Coupe de France 2011/12

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

De Coupe de France 2011/12 was de 95e editie van dit voetbalbekertoernooi en stond open voor alle bij de Franse voetbalbond (FFF) aangesloten clubs, inclusief voor clubs uit de Franse overzeese departementen. Er namen dit seizoen 7.422 teams deel (27 minder dan de recorddeelname uit het vorige seizoen).

Het bekertoernooi omvatte 14 ronden, waarvan de eerste zes in regionaal verband. De clubs van de CFA 2 begonnen op 18 september in de derde ronde aan het toernooi, de clubs van de CFA 1 op 2 oktober in de vierde ronde, en de clubs van de Championnat National op 16 oktober in de vijfde ronde. De clubs van de Ligue 2 stroomden in de zevende ronde in, evenals zeven bekerwinnaars van zeven overzeese gebiedsdelen. Vanaf de negende ronde namen de 20 clubs van de Ligue 1 deel aan het toernooi.

Titelverdediger was Lille OSC dat in de finale van 2011 met 1-0 won van de titelverdediger Paris Saint-Germain. Op zaterdag 28 april 2012 speelden Olympique Lyon (voor de achtste keer finalist) en US Quevilly (na 1927 voor de tweede keer finalist) de finale in het Stade de France in Saint-Denis. Olympique Lyon won, na 1964, 1967, 1973 en 2008, voor de vijfde keer in de clubhistorie het bekertoernooi. Tevens kwalificeerde de club zich voor de UEFA Europa League 2012/13.

Uitslagen[bewerken]

Zevende ronde[bewerken]

In deze ronde stroomden de clubs van de Ligue 2 alsmede de zeven bekerwinnaars van de overzeese gebiedsdelen in. De wedstrijden werden op 19 en 20 november gespeeld.

Thuisclub Uitslag Uitclub
AFC Compiègne 9-0 FC Gaïtcha (Nieuw-Caledonië)
US Raon L'Etape 6-0 ASC Abeilles Mtsamboro (Mayotte)
FC Beaune 4-0 FC Saverne
FC Vitré 4-0 US Matoury (Frans-Guyana)
FC Metz 4-1 AS Beauvais
JA Drancy 3-0 SA Sézanne
US Gravelines 3-0 AL Deville Maromme
Arras Football 3-1 AS Saint-Dizier-Marnaval
FC Trélissac 3-1 SC Balma
CA Pontarlier 3-1 Amiens SC
FC Versailles 3-1 SO Romorantin
US Ivry 4-2 CS Belimois Le Lamentin (Martinique)
FC Sablé 4-2 Poiré-sur-Vie VF
AS Évry 2-0 AS Moulins
ES Villers Outréaux 2-0 RC La Chapelle St.Luc
ASOA Valence 2-0 nv AC Arles-Avignon
USM Saran 3-2 FCS Brétigny
SC Feignies 3-2 nv Olympique Saint-Quentin
ES Saint-Gratien 2-1 RC Lens
SC Schiltigheim 2-1 SR Saint-Dié
TVEC Les Sables d'Olonne 2-1 nv GSI Pontivy
US Saint Vit 2-1 nv SC Dinsheim
USL Dunkerque 1-0 FC Rouen
Stade Le Portel 1-0 FC Dieppe
FC Toulouse Rodéo 1-0 Aurillac FCA
US Montagnarde 1-1 ns (3-1) USO Normande Mondeville
FC Bourg de Péage 0-0 ns (4-2) FC Castelnau Le Crès
ESA Brive 0-0 ns (4-2) US Luzenac
US Stade Tampon (Réunion) 3-3 ns (2-4) CSO Amnéville
FC Les Lilas 1-1 ns (3-5) UJA Alfortville
AS Aulnoye 1-1 ns (1-3) FC Chambly
AS Domerat 1-1 ns (3-4) UGA Lyon-Décines
ES Wasquehal 0-0 ns (2-4) US Boulogne
EUGA AS Ardziv 0-0 ns (2-4) FC Calvi
CS La Gorgue 0-0 ns (1-2) US Chantilly
FC La Seyne-sur-Mer Entente 0-8 SC Bastia
AS Avrille 0-8 Fontenay Vendée Foot
US Gieres 2-9 Gazélec FCO Ajaccio
L'Etrat La Tour Sportif 0-6 Grenoble Foot 38
Stade Olonne-sur-Mer 2-7 nv Saint Colomban Locminé
Evolucas Lamentin (Guadeloupe) 0-5 US Avranches
Olympique Alès en Cévennes 0-5 AS Monaco
FCSR Haguenau 1-5 nv US Forbach
Ytrac Football 0-4 LB Châteauroux
Thuisclub Uitslag Uitclub
AS Ornans 0-4 US Créteil-Lusitanos
Clermont RC 2-5 US Quevilly
US Montélimar 1-4 FC Bourg-Péronnas
Tarbes Pyrénées Football 1-4 Chamois Niort FC
FC Annecy 1-4 AS Lyon-Duchère
Bourges Football 0-3 FC Istres
Racing Holtzwihr 0-3 CS Louhans-Cuiseaux
AS Plouhinec 0-3 Le Mans UC
AS Sundhoffen 0-3 FC Montceau-Bourgogne 71
FC Yutz 0-3 Paris FC
Amiens AC 1-3 Le Havre AC
Saint Avold et Naborienne 1-3 AS Prix lès Mézières
US Tregunc 1-3 TA Rennes
ES Rachais 1-3 SA Thiers
JS Longuenesse 1-3 nv Calais RUFC
US Le Bouscat 1-3 nv FC Nantes
Sarlat Marcillac FC 0-2 ES Mont-de-Marsan
CS Feytiat 0-2 US Orléans
Adamswiller AV ASI 0-2 Stade Reims
ES Nouaille 0-2 ES Troyes AC
FC La Grande-Motte 0-2 FC La Tour-Saint-Clair
US Larmor-Plage 0-2 nv Les Herbiers VF
SF Verdun Belleville 0-2 nv RC Strasbourg
US Chaurnay 2-3 AS Cherbourg
OC Cesson 2-3 nv AS Vitré
RC Rannée La Guerche-Drouges 1-2 SCO Angers
US Saint-Malo 1-2 EA Guingamp
RC La Flèche 1-2 Limoges FC
AS Tefana (Frans-Polynesië) 1-2 Red Star Paris
US Alençon 1-2 nv US Changé
US Feurs 1-2 nv Clermont Foot Auvergne
Auch Football 0-1 Aviron Bayonne
Vallée de la Gresse FC 0-1 Chamalières FC
FC Aubagne 0-1 Étoile Fréjus Saint-Raphaël
RS Magny 0-1 JF Jarville
AS Chataigneraie 0-1 Vendée Luçon Football
OSA Aire-sur-la-Lys 0-1 AS Marck
JS Cugnaux 0-1 Perpignan Canet FC
UF Mâcon 0-1 CS Sedan Ardennes
CS Avion 0-1 Tours FC
La Suze-sur-Sarthe FC 0-1 nv Stade Laval
AS Belfort Sud 0-1 nv FC Mulhouse
Marseille ASCJ Félix Pyat 0-1 nv ES Uzès Pont du Gard
AGL Fougères 0-1 nv Vannes OC

