Europese kampioenschappen veldlopen 1997

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Europees kampioenschap veldlopen 1997
Gehouden in Vlag van Portugal Oeiras
Jaar 1997
Data 14 december
Sport Veldlopen
Organisator European Athletic Association (EEA)
Evenementen 4
Edities
Vorige editie 1996
Volgende editie 1998
Portaal  Portaalicoon   Sport

De vierde editie van de Europese kampioenschappen veldlopen vond op 14 december 1997 plaats in de Portugese plaats Oeiras.

Uitslagen[bewerken]

Mannen Senioren[bewerken]

Individuele wedstrijd 9,3 km
Plaats Atleet Land Tijd (min.s)
Gold medal icon.svg Carsten Jørgensen Vlag van Denemarken Denemarken 27.19
Silver medal icon.svg Claes Nyberg Vlag van Zweden Zweden 27.20
Bronze medal icon.svg Serhij Lebid Vlag van Oekraïne Oekraïne 27.23
4 Mustapha Essaïd Vlag van Frankrijk Frankrijk 27.30
5 Alfredo Brás Vlag van Portugal Portugal 27.32
6 José Manuel García Vlag van Spanje Spanje 27.33
7 Julio Rey Vlag van Spanje Spanje 27.33
8 Domingos Castro Vlag van Portugal Portugal 27.37
9 José Regalo Vlag van Portugal Portugal 27.38
10 Umberto Pusterla Vlag van Italië Italië 27.42
Teams
Plaats Land Punten
Gold medal icon.svg Vlag van Portugal Portugal
Alfredo Brás
Domingos Castro
José Regalo
Alberto Maravilha
5 + 8 + 9 + 12 = 34
Silver medal icon.svg Vlag van Frankrijk Frankrijk
Mustapha Essaïd
Bertrand Frechand
Yann Millon
Abdellah Béhar
4 + 11 + 13 + 18 = 46
Bronze medal icon.svg Vlag van Spanje Spanje
José Manuel García
Julio Rey
Isaac Viciosa
Víctor López
6 + 7 + 20 + 23 = 56

Vrouwen Senioren[bewerken]

Individuele wedstrijd 5,4 km
Plaats Atleet Land Tijd (min.s)
Gold medal icon.svg Joalsiae Llado Vlag van Frankrijk Frankrijk 17.20
Silver medal icon.svg Elena Fidatov Vlag van Roemenië Roemenië 17.33
Bronze medal icon.svg Olivera Jevtić Vlag van Servië Servië 17.37
4 Annemari Sandell-Hyvärinen Vlag van Finland Finland 17.39
5 Mariana Chirila Vlag van Roemenië Roemenië 18.10
6 Helena Sampaio Vlag van Portugal Portugal 18.14
7 Yamna Oubouhou Vlag van Frankrijk Frankrijk 18.15
8 Ana Isabel Alonso Vlag van Spanje Spanje 18.15
9 Sabrina Varrone Vlag van Italië Italië 18.19
10 Melanie Kraus Vlag van Duitsland Duitsland 18.20
Teams
Plaats Land Punten
Gold medal icon.svg Vlag van Frankrijk Frankrijk
Joalsiae Llado
Yanna Belkacem
Fatima Yvelain
1 + 7 + 13 = 21
Silver medal icon.svg Vlag van Roemenië Roemenië
Elena Fidatov
Mariana Chirila
Stela Olteanu
2 + 5 + 15 = 22
Bronze medal icon.svg Vlag van Spanje Spanje
Ana Isabel Alonso
Julia Vaquero
Jacqueline Martín
8 + 17 + 21 = 46

Mannen Junioren[bewerken]

Individuele wedstrijd 5,4 km
Plaats Atleet Land Tijd (min.s)
Gold medal icon.svg Gert-Jan Liefers Vlag van Nederland Nederland 15.45
Silver medal icon.svg Günther Weidlinger Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 15.50
Bronze medal icon.svg Mustafa Mohamed Vlag van Zweden Zweden 16.00
4 Juan Carlos Higuero Vlag van Spanje Spanje 16.02
5 Sam Haughian Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk 16.10
6 Juan Jose Lozano Vlag van Spanje Spanje 16.19
7 Gareth Turnbull Vlag van Ierland Ierland 16.24
8 Stefano Moro Vlag van Italië Italië 16.30
9 Miguel Angel Pinto Vlag van Spanje Spanje 16.37
10 Mircea Ioan Bota Vlag van Roemenië Roemenië 16.38
Teams
Plaats Land Punten
Gold medal icon.svg Vlag van Spanje Spanje
Juan Carlos Higuero
Juan José Lozano
Miguel Angel Pinto
4 + 6 + 9 = 19
Silver medal icon.svg Vlag van Portugal Portugal
Manuel Silva
Filipe Pedro
Manuel Damiao
13 + 14 + 16 = 43
Bronze medal icon.svg Vlag van Roemenië Roemenië
Mircea Ioan Bota
Calin Marius Macra
Virgil Monel Sabou
10 + 15 + 23 = 48

Vrouwen Junioren[bewerken]

Individuele wedstrijd 2,8 km
Plaats Atleet Land Tijd (min.s)
Gold medal icon.svg Sonja Stolić Vlag van Servië Servië 9.09
Silver medal icon.svg Mónica Rosa Vlag van Portugal Portugal 9.15
Bronze medal icon.svg Judith Heise Vlag van Duitsland Duitsland 9.16
4 Larissa Kleinmann Vlag van Duitsland Duitsland 9.19
5 Catherine Lallemand Vlag van België België 9.21
6 Sonja Roman Vlag van Slovenië Slovenië 9.20
7 Manuela Dominguez Vlag van Spanje Spanje 9.23
8 Laura Suffa Vlag van Duitsland Duitsland 9.28
9 Milla Myllykoski Vlag van Finland Finland 9.28
10 Tuula Laitinen Vlag van Finland Finland 9.29
Teams
Plaats Land Punten
Gold medal icon.svg Vlag van Duitsland Duitsland
Judith Heinze
Larissa Kleinmann
Laura Suffa
3 + 4 + 8 = 15
Silver medal icon.svg Vlag van Servië Servië (in 1997 Federale Republiek Joegoslavië)
Sonja Stolic
Mirjana Glisovic
Marina Muncan
1 + 11 + 21 = 33
Bronze medal icon.svg Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
Rebecca Wade
Amy Waterlow
Louise Kelly
12 + 15 + 16 = 43

Zie ook[bewerken]

Externe link[bewerken]