Europees kampioenschap waterpolo mannen 2020

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Actuele gebeurtenis In dit artikel wordt een actuele sportgebeurtenis beschreven.
De informatie op deze pagina kan daardoor snel veranderen.
EK waterpolo mannen 2020
Donau-arena, Boedapest
Donau-arena, Boedapest
Toernooi-informatie
Gastland Vlag van Hongarije Hongarije
Datum 14 - 27 januari 2020
Teams 16 (van 1 confederatie)
Hallen (in 1 gaststeden)
Navigatie
2018     2022
Portaal  Portaalicoon   Handbal

Het 34e Europees kampioenschap waterpolo voor mannen vindt plaats van 14 januari tot 27 januari 2020 in de Donau-arena (Hongaars: Duna Aréna) in Boedapest, Hongarije.[1][2] Zestien landenteams nemen deel aan het toernooi. De winnaar kwalificeert zich voor de Olympische Zomerspelen 2020

Gekwalificeerde teams[bewerken]

Het toernooi telt zestien deelnemende landenteams die zich als volgt hebben geplaatst:

  • Het gastland
  • De beste zeven teams van het Europees kampioenschap 2018
  • Acht teams die zich hebben geplaatst via de Europese kwalificatietoernooien
Competitie Data Locatie Aantal plaatsen Gekwalificeerd
Gastland 9 juli 2016[3] 1 Vlag van Hongarije Hongarije
Europees kampioenschap 2018 14–27 juli 2018 Vlag Barcelona 7 Vlag van Servië Servië
Vlag van Spanje Spanje
Vlag van Kroatië Kroatië
Vlag van Italië Italië
Vlag van Griekenland Griekenland
Vlag van Montenegro Montenegro
Vlag van Rusland Rusland
Europese kwalificatietoernooien 2018 11–13 oktober 2019 diverse plaatsen 8 Vlag van Georgië Georgië
Vlag van Duitsland Duitsland
Vlag van Slowakije Slowakije
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Vlag van Roemenië Roemenië
Vlag van Malta Malta
Vlag van Turkije Turkije
Vlag van Nederland Nederland

Groepsfase[bewerken]

De zestien teams zijn verdeeld over vier groepen van vier teams elk. Het eerste team van elke groep plaatst zich direct voor de kwartfinales. De teams op de tweede en derde plaats in de groep spelen playoffs tegen elkaar in cross-groep-format om zich voor de kwartfinales te plaatsen. De resterende teams spelen voor de plaatsen negen t/m twaalf.[4] In de knock-outfase spelen de verliezende teams van elke ronde tegen elkaar om de overgebleven plaatsen achter de winnende teams.[4]

Alle tijden zijn lokaal (UTC+1).

Groep A[bewerken]

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1 Vlag van Kroatië Kroatië 3 3 0 0 9 44 23 +21 Kwartfinales
2 Vlag van Montenegro Montenegro 3 2 0 1 6 35 18 +17 Play-offs
3 Vlag van Duitsland Duitsland 3 1 0 2 3 20 32 −12
4 Vlag van Slowakije Slowakije 3 0 0 3 0 13 39 −26 Halve finales 13–16e plaats
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 18 januari 2020. Bron: LEN
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.
14 januari
11:30
verslag Vlag van Slowakije Slowakije 4–15 Vlag van Montenegro Montenegro Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Levan Berishvili (GEO)
Sébastien Dervieux (FRA)
Scores in periodes: 2–1, 0–6, 1–4, 1–4
vier spelers 1 Goals Ivović 4
14 januari
14:30
verslag Vlag van Duitsland Duitsland 9–17 Vlag van Kroatië Kroatië Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Sergey Naumov (RUS)
Raffaele Colombo (ITA)
Scores in periodes: 2–1, 2–6, 1–6, 4–4
Restović 3 Goals Miloš 3

16 januari
10:00
verslag Vlag van Duitsland Duitsland 8–5 Vlag van Slowakije Slowakije Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Levan Berishvili (GEO)
Ivan Rakovic (SRB)
Scores in periodes: 4–1, 1–2, 3–2, 0–0
Real 3 Goals vijf spelers 1
16 januari
20:30
verslag Vlag van Montenegro Montenegro 11–11 Vlag van Kroatië Kroatië Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Sergey Naumov (RUS)
Raffaele Colombo (ITA)
Scores in periodes: 1–2, 2–4, 2–4, 6–1
Brguljan 3 Goals Bukić 3

