Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Mee bezig Mee bezig
Aan dit artikel of deze sectie wordt de komende uren of dagen nog druk gewerkt.
Klik op geschiedenis voor de laatste ontwikkelingen.


Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 2012
Land Frankrijk
IOC-landcode FRA
NOC Comité National Olympique et Sportif Français
(fr) externe link
Olympische Zomerspelen 2012 in Londen
Vlaggendrager Laura Flessel-Colovic
Aantal deelnemers 324
Aantal disciplines 28
Medailles
Rang: 7
goud
11
zilver
11
brons
12
totaal
34
Frankrijk op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Frankrijk op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Frankrijk nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2012 in Londen, Verenigd Koninkrijk.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Atletiek Renaud Lavillenie polsstokhoogspringen (m)
Goud
Handbal Jérôme Fernandez
Daouda Karaboué
Didier Dinart
Nikola Karabatić
Xavier Barachet
Thierry Omeyer
Guillaume Gille
William Accambray
Bertrand Gille
Luc Abalo
Daniel Narcisse
Cédric Sorhaindo
Guillaume Joli
Michaël Guigou
Samuel Honrubia
mannen
Judo Teddy Riner +100kg (m)
Lucie Décosse -70kg (v)
Kanovaren Tony Estanguet C-1 slalom (m)
Émilie Fer K-1 slalom (v)
Wielersport Julie Bresset moutainbike (v)
Zwemmen Florent Manaudou 50m vrije slag (m)
Yannick Agnel 200m vrije slag (m)
Amaury Leveaux
Fabien Gilot
Clément Lefert
Yannick Agnel
Alain Bernard
Jérémy Stravius
4x100m vrije slag (m)
Camille Muffat 400m vrije slag (v)
Atletiek Mahiedine Mekhissi-Benabbad 3000m steeplechase (m)
Zilver
Basketbal Isabelle Yacoubou
Florence Lepron
Endéné Miyem
Émilie Gomis
Clémence Beikes
Marion Laborde
Sandrine Gruda
Élodie Godin
Edwige Lawson-Wade
Emmeline Ndongue
Céline Dumerc
Jennifer Digbeu
vrouwen
Roeien Germain Chardin
Dorian Mortelette
twee-zonder (m)
Schietsport Céline Goberville 10m luchtpistool (v)
Taekwondo Anne-Caroline Graffe +67kg (v)
Tennis Michaël Llodra
Jo-Wilfried Tsonga
dubbelspel (m)
Wielersport Grégory Baugé sprint (m)
Bryan Coquard omnium (m)
Grégory Baugé
Michaël D'Almeida
Kévin Sireau
teamsprint (m)
Zwemmen Amaury Leveaux
Grégory Mallet
Clément Lefert
Yannick Agnel
Jérémy Stravius
4x200m vrije slag (m)
Camille Muffat 200m vrije slag (v)
Gymnastiek Hamilton Sabot brug (m)
Brons
Judo Ugo Legrand -73kg (m)
Priscilla Gneto -52kg (v)
Automne Pavia -57kg (v)
Gévrise Émane -73kg (v)
Audrey Tcheuméo -78kg (v)
Schietsport Delphine Reau trap (v)
Taekwondo Marlène Harnois -57kg (v)
Tennis Julien Benneteau
Richard Gasquet
dubbelspel (m)
Worstelen Steeve Guénot -66kg Grieks-Romeins (m)
Zeilen Jonathan Lobert finn (m)
Zwemmen Coralie Balmy
Charlotte Bonnet
Ophélie-Cyrielle Étienne
Camille Muffat
Margaux Farrell
Mylène Lazare
4x200m vrije slag (v)

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jimmy Vicaut 100m (m)
17e
1ste ronde vrij
kwartfinale 7: 2de in 10,11
halve finale 1: 6de in 10,16
Christophe Lemaitre 200m (m)
6e
serie 2: 1ste in 20,34
halve finale 1: 3de in 20,03
finale: 6de in 20,19
Pierre-Ambroise Bosse 800m (m)
10e
serie 4: 4de in 1.46,03
halve finale 3: 4de in 1.45,10
Jamale Aarrass 1500m (m)
37e
serie 2: 12de in 3.45,13
Florian Carvalho
19e
serie 1: 7de in 3.37,05
halve finale 2: 13de in 3.40,61
Yoann Kowal
21e
serie 3: 3de in 3.41,12
halve finale 1: 8ste in 3.43,48
Hassan Hirt 5000m (m)
DSQ
serie 1: gediskwalificeerd
Dimitri Bascou 110m horden (m)
18e
serie 4: 4de in 13,57
halve finale 2: 6de in 13,55
Garfield Darien
16e
serie 1: 4de in 13,54
halve finale 1: 5de in 13,48
Ladji Doucouré
22e
serie 3: 4de in 13,67
halve finale 3: 8ste in 13,74
Mahiedine Mekhissi-Benabbad 3000m steeplechase (m)
Zilver
serie 1: 1ste in 8.16,23
finale: 2de in 8.19,08
Vincent Zouaoui-Dandrieux
27e
serie 2: 8ste in 8.36,96
Ben Bassaw
Emmanuel Biron
Christophe Lemaitre
Pierre-Alexis Pessonneaux
Ronald Pognon
Jimmy Vicaut
4x100m (m)
Brons
serie 2: 4de in 38,15
finale: 3de in 38,16
Abraham Kiprotich marathon (m)
DNF
niet gefinisht
Abdellatif Meftah
DNF
niet gefinisht
Patrick Tambwe
DNF
niet gefinisht
Bertrand Moulinet 20km snelwandelen (m)
8e
1:20.12
50km snelwandelen (m)
12e
3:45.35
Yohann Diniz
DSQ
gediskwalificeer
Cedric Houssaye
31e
3:55.16
Salim Sdiri verspringen (m)
23e
kwalificatie groep A: 14de met 7,71m
Benjamin Compaoré hink-stap-springen (m)
6e
kwalificatie groep A: 1ste met 17,06m
finale: 6de met 17,08m
Mickaël Hanany hoogspringen (m)
14e
kwalificatie groep A: 3de met 2,26m
finale: 14de met 2,20m
Renaud Lavillenie polsstokhoogspringen (m)
Goud
kwalificatie groep B: 1ste met 5,65m
finale: 1ste met 5,97m (OS)
Romain Mesnil
8e
kwalificatie groep A: 2de met 5,60m
finale: 8ste met 5,50m
Quentin Bigot kogelslingeren (m)
24e
kwalificatie groep A: 1d2e met 72,42m
Jérôme Bortoluzzi
14e
kwalificatie groep B: 4de met 74,15m
Nicolas Figère
32e
kwalificatie groep B: 15de met 69,74m
Kévin Mayer tienkamp (m)
15e
7952 punten
Véronique Mang 100m (v)
31e
1ste ronde: vrij
kwartfinale 5: 6de in 11,41
Myriam Soumaré
11e
1ste ronde: vrij
kwartfinale 1: 2de in 11,07
halve finale 3: 5de in 11,13
200m (v)
7e
serie 5: 2de in 22,70
halve finale 1: 3de in 22,56
finale: 7de in 22,63
Reina Flor Okori 100m horden (v)
24e
serie 5: 2de in 13,01
halve finale 2: gediskwalificeerd
Nelly Banco
Johanna Danois
Ayodele Ikuesan
Lina Jacques-Sébastien
Véronique Mang
Myriam Soumaré
4x100m (v)
DSQ
serie 2: gediskwalificeerd
Phara Anacharsis
Elea Mariama Diarra
Marie Gayot
Floria Guei
Lenora Guion-Firmin
Muriel Hurtis
4x400m (v)
5e
serie 1: 3de in 3.25,94
finale: 5de in 3.25,92
Éloyse Lesueur verspringen (v)
5e
kwalificatie groep B: 2de met 6,48m
finale: 5de met 6,67m
Melanie Melfort hoogspringen (v)
9e
kwalificatie groep A: 1sste met 1,93m
finale: 9de met 1,93m
Vanessa Boslak polsstokhoogspringen (v)
10e
kwalificatie groep A: 3de met 4,55m
finale: 10de met 4,30m
Marion Lotaut
33e
kwalificatie groep B: 14de met 4,10m
Mélina Robert-Michon discuswerpen (v)
5e
kwalificatie groep A: 7de met 62,47m
finale: 5demet 63,98m
Stéphanie Falzon kogelslingeren (v)
6e
kwalificatie groep B: 4de met 71,67m
finale: 6de met 73,06m
Marisa de Aniceto zevenkamp (v)
21e
6030 punten
Antoinette Nana Djimou Ida
6e
6576 punten

