Denemarken op de Olympische Zomerspelen 1928

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Denemarken op de Olympische Zomerspelen 1928
Land Denemarken
IOC-landcode DEN
NOC Danmarks Idrætsforbund
(da) externe link
Olympische Zomerspelen 1928 in Amsterdam
Vlaggendrager Marius Jørgensen
Aantal deelnemers 91
Aantal disciplines 14
Medailles
Rang: 13
goud
3
zilver
1
brons
2
totaal
6
Denemarken op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Denemarken op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Denemarken nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1928 in Amsterdam, Nederland. De zes medailles waren goed voor de dertiende plaats in het medailleklassement.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Wielrennen Willy Hansen tijdrit (m)
Goud
Henry Hansen wegwedstrijd (m)
Henry Hansen
Leo Nielsen
Orla Jørgensen
wegwedstrijd team (m)
Zeilen Vilhelm Vett
Nils Otto Møller
Aage Høy-Petersen
Peter Schlütter
Sven Linck
6m klasse (m)
Zilver
Boksen Michael Michaelsen +79,4kg (m)
Brons
Wielrennen Willy Hansen sprint (m)

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1928 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Leo Jørgensen 100m (m)
series
serie 9: 4de
Louis Lundgren 400m (m)
series
serie 6: 3de
Albert Larsen 800m (m)
series
serie 2: 6de
1500m (m)
series
serie 2: 4de in 4.01,5
Carl Petersen 5000m (m)
series
serie 1: 6de in 15.13,0
Louis Lundgren 110m horden (m)
series
serie 8: 5de in 15,7
Herman Larsen 400m horden (m)
series
serie 1: 5de in 1.00,0
Louis Lundgren
series
serie 6: 3de in 55,9
Gottlieb Bach marathon (m)
51e
3:10.10
Aksel Madsen
DNF
niet gefinisht
Orla Olsen
DNF
niet gefinisht
Hermann Brügmann verspringen (m)
30e
groep 4: 9de met 6,62m
hink-stap-springen (m)
18e
kwalificatie: 18de met 13,82m
Aksel Nikolajsen polsstokhoogspringen (m)
10e
kwalificatie: 10de met 3,50m

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1928 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Aage Fahrenholtz -53,5kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Zuid-Afrika RSA Isaacs
Ricardt Madsen -57,2kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Ierland IRL Kelly
2de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Boireau
Hans Jacob Nielsen -61,2kg (m)
4e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Luxemburg LUX Sancassiani
kwartfinale: W van Vlag van Nederland NED Baan
halve finale: V van Vlag van Italië ITA Orlandi
bronzen finale: V van Vlag van Zweden SWE Berggren
Arne Sande -66,7kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Ierland IRL Lenehan
Ingvard Ludvigsen -72,6kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Italië ITA Toscani
Hans Jacob Nielsen +79,4kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van Vlag van Frankrijk FRA Gardebois
halve finale: V van Vlag van Argentinië ARG Rodriguez
bronzen finale: W van Vlag van Noorwegen NOR Sørsdal

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1928 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Henry Nissen -67,5kg (m)
16e
drukken: 15de met 70kg
trekken: 15de met 75kg
stoten: 12de met 105kg
totaal: 245kg

Field hockey pictogram.svg Hockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1928 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Arne Blach
Otto Busch
Hagbarth Dahlmann
Aage Heimann
Niels Heilbuth
Henning Holst
Erik Husted
mannen
5e
groep A: 3de
W van Vlag van Zwitserland Zwitserland: 2-1
W van Vlag van Oostenrijk Oostenrijk: 3-1
V van Vlag van India Brits-Indië: 0-5
V van Vlag van België België: 0-1
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van India Brits-Indië 5 3 2 0 23 5 +18 11
2 Vlag van België België 5 2 3 0 14 8 +6 9
3 Vlag van Denemarken Denemarken 5 2 2 1 8 10 −2 8
4 Vlag van Zwitserland Zwitserland 5 2 1 2 9 16 −7 7
5 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 5 1 1 3 10 14 −4 4
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
16 mei Amsterdam Vlag van Zwitserland Zwitserland 1-2 Vlag van Denemarken Denemarken
17 mei Amsterdam Vlag van Denemarken Denemarken 3-1 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk
20 mei Amsterdam Vlag van India Brits-Indië 5-0 Vlag van Denemarken Denemarken
24 mei Amsterdam Vlag van Denemarken Denemarken 0-1 Vlag van België België

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1928 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Helge Jensen mannen
10e
73 punten
Otto Olsen
14e
82 punten

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1928 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dressuur
Magnus Fog individueel
16e
202,08 punten
Eventing
Cai Gundelach individueel
DNF
niet gefinisht
Peder Jensen
9e
1885,24 punten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1928 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Arnold Schwartz skiff (m)
9e
serie 5: 2de in 8.06,0
herkansingen: 1ste in 8.20,2
kwartfinale 3: 2de in 7.47,6
Svend Aage Grønvold
/ Georg Sjøht
Bernhardt Møller Sørensen
Sigfred Sørensen
Ernst Friborg Jensen
Carl Schmidt
/ Willy Sørensen
Knud Olsen
acht (m)
7e
serie 1: 2de in 6.35,6
herkansingen: 1ste in 6.53,2
kwartfinale 1: 2de in 6.48,4

