Europees kampioenschap hockey mannen 2003

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Jump to search

Het Europees kampioenschap hockey (2003) had plaats van maandag 1 september tot en met zaterdag 13 september 2003 in het Estadío Pau Negre in Barcelona, Spanje. Het was de negende editie van dit internationale sportevenement onder auspiciën van de Europese hockeyfederatie (EHF), dat voor het eerst tegelijkertijd werd georganiseerd met de Europese titelstrijd van de vrouwen. Titelverdediger was Duitsland, dat er voor de derde keer op rij in slaagde het toernooi te winnen. Hiermee plaatste het zich tevens voor de Olympische Spelen in Athene (2004).

Groepsindeling[bewerken]

Groep A Groep B

Vlag van Duitsland Duitsland
Vlag van Spanje Spanje
Vlag van België België
Vlag van Rusland Rusland
Vlag van de Ierse hockeyploeg Ierland
Vlag van Frankrijk Frankrijk

Vlag van Nederland Nederland
Vlag van Engeland Engeland
Vlag van Polen Polen
Vlag van Schotland Schotland
Vlag van Zwitserland Zwitserland
Vlag van Italië Italië

Selecties[bewerken]

Vlag van België België[bewerken]

Bondscoach: Giles Bonnet

  • Assistent: Pascal Kina
  • Manager: Patrick Serruys
  • Dokter: Pierre-Yves Buchet
  • Fysio: Luc Evers
  • Fysio: Vincent Hamelinckx
  • Videoman: Guy Vonckx


Vlag van Duitsland Duitsland[bewerken]

Bondscoach: Bernhard Peters

  • Assistent: Stefan Decher
  • Manager: Dieter Schuermann
  • Manager: Bernd Schöpf
  • Dokter: Andreas Neuking
  • Fysio: Mario Plesse
  • Psycholoog: Lothar Linz
  • Videoman: Werner Wiedersich


Vlag van Engeland Engeland[bewerken]

Bondscoach: Mike Hamilton

  • Assistent: David Vinson
  • Assistent: Peter Nicholson
  • Manager: David Whittle
  • Dokter: Mark Wotherspoon
  • Fysiotherapeut: Harry Bennan
  • Fysiotherapeut: Phil Moore
  • Videoman: John Hurst


Vlag van Frankrijk Frankrijk[bewerken]

Bondscoach: Bertrand Reynaud

  • Assistent: Philippe Gourdin
  • Manager: Patrick Roult
  • Arts: Stéphane Popineau
  • Fysio: Yves Lelievre


Vlag van de Ierse hockeyploeg Ierland[bewerken]

Bondscoach: John Clarke

  • Assistent: Soma Singh
  • Manager: Steven Hiles
  • Fysio: Kathy Hickman
  • Videoman: Alan McKibbin


Vlag van Italië Italië[bewerken]

Bondscoach: Roberto Da Gai

  • Assistent: Carlo Lambertini
  • Manager: Pierpaolo Giuliani
  • Arts: Natale Arculeo
  • Fysio: Paolo Raimondi
  • Videoman: Marco Massetti


Vlag van Nederland Nederland[bewerken]

Bondscoach: Joost Bellaart


Vlag van Polen Polen[bewerken]

Bondscoach: Jerzy Jóskowiak

  • Assistent: Maciej Matuszyński
  • Manager: Bogumił Głuszkowski
  • Arts: Waldemar Woźniak
  • Fysio: Dariusz Wizor


Vlag van Rusland Rusland[bewerken]

Bondscoach: Viatcheslav Pavlyukhin

  • Assistent: Araik Margarian
  • Manager: Nikolay Domoratsky
  • Arts: Valeriy Alenkin
  • Fysio: Valeriy Ilin


Vlag van Schotland Schotland[bewerken]

Bondscoach: Mathias Ahrens


Vlag van Spanje Spanje[bewerken]

Bondscoach: Maurits Hendriks

  • Assistent: Daniel Martín
  • Assistent: Oriol Alcaraz
  • Assistent: Toon Siepman
  • Manager: Jordi Oliva
  • Arts: Gil Rodas
  • Fysio: Moises Llopart
  • Video: Guillermo Gil


