Filmfestival van Cannes 2015

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Filmfestival van Cannes 2015
Jury competitie filmfestival van Cannes: van links naar rechts, Ethan Coen, Sophie Marceau, Rossy de Palma, Guillermo del Toro, Rokia Traoré, Xavier Dolan, Sienna Miller, Jake Gyllehnaal, Joel Coen.
Jury competitie filmfestival van Cannes: van links naar rechts, Ethan Coen, Sophie Marceau, Rossy de Palma, Guillermo del Toro, Rokia Traoré, Xavier Dolan, Sienna Miller, Jake Gyllehnaal, Joel Coen.
Algemene informatie
Datum 13 - 24 mei 2015
Locatie Vlag van Frankrijk Cannes
Duur 12 dagen
Genre(s) competitief filmfestival
Prijs Gouden Palm
Geschiedenis festival
Eerste editie 1946
Laatste editie heden
Officiële website
Portaal  Portaalicoon   Film
Frankrijk

Het 68ste Filmfestival van Cannes was een internationaal filmfestival dat plaatsvond in Cannes, Frankrijk van 13 tot 24 mei 2015.

Het festival opende met de Franse film La Tête haute van Emmanuelle Bercot. Als afsluiter werd op 24 mei de film La Glace et le Ciel van Luc Jacquet vertoond.

Competitie[bewerken]

Jury[bewerken]

De internationale jury:[1]

Naam Beroep Land
nothumb
Joel en Ethan Coen (juryvoorzitters) Filmregisseurs, scenarioschrijvers, producenten Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
nothumb
Rossy de Palma Actrice Vlag van Spanje Spanje
nothumb
Sophie Marceau Actrice, filmregisseuse Vlag van Frankrijk Frankrijk
nothumb
Sienna Miller Actrice Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
nothumb
Rokia Traoré Tekstschrijfster, zangeres, muzikante Vlag van Mali Mali
nothumb
Guillermo del Toro Filmregisseur, scenarioschrijver, filmproducent Vlag van Mexico Mexico
nothumb
Xavier Dolan Filmregisseur, scenarioschrijver, acteur, filmproducent Vlag van Canada Canada
nothumb
Jake Gyllenhaal Acteur Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten

Selectie (langspeelfilms)[bewerken]

Speelfilms geselecteerd voor de competitie[2][3]:

Film Regisseur Land Prijzen
Dheepan Jacques Audiard Vlag van Frankrijk Frankrijk Gouden Palm
La Loi du marché Stéphane Brizé Vlag van Frankrijk Frankrijk Beste acteur (Vincent Lindon)
Marguerite et Julien Valérie Donzelli Vlag van Frankrijk Frankrijk
Chronic Michel Franco Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten Beste scenario (Michel Franco)
Il racconto dei racconti Matteo Garrone Vlag van Italië Italië
Carol Todd Haynes Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten Beste actrice (Rooney Mara)
(ex-aequo met Emmanuelle Bercot)
Queer Palm
Nie yin niang (聶隱娘)
(The Assassin)
Hou Hsiao-Hsien Vlag van Taiwan Taiwan Beste regie
Shan he gu ren (山河故人)
(Mountains May Depart)
Jia Zhangke Vlag van China China
Umimachi diary (海街diary)
(Our Little Sister)
Hirokazu Kore-Eda Vlag van Japan Japan
Macbeth Justin Kurzel Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
The Lobster Giorgos Lanthimos Vlag van Griekenland Griekenland Prijs van de jury
Mon roi Maïwenn Vlag van Frankrijk Frankrijk Beste actrice (Emmanuelle Bercot)
(ex-aequo met Rooney Mara)
Mia madre Nanni Moretti Vlag van Italië Italië Prix du Jury Œcuménique
Saul fia (Son of Saul)
(in competitie voor de Caméra d'or)
László Nemes Vlag van Hongarije Hongarije Grote prijs (Grand Prix)
FIPRESCI-prijs
Prix François Chalais
Prix Vulcain de l’Artiste Technicien (Tamás Zányi)
Valley of Love Guillaume Nicloux Vlag van Frankrijk Frankrijk
La giovinezza Paolo Sorrentino Vlag van Italië Italië
Louder than Bombs Joachim Trier Vlag van Noorwegen Noorwegen
The Sea of Trees Gus Van Sant Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Sicario Denis Villeneuve Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten