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Brice Leverdez enkelspel (m)
17e
groep F: 2de
V van Vlag van Hongkong HKG Wong: 11-21,16-21
W van Vlag van Oeganda UGA Ekiring: 21-12,21-11
Hongyan Pi enkelspel (v)
9e
groep I: 1ste
W van Vlag van Egypte EGY El Said: 21-11,21-9
W van Vlag van Ierland IRL Magee: 16-21,21-18,21-14
2de ronde:
V van Vlag van Hongkong HKG Yip= 21-13,12-21,16-21

Basketball pictogram.svg Basketbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Nicolas Batum
Yannick Bokolo
Fabien Causeur
Nando de Colo
Boris Diaw
Yakhouba Diawara
Mickaël Gelabale
Tony Parker
Florent Piétrus
Kevin Seraphin
Ali Traore
Ronny Turiaf
mannen
5e
groep A: 2de
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 71-98
W van Vlag van Argentinië Argentinië: 71-64
W van Vlag van Litouwen Litouwen: 82-74
W van Vlag van Tunesië Tunesië: 73-69
W van Vlag van Nigeria Nigeria: 79-73
kwartfinale:
V van Vlag van Spanje Spanje: 59-66
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 5 5 0 589 398 +191 10
2 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 4 1 376 378 -2 9
3 Vlag van Argentinië Argentinië 5 3 2 448 424 +24 8
4 Vlag van Litouwen Litouwen 5 2 3 395 399 -4 7
5 Vlag van Nigeria Nigeria 5 1 4 338 456 -118 6
6 Vlag van Tunesië Tunesië 5 0 5 320 411 -91 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
29 juli Londen Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 98-71 Vlag van Frankrijk Frankrijk
31 juli Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 71-64 Vlag van Argentinië Argentinië
2 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 82-74 Vlag van Litouwen Litouwen
4 augustus Londen Vlag van Tunesië Tunesië 69-73 Vlag van Frankrijk Frankrijk
6 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 79-73 Vlag van Nigeria Nigeria
Kwartfinale
8 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 59-66 Vlag van Spanje Spanje

Vrouwen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Clémence Beikes
Jennifer Digbeu
Céline Dumerc
Élodie Godin
Émilie Gomis
Sandrine Gruda
Marion Laborde
Edwige Lawson-Wade
Florence Lepron
Endéné Miyem
Emmeline Ndongue
Isabelle Yacoubou
vouwen
Zilver
groep A: 1ste
W van Vlag van Brazilië Brazilië: 73-58
W van Vlag van Australië Australië: 74-70
W van Vlag van Canada Canada: 64-60
W van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië: 80-77
W van Vlag van Rusland Rusland: 65-54
kwartfinale:
W van Vlag van Tsjechië Tsjechië: 71-68
halve finale:
W van Vlag van Rusland Rusland: 81-64
finale:
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 50-86
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 5 0 356 319 +37 10
2 Vlag van Australië Australië 5 4 1 353 322 +31 9
3 Vlag van Rusland Rusland 5 3 2 314 308 +6 8
4 Vlag van Canada Canada 5 2 3 328 332 −4 7
5 Vlag van Brazilië Brazilië 5 1 4 329 354 −25 6
6 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 5 0 5 327 372 −45 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
28 juli Londen Vlag van Brazilië Brazilië 58-73 Vlag van Frankrijk Frankrijk
30 juli Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 74-70 Vlag van Australië Australië
1 augustus Londen Vlag van Canada Canada 60-64 Vlag van Frankrijk Frankrijk
3 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 80-77 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
5 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 65-54 Vlag van Rusland Rusland
Kwartfinale
7 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 71-68 Vlag van Tsjechië Tsjechië
Halve finale
9 augustus Londen Vlag van Rusland Rusland 64-81 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Finale
11 augustus Londen Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 86-50 Vlag van Frankrijk Frankrijk