Achtste ronde[bewerken]

De wedstrijden werden op 9, 10, 11 en 12 december gespeeld.

Thuisclub Uitslag Uitclub
FC Sablé 4-1 FC Vitré
Gazélec FCO Ajaccio 3-0 FC Calvi
SA Thiers 4-2 Fontenay Vendée Foot
US Avranches 3-1 Les Herbiers VF
FC Versailles 2-0 UJA Alfortville
Chamois Niort FC 3-2 Aviron Bayonne
ASOA Valence 3-2 nv Grenoble Foot 38
AFC Compiègne 2-1 USL Dunkerque
AS Marck 2-1 Stade Reims
Saint Colomban Locminé 2-1 nv Vannes OC
FC Montceau-Bourgogne 71 1-0 ES Uzès Pont du Gard
Le Mans UC 1-0 EA Guingamp
US Chantilly 1-0 Stade Le Portel
US Orléans 1-0 US Ivry
Vendée Luçon Football 1-0 FC Trélissac
AS Prix lès Mézières 1-0 nv SC Schiltigheim
TA Rennes 2-2 ns (4-3) FC Nantes
US Raon L'Etape 3-3 ns (2-4) ES Troyes AC
FC Beaune 2-2 ns (0-3) FC Mulhouse
SC Feignies 1-1 ns (0-3) US Quevilly
AS Évry 1-1 ns (3-4) JA Drancy
ES Mont-de-Marsan 0-0 ns (4-5) Clermont Foot Auvergne
Thuisclub Uitslag Uitclub
UGA Lyon-Décines 0-6 FC Istres
Chamalières FC 0-6 LB Châteauroux
JF Jarville 0-4 CS Sedan Ardennes
CS Louhans-Cuiseaux 0-4 SC Bastia
US Saint Vit 0-3 FC Bourg-Péronnas
Paris FC 0-3 US Boulogne
ES Villers Outréaux 2-4 US Créteil-Lusitanos
FC Bourg de Péage 1-3 AS Lyon-Duchère
Perpignan Canet FC 1-3 Étoile Fréjus Saint-Raphaël
FC La Tour-Saint-Clair 0-2 AS Monaco
Arras Football 0-2 FC Chambly
ES Saint-Gratien 0-2 Stade Laval
TVEC Les Sables d'Olonne 2-3 AS Vitré
CSO Amnéville 2-3 FC Metz
USM Saran 1-2 AS Cherbourg
FC Toulouse Rodéo 1-2 Limoges FC
Calais RUFC 1-2 SCO Angers
US Gravelines 1-2 nv Le Havre AC
US Changé 1-2 nv US Montagnarde
CA Pontarlier 0-1 RC Strasbourg
US Forbach 0-1 Red Star Paris
ESA Brive 0-1 Tours FC

Negende ronde[bewerken]

De negende ronde was de 1/32 finale. In deze ronde stroomden de 20 clubs van de Ligue 1 in. De wedstrijden werden op 6, 7, 8 en 9 januari gespeeld.

