V van Vlag van Japan Japan: 2-3 (26-28, 25-23, 23-25, 25-23, 16-18)
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 5 5 0 15 2 +13 426 345 +81 15
2 Vlag van China China 5 3 2 11 10 +1 475 461 +14 9
3 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 5 2 3 11 10 +1 449 452 -3 8
4 Vlag van Brazilië Brazilië 5 3 2 10 10 0 447 420 +27 7
5 Vlag van Turkije Turkije 5 2 3 9 11 -2 434 443 -9 6
6 Vlag van Servië Servië 5 0 5 2 15 -13 297 407 -110 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
28 juli Londen Vlag van China China 3-1 Vlag van Servië Servië
28 juli Londen Vlag van China China 3-1 Vlag van Turkije Turkije
1 augustus Londen Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 3-0 Vlag van China China
3 augustus Londen Vlag van Brazilië Brazilië 3-2 Vlag van China China
5 augustus Londen Vlag van China China 3-2 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
Kwartfinale
7 augustus Londen Vlag van Japan Japan 3-2 Vlag van China China

Water polo pictogram.svg Waterpolo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yang Jun
Teng Fei
Liu Ping
Sun Yujun
He Jin
Sun Jating
Song Donglun
Gao Ao
Wang Yi
Ma Huanhuan
Sun Huizi
Zhang Lei
Wang Ying
vrouwen
5e
groep A: 4de
V van Vlag van Spanje Spanje: 6-11
V van Vlag van Hongarije Hongarije: 10-11
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 6-7
kwartfinale:
V van Vlag van Australië Australië: 16-16 (2-4)
5-8ste plaats:
W van Vlag van Italië Italië: 14-10
5de/6de plaats:
W van Vlag van Rusland Rusland: 16-15
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Spanje Spanje 3 2 1 0 33 26 +7 5
2 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 3 2 1 0 30 28 +2 5
3 Vlag van Hongarije Hongarije 3 1 0 2 35 37 -2 2
4 Vlag van China China 3 0 0 3 22 29 -7 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
30 juli Londen Vlag van Spanje Spanje 11-6 Vlag van China China
1 augustus Londen Vlag van Hongarije Hongarije 11-10 Vlag van China China
3 augustus Londen Vlag van Australië Australië 6-7 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Kwartfinale
5 augustus Londen Vlag van China China 16-16 Vlag van Australië Australië
Halve finale
7 augustus Londen Vlag van Italië Italië 10-14 Vlag van China China
Bronzen finale
9 augustus Londen Vlag van Australië Australië 13-11 Vlag van Hongarije Hongarije

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Zhang Lei sprint (m)
14e
kwalificatie: 8ste in 10,155
1ste ronde: V van Vlag van Maleisië MAS Awang
herkansingen: V van Vlag van Zuid-Afrika RSA Esterhuizen
keirin (m)
17e
1ste ronde: 6de
herkansingen: 6de
Cheng Changsong
Zhang Lei
Zhang Miao
teamsprint (m)
6e
kwalificatie: 6de in 43,751s
kwartfinale: V van Vlag van Australië Australië: 43,505
Guo Shuang sprint (v)
Brons
kwalificatie: 3de in 11,020
1ste ronde: W van Vlag van Venezuela VEN Larreal: 11,371s
2de ronde: W van Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Hansen: 11,431
kwartfinale: W van Vlag van Cuba CUB Guerra: 2-0
halve finale: V van Vlag van Australië AUS Meares
bronzen finale: W van Vlag van Duitsland GER Vogel: 2-0
keirin (v)
Zilver
1ste ronde: 1ste
2de ronde: 3de
finale: 2de
Huang Li omnium (v)
12e
vliegende ronde: 9de in 14,571