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jérémy Beccu -48kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Kazachstan KAZ Zhakypov: 17-18
Nordine Oubaali -52kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Afghanistan AFG Faisal: 22-9
2de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Warren: 19-18
kwartfinale: V van Vlag van Ierland IRL Conlan: 18-22
Rachid Azzedine -60kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Ramirez: 20-21
Alexis Vastine -69kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Duitsland GER Wojcicki: 16-12
2de ronde: W van Vlag van Mongolië MGL Tüvshinbat: 13-12
kwartfinale: V van Vlag van Oekraïne UKR Shelestyuké: 18-18
Tony Yoka +91kg (m)
9e
1ste ronde: V van Vlag van Canada CAN Kean: 16-16

Archery pictogram.svg Boogschieten[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Thomas Faucheron individueel (m)
17e
plaatsingsronde: 27ste met 665 punten
1ste ronde: W van Vlag van Thailand THA Thamwong: 6-0
2de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Prévost: 3-7
Romain Girouille
33e
plaatsingsronde: 9de met 677 punten
1ste ronde: V van Vlag van Myanmar MYA Nay: 5-6
Gaël Prevost
9e
plaatsingsronde: 6de met 679 punten
1ste ronde: W van Vlag van Ivoorkust CIV Kouassi: 6-3
2de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Faucheron: 7-3
3de ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Ruban: 4-6
Thomas Faucheron
Romain Girouille
Gaël Prevost
team (m)
5e
plaatsingsronde: 2de met 2021 punten
1ste ronde: V van Vlag van Mexico Mexico: 212-220
Bérengère Schuh individueel (v)
5e
plaatsingsronde: 37ste met 640 punten
1ste ronde: W van Vlag van Japan JPN Kawanaka: 6-2
2de ronde: W van Vlag van Chinees Taipei TPE Lin: 6-5
3de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Choi: 6-5
kwartfinale: V van Vlag van Verenigde Staten USA Lorig: 2-6

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vencelas Dabaya lichtgewicht (-69 kg) (m)
DNF
trekken: DNF
Bernardin Kingue Matam
DNF
trekken: DNF
Benjamin Hennequin lichtzwaargewicht (-85 kg) (m)
DNF
trekken: DNF
Melanie Bardis vlieggewicht (-48 kg) (v)
10e
trekken: 9e met 73 kg
stoten: 9e met 93 kg
totaal: 10e met 166 kg

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Artistieke gymnastiek
Cyril Tommasone individuele meerkamp (m)
16e
kwalificatie: 14de
vloer: 14,500 punten
paard met bogen: 15,333 punten
ringen: 14,166 punten
sprong: 15,466 punten
brug met gelijke leggers: 15,100 punten
rekstok: 14,133 punten
totaal: 88,698 punten
finale: 16de
vloer: 13,500 punten
paard met bogen: 15,133 punten
ringen: 14,400 punten
sprong: 15,358 punten
brug met gelijke leggers: 15 punten
rekstok: 14,066 punten
totaal: 87,657 punten
paard met bogen (m)
5e
kwalificatie: 2de met 15,133 punten
finale: 5de met 15,11 punten
Hamilton Sabot brug (m)
Brons
kwalificatie: 9de met 15,366 punten
finale: 3de met 15,566 punten
Pierre-Yves Beny
Yann Cucherat
Hamilton Sabot
Gaël da Silva
Cyril Tommasone
meerkamp team (m)
8e
kwalificatie: 8ste met 265,759 punten
finale: 8ste met 265,441 punten
Aurélie Malaussena individuele meerkamp (v)
23e
kwalificatie: 25ste
vloer: 13,366 punten
sprong: 14,033 punten
brug met ongelijke leggers: 13,300 punten
balk: 13,700 punten
totaal: 54,399 punten
finale: 23ste
vloer: 13,800 punten
sprong: 12,800 punten
brug met ongelijke leggers: 12,066 punten
balk: 11,500 punten
totaal: 50,166 punten
Mira Boumejmajen
Youna Dufournet
Anne Kuhm
Aurélie Malaussena
Sophia Serseri
meerkamp team (v)
11e
kwalificaitie: 11de met 164,796 punten
Ritmische gymnastiek
Delphine Ledoux individueel (v)
13e
kwalificatie: 13de
hoepel: 27,150 punten
bal: 27,100 punten
knots: 27,250 punten
lint: 26,675 punten
totaal: 108,175 punten
Trampoline
Grégroire Pennes trampoline (m)
7e
kwalificatie: 7de met 107,539 punten
finale: 7de met 58,805 punten

Handball pictogram.svg Handbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Luc Abalo
William Accambray
Xavier Barachet
Didier Dinart
Jérôme Fernandez
Bertrand Gille
Guillaume Gille
Michaël Guigou
Samuel Honrubia
Guillaume Joli
Nikola Karabatić
Daouda Karaboué
Daniel Narcisse
Thierry Omeyer
Cédric Sorhaindo
mannen
Goud
groep A: 2de
W van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië: 44-15
W van Vlag van Argentinië Argentinië: 32-20
W van Vlag van Tunesië Tunesië: 25-19
V van Vlag van IJsland IJsland: 29-30
W van Vlag van Zweden Zweden: 29-26
kwartfinale:
W van Vlag van Spanje Spanje: 23-22
halve finale:
W van Vlag van Kroatië Kroatië: 25-22
finale:
W van Vlag van Zweden Zweden: 22-21
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van IJsland IJsland 5 5 0 0 167 132 +35 10
2 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 4 1 0 159 110 +49 8
3 Vlag van Zweden Zweden 5 3 0 2 156 115 +41 6
4 Vlag van Tunesië Tunesië 5 2 0 3 121 125 -4 4
5 Vlag van Argentinië Argentinië 5 1 0 4 113 138 -25 2
6 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 5 0 0 5 96 182 -86 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
29 juli Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 44-15 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
31 juli Londen Vlag van Argentinië Argentinië 20-32 Vlag van Argentinië Argentinië
2 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 25-19 Vlag van Tunesië Tunesië
4 augustus Londen Vlag van IJsland IJsland 30-29 Vlag van Argentinië Argentinië
6 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 29-26 Vlag van Zweden Zweden
Kwartfinale
8 augustus Londen Vlag van Spanje Spanje 22-23 Vlag van Argentinië Argentinië
Halve finale
10 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 25-22 Vlag van Kroatië Kroatië
Finale
12 augustus Londen Vlag van Zweden Zweden 21-22 Vlag van Argentinië Argentinië