Langspeelfilms buiten competitie:

Film Regisseur Land
La Tête haute (openingsfilm) Emmanuelle Bercot Vlag van Frankrijk Frankrijk
Mad Max: Fury Road George Miller Vlag van Australië Australië Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Irrational Man Woody Allen Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Inside Out Pete Docter, Ronaldo del Carmen Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
The Little Prince Mark Osborne Vlag van Frankrijk Frankrijk
La Glace et le Ciel (slotfilm) Luc Jacquet Vlag van Frankrijk Frankrijk

Séances de minuit:

Film Regisseur Land
O Piseu
(in competitie voor de Caméra d'or)
Hong Won-Chan Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
Amy Asif Kapadia Vlag van India India, Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
Love Gaspar Noé Vlag van Frankrijk Frankrijk

Séances spéciales:

Film Regisseur Land
Asphalte Samuel Benchetrit Vlag van Frankrijk Frankrijk
Oka Souleymane Cissé Vlag van Mali Mali
Hayored Lema'ala
(in competitie voor de Caméra d'or)
Elad Keidan Vlag van Israël Israël
Sipur al Ahava ve Choshech (A Tale of Love and Darkness)
(in competitie voor de Caméra d'or)
Natalie Portman Vlag van Israël Israël, Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Amnesia Barbet Schroeder Vlag van Frankrijk Frankrijk
Panama
(in competitie voor de Caméra d'or)
Pavle Vučković Vlag van Servië Servië
Une histoire de fou Robert Guédiguian Vlag van Frankrijk Frankrijk
Enragés
(in competitie voor de Caméra d'or)
Eric Hannezo Vlag van Frankrijk Frankrijk

Kortfilms (Cinéfondation et des courts métrages)[bewerken]

Jury[bewerken]

Naam Beroep Land
nothumb
Abderrahmane Sissako (juryvoorzitter) Filmregisseur, scenarioschrijver Vlag van Mauritanië (1959–2017) Mauritanië
nothumb
Joana Hadjithomas Regisseuse Vlag van Libanon Libanon
nothumb
Rebecca Zlotowski Regisseuse Vlag van Frankrijk Frankrijk
nothumb
Cécile de France Actrice Vlag van België België
nothumb
Daniel Olbrychski Acteur Vlag van Polen Polen

Kortfilms[bewerken]

Volgende kortfilms werden geselecteerd voor de competitie:

Film Regisseur Land
Waves '98 Ely Dagher Vlag van Libanon Libanon Vlag van Qatar Qatar
The Guests Shane Danielsen Vlag van Australië Australië
Sali Ziya Demirel Vlag van Turkije Turkije Vlag van Frankrijk Frankrijk
Le Repas Dominical Céline Devaux Vlag van Frankrijk Frankrijk
Love is Blind Dan Hodgson Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
Ave Maria Basil Khalil Vlag van Palestina Palestina Vlag van Frankrijk Frankrijk Vlag van Duitsland Duitsland
Copain Jan Roosens, Raf Roosens Vlag van België België
Patriot Eva Riley Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
Presente Imperfecto Iair Said Vlag van Argentinië Argentinië

Cinéfondation[bewerken]

De Cinéfondation-sectie focust op films gemaakt door studenten in filmscholen. De volgende 18 films (14 fictiefilms en 4 animatiefilms) werden geselecteerd uit 593 inzendingen van 381 filmscholen.[4]

