Ethiopië op de Olympische Zomerspelen 1996

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Ethiopië op de Olympische Zomerspelen 1996
Land Ethiopië
IOC-landcode ETH
NOC Ethiopian Olympic Committee
Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta
Vlaggendrager Fita Bayissa
Aantal deelnemers 18
Aantal disciplines 2
Medailles
Rang: 34
goud
2
zilver
0
brons
1
totaal
3
Ethiopië op de Zomerspelen
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Ethiopië op de Winterspelen
2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Ethiopië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta, Verenigde Staten. Er werden drie medailles gewonnen, waarvan 2 goud en één brons. Hiermee eindigde Ethiopië op de 34e plaats.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Haile Gebrselassie 10000m (m)
Goud
Fatuma Roba marathon (v)
Gete Wami 10000m (v)
Brons

Deelnemers en resultaten per onderdeel[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Fita Bayissa 5000m (m)
10e
serie 2: 1ste in 13.51,61
halve finale 1: 7de in 13.30,88
finale: 10de in 13.18,30
Assefa Mezgebua
21e
serie 3: 7de in 13.54,89
halve finale 2: 7de in 14.05,48
Abraham Assefa 10000m (m)
22e
serie 2: 11de in 28.32,24
Worku Bikila
17e
serie 1: 1ste in 27.50,57
finale: 17de in 28.59,15
Haile Gebrselassie
Goud
serie 2: 1ste in 28.14,20
finale: 1ste in 27.07,34
Belayneh Dinsamo marathon (m)
DNF
niet gefinisht
Abebe Mekonnen
81e
2:29.45
Tumo Turbo
DNF
niet gefinisht
Kutre Dulecha 800m (v)
28e
serie 5: 6de in 2.04,80
1500m (v)
20e
serie 3: 7de in 4.07,69
halve finale 2: 8ste in 4.09,03
Merima Denboba 5000m (v)
12e
serie 2: 8ste in 15.48,35
finale: 12de in 15.28,81
Ayelech Worku
21e
serie 3: 2de in 15.21,59
Luchia Yishak
40e
serie 1: 13de in 16.04,29
Berhane Adere 10000m (v)
12e
serie 1: 2de in 32.21,09
finale: 18de in 32.57,35
Derartu Tulu
21e
serie 2: 1ste in 31.35,90
finale: 4de in 31.10,46
Gete Wami
Brons
serie 1: 1ste in 32.20,92
finale: 3de in 31.06,65
Fatuma Roba marathon (v)
Goud
2:26.05

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tebebu Behonegn -51kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Colombia COL Reyes: 2-16
Yared Woldemichael -71kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Trinidad en Tobago TRI Sinette: 11-10
2de ronde: V van Vlag van Oezbekistan UZB Tulaganov: 9-13