Vrouwen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Camille Ayglon
Paule Baudouin
Blandine Dancette
Cléopâtre Darleux
Siraba Dembele
Audrey Deroin
Marie-Paule Gnabouyou
Sophie Herbrecht
Nina Kamto Njitam
Alexandra Lacrabère
Amandine Leynaud
Claudine Mendy
Allison Pineau
Mariama Signate
Raphaëlle Tervel
vrouwen
5e
groep B: 1ste
W van Vlag van Noorwegen Noorwegen: 24-23
G van Vlag van Spanje Spanje: 18-18
W van Vlag van Zweden Zweden: 29-17
W van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 24-21
W van Vlag van Denemarken Denemarken: 30-24
kwartfinale:
V van Vlag van Montenegro Montenegro: 22-23
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 4 1 0 125 103 +22 10
2 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 5 3 1 1 136 130 +6 8
3 Vlag van Spanje Spanje 5 3 1 1 119 114 +5 6
4 Vlag van Noorwegen Noorwegen 5 2 1 2 118 120 -2 4
5 Vlag van Denemarken Denemarken 5 1 0 4 113 121 -8 2
6 Vlag van Zweden Zweden 5 0 0 5 108 131 -23 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
28 juli Londen Vlag van Noorwegen Noorwegen 23-24 Vlag van Frankrijk Frankrijk
30 juli Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 18-18 Vlag van Spanje Spanje
1 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 29-17 Vlag van Zweden Zweden
3 augustus Londen Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 21-24 Vlag van Frankrijk Frankrijk
5 augustus Londen Vlag van Denemarken Denemarken 24-30 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Groepsfase
7 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 22-23 Vlag van Montenegro Montenegro

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sofiane Milous -60kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Georgië GEO Shukvani: ippon
3de ronde: W van Vlag van Salomonseilanden SOL Lomo: waza-ari
kwartfinale: V van Vlag van Japan JPN Hiraoka: yuko
herkansingen: W van Vlag van Armenië ARM Davtyan: yuko
bronzen finale: V van Vlag van Oezbekistan UZB Sobirov: waza-ari
David Larose -66kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Israël ISR Pollack: yuko
2de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Fasie: ippon
3de ronde: V van Vlag van Georgië GEO Shavdatuashvili: ippon
Ugo Legrand -73kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Polen POL Adamiec: waza-ari
3de ronde: W van Vlag van Egypte EGY Hafiz: ippon
kwartfinale: V van Vlag van Nederland NED Elmont: ippon
herkansingen: W van Vlag van Tadzjikistan TJK Boqiev: yuko
bronzen finale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Wang: waza-ari
Alain Schmitt halfmiddengewicht (-81 kg) (m)
9e
1/16F: W van Vlag van Nederland NED Guillaume Elmont straf
1/8F: V van Vlag van Argentinië ARG Emmanuel Lucenti ippon
Romain Buffet middengewicht (-90 kg) (m)
17e
1/16F: V van Vlag van Litouwen LTU Karolis Bauža waza-ari
Thierry Fabre halfzwaargewicht (-100 kg) (m)
9e
1/16F: W van Vlag van Egypte EGY Ramadan Darwish yuko
1/8F: V van Vlag van Mongolië MGL Naidangiin Tüvshinbayar ippon
Teddy Riner zwaargewicht (+100 kg) (m)
Goud
1/16F: W van Vlag van Polen POL Janusz Wojnarowicz waza-ari
1/8F: W van Vlag van Tunesië TUN Faicel Jaballah ippon
1/4F: W van Vlag van Cuba CUB Óscar Brayson ippon
1/2F: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim Sung-Min waza-ari
finale: W van Vlag van Rusland RUS Alexander Mikhaylin waza-ari
Laëtitia Payet extra lichtgewicht (-48 kg) (v)
9e
1/8F: V van Vlag van Brazilië BRA Sarah Menezes yuko
Priscilla Gneto halflichtgewicht (-52 kg) (v)
Brons
1/16F: W van Vlag van China CHN He Hongmei waza-ari
1/8F: W van Vlag van Portugal POR Joana Ramos ippon
1/4F: V van Vlag van Noord-Korea PRK An Kum-Ae waza-ari
herkansingen: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim Kyung-Ok yuko
bronzen finale: W van Vlag van België BEL Ilse Heylen ippon
Automne Pavia lichtgewicht (-57 kg) (v)
Brons
1/16F: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Sarah Clark waza-ari
1/8F: W van Vlag van Australië AUS Carli Renzi waza-ari
1/4F: W van Vlag van Oostenrijk AUT Sabrina Filzmoser yuko
1/2F: V van Vlag van Japan JPN Kaori Matsumoto yuko
bronzen finale: W van Vlag van Hongarije HUN yuko
Gévrise Emane halfmiddengewicht (-63 kg) (v)
Brons
1/16F: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Gemma Howell ippon
1/8F: W van Vlag van Cuba CUB Yaritza Abel straf
1/4F: V van Vlag van Mongolië MGL Munkhzaya Tsedevsuren straf
herkansingen: W van Vlag van Israël ISR Alice Schlesinger yuko
bronzen finale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Joung Da-Woon jury-beslissing
Lucie Décosse middengewicht (-70 kg) (v)
Goud
1/8F: W van Vlag van Canada CAN Kelita Zupancic ippon
1/4F: W van Vlag van Colombia COL Yuri Alvear ippon
1/2F: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Hwang Ye-Sul yuko
finale: W van Vlag van Duitsland GER Kerstin Thiele waza-ari
Audrey Tcheuméo halfzwaargewicht (-78 kg) (v)
Brons
1/16F: W van Vlag van Canada CAN Amy Cotton jury-beslissing
1/8F: W van Vlag van Oekraïne UKR Maryna Pryshchepa ippon
1/4F: W van Vlag van China CHN Yang Xiuli waza-ari
1/2F: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Gemma Gibbons ippon
bronzen finale: W van Vlag van Hongarije HUN Abigél Joó ippon
Anne-Sophie Mondière zwaargewicht (+78 kg) (v)
17e
1/16F: V van Vlag van Brazilië BRA Maria Suellen Altheman waza-ari

