Estland op de Olympische Zomerspelen 2000

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Estland op de Olympische Zomerspelen 2000
Land Estland
IOC-landcode EST
NOC Estonian Olympic Committee
(et) externe link
Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney
Vlaggendrager Tõnu Tõniste
Aantal deelnemers 33
Aantal disciplines 11
Medailles
Rang: 47
goud
1
zilver
0
brons
2
totaal
3
Estland op de Zomerspelen
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936
1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Estland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Rusland Rusland (19081912)
Vlag van de Sovjet-Unie Sovjet-Unie (19521988)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Estland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney, Australië. Estland debuteerde op de Spelen van 1920 in Antwerpen en deed in 2000 voor de achtste keer mee, de derde keer sinds het Baltische land opnieuw onafhankelijk werd in 1991.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Erki Nool tienkamp (m)
Goud
Judo Aleksei Budõlin -81kg (m)
Brons
Indrek Pertelson +100kg (m)

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Pavel Loskutov marathon (m)
35e
2:19.41
Aleksander Tammert discuswerpen (m)
9e
kwalificatie groep A: 7de met 63,52m
finale: 9de met 63,25m
Andrus Värnik speerwerpen (m)
9e
kwalificatie groep A: 8ste met 81,34m
Indrek Kaseorg tienkamp (m)
17e
7932 punten
Erki Nool
Goud
8641 punten

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Aleksei Budõlin -81kg (m)
Brons
voorronde: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Zwitserland SUI Aschwanden: ippon
2de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Tölgyesi: yuko
kwartfinale: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Cho: yuko
herkansingen: W van Vlag van Duitsland GER Wanner: ippon
herkansingen 2: W van Vlag van Iran IRI Sarikhani: ippon
bronzen finale: W van Vlag van Frankrijk FRA Bouras: yuko
Indrek Pertelson +100kg (m)
Brons
voorronde: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Gabon GAB Ndong: ippon
2de ronde: W van Vlag van Spanje ESP Pérez: ippon
kwartfinale: W van Vlag van Brazilië BRA Hernandes: ippon
halve finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Douillet: ippon
bronzen finale: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Sharapov: ippon

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hain Helde K-1 500m (m)
25e
serie 3: 7de in 1.42,772
halve finale 1: 9de in 1.45,916
K-1 1000m (m)
18e
serie 4: 5de in 3.40,407
halve finale 1: 7de in 3.43,499

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Imre Tiidemann mannen
14e
5080 punten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jüri Jaanson skiff (m)
6e
serie 3: 3de in 7.06,58
herkansingen: 1ste in 7.05,16
halve finale 2: 3de in 7.06,70
finale: 6de in 6.59,15
Leonid Gulov
Andrei Šilin
dubbel-twee (m)
9e
serie 2: 4de in 6.41,74
herkansingen: 3de in 6.35,09
halve finale 1: 5de in 6.38,75
finale B: 3de in 6.22,78

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kaido Kaabermaa degen (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Colombia COL Rivas: 13-15
Andrus Kajak
33e
1ste ronde: V van Vlag van Kirgizië KGZ Poddubny: 13-15
Meelis Loit
30e
1ste ronde: W van Vlag van China CHN Wang: 15-7
2de ronde: V van Vlag van Rusland RUS Kolobkov: 9-15
Kaido Kaabermaa
Andrus Kajak
Meelis Loit
degen team (m)
9e
1ste ronde: V van Vlag van Hongarije Hongarije: 42-45
9-10de plek: W van Vlag van Oostenrijk Oostenrijk: 45-44

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Andrei Inešin skeet (m)
19e
kwalificatie: 19de met 120 punten (72-48)

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Weg
Lauri Aus tijdrit (m)
32e
1:02.16
Lauri Aus wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
Jaan Kirsipuu
18e
5:30.46
Innar Mändoja
DNF
niet gefinisht
Erki Pütsep
55e
5:30.46
Janek Tombak
DNF
niet gefinisht

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Grieks-Romeins
Valeri Nikitin -69kg (m)
4e
groep 4: 1ste
W van Vlag van Frankrijk FRA Yalouz
W van Vlag van Hongarije HUN Hirbik: 4-3
kwartfinale:
W van Vlag van Azerbeidzjan AZE Duguchyev: 4-1
halve finale:
V van Vlag van Cuba CUB Ascuy: 0-6
bronzen finale:
V van Vlag van Rusland RUS Glouchkov: 0-5
Toomas Proovel -85kg (m)
9e
groep 4: 2de
V van Vlag van Georgië GEO Vahtangadze: 4-6
W van Vlag van Kirgizië KGZ Sanatbajev: 4-2
Helger Hallik -130kg (m)
16e
groep 1: 3de
V van Vlag van Cuba CUB Millian: 0-3
V van Vlag van China CHN Zhao: 2-3

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Imre Taveter finn (m)
22e
172 punten: (22-22-19-17-23-22-26-DNF-23-9-21-17)
Tõnu
Toomas Tõniste
470 (m)
22e
157 punten: (7-14-29-17-30-OCS-25-16-14-21-25-18)
Peter Šaraškin laer
29e
210 punten: (25-29-6-30-28-32-27-32-44-OCS-21-12)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Indrek Sei 50m vrije slag (m)
29e
serie 10: 8ste in 23,11
100m vrije slag (m)
43e
serie 4: 3de in 52,09
Raiko Pachel 100m schoolslag (m)
32e
serie 6: 8ste in 1.03,99
200m schoolslag (m)
33e
serie 3: 3de in 2.19,71
IJana Kolukanova 50m vrije slag (v)
16e
serie 7: 1ste in 25,96 (NR)
halve finale 1: 8ste in 26,03
Elina Partõka 100m vrije slag (v)
29e
serie 2: 2de in 57,71 (NR)
200m vrije slag (v)
33e
serie 3: 6de in 2.05,90