Vlag van Zwitserland Zwitserland[bewerken]

Bondscoach: Jens Lüninghöner

  • Assistent: Paul Schneider
  • Assistent: Gabriel Tuscher
  • Manager: Philipp Ehrler
  • Arts: Daniel Juker
  • Fysio: Peter Vollmer
  • Video: Kamel Boulahia


Voorronde[bewerken]

Groep A[bewerken]

1 september
13:00
Vlag van Frankrijk Frankrijk 3 – 0 Vlag van Rusland Rusland


1 september
17:00
Vlag van België België 1 – 4 Vlag van Duitsland Duitsland


1 september
19:00
Vlag van de Ierse hockeyploeg Ierland 4 – 6 Vlag van Spanje Spanje


3 september
11:30
Vlag van Duitsland Duitsland 2 – 0 Vlag van Frankrijk Frankrijk


3 september
15:00
Vlag van Rusland Rusland 0 – 3 Vlag van de Ierse hockeyploeg Ierland


3 september
19:00
Vlag van Spanje Spanje 3 – 2 Vlag van België België


4 september
16:00
Vlag van de Ierse hockeyploeg Ierland 1 – 4 Vlag van Duitsland Duitsland


4 september
19:00
Vlag van Frankrijk Frankrijk 2 – 2 Vlag van België België


4 september
20:00
Vlag van Rusland Rusland 0 – 5 Vlag van Spanje Spanje


6 september
11:00
Vlag van de Ierse hockeyploeg Ierland 1 – 4 Vlag van Frankrijk Frankrijk


6 september
13:00
Vlag van Rusland Rusland 1 – 5 Vlag van België België


6 september
19:00
Vlag van Duitsland Duitsland 3 – 2 Vlag van Spanje Spanje


8 september
11:00
Vlag van België België 3 – 3 Vlag van de Ierse hockeyploeg Ierland


8 september
13:00
Vlag van Duitsland Duitsland 8 – 1 Vlag van Rusland Rusland


8 september
19:00
Vlag van Spanje Spanje 6 – 2 Vlag van Frankrijk Frankrijk

Eindstand Groep A[bewerken]

Land WG W G V DV DT +/– Punten
1 Vlag van Duitsland Duitsland 5 5 0 0 21 5 +16 15
2 Vlag van Spanje Spanje 5 4 0 1 22 11 +11 12
3 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 2 1 2 11 11 0 7
4 Vlag van België België 5 1 2 2 13 13 0 5
5 Vlag van de Ierse hockeyploeg Ierland 5 1 1 3 12 17 –5 4
6 Vlag van Rusland Rusland 5 0 0 5 2 24 –22 0

Groep B[bewerken]

2 september
11:00
Vlag van Schotland Schotland 3 – 4 Vlag van Polen Polen


2 september
14:00
Vlag van Engeland Engeland 2 – 2 Vlag van Italië Italië


2 september
17:00
Vlag van Zwitserland Zwitserland 2 – 8 Vlag van Nederland Nederland


4 september
13:00
Vlag van Polen Polen 3 – 2 Vlag van Zwitserland Zwitserland


4 september
14:00
Vlag van Nederland Nederland 0 – 3 Vlag van Engeland Engeland


4 september
15:00
Vlag van Italië Italië 0 – 1 Vlag van Schotland Schotland


5 september
14:00
Vlag van Polen Polen 3 – 4 Vlag van Nederland Nederland


5 september
16:00
Vlag van Zwitserland Zwitserland 1 – 2 Vlag van Italië Italië


5 september
18:00
Vlag van Schotland Schotland 2 – 1 Vlag van Engeland Engeland


7 september
11:00
Vlag van Nederland Nederland 5 – 1 Vlag van Schotland Schotland


7 september
16:00
Vlag van Italië Italië 0 – 5 Vlag van Polen Polen


7 september
18:00
Vlag van Engeland Engeland 4 – 2 Vlag van Zwitserland Zwitserland