Thuisclub Uitslag Uitclub
SC Bastia 4-1 FC Sochaux-Montbéliard
Stade Rennes 3-0 AS Nancy
Chamois Niort FC 2-0 Stade Brest
Le Havre AC 4-3 FC Lorient
SCO Angers 4-3 AS Monaco
AFC Compiègne 2-1 nv US Montagnarde
FC Bourg-Péronnas 2-1 nv FC Montceau-Bourgogne 71
Vendée Luçon Football 2-1 US Avranches
Gazélec FCO Ajaccio 1-0 Toulouse FC
Limoges FC 1-0 US Boulogne
FC Sablé 3-3 ns (4-2) CS Sedan Ardennes
JA Drancy 3-3 ns (4-2) RC Strasbourg
ASOA Valence 1-1 ns (7-6) Stade Laval
US Orléans 0-0 ns (5-3) Clermont Foot Auvergne
FC Metz 2-2 ns (3-5) Évian Thonon Gaillard FC
AS Saint-Étienne 1-1 ns (2-4) Girondins Bordeaux
Thuisclub Uitslag Uitclub
TA Rennes 0-0 ns (4-5) US Quevilly
US Chantilly 0-6 OSC Lille
Red Star Paris 0-5 Olympique Marseille
FC Versailles 1-5 Dijon FCO
AS Prix lès Mézières 0-4 Montpellier HSC
SA Thiers 1-4 FC Istres
Étoile Fréjus Saint-Raphaël 0-3 AC Ajaccio
SM Caen 2-4 nv ES Troyes AC
AS Lyon-Duchère 1-3 Olympique Lyon
FC Mulhouse 1-3 US Créteil-Lusitanos
AS Marck 0-2 OGC Nice
Le Mans UC 0-2 Valenciennes FC
AS Cherbourg 1-2 LB Châteauroux
Saint Colomban Locminé 1-2 Paris Saint-Germain
AS Vitré 1-2 Tours FC
FC Chambly 0-1 nv AJ Auxerre

Tiende ronde[bewerken]

De tiende ronde is de 1/16 finale en de wedstrijden werden op 21, 22 en 23 januari gespeeld.

Thuisclub Uitslag Uitclub
Valenciennes FC 3-1 SC Bastia
Olympique Marseille 3-1 nv Le Havre AC
FC Bourg-Péronnas 3-2 nv AC Ajaccio
Dijon FCO 2-1 FC Istres
US Quevilly 1-0 SCO Angers
Gazélec FCO Ajaccio 1-0 ES Troyes AC
US Créteil-Lusitanos 2-2 ns (3-4) Girondins Bordeaux
OGC Nice 0-0 ns (4-5) Stade Rennes
Thuisclub Uitslag Uitclub
FC Sablé 0-4 Paris Saint-Germain
Limoges FC 0-2 JA Drancy
ASOA Valence 0-2 Évian Thonon Gaillard FC
Vendée Luçon Football 0-2 Olympique Lyon
AJ Auxerre 1-2 LB Châteauroux
Chamois Niort FC 1-2 US Orléans
Tours FC 0-1 Montpellier HSC
AFC Compiègne 0-1 nv OSC Lille

Elfde ronde[bewerken]

De elfde ronde was de 1/8 finale en de wedstrijden werden op 7 en 8 februari. Drie wedstrijden werden in eerste instantie afgelast en deze werden op15 (Dijon - PSG en Bourg Péronnas - Marseille) en 21 (Quevilly - Orléans) februari gespeeld.

Thuisclub Uitslag Uitclub
Olympique Lyon 3-1 nv Girondins Bordeaux
Gazélec FCO Ajaccio 2-0 JA Drancy
US Quevilly 2-0 nv US Orléans
Stade Rennes 3-2 Évian Thonon Gaillard FC
Thuisclub Uitslag Uitclub
Valenciennes FC 2-1 OSC Lille
FC Bourg-Péronnas 1-3 * Olympique Marseille
LB Châteauroux 0-2 Montpellier HSC
Dijon FCO 0-1 Paris Saint-Germain
* in Marseille gespeeld

Kwartfinale[bewerken]

De wedstrijden werden op 20 en 21 maart gespeeld.

Thuisclub Uitslag Uitclub
Gazélec FCO Ajaccio 1-0 Montpellier HSC
US Quevilly * 3-2 nv Olympique Marseille
Paris Saint-Germain 1-3 Olympique Lyon
Valenciennes FC 1-3 Stade Rennes
* thuiswedstrijd in Caen

Halve finale[bewerken]

De wedstrijden werden op 10 en 11 april gespeeld.

Thuisclub Uitslag Uitclub
Gazélec FCO Ajaccio 0-4 Olympique Lyon
US Quevilly * 2-1 Stade Rennes
* thuiswedstrijd in Caen

Finale[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Finale Coupe de France 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

De wedstrijd werd op zaterdag 28 april 2012 gespeeld in het Stade de France in Saint-Denis.

Winnaar Uitslag Finalist
Olympique Lyon 1-0 US Quevilly
Lisandro López '28 1-0

Zie ook[bewerken]