18 januari
16:00
verslag Vlag van Slowakije Slowakije 4–16 Vlag van Kroatië Kroatië Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Svetlana Dreval (RUS)
Georgios Stavridis (GRE)
Scores in periodes: 0–3, 2–4, 1–4, 1–5
vier spelers 1 Goals Bušlje 5
18 januari
17:30
verslag Vlag van Duitsland Duitsland 3–10 Vlag van Montenegro Montenegro Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Raffaele Colombo (ITA)
Matan Schwartz (ISR)
Scores in periodes: 1–2, 0–3, 1–3, 1–2
Gielen 2 Goals vier spelers 2

Groep B[bewerken]

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1 Vlag van Servië Servië 3 3 0 0 9 39 20 +19 Kwartfinales
2 Vlag van Rusland Rusland 3 1 0 2 3 34 33 +1 Play-offs
3 Vlag van Roemenië Roemenië 3 1 0 2 3 26 34 −8
4 Vlag van Nederland Nederland 3 1 0 2 3 22 34 −12 Halve finales 13–16e plaats
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 18 januari 2020. Bron: LEN
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.
14 januari
10:00
verslag Vlag van Roemenië Roemenië 8–9 Vlag van Nederland Nederland Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Robert Tiozzo (CRO)
Gernot Haentschel (GER)
Scores in periodes: 2–2, 2–3, 4–1, 0–3
Gheorghe 3 Goals Winkelhorst 3
14 januari
17:30
verslag Vlag van Servië Servië 13–9 Vlag van Rusland Rusland Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Carlos Ortega (ESP)
Róbert Horváth (SVK)
Scores in periodes: 3–1, 4–3, 2–3, 4–2
Prlainović 4 Goals Merkulov 3

16 januari
13:00
verslag Vlag van Roemenië Roemenië 7–15 Vlag van Servië Servië Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Erkan Turkkan (TUR)
Peter Balzan (MLT)
Scores in periodes: 3-5, 1-1, 1-5, 2-4
Radu,Oanta 2 Goals Mandić 4
16 januari
14:30
verslag Vlag van Rusland Rusland 15–9 Vlag van Nederland Nederland Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Gernot Haentschel (GER)
Matan Schwartz
Scores in periodes: 3-2, 5-1, 3-2, 4-4
Kharkov 6 Goals Winkelhorst,Lindhout,Koopman 2

18 januari
11:30
verslag Vlag van Roemenië Roemenië 11–10 Vlag van Rusland Rusland Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Boris Margeta (SLO)
Veselin Mišković (MNE)
Scores in periodes: 3–3, 3–2, 2–0, 3–5
Gheorghe 4 Goals Lisunov 3
18 januari
20:30
verslag Vlag van Servië Servië 11–4 Vlag van Nederland Nederland Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Gernot Häntschel (GER)
Erkan Turkkan (TUR)
Scores in periodes: 0–1, 3–1, 5–2, 3–0
Mandić 3 Goals Lindhout 2

Groep C[bewerken]

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1 Vlag van Hongarije Hongarije 3 2 1 0 7 56 16 +40 Kwartfinales
2 Vlag van Spanje Spanje 3 2 1 0 7 58 25 +33 Play-offs
3 Vlag van Turkije Turkije 3 1 0 2 3 25 53 −28
4 Vlag van Malta Malta 3 0 0 3 0 17 62 −45 Halve finales 13–16e plaats
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 18 januari 2020. Bron: LEN
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.
14 januari
13:00
verslag Vlag van Malta Malta 7–23 Vlag van Spanje Spanje Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Diana Dutilh-Dumas (NED)
Georgios Stavridis (GRE)
Scores in periodes: 3–4, 2–6, 0–7, 2–6
S. Camilleri 3 Goals Munarriz 5
14 januari
19:00
verslag Vlag van Turkije Turkije 5–19 Vlag van Hongarije Hongarije Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Luis Santos (POR)
Ivan Raković (SRB)
Scores in periodes: 4–4, 0–4, 1–3, 0–8
Özbek, Yenigün 2 Goals Manhercz 4