8 september
15:00
Vlag van Italië Italië 0 – 8 Vlag van Nederland Nederland


8 september
17:00
Vlag van Zwitserland Zwitserland 1 – 3 Vlag van Schotland Schotland


8 september
19:00
Vlag van Polen Polen 3 – 4 Vlag van Engeland Engeland


Eindstand Groep B[bewerken]

Land WG W G V DV DT +/– Punten
1 Vlag van Nederland Nederland 5 4 0 1 25 9 +16 12
2 Vlag van Engeland Engeland 5 3 1 1 14 8 +6 10
3 Vlag van Polen Polen 5 3 0 2 18 13 +5 9
4 Vlag van Schotland Schotland 5 3 0 2 10 11 –1 9
5 Vlag van Italië Italië 5 1 1 3 4 19 –15 4
6 Vlag van Zwitserland Zwitserland 5 0 0 5 8 20 –12 0

Eindfase[bewerken]

Plaats 9 t/m 12[bewerken]

10 september
14:00
Vlag van de Ierse hockeyploeg Ierland 5 – 2 Vlag van Zwitserland Zwitserland


10 september
14:00
Vlag van Italië Italië 2 – 1 Vlag van Rusland Rusland


Plaats 5 t/m 8[bewerken]

10 september
16:30
Vlag van Frankrijk Frankrijk 1 – 1
4 – 2
(strafballen)
Vlag van Schotland Schotland


10 september
19:00
Vlag van Polen Polen 4 – 5 Vlag van België België


Halve finales[bewerken]

11 september
16:30
Vlag van Duitsland Duitsland 5 – 1 Vlag van Engeland Engeland


11 september
19:00
Vlag van Nederland Nederland 2 – 5 Vlag van Spanje Spanje


Om elfde plaats[bewerken]

12 september
09:00
Vlag van Rusland Rusland 2 – 4 Vlag van Zwitserland Zwitserland


Om negende plaats[bewerken]

12 september
11:30
Vlag van Italië Italië 2 – 3 Vlag van de Ierse hockeyploeg Ierland


Om zevende plaats[bewerken]

12 september
14:00
Vlag van Polen Polen 2 – 1 Vlag van Schotland Schotland


Om vijfde plaats[bewerken]

12 september
19:00
Vlag van België België 3 – 4
(verlenging)
Vlag van Frankrijk Frankrijk


Troostfinale[bewerken]

13 september
16:30
Vlag van Engeland Engeland 1 – 1
7 – 6
(strafballen)
Vlag van Nederland Nederland


Finale[bewerken]

13 september
19:00
Vlag van Spanje Spanje 1 – 1
4 – 5
(strafballen)
Vlag van Duitsland Duitsland


Eindrangschikking[bewerken]

Rang Land
Goud Vlag van Duitsland Duitsland
Zilver Vlag van Spanje Spanje
Brons Vlag van Engeland Engeland
4 Vlag van Nederland Nederland
5 Vlag van Frankrijk Frankrijk
6 Vlag van België België
7 Vlag van Polen Polen
8 Vlag van Schotland Schotland
9 Vlag van de Ierse hockeyploeg Ierland
10 Vlag van Italië Italië
11 Vlag van Zwitserland Zwitserland
12 Vlag van Rusland Rusland

Topscorers[bewerken]

  • In onderstaand overzicht zijn alleen de spelers opgenomen met vijf of meer treffers achter hun naam.
Naam Land Goals SC SB
1 Santi Freixa Vlag van Spanje Spanje 9 5 0
1 Justin Sherriff Vlag van de Ierse hockeyploeg Ierland 9 2 0
3 Björn Michel Vlag van Duitsland Duitsland 8 5 0
4 Thierry Grandchamp Vlag van Zwitserland Zwitserland 7 7 0
4 Bram Lomans Vlag van Nederland Nederland 7 7 0
6 Tomasz Dulkiewicz Vlag van Polen Polen 6 6 0
6 Zbigniew Juszczak Vlag van Polen Polen 6 5 0
6 Taeke Taekema Vlag van Nederland Nederland 6 6 0
9 Christoph Bechmann Vlag van Duitsland Duitsland 5 0 1
9 Frédéric Soyez Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 5 0