Estland op de Olympische Winterspelen 2006

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Estland op de Olympische Winterspelen 2006
Land Estland
IOC-landcode EST
NOC Estonian Olympic Committee
(et) externe link
Olympische Winterspelen 2006 in Turijn
Vlaggendrager Eveli Saue (biatlon)
Aantal deelnemers 28


Medailles
Rang: 12
goud
3
zilver
0
brons
0
totaal
3
Estland op de Zomerspelen
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936
1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Estland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Rusland Rusland (19081912)
Vlag van de Sovjet-Unie Sovjet-Unie (19521988)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Estland nam deel aan de Olympische Winterspelen 2006 in Turijn, Italië. Er werden drie medailles gewonnen, alle drie goud in het langlaufen.

Deelnemers[bewerken]

Sport Naam Discipline Klassering Resultaten
Alpineskiën
mannen
Deyvid Operja Reuzenslalom - 1e run dnf
Alpineskiën
vrouwen
Tiiu Nurmberg Reuzenslalom
Slalom
34e
44e
1e run 1.08,39, 2e run 1.16,70
1e run 48,77, 2e run 54,21
Biatlon
mannen
Dimitri Borovik 4x 7,5 km estafette 15e 1:26.46,9
Roland Lessing 4x 7,5 km estafette 15e 1:26.46,9
Janno Prants ?
Indrek Tobreluts 4x 7,5 km estafette 15e 1:26.46,9
Priit Viks 4x 7,5 km estafette 15e 1:26.46,9
Biatlon
vrouwen
Eveli Saue 7,5 km sprint
10 km achtervolging
15 km
47e
-
73e
24.55,4
dnf (gelapt en uit wedstrijd gehaald)
1:00.53,6
Kunstschaatsen Elena Glebova Vrouwen 28e korte kür 38.47 pnt.
Diana Rennik
Aleksei Saks
Paren 17e korte kür 39.72, vrije kür 118.13 pnt.
Langlaufen
mannen
Erkki Jallai ?
Kaspar Kokk 4x 10 km estafette 8e 1:44.23,8
Peeter Kummel ?
Jaak Mae 15 km klassiek
4x 10 km estafette
5e
8e
38.35,2
1:44.23,8
Priit Narusk ?
Raul Olle ?
Aivar Rehemaa 4x 10 km estafette 8e 1:44.23,8
Anti Saarepuu 1,5 km sprint 8e B-finale 4e
Andrus Veerpalu 15 km klassiek
4x 10 km estafette
Goud
8e
38.01,3
1:44.23,8
Langlaufen
vrouwen
Tatjana Mannina ?
Piret Pormeister ?
Kaili Sirge ?
Kristina Šmigun 10 km klassiek
15 km achtervolging
30 km vrije stijl massastart
Goud
Goud
8e
27.51,4
42.48,7
54.46,6
Silja Suija ?
Noordse combinatie Tambet Pikkor 7,5 km sprint 32e Schansspringen 95.9, Sprint 18.15,1
Schansspringen Jaan Juris K90
K120
32e
23e
kwalificatie 117.50, 1e ronde 112.00
kwalificatie 80.3, 1e ronde 99.4, Finale 104.4
Jens Salumä K90
K120
50e
-
kwalificatie 107.00, 1e ronde 88.50
kwalificatie 52.2