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Slalom
Tony Estanguet C-1 (m)
Goud
voorronde: 7de in 93,24
halve finale: 3de in 101,67
finale: 1ste in 97,06
Gauthier Klauss
Matthieu Peche
C-2 (m)
4e
voorronde: 1ste in 96,98
halve finale: 3de in 109,27
finale: 4de in 109,17
Etienne Daille K-1 (m)
7e
voorronde: 13de in 90,12
halve finale: 10de in 100,55
finale: 7de in 101,87
Émilie Fer K-1 (v)
Goud
voorronde: 10de in 106,46
halve finale: 3de in 109,73
finale: 1ste in 105,90
Vlakwater
Mathieu Goubel C-1 200m (m)
7e
serie 1: 1ste in 41,248
halve finale 1: 2de in 41,938
finale: 7de in 44,045
C-1 1000m (m)
5e
serie 1: 1ste in 3.58,122
halve finale 2: 1ste in 3.51,811
finale: 5de in 3.50,758
Maxime Beaumont K-1 200m (m)
4e
serie 3: 2de in 35,571
halve finale 2: 2de in 35,814
finale: 4de in 36,688
Cyrille Carre K-1 1000m (m)
12e
serie 3: 5de in 3.32,705
halve finale 1: 8ste in 3.38,981
finale B: 4de in 3.33,513
Arnaud Hybois
Sébastien Jouve
K-2 200m (m)
4e
serie 1: 3de in 32,933
halve finale 2: 3de in 32,668
finale: 4de in 35,012
Marie Delattre
Sarah Guyot
Joanne Mayer
Gabrielle Tuleu
K-4 500m (v)
8e
serie 1: 3de in 1.40,022
halve finale: 5de in 1.33,303
finale: 8ste in 1.35,299

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Christopher Patte mannen
17e
5620 punten
Amelie Caze vrouwen
18e
5108 punten
Elodie Clouvel
31e
4768 punten

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dressuur
Jessica Michel individueel
31e
Grand Prix: 28ste met 70,410%
Grand Prix Special: 31ste met 68,810%
Eventing
Lionel Guyon individueel
24e
dressuur: 50,90 strafpunten
crosscountry: 20 strafpunten
jumping: 0 strafpunten
jumping finale: 21 strafpunten
totaal: 91,90 strafpunten
Aurélien Khan
45e
dressuur: 55,90 strafpunten
crosscountry: 39,60 strafpunten
jumping: 7 strafpunten
totaal: 102,50 strafpunten
Denis Mesples
50e
dressuur: 61,50 strafpunten
crosscountry: 46 strafpunten
jumping: 19 strafpunten
totaal: 126,50 punten
Donatien Schauly
DNF
dressuur: 44,40 strafpunten
crosscountry: 7,20 strafpunten
Nicolas Touzaint
17e
dressuur: 47,60 strafpunten
crosscountry: 7,60 strafpunten
jumping: 2 strafpunten
jumping finale: 7 strafpunten
totaal: 64,20 strafpunten
Lionel Guyon
Aurélien Khan
Denis Mesples
Donatien Schauly
Nicolas Touzaint
team
8e
dressuur: 142,90 strafpunten
crosscountry: 34,80 strafpunten
jumping: 52,90 strafpunten
totaal: 230,60 strafpunten
Springconcours
Simon Delestre individueel
19e
kwalificatie: 32ste met 14 strafpunten
finale: 19de met 12 strafpunten
Olivier Guillon
12e
kwalificatie: 33ste met 16 strafpunten
finale: 12de met 9 strafpunten
Kevin Staut
34e
kwalificatie: 11de met 8 strafpunten
finale: 34ste met 16 strafpunten
Pénélope Leprévost
47e
kwalificatie: 47ste met 9 strafpunten
Patrice Delaveau
Simon Delestre
Pénélope Leprevost
Kevin Staut
team
12e
14 strafpunten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Germain Chardin
Dorian Mortelette
twee-zonder (m)
Zilver
series: 2e in 6.17,22
halve finale: 2e in 6.58,67
finale: Zilver in 6.21,11
Julien Bahain
Cédric Berrest
dubbel-twee (m)
10e
series: 3e in 6.19,61
halve finale: 5e in 6.29,61
finale B: 4e in 6.26,44
Jeremie Azou
Stany Delayre
lichte dubbel-twee (m)
4e
series: 1e in 6.40,89
halve finale: 2e in 6.37,29
finale: 4e in 6.42,69
Matthieu Androdias
Benjamin Chabanet
Adrien Hardy
Pierre-Jean Peltier
dubbel-vier (m)
10e
series: 3e in 5.44,25
halve finale: 4e in 6.12,81
finale B: 4e in 6.02,12
Thomas Baroukh
Fabrice Moreau
Nicolas Moutton
Franck Solforosi
lichte vier-zonder (m)
7e
series: 1e in 5.50,79
halve finale: 4e in 6.06,90
finale B: 1e in 6.08,37

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yannick Borel degen (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Oekraïne UKR Karyuchenko: 15-10
2de ronde: W van Vlag van Zwitserland SUI Kauter: 15-11
kwartfinale: V van Vlag van Noorwegen NOR Piasecki: 14-15
Gauthier Grumier
17e
1ste ronde: V van Vlag van Noorwegen NOR Piasecki: 13-14
Erwann Le Péchoux floret (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Lefort: 15-9
3de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Choi: 13-15
Enzo Lefort
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Le Péchoux: 9-15
Victor Sintès
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Japan JPN Chida: 15-11
3de ronde: V van Vlag van China CHN Lei: 6-15
Erwann Le Péchoux
Enzo Lefort
Marcel Marcilloux
Victor Sintès
floret team (m)
8e
1ste ronde: V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 39-45
5-8ste plek: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië: 29-45
7-8ste plek: V van Vlag van China China: 33-45
Boladé Apithy sabel (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Wit-Rusland BLR Buikevich: 11-15
Laura Flessel-Colovic degen (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Hurley: 15-12
3de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Gherman: 13-15
Astrid Guyart floret (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Egypte EGY Gaber: 15-2
3de ronde: V van Vlag van Tunesië TUN Boubakri: 5-15
Corinne Maîtrejean
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Sheppard: 15-5
3de ronde: V van Vlag van Japan JPN Sugawara: 9-15
Ysaora Thibus
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Deriglazova: 15-8
3de ronde: V van Vlag van Tunesië TUN Ikehata: 11-15
Anita Blaze
Astrid Guyart
Corinne Maitrejean
Ysaora Thibus
floret team (v)
4e
1ste ronde: W van Vlag van Polen Polen: 39-45
halve finale: V van Vlag van Italië Italië: 31-45
bronzen finale: V van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 32-45
Léonore Perrus sabel (v)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Japan JPN Nakayama: 12-15