puntenkoers: 15de met 2 punten
afvalling: 16de
individuele achtervolging: 13de in 3.45,610
scratch: 8ste
tijdrit: 6de in 36,315
totaal: 12de met 67 punten
Gong Jinjie
Guo Shuang
teamsprint (v)
Zilver
kwalificatie: 1ste in 32,447
halve finale: W van Vlag van Venezuela Venezuela: 32,422
finale: V van Vlag van Duitsland Duitsland: diskwalificatie
Jiang Fan
Jiang Wenwen
Liang Jing
ploegenachtervolging (v)
10e
kwalificatie: 10de in 3.26,049
Mountainbike
Tong Weisong mannen
41e
+ 3 ronden
Shi Qinglan vrouwen
12e
1:35.28
Weg
Liu Xin wegwedstrijd (v) - buiten tijdslimiet

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Zhang Chongyao -74kg (m)
17e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van Vlag van Hongarije HUN: Hatos: 0-3
Liang Lei -120kg (m)
DNS
blessure
Zhao Shasha -48kg (v)
18e
kwalificatie: V van Vlag van Verenigde Staten USA Chun: 0-3
Jing Ruixue -63kg (v)
Zilver
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Noord-Korea PRK Choe: 3-0
kwartfinale: W van Vlag van Polen POL Michalik: 3-0
halve finale: W van Vlag van Rusland RUS Volosova: 3-1
finale: V van Vlag van Japan JPN Icho: 0-3
Wang Jiao -72kg (v)
5e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Nigeria NGR Obiajunwa: 5-0
kwartfinale: W van Vlag van Moldavië MDA Saenko: 5-0
halve finale: V van Vlag van Rusland RUS Vorobieva: 0-5
bronzen finale: V van Vlag van Kazachstan KAZ Manyurova: 1-3
Grieks-Romeins
Li Shujin -55kg (m)
7e
kwalificatie: W van Vlag van Oekraïne UKR Ragymov: 3-1
1ste ronde: W van Vlag van Bulgarije BUL Kostadinov: 3-1
kwartfinale: V van Vlag van Azerbeidzjan AZE Bayramov: 0-3
herkansingen: V van Vlag van Rusland RUS Semenov: 0-3
Sheng Jiang -60kg (m)
10e
kwalificatie: V van Vlag van Iran IRI Norouzi: 1-3
herkansingen: V van Vlag van Bulgarije BUL Angelov: 1-3
Liu Deli -120kg (m)
13e
kwalificatie: V van Vlag van Hongarije HUN Deák-Bárdos: 1-3

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Wang Aichen RS:X (m)
18e
153 punten: (21-23-18-19-3-23-10-27-22-14)
Shi Jian laser (m)
27e
340 punten: (27-39-43-45-42-46-32-41-30-41)
Gong Lei finn (m)
24e
190 punten: (OCS-17-20-22-OCS-16-23-23-21-24)
Deng Daokun
Wang Weidong
470 (m)
20e
160 punten: (20-15-6-26-27-17-22-26-12-16)
Li Ling RS:X (v)
14e
115 punten: (16-15-8-14-18-7-10-13-14-23)
Xu Lijia laser radial (v)
Goud
35 punten: (5-8-11-3-5-4-1-4-1-2-2)
Huang Xufeng
Wang Xiaoli
470 (v)
11e
97 punten: (18-18-9-13-8-19-2-17-1-12)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yang Shi 50m vrije slag (m) 26e serie 5: 2de in 22,64
Lu Zhiwu 100m vrije slag (m) DNS serie 5: niet gestart
Li Yunqi 200m vrije slag (m) 23e serie 5: 6de in 1.48,72
Sun Yang Zilver serie 5: 1ste in 1.46,24
halve finale 2: 1ste in 1.45,61
finale: 2de in 1.44,93
Hao Yun 400m vrije slag (m) 4e serie 4: 4de in 3.46,88
finale: 4de in 3.46,02
Sun Yang Goud serie 4: 1ste in 3.45,07
finale: 1ste in 3.40,14
Dai Jun 1500m vrije slag (m) 15e serie 3: 6de in 15.13,90
Sun Yang Goud serie 4: 1ste in 14.43,25
finale: 1ste in 14.31,02 (WR)
Cheng Feiyi 100m rugslag (m) 8e serie 3: 2de in 53,22
halve finale 1: 3de in 53,50
finale: 8ste in 53,77
He Jianbin 21e serie 6: 4de in 54,81
Xu Jiayu 200m rugslag (m) 28e serie 4: 8ste in 2.00,26