Film Regisseur School Prijzen
Koshtargah (کشتارگاه)
(Slaughterhouse)
Behzad Azadi Art University of Tehran
Vlag van Iran Iran
El ser mágnetico
(The Magnetic Nature)
Mateo Bendesky Universidad del Cine
Vlag van Argentinië Argentinië
Share Pippa Bianco AFI Directing Workshop for Women
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Eerste prijs
Manoman Simon Cartwright National Film and Television School
Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
Victor XX Ian Garrido López ESCAC
Vlag van Spanje Spanje
Derde prijs
ex-aequo
Vozvrashenie Erkina (возвращение Эркин)
(The Return of Erkin)
Maria Guskova High Courses for Scriptwriters and Film Directors
Vlag van Rusland Rusland
Derde prijs
ex-aequo
Leonardo Félix Hazeaux, Thomas Nitsche, Edward Noonan, Franck Pina, and Raphaëlle Plantier MOPA
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Locas perdidas
(Lost Queens)
Ignacio Juricic Merillán Carrera de Cine y TV Universidad de Chile
Vlag van Chili Chili
Tweede prijs
Tsunami Sofie Kampmark The Animation Workshop
Vlag van Denemarken Denemarken
Retriever Tomáš Klein and Tomáš Merta FAMU Prague
Vlag van Tsjechië Tsjechië
Les Chercheurs
(The Wheel of Emotions)
Aurélien Peilloux La fémis
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Abwesend
(Absent)
Eliza Petkova Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin
Vlag van Duitsland Duitsland
עשרה רחובות, מאה עצים
(Ten Buildings Away)
Miki Polonski Minshar for Art
Vlag van Israël Israël
Четырнадцать шагов
(14 Steps)
Maksim Shavkin Moscow School of New Cinema
Vlag van Rusland Rusland
Anfibio
(Amphibian)
Héctor Silva Núñez Escuela Internacional de Cine y Televisión
Vlag van Cuba Cuba
Ainahan ne palaa
(To Return Until)
Salla Sorri Universiteit van Aalto - filmschool Helsinki
Vlag van Finland Finland
Het Paradijs
(Paradise)
Laura Vandewynckel Erasmushogeschool Brussel
Vlag van België België
Ri guang zhi xia (日光之下)
(Under the Sun)
Qiu Yang VCA, Film & TV School, Melbourne University
Vlag van Australië Australië

Un certain regard[bewerken]

Jury[bewerken]

Naam Beroep Land
nothumb
Isabella Rossellini (juryvoorzitter) Actrice Vlag van Italië Italië-Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
nothumb
Haifaa al-Mansour Regisseuse Vlag van Saoedi-Arabië Saoedi-Arabië
nothumb
Nadine Labaki Regisseuse, actrice Vlag van Libanon Libanon
Pános H. Koútras Regisseur Vlag van Griekenland Griekenland
nothumb
Tahar Rahim Acteur Vlag van Frankrijk Frankrijk

Selectie[bewerken]

Volgende films werden geselecteerd voor de competitie:

Film Regisseur Land Prijs
Masaan (Fly Away Solo)
(in competitie voor de Caméra d'or)
Neeraj Ghaywan Vlag van India India Prijs beloftevolle toekomst
FIPRESCI-prijs
Hrútar
(Rams)
Grímur Hákonarson Vlag van IJsland IJsland Prix Un certain regard
Kishibe no tabi
(Journey to the Shore)
Kiyoshi Kurosawa Vlag van Japan Japan Prijs beste regie
Je suis un soldat
(in competitie voor de Caméra d'or)
Laurent Larivière Vlag van Frankrijk Frankrijk
Zvizdan
(The High Sun)
Dalibor Matanic Vlag van Kroatië Kroatië Prijs van de jury
The Other Side Roberto Minervini Vlag van Frankrijk Frankrijk-Vlag van Italië Italië
Un etaj mai jos
(One Floor Below)
Radu Muntean Vlag van Roemenië Roemenië
Mu-Roe-Han
(The Shameless)
Oh Seung-Uk Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
Las elegidas
(The Chosen Ones)
David Pablos Vlag van Mexico Mexico
Nahid
(in competitie voor de Caméra d'or)
Ida Pananandeh Vlag van Iran Iran Prijs beloftevolle toekomst
Comoara
(The Treasure)
Corneliu Porumboiu Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea Un certain talentprijs
Chauthi koot
(The Fourth Direction)
Gurvinder Singh Vlag van India India
Madonna Shin Su-Won Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
Maryland Alice Winocour Vlag van Frankrijk Frankrijk
Alias Maria José Luis Rugeles Gracia Vlag van Colombia Colombia Vlag van Argentinië Argentinië Vlag van Frankrijk Frankrijk
Taklub Brillante Mendoza Vlag van Filipijnen Filipijnen
Lamb
(in competitie voor de Caméra d'or)
Yared Zeleke Vlag van Ethiopië Ethiopië Vlag van Frankrijk Frankrijk Vlag van Duitsland Duitsland Vlag van Noorwegen Noorwegen
Rak Ti Khon Kaen (รักที่ขอนแก่น)
(Cemetery of Splendour)
Apichatpong Weerasethakul Vlag van Thailand Thailand
An (あん)
(Sweet Red Bean Paste)
Naomi Kawase Vlag van Japan Japan