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Stéphane Clamens trap (m)
19e
119 punten
Franck Dumoulin 50m pistool (m)
33e
541 punten
10m luchtpistool (m)
18e
577 punten
Cyril Graff 50m kleinkaliber 3-houdingen (m)
4e
kwalificatie: 3e met 1171 punten
finale: 4e met 1271 punten
50m liggend (m)
46e
586 punten
Walter Lapeyre 50m pistool (m)
21e
554 punten
10m luchtpistool (m)
22e
575 punten
Jérémy Monnier 10m luchtgeweer (m)
26e
592 punten
Pierre Edmond Piasecki
6e
kwalificaties: 8e met 596 punten
finale: 6e met 699.1 punten
Valérian Sauveplane 50m liggend (m)
22e
592 punten
50m 3-houdingen (m)
13e
1167 punten
Anthony Terras skeet (m)
17e
117 punten
Laurence Brize 50m 3-houdingen (v)
18e
581 punten
10m luchtgeweer (v)
26e
394 punten
Émilie Évesque 50m 3-houdingen (v)
25e
578 punten
10m luchtgeweer (v)
33e
392 punten
Veronique Girardet skeet (v)
10e
66 punten
Céline Goberville 10m luchtpistool (v)
Zilver
kwalificaties: 3e met 387 punten
finale: Zilver met 486,6 punten
25m pistool (v)
21e
579 punten
Delphine Réau trap (v)
Brons
kwalificaties: 4e met 72 punten
finale: Brons met 93 punten
Stéphanie Tirode 10m luchtpistool (v)
38e
375 punten
25m pistool (v)
14e
582 punten

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Damien Cely 3m plank (m)
22e
voorronde: 22ste met 413,30 punten
Matthieu Rosset
15e
voorronde: 13de met 445,15 punten
halve finale: 15de met 422,50 punten
Fanny Bouvet 3m plank (v)
26e
voorronde: 26ste met 257,10 punten
Marion Farissier
27e
voorronde: 27ste met 248,70 punten
Audrey Labeau 10m toren (v)
24e
voorronde: 24ste met 261,05 punten

Synchronized swimming pictogram.svg Synchroonzwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sara Labrousse
Chloe Willhelm
duet
10e
technische routine: 87,700 punten
vrije routine: 88,340 punten
vrije routine (finale): 88,560 punten
totaal: 10e met 176,260 punten

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Marlène Harnois -57kg (v)
Brons
1/8F: W van Vlag van Chili CHI Yeny Contreras 14-3
1/4F: W van Vlag van Egypte EGY Hedaya Malak 8-6
1/2F: V van Vlag van China CHN Hou Yuzhuo 3-8
bronzen finale: W van Vlag van Japan JPN Mayu Hamada 12-8
Anne-Caroline Graffe +67kg (v)
Zilver
1/8F: W van Vlag van Oezbekistan UZB Natalya Mamatova 17-9
1/4F: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee In-Jong 7-4
1/2F: W van Vlag van Cuba CUB Glenhis Hernández 6-4
finale: V van Vlag van Servië SRB Milica Mandić 7-9

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Adrien Mattenet enkelspel (m)
17e
ronde 3: V van Vlag van Oostenrijk AUT Chen Weixing 0-4
Xian Yi Fang enkelspel (v)
17e
ronde 1: W van Vlag van Kameroen CMR Sarah Hanffou 4-1
ronde 2: W van Vlag van Noord-Korea PRK Ri Myong-Sun 4-2
ronde 3: V van Vlag van Singapore SIN Wang Yuegu 0-4
Xue Li
17e
ronde 2: W van Vlag van Australië AUS Lay Jian Fang 4-3
ronde 3: V van Vlag van Spanje ESP Shen Yanfei 0-4

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Julien Benneteau enkelspel (m) 2e ronde 1e ronde: Vlag van Rusland RUS Michail Joezjny 7-5, 6-3
2e ronde: Vlag van Zwitserland SUI Roger Federer 2-6, 2-6
Richard Gasquet 2e ronde 1e ronde: Vlag van Nederland NED Robin Haase 6-3, 6-3
2e ronde: Vlag van Cyprus CYP Marcos Baghdatis 4-6, 4-6
Gilles Simon 3e ronde 1e ronde: Vlag van Kazachstan KAZ Michail Koekoesjkin 6-4, 6-2
2e ronde: Vlag van Bulgarije BUL Grigor Dimitrov 6-3, 6-3
3e ronde: Vlag van Argentinië ARG Juan Martín del Potro 1-6, 6-4, 3-6
Jo-Wilfried Tsonga kwartfinale 1e ronde: Vlag van Brazilië BRA Thomaz Bellucci 6-7, 6-4, 6-4
2e ronde: Vlag van Canada CAN Milos Raonic 6-3, 3-6, 25-23
3e ronde: Vlag van Spanje ESP Feliciano López 7-6(5), 6-4
kwartfinale: Vlag van Servië SRB Novak Đoković 1-6, 5-7
Julien Benneteau
Richard Gasquet
dubbelspel (m)
Brons
1e ronde: Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Colin Fleming / Ross Hutchins 7-5, 6-3
2e ronde: Vlag van India IND Mahesh Bhupathi / Rohan Bopanna 6-3, 6-4
kwartfinale: Vlag van Servië SRB Janko Tipsarević / Nenad Zimonjić 6-4, 7-6(3)
halve finale: Vlag van Verenigde Staten USA Bob Bryan / Mike Bryan 4-6, 4-6
om brons: Vlag van Spanje ESP David Ferrer / Feliciano López 7-6(4), 6-2
Michaël Llodra
Jo-Wilfried Tsonga
Zilver
1e ronde: Vlag van Argentinië ARG David Nalbandian / Eduardo Schwank 6-3, 7-5
2e ronde: Vlag van India IND Leander Paes / Vishnu Vardhan 7-6(3), 4-6, 6-3
kwartfinale: Vlag van Brazilië BRA Marcelo Melo / Bruno Soares 6-4, 6-2
halvefinale: Vlag van Spanje ESP David Ferrer / Feliciano López 6-3, 4-6, 18-16
finale: Vlag van Verenigde Staten USA Bob Bryan / Mike Bryan 4-6, 6-7(2)
Alizé Cornet enkelspel (v) 2e ronde 1e ronde: Vlag van Oostenrijk AUT Tamira Paszek 7-6(4), 6-4
2e ronde: Vlag van Slowakije SVK Daniela Hantuchová 3-6, 0-6
Alizé Cornet
Kristina Mladenovic
dubbelspel (v) 1e ronde 1e ronde: Vlag van China CHN Peng Shuai / Zheng Jie 1-6, 7-6(3), 3-6