16 januari
11:30
verslag Vlag van Malta Malta 10–13 Vlag van Turkije Turkije Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Georgios Stavridis (GRE)
Sebastien Dervieux (FRA)
Scores in periodes: 1–5, 3–4, 2–1, 4–3
Plumpton 5 Goals Sönmez 3
16 januari
19:00
verslag Vlag van Hongarije Hongarije 11–11 Vlag van Spanje Spanje Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Adrian Alexandrescu (ROU)
Michiel Zwart (NED)
Scores in periodes: 4–2, 1–2, 3–4, 3–3
Vámos 3 Goals Perrone 4

18 januari
10:00
verslag Vlag van Turkije Turkije 7–24 Vlag van Spanje Spanje Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Levan Berishvili (GEO)
Radosław Koryzna (POL)
Scores in periodes: 3–5, 1–6, 1–8, 2–5
Yutmaz 3 Goals Munarriz 5
18 januari
19:00
verslag Vlag van Malta Malta 0–26 Vlag van Hongarije Hongarije Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Ivan Raković (SRB)
Diana Dutilh-Dumas (NED)
Scores in periodes: 0–6, 0–7, 0–8, 0–5
Goals Zalanki 7

Groep D[bewerken]

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1 Vlag van Italië Italië 3 3 0 0 9 38 19 +19 Kwartfinales
2 Vlag van Griekenland Griekenland 3 2 0 1 6 35 30 +5 Play-offs
3 Vlag van Georgië Georgië 3 1 0 2 3 25 42 −17
4 Vlag van Frankrijk Frankrijk 3 0 0 3 0 24 31 −7 Halve finales 13–16e plaats
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 18 januari 2020. Bron: LEN
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.
14 januari
16:00
verslag Vlag van Frankrijk Frankrijk 7–9 Vlag van Georgië Georgië Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Radosław Koryzna (POL), Erkan Turkkan (TUR)
Scores in periodes: 3–2, 2–3, 1–2, 1–2
Izdinsky, Vernoux 2 Goals Vapenski 3
14 januari
20:30
verslag Vlag van Italië Italië 10–6 Vlag van Griekenland Griekenland Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
György Kun (HUN), Veselin Mišković (MNE)
Scores in periodes: 1–2, 3–2, 3–1, 3–1
drie spelers 2 Goals zes spelers 1

16 januari
16:00
verslag Vlag van Griekenland Griekenland 17–10 Vlag van Georgië Georgië Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Gabriella Várkonyi (HUN)
Robert Tiozzo (CRO)
Scores in periodes: 5–1, 6–1, 2–4, 4–4
Fountoulis 4 Goals Rurua, Vapenski 2
16 januari
17:30
verslag Vlag van Frankrijk Frankrijk 7–10 Vlag van Italië Italië Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Carlos Ortega (ESP)
Luis Santos (POR)
Scores in periodes: 2–3, 1–3, 2–3, 2–1
Vernoux 2 Goals Di Fulvio, Figlioli 3

18 januari
13:00
verslag Vlag van Frankrijk Frankrijk 10–12 Vlag van Griekenland Griekenland Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
György Kun (HUN)
Carlos Ortega (ESP)
Scores in periodes: 1–3, 1–3, 6–3, 2–3
Crousillat, Marzouki 2 Goals Vlachopoulos 5
18 januari
14:30
verslag Vlag van Italië Italië 18–6 Vlag van Georgië Georgië Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Róbert Horváth (SVK)
Robert Tiozzo (CRO)
Scores in periodes: 4–1, 3–2, 5–3, 6–0
drie spelers 3 Goals Magrakvelidze 2

Knock-outfase[bewerken]

Wedstrijdenschema[bewerken]

 
Play-offsKwartfinalesHalve finalesFinale
 
              
 
 
 
 
22 januari
 
 
Vlag van Italië Italië
 
20 januari
 
 
 
Vlag van Montenegro Montenegro
 
24 januari
 
Vlag van Turkije Turkije
 
 
 
 
 
 
 
22 januari
 
 
Vlag van Hongarije Hongarije
 
20 januari
 
 
 
Vlag van Rusland Rusland
 
26 januari
 
Vlag van Georgië Georgië
 
 
 
 
 
 
 
22 januari
 
 
Vlag van Servië Servië
 
20 januari
 
 
 
Vlag van Duitsland Duitsland
 
24 januari
 
Vlag van Spanje Spanje
 
 
 
 
 Derde plaats
 
 
22 januari26 januari
 
 
Vlag van Kroatië Kroatië 
 
20 januari
 
  
 