Semaine de la critique[bewerken]

Jury[bewerken]

Naam Beroep Land
nothumb
Ronit Elkabetz (juryvoorzitter) Actrice, regisseuse, scenarioschrijfster Vlag van Israël Israël
Katell Quillévéré Filmregisseuse Vlag van Frankrijk Frankrijk
Peter Suschitzky Director of photography Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
Andréa Picard Organisatrice filmfestival Toronto Vlag van Canada Canada
Boyd van Hoeij Journalist en filmcriticus Vlag van Nederland Nederland

Selectie[bewerken]

Volgende films werden geselecteerd voor de competitie:

Film Regisseur Land Prijzen
Dégradé
(in competitie voor de Caméra d'or)
Arab Nasser, Tarzan Nasser Vlag van Palestina Palestina Vlag van Frankrijk Frankrijk Vlag van Qatar Qatar
Krisha
(in competitie voor de Caméra d'or)
Trey Edward Shults Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Mediterranea
(in competitie voor de Caméra d'or)
Jonas Carpignano Vlag van Italië Italië Vlag van Frankrijk Frankrijk Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten Vlag van Duitsland Duitsland
Ni le ciel ni la terre
(in competitie voor de Caméra d'or)
Clément Cogitore Vlag van Frankrijk Frankrijk Vlag van België België Gan Foundation Support for Distribution Award
La patota Santiago Mitre Vlag van Argentinië Argentinië Vlag van Brazilië Brazilië Vlag van Frankrijk Frankrijk Nespresso Grand Prix
FIPRESCI-prijs
Sleeping Giant
(in competitie voor de Caméra d'or)
Andrew Cividino Vlag van Canada Canada
La tierra y la sombra
(in competitie voor de Caméra d'or)
César Augusto Acevedo Vlag van Colombia Colombia Vlag van Frankrijk Frankrijk Vlag van Nederland Nederland Vlag van Chili Chili Vlag van Brazilië Brazilië France 4 Visionary Award
SACD-prijs
Caméra d'or

Séances spéciales:

Film Regisseur Land
Les Anarchistes Élie Wajeman Vlag van Frankrijk Frankrijk
Chainataun (차이나타운) (Coin Locker Girl)
(in competitie voor de Caméra d'or)
Han Jun-Hee Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
Les Deux Amis
(in competitie voor de Caméra d'or)
Louis Garrel Vlag van Frankrijk Frankrijk
La Vie en Grand Mathieu Vadepied Vlag van Frankrijk Frankrijk

Kortfilms[bewerken]

Film Regisseur Land
Alles wird gut Patrick Vollrath Vlag van Duitsland Duitsland
Pojkarna Isabella Carbonell Vlag van Zweden Zweden
Command Action João Paulo Miranda Vlag van Brazilië Brazilië
La Fin du Dragon Marina Diaby Vlag van Frankrijk Frankrijk
The Fox Exploits the Tiger's Might Lucky Kuswandi Vlag van Indonesië Indonesië
Jeunesse des Loups-Garous Yann Delattre Vlag van Frankrijk Frankrijk
Love Comes Later Sonejuhi Sinha Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Ramona Andrei Cretulescu Vlag van Roemenië Roemenië
Too Cool for School Kevin Phillips Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Varicella Fulvio Risuleo Vlag van Italië Italië

Quinzaine des réalisateurs[bewerken]

Langspeelfilms[5][bewerken]