Triathlon pictogram.svg Triatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
David Hauss mannen
4e
1:47.14
Vincent Luis
11e
1:48.18
Laurent Vidal
5e
1:47.21
Emmie Charayron vrouwen
18e
2:02.26
Jessica Harrison
9e
2:01.22
Carole Péon
29e
2:03.58

Football pictogram.svg Voetbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Camille Abily
Sonia Bompastor
Sarah Bouhaddi
Laure Boulleau
Élise Bussaglia
Camille Catala
Marie-Laure Delie
Céline Deville
Corine Franco
Laura Georges
Ophélie Meilleroux
Louisa Nécib
Wendie Renard
Eugénie Le Sommer
Sandrine Soubeyrand
Gaëtane Thiney
Élodie Thomis
Sabrina Viguier
vrouwen
4e
groep G: 2de
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 2-4
W van Vlag van Noord-Korea Noord-Korea: 5-0
W van Vlag van Colombia Colombia: 1-0
kwartfinale:
W van Vlag van Zweden Zweden: 2-1
halve finale:
V van Vlag van Japan Japan: 1-2
bronzen finale:
V van Vlag van Canada Canada: 0-1
Groep G
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 3 3 0 0 8 2 +6 9
2 Vlag van Frankrijk Frankrijk 3 2 0 1 8 4 +4 6
3 Vlag van Noord-Korea Noord-Korea 3 1 0 2 2 6 -4 3
4 Vlag van Colombia Colombia 3 0 0 3 0 6 -6 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
25 juli Glasgow Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 4-2 Vlag van Frankrijk Frankrijk
28 juli Glasgow Vlag van Frankrijk Frankrijk 5-0 Vlag van Noord-Korea Noord-Korea
31 juli Newcastle Vlag van Frankrijk Frankrijk 1-0 Vlag van Colombia Colombia
Kwartfinale
3 augustus Glasgow Vlag van Zweden Zweden 1-2 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Halve finale
6 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 1-2 Vlag van Japan Japan
Bronzen finale
9 augustus Coventry Vlag van Canada Canada 1-0 Vlag van Frankrijk Frankrijk

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Mickaël Bourgain keirin (m)
8e
ronde 1: 1ste
ronde 2: 4de
Grégory Baugé sprint (m)
Zilver
kwalificatie: 2de in 9,952
1ste ronde: W van Vlag van Griekenland GRE Volikakis: gediskwalificeerd
2de ronde: W van Vlag van Japan JPN Nakagawa: 10,490
kwartfinale: W van Vlag van Duitsland GER Förstemann: 10,300
halve finale: W van Vlag van Australië AUS Perkins: 10,268
finale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Kenny: 10,232
Bryan Coquard omnium (m)
Zilver
vliegende ronde: 5de in 13,347
puntenkoers: 4de met 51 punten
afvalling: 1ste
individuele achtervolging: 12de in 4.30,780
scratch: 3de
tijdrit: 4de in 1.03,078
totaal: 29 punten
Grégory Baugé
Michaël D'Almeida
Kévin Sireau
teamsprint (m)
Zilver
kwalificatie: 2de in 43,097
kwartfinale: W van Vlag van Australië Australië: 42,991
finale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië: 43,013
Clara Sanchez keirin (v)
4e
ronde 1: 6de
herkansingen: 1ste
ronde 2: 2de
finale: 4de
omnium (v)
14e
vliegende ronde: 2de in 14,058
puntenkoers: 18de met 0 punten
afvalling: 13de
individuele achtervolging: 18de in 3.56,800
scratch: 18de
tijdrit: 3de in 35,451
totaal: 72 punten
Virginie Cueff sprint (v)
13e
kwalificatie: 15de in 11,439
1ste ronde: V van Vlag van Duitsland GER Vogel: 11,605
herkansingen: V van Vlag van Nederland NED Kanis: 11,643
Sandie Clair
Virginie Cueff
teamsprint (v)
6e
kwalificatie: 6de in 33,638
kwartfinale: V van Vlag van Duitsland Duitsland: 33,707
BMX
Quentin Caleyron BMX (m)
12e
plaatsingsronde: 9de in 38,637
kwartfinale 1: 3de met 19 punten
halve finale 1: 6de met 18 punten
Joris Daudet
11e
plaatsingsronde: 2de in 38,221
kwartfinale 3: 2de met 7 punten
halve finale 2: 6de met 16 punten
Moana Moo-Caille
21e
plaatsingsronde: 28ste in 40,015
kwartfinale 2: 6de met 23 punten
Laëtitia Le Corguillé BMX (v)
4e
plaatsingsronde: 4de in 38,976
halve finale 1: 4de met 15 punten
finale: 4de in 38,476
Magalie Pottier
7e
plaatsingsronde: 7de in 39,778
halve finale 2: 2de met 6 punten
finale: 7de in 39,393
Mountainbike
Julien Absalon mountainbike (m)
DNF
niet gefinisht
Jean-Christophe Péraud
29e
1:37.07
Stéphane Tempier
11e
1:31.30
Julie Bresset mountainbike (v)
Goud
1:30.52
Pauline Ferrand-Prevot
26e
1:42.21
Weg
Sylvain Chavanel tijdrit (m)
29e
56.07,67
Mickaël Bourgain wegwedstrijd (m)
DNF
Sylvain Chavanel
20e
5:46.05
Arnaud Démare
30e
5:46.37
Tony Gallopin
86e
5:46.37
Audrey Cordon tijdrit (v)
15e
40.40,51
wegwedstrijd (v)
DNF
buiten tijd
Aude Biannic
10e
3:35.56
Pauline Ferrand-Prevot
8e
3:35.56