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1928 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jens Berthelsen degen (m)
14e
1ste ronde groep C: 3de met 6 overwinningen
kwartfinale groep B: 1ste met 8 overwinningen
halve finale groep B: 7de met 3 overwinningen
Ivan Osiier
13e
1ste ronde groep B: 4de met 6 overwinningen
kwartfinale groep C: 3de met 7 overwinningen
halve finale groep A: 7de met 3 overwinningen
Peter Ryefelt
30e
1ste ronde groep D: 4de met 5 overwinningen
kwartfinale groep A: 10de met 2 overwinningen
Ivan Osiier
Jens Berthelsen
Otto Bærentzen
Peter Ryefelt
Johan Praem
degen team (m)
15e
1ste ronde groep B: 3de met 0 overwinningen
Kim Bærentzen floret (m)
31e
1ste ronde groep G: 4de met 3 overwinningen
Jens Berthelsen
33e
1ste ronde groep A: 5de met 1 overwinning
Ivan Osiier
15e
1ste ronde groep B: 1ste met 5 overwinningen
halve finale groep C: 5de met 3 overwinningen
Ivan Osiier
Jens Berthelsen
Otto Bærentzen
Peter Ryefelt
Johan Praem
floret team (m)
9e
1ste ronde groep A: 2de met 2 overwinningen
kwartfinale groep C: 3de met 0 overwinningen
Jens Berthelsen sabel (m)
13e
1ste ronde groep C: 3de met 3 overwinningen
halve finale groep A: 5de met 3 overwinningen
Ivan Osiier
15e
1ste ronde groep B: 2de met 3 overwinningen
halve finale groep C: 5de met 3 overwinningen
Viggo Stilling-Andersen
34e
1ste ronde groep D: 5de met 2 overwinningen
Else Ahlmann-Ohlsen floret (v)
27e
1ste ronde groep C: 7de met 0 overwinningen
Margot Bærentzen
20e
1ste ronde groep D: 5de met 2 overwinningen
Inger Klint
22e
1ste ronde groep B: 6de met 2 overwinningen

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1928 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Edith Nielsen 10m toren (v)
11e
groep 1: 6de met 29 punten

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1928 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Willy Hansen sprint (m)
Brons
1ste ronde serie 1: W van Vlag van Argentinië ARG Malvassi
kwartfinale 4: W van Vlag van Polen POL Koszutski
halve finale 1: V van Vlag van Nederland NED Mazairac
bronzen finale: W van Vlag van Duitsland GER Bernhardt
tijdrit (m)
Goud
1.14,2
Weg
Henry Hansen wegwedstrijd (m)
Goud
4:47.18
Orla Jørgensen
25e
5:16.19
Leo Nielsen
7e
5:05.37
Poul Sørensen
28e
5:17.33
Henry Hansen
Orla Jørgensen
Leo Nielsen
wegwedstrijd team (m)
Goud
15:09.14

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1928 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Carlo Jørgensen -65kg (m)
4e
1ste ronde: V van Vlag van Estland EST Käpp
zilveren halve finale: W van Vlag van Verenigde Staten USA Berryman
zilveren finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Pacôme
Johannes Jacobsen -72kg (m)
11e
1ste ronde: V van Vlag van België BEL Roosen
Grieks-Romeins
Herman Andersen -58kg (m)
7e
1ste ronde: V van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Maudr
2de ronde: W van Vlag van Turkije TUR Conkeroğlu
3de ronde: W van Vlag van Estland EST Pütsep
4de ronde: V van Vlag van Zweden SWE Lindelöf
Aage Meyer -62kg (m)
6e
1ste ronde: V van Vlag van België BEL Dillen
2de ronde: W van Vlag van Polen POL Mazurek
3de ronde: W van Vlag van Argentinië ARG Rey
4de ronde: V van Vlag van Zweden SWE Malmberg
Einar Borges -67,5kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Zwitserland SUI Mumenthaler
2de ronde: V van Vlag van België BEL Janssens
3de ronde: V van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Vávra
Johannes Jacobsen -75kg (m)
4e
1ste ronde: W van Vlag van Turkije TUR Baytorun
2de ronde: W van Vlag van Zwitserland SUI Frei
3de ronde: W van Vlag van Italië ITA Bonassin
4de ronde: V van Vlag van Estland EST Kusnets
5de ronde: vrij
bronzen finale: V van Vlag van Hongarije HUN Papp
Ejnar Hansen -82,5kg (m)
5e
1ste ronde: V van Vlag van Duitsland GER Rieger
2de ronde: W van Vlag van Polen POL Gałuszka
3de ronde: W van Vlag van Noorwegen NOR Gaupset
4de ronde: V van Vlag van Egypte EGY Moustafa
Emil Larsen +82,5kg (m)
11e
1ste ronde: V van Vlag van Duitsland GER Gehring
2de ronde: V van Vlag van Turkije TUR Çoban

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1928 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jacob Andersen 12 voets jol
7e
14 punten
Vilhelm Vett
Aage Høy-Petersen
Nils Otto Møller
Peter Schlütter
6m klasse
Zilver

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1928 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jacob Andersen 100m vrije slag (v)
series
serie 6: 4de
Agnete Olsen
halve finale
serie 2: 1ste in 1.15,8
halve finale 1: 6de
Else Jacobsen 100m rugslag (v)
series
serie 3: 4de in 1.31,5
200m schoolslag (v)
series
serie 3: 1ste in 3.17,6
halve finale 1: 2de in 3.16,8
finale: 4de in 3.19,0
Lilian Staugaard
Rigmor Olsen
Gerda Bredgaard
Agnete Olsen
4x100m vrije slag (v)
7e
serie 1: 4de