Film Regisseur Land Prijzen
A Perfect Day Fernando León de Aranoa Vlag van Spanje Spanje
Allende, mi abuelo Allende
(in competitie voor de Caméra d'or)
Marcia Tambutti Vlag van Chili Chili Vlag van Mexico Mexico L'Œil d'or (beste documentaire)
As 1001 Noites Miguel Gomes Vlag van Portugal Portugal Palme Dog
Les Cowboys
(in competitie voor de Caméra d'or)
Thomas Bidegain Vlag van Frankrijk Frankrijk
El abrazo de la serpiente Ciro Guerra Vlag van Colombia Colombia Vlag van Venezuela Venezuela Vlag van Argentinië Argentinië Art Cinema Award
Fatima Philippe Faucon Vlag van Frankrijk Frankrijk
Gokudō daisensō (極道大戦争)
(Yakuza Apocalypse : The Great War of the Underworld)
Takashi Miike Vlag van Japan Japan
Green Room Jeremy Saulnier Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Much Loved Nabil Ayouch Vlag van Marokko Marokko Vlag van Frankrijk Frankrijk
Mustang
(in competitie voor de Caméra d'or)
Deniz Gamze Ergüven Vlag van Frankrijk Frankrijk Vlag van Duitsland Duitsland Vlag van Turkije Turkije Europa Cinemas Label Award
Peace to Us in our Dreams Sharunas Bartas Vlag van Litouwen Litouwen Vlag van Frankrijk Frankrijk
Songs My Brothers Taught Me
(in competitie voor de Caméra d'or)
Chloé Zhao Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Efterskalv (The Here After)
(in competitie voor de Caméra d'or)
Magnus von Horn Vlag van Zweden Zweden Vlag van Frankrijk Frankrijk Vlag van Polen Polen
Le Tout Nouveau Testament Jaco Van Dormael Vlag van België België Vlag van Frankrijk Frankrijk Vlag van Luxemburg Luxemburg
Trois souvenirs de ma jeunesse Arnaud Desplechin Vlag van Frankrijk Frankrijk SACD-prijs
L'Ombre des femmes Philippe Garrel Vlag van Frankrijk Frankrijk
Dope Rick Famuyiwa Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten

Kortfilms[bewerken]

Film Regisseur Land
Bleu Tonnerre Jean-Marc E.Roy, Philippe David Gagné Vlag van Canada Canada
Calme ta joie Emmanuel Laskar Vlag van Frankrijk Frankrijk
El pasado roto Martín Morgenfeld, Sebastián Schjaer Vlag van Argentinië Argentinië
Kung Fury David Sandberg Vlag van Zweden Zweden
Pitchoune Reda Kateb Vlag van Frankrijk Frankrijk
Provas, Exorcismos Susana Nobre Vlag van Portugal Portugal
Pueblo Elena López Riera Vlag van Spanje Spanje
Quelques Secondes Nora El Hourch Vlag van Frankrijk Frankrijk
Quintal André Novais Oliveira Vlag van Brazilië Brazilië
Rate Me Fyzal Boulifa Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
The Exquisite Corpus Peter Tcherkassky Vlag van Australië Australië

Cannes Classics[bewerken]

Het programma van de sectie Cannes Classics werd bekendgemaakt op 30 april 2015. De Grieks-Franse regisseur Costa-Gavras werd uitgenodigd als eregast. Als hulde aan de recent overleden Portugese filmregisseur Manoel de Oliveira wordt postuum zijn film Visita ou Memórias e Confissões uit 1982 vertoond. Deze film werd nog nooit vertoond buiten Portugal.[6]

Restauraties[bewerken]