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Grieks-Romeins
Tarik Belmadani -60kg (m)
9e
1/8F: W van Vlag van Finland FIN Jarkko Ala-Huikku 3-0
1/4F: V van Vlag van Japan JPN Ryūtarō Matsumoto 0-3
Steeve Guenot -66 kg (m)
Brons
1/8F: W van Vlag van Venezuela VEN Wuilexis Rivas 3-0
1/4F: W van Vlag van Iran IRI Saeid Abdevali 3-0
1/2F: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim Hyeon-Woo 1-3
bronzen finale: W van Vlag van Cuba CUB Pedro Mulens 3-0
Christophe Guénot -74kg (m)
8e
1/8F: W van Vlag van Tunesië TUN Zied Ayet Ikram 3-0
1/4F: V van Vlag van Rusland RUS Roman Vlasov 1-3
herkansingen: V van Vlag van Denemarken DEN Mark Madsen 1-3
Mélonin Noumonvi -84kg (m)
5e
1/8F: W van Vlag van Finland FIN Rami Hietaniemi 3-0
1/4F: V van Vlag van Egypte EGY Karam Gaber 1-3
herkansingen: W van Vlag van Kroatië CRO Nenad Žugaj 3-0
bronzen finale: V van Vlag van Polen POL Damian Janikowski 0-3
vrije stijl
Didier Pais -60kg (m)
11e
1/8F: V van Vlag van Egypte EGY Hassan Madani 1-3
Cynthia Vescan -72kg (v)
12e
1/8F: V van Vlag van Moldavië MDA Svetlana Saenko 1-3

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Julien Bontemps RS:X (m)
5e
(23) - 14 - 2 - 5 - 5 - 4 - 17 - 5 - 8 6 - medaillerace:4 = 70 punten
Jean-Baptiste Bernaz laser (m)
10e
3 - 21 - 6 - 9 - 19 - 11 - 2 - 18 - 20 - (34) - medaillerace:10 = 119 punten
Jonathan Lobert finn (m)
Brons
9 - 4 - 4 - 2 - 6 - 7 - 5 - (10) - 3 - 7 - medaillerace:2 = 49 punten
Vincent Garos
Pierre Leboucher
470 (m)
7e
9 - 10 - 11 - 6 - 10 - 2 - (19) - 11 - 4 - 11 - medaillerace:16 = 90 punten
Pierre-Alexis Ponsot
Xavier Rohart
star (m)
9e
1 - 13 - 10 - 11 - 12 - (14) - 12 - 6 - 6 - 8 - medaillerace:8 = 86 punten
Stéphane Christidis
Emmanuel Dyen
49er (m)
6e
1 - 9 - 9 - 12 - 1 - 10 - 12 - 13 - 10 - (21) - 2 - 5 - 10 - 7 - 14 - medaillerace:12 = 127 punten
Charline Picon RS:X (v)
8e
9 - 11 - 5 - 7 - 10 - 6 - (12) - 10 - 11 - 6 - medaillerace:14 = 89 punten
Sarah Steyaert laser radial (v)
16e
21 - 14 - 19 - 12 - 11 - (26) - 10 - 19 - 22 - 15 = 143 punten
Mathilde Géron
Camille Lecointre
470 (v)
4e
10 - (17) - 1 - 8 - 12 - 3 - 7 - 6 - 3 - 5 - medaillerace:10 = 65 punten
Elodie Bertrand
Claire Leroy
Marie Riou
elliott 6m (v)
6e
Round Robin
W van Vlag van Portugal Portugal
V van Vlag van Australië Australië
W van Vlag van Nederland Nederland
W van Vlag van Zweden Zweden
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
V van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
V van Vlag van Spanje Spanje
W van Vlag van Denemarken Denemarken
W van Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
W van Vlag van Rusland Rusland
V van Vlag van Finland Finland
kwartfinale
V van Vlag van Spanje Spanje 0-3

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Florent Manaudou 50 m vrije slag
Goud
series: 3e in 22,09
halve finale: 3e in 21,80
finale: Goud in 21,34
Amaury Leveaux
18e
series: 6e in 22,35
Fabien Gilot 100 m vrije slag
11e
series: 5e in 48,95
halve finale: 5e in 48,49
Yannick Agnel
4e
series: 4e in 48,93
halve finale:5e in 48,23
finale:4e in 47,84
200 m vrije slag
Goud
series:1e in 1.46,60
halve finale: 2e in 1.45,84
finale: Goud in 1.43,14
Damien Joly 1500 m vrije slag
14e
series: 5e in 15.08,50
Anthony Pannier
20e
series: 8e in 15.24,08
Camille Lacourt 100 m rugslag
4e
series: 1e in 53,51
halve finale: 1e in 53,03
finale: 4e in 53,08
Benjamin Stasiulis
31e
series: 8e in 55,36
200 m rugslag
24e
series: 7e in 1.59,52
Clément Lefert 100m vlinderslag (m)
29e
series: 7e in 53,22
Giacomo Perez d'Ortona 100m schoolslag (m)
17e
series: 1e in 1.00,59
Yannick Agnel
Alain Bernard (serie)
Fabien Gilot
Clément Lefert
Amaury Leveaux
4 x 100 m vrije slag
Goud
series: 1e in 3.13,38
finale: Goud in 3.09,93
Yannick Agnel
Clément Lefert
Amaury Leveaux
Grégory Mallet
Jérémy Stravius (serie)
4x200m vrije slag
Zilver
series: 1e in 7.09,18
finale: Zilver in 7.02,77
Yannick Agnel
Hugues Duboscq
Fabien Gilot
Camille Lacourt
Clément Lefert
Giacomo Perez Dortona
Romain Sassot
Benjamin Stasiulis
4 x 100 m wisselslag
10e
series: 6e in 3.34,60
Open water
Julien Sauvage * 10 km open water
11e
1:50.42,8
* Sauvage kwalificeerde zich door achtste te worden op de 10 kilometer tijdens de Wereldkampioenschappen openwaterzwemmen 2011.
Vrouwen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Anna Santamans 50 m vrije slag
10e
series: 6e in 25,23
halve finale: 4e in 24,94
Camille Muffat 200 m vrije slag
Zilver
series: 3e in 1.58,49
halve finale: 3e in 1.56,18
finale: Zilver in 1.55,58
400 m vrije slag
Goud
series: 1e in 4.03,29
finale: Goud in 4.01,45
Coralie Balmy
6e
series: 1e in 4.03,56
finale: 6e in 4.05,95
800 m vrije slag
7e
series: 4e in 8.27,15
finale: 7e in 8.29,26
Alexianne Castel 100 m rugslag
11e
series: 6e in 1.00,16
halve finale: 6e in 1.00,24
200 m rugslag
7e
series: 2e in 2.08,92
halve finale: 4e in 2.08,24
finale: 7e in 2.08,43
Laure Manaudou 100 m rugslag
22e
series: 8e in 1.01,03
200 m rugslag
30e
series: 8e in 2.14,29
Lara Grangeon 400