Zhang Fenglin 4e serie 4: 2de in 1.56,71
halve finale 2: 2de in 1.55,66
finale: 4de in 1.55,59
Li Xiayan 100m schoolslag (m) 28e serie 3: 4de in 1.01,55
Cheng Chen 200m schoolslag (m) 33e serie 5: 8ste in 2.19,83
Zhou Jiawei 100m vlinderslag (m) 13e serie 4: 3de in 52,03
halve finale 1: 5de in 52,30
Chen Yin 200m vlinderslag (m) 8e serie 3: 3de in 1.55,60
halve finale 1: 3de in 1.54,43
finale: 8ste in 1.55,18
Wu Peng 11e serie 3: 6de in 1.55,88
halve finale 1: 5de in 1.55,65
Wang Shun 200m wisselslag (m) 22e serie 3: 8ste in 2.00,85
Wu Peng 30e serie 4: 7de in 2.01,4
Wang Chengxiang 400m wisselslag (m) 14e serie 4: 5de in 4.15,57
Yang Zhixian 12e serie 3: 4de in 4.15,45
Chen Zuo
He Jianbin
Lu Zhiwu
Shi Tengfei
Zhang Enjian
4x100m vrije slag (m) 11e serie 2: 6de in 3.17,00
Hao Yun
Jiang Haiqi
Li Yunqi
Lu Zhiwu
Sun Yang
4x200m vrije slag (m) Brons serie 2: 4de in 7.11,35
finale: 3de in 7.06,30
Chen Weiwu
Cheng Chen
He Jianbin
Huang Yunkun
Lu Zhiwu
Zhou Jiawei
4x100m wisselslag (m) 11e serie : 5de in 3.34,65
Zhu Qianwei 50m vrije slag (v) 24e serie 6: 1ste in 25,54
Tang Yi 100m vrije slag (v) Brons serie 5: 1ste in 53,28
halve finale 2: 3de in 53,60
finale: 3de in 53,44
Song Wenyan 200m vrije slag (v) 21e serie 4: 7de in 1.59,47
Wang Shijia
15e
serie 4: 4de in 1.58,73
halve finale 1: 8ste in 1.58,63
Li Xuanxu 400m vrije slag (v) 19e serie 3: 5de in 4.10,95
Shao Yiwen 14e serie 4: 5de in 4.08,41
Shao Yiwen 800m vrije slag (v) 9e serie 5: 3de in 8.27,78
Xin Xin 24e serie 4: 8ste in 8.40,88
Fu Yuanhui 100m rugslag (v) 8e serie 6: 4de in 59,96
halve finale 1: 4de in 59,82
finale: 8ste in 1.00,50
Zhao Jing 6e serie 4: 3de in 59,97
halve finale 2: 2de in 59,55
finale: 6de in 59,23
Bai Anqi 200m rugslag (v) 19e serie 3: 6de in 2.11,26
Yao Yige 22e serie 5: 7de in 2.12,14
Liu Xiaoyu 100m schoolslag (v) 17e serie 5: 5de in 1.07,99
Zhao Jin 15e serie 4: 4de in 1.07,68
halve finale 2: 8ste in 1.07,97
Ji Liping 200m schoolslag (v) 13e serie 3: 2de in 2.25,76
halve finale 2: 7de in 2.27,26
Sun Ye 24e serie 4: 7de in 2.27,94
Jiao Liuyang 100m vlinderslag (v) 9e serie 6: 4de in 57,71
halve finale 1: 3de in 58,04
Lu Ying Zilver serie 6: 2de in 57,17
halve finale 1: 2de in 57,51
finale: 2de in 56,87
Jiao Liuyang 200m vlinderslag (v) Goud serie 3: 3de in 2.07,15
halve finale 1: 1ste in 2.06,10
finale: 1ste in 2.04,06
Liu Zige 8e serie 4: 4de in 2.08,72
halve finale 2: 4de in 2.06,99
finale: 8ste in 2.07,77
Li Jiaxing 200m wisselslag (v) 11e series 3: 7de in 2.13,43
halve finale 2: 6de in 2.12,69
Ye Shiwen Goud serie 5: 1ste in 2.08,90
halve finale 2: 1ste in 2.08,39
finale: 1ste in 2.07,57
Li Xuanxu 400m wisselslag (v) Brons serie 5: 2de in 4.34,28
finale: 3de in 4.32,91
Ye Shiwen Goud serie 3: 1ste in 4.31,73
finale:1ste in 4.28,43
Qiu Yuhan
Tang Yi
Wang Haibing
Wang Shijia
Zhu Qianwei
4x100m vrije slag (v) 4e serie 1: 2de in 3.37,91
finale: 4de in 3.36,75
Chen Qian
Liu Jing
Pang Jiaying
Song Wenyan
Wang Shijia
Zhu Qianwei
4x200m vrije slag (v) 6e serie 2: 3de in 7.53,66
finale: 6de in 7.53,11
Gao Chang
Ji Liping
Jiao Liuyang
Lu Ying
Tang Yi
4x100m wisselslag (v) 5e serie 1: 2de in 3.59,38
finale: 5de in 3.56,41
Fang Yanqiao 10 km open water (v) teruggetrokken