Film Regisseur Land
Z (1969) Costa-Gavras Vlag van Frankrijk Frankrijk Vlag van Algerije Algerije
Citizen Kane (1941) Orson Welles Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
The Lady from Shanghai (1947) Orson Welles Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
The Third Man (1949) Carol Reed Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
More (1969) Barbet Schroeder Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland Bondsrepubliek Duitsland Vlag van Frankrijk Frankrijk Vlag van Luxemburg Luxemburg
Rocco e i suoi fratelli (1960) Luchino Visconti Vlag van Italië Italië Vlag van Frankrijk Frankrijk
Les Yeux brûlés (1986) Laurent Roth Vlag van Frankrijk Frankrijk
Ascenseur pour l'échafaud (1958) Louis Malle Vlag van Frankrijk Frankrijk
La Noire de… (1972) Ousmane Sembène Vlag van Frankrijk Frankrijk Vlag van Senegal Senegal
Insiang (1976) Lino Brocka Vlag van Filipijnen Filipijnen
Sur (1988) Fernando Solanas Vlag van Argentinië Argentinië Vlag van Frankrijk Frankrijk
Zangiku monogatari (残菊物語) (1939)
The Story of the Last Chrysanthemums
Kenji Mizoguchi Vlag van Japan Japan
Jingi maki tatakai (仁義なき戦い) (1973)
Battles without Honor and Humanity
Kinji Fukasaku Vlag van Japan Japan
Szegénylegények
The Round-Up (1965)
Miklós Jancsó Vlag van Hongarije Hongarije
Les Ordres (1974) Michel Brault Vlag van Canada Canada
Panique (1946) Julien Duvivier Vlag van Frankrijk Frankrijk
Xiá nǚ (俠女) (1971)
A Touch of Zen
King Hu Vlag van Taiwan Taiwan
Dobro pozhalovat, ili Postoronnim vkhod vospreshchen (1964)
(Добро пожаловать, или Посторонним вход воспрещён)

Welcome, or No Trespassing
Elem Klimov Vlag van de Sovjet-Unie Sovjet-Unie
La historia oficial (1985) Luis Puenzo Vlag van Argentinië Argentinië
Marius (1931) Alexander Korda Vlag van Frankrijk Frankrijk

Documentaires[bewerken]

Film Regisseur Land
Hitchcock/Truffaut Kent Jones Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Orson Welles, autopsie d'une légende Elisabeth Kapnist Vlag van Frankrijk Frankrijk
Jag är Ingrid Stig Björkman Vlag van Zweden Zweden
Depardieu grandeur nature Richard Melloul Vlag van Frankrijk Frankrijk
Steve McQueen: The Man & Le Mans Gabriel Clarke en John McKenna Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
By Sidney Lumet Nancy Buirski Vlag van Frankrijk Frankrijk
Harold and Lillian: A Hollywood Love Story Daniel Raim Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
La Légende de la Palme d’or Alexis Veller Vlag van Frankrijk Frankrijk
This Is Orson Welles Clara Kuperberg en Julia Kuperberg Vlag van Frankrijk Frankrijk
SEMBENE! Samba Gadjigo en Jason Silverman Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten Vlag van Senegal Senegal

Hulde aan Manoel de Oliveira[bewerken]

Film Regisseur Land
Visita ou Memórias e Confissões Manoel de Oliveira Vlag van Portugal Portugal

Caméra d'or[bewerken]

Jury[bewerken]

De internationale jury:[7]

Naam Beroep Land
nothumb
Sabine Azéma (juryvoorzitter) Actrice Vlag van Frankrijk Frankrijk
Delphine Gleize Filmregisseuse Vlag van Frankrijk Frankrijk
nothumb
Melvil Poupaud Acteur Vlag van Frankrijk Frankrijk
Claude Garnier Director of photography Vlag van Frankrijk Frankrijk
Didier Huck Afgevaardigde Technicolor Vlag van Frankrijk Frankrijk
Yann Gonzalez Filmregisseur, artiest Vlag van Frankrijk Frankrijk
Bernard Payen Criticus en curator Vlag van Frankrijk Frankrijk

Prijswinnaars[bewerken]

Categorie Winnaar Regisseur of film Land
Gouden Palm Dheepan Jacques Audiard Vlag van Frankrijk Frankrijk
Grote Prijs Saul fia László Nemes Vlag van Hongarije Hongarije
Juryprijs The Lobster Giorgos Lanthimos Vlag van Griekenland Griekenland Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
Beste regisseur Hou Hsiao-Hsien Nie yin niang Vlag van Taiwan Taiwan
Beste acteur Vincent Lindon La Loi du marché Vlag van Frankrijk Frankrijk
Beste actrice Rooney Mara Carol Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Emmanuelle Bercot Mon roi Vlag van Frankrijk Frankrijk
Beste scenario Michel Franco Chronic Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Gouden camera (Caméra d'or) La tierra y la sombra César Augusto Acevedo Vlag van Colombia Colombia
Beste korte film Waves '98 Ely Dagher Vlag van Libanon Libanon Vlag van Qatar Qatar
Erepalm (Palme d'honneur)[8] Agnès Varda Vlag van Frankrijk Frankrijk