Vlag van Roemenië Roemenië
 
 
Vlag van Griekenland Griekenland
 
Wedstrijdenschema voor de 5e plaats
 
5–8e plaats5e plaats
 
      
 
24 januari
 
 
 
 
26 januari
 
 
 
 
 
24 januari
 
 
 
 
 
 
 
 
7e plaats
 
 
26 januari
 
 
 
 
 
 
Wedstrijdenschema voor de 9e plaats
 
Halve finales 9–12e plaats9e plaats
 
      
 
22 januari
 
 
 
 
24 januari
 
 
 
 
 
22 januari
 
 
 
 
 
 
 
 
11e plaats
 
 
24 januari
 
 
 
 
 
 
Wedstrijdenschema voor de 13e plaats
 
Halve finales 13–16e plaats13e plaats
 
      
 
20 januari
 
 
Vlag van Slowakije Slowakije
 
22 januari
 
Vlag van Malta Malta
 
 
 
20 januari
 
 
 
Vlag van Nederland Nederland
 
 
Vlag van Frankrijk Frankrijk
 
15e plaats
 
 
22 januari
 
 
 
 
 
 

Play-offs[bewerken]

20 januari
14:30
  Vlag van Montenegro Montenegro Vlag van Turkije Turkije Donau-arena, Boedapest

20 januari
16:00
  Vlag van Duitsland Duitsland Vlag van Spanje Spanje Donau-arena, Boedapest

20 januari
17:30
  Vlag van Rusland Rusland Vlag van Georgië Georgië Donau-arena, Boedapest

20 januari
19:00
  Vlag van Georgië Georgië Vlag van Griekenland Griekenland Donau-arena, Boedapest

Kwartfinales[bewerken]

22 januari
16:00
  Vlag van Italië Italië WPO1 Donau-arena, Boedapest

22 januari
17:30
  Vlag van Servië Servië WPO2 Donau-arena, Boedapest

22 januari
19:00
  Vlag van Hongarije Hongarije WPO3 Donau-arena, Boedapest

22 januari
20:30
  Vlag van Kroatië Kroatië WPO4 Donau-arena, Boedapest

Halve finales 13–16e plaats[bewerken]

20 januari
11:30
verslag Vlag van Slowakije Slowakije 8–4 Vlag van Malta Malta Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Adrian Alexandrescu(ROU)
Gyorgy Kun(Hun)
Scores in periodes: 3-1, 2-1, 1-2, 2-0
Zatovic Goals Camilleri

20 januari
13:00
  Vlag van Nederland Nederland Vlag van Frankrijk Frankrijk Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Giuliana Nicolosi(ITA)
Ivan Rakovic(SRB)
Scores in periodes: 3-3,

Halve finales 9–12e plaats[bewerken]

22 januari
13:00
  LPO1 LPO3 Donau-arena, Boedapest

22 januari
14:30
  LPO2 LPO4 Donau-arena, Boedapest

Halve finales 5–8e plaats[bewerken]

24 januari
14:30
  LQF1 LQF3 Donau-arena, Boedapest

24 januari
16:00
  LQF2 LQF4 Donau-arena, Boedapest

Halve finales[bewerken]

24 januari
17:30
  WQF1 WQF3 Donau-arena, Boedapest

24 januari
19:00
  WQF2 WQF4 Donau-arena, Boedapest

Wedstrijd om de 15e plaats[bewerken]

22 januari
10:00
  Vlag van Malta Malta LSF2 Donau-arena, Boedapest

Wedstrijd om de 13e plaats[bewerken]

22 januari
11:30
  Vlag van Slowakije Slowakije WSF2 Donau-arena, Boedapest

Wedstrijd om de 11e plaats[bewerken]

24 januari
11:30
  LSF1 LSF2 Donau-arena, Boedapest

Wedstrijd om de 9e plaats[bewerken]

24 januari
13:00
  WSF1 WSF2 Donau-arena, Boedapest

Wedstrijd om de 7e plaats[bewerken]

26 januari
14:30
  LSF1 LSF2 Donau-arena, Boedapest

Wedstrijd om de 5e plaats[bewerken]

26 januari
16:00
  WSF1 WSF2 Donau-arena, Boedapest

Wedstrijd om de 3e plaats[bewerken]

26 januari
17:30
  LSF1 LSF2 Donau-arena, Boedapest

Finale[bewerken]

26 januari
19:00
  WSF1 WSF2 Donau-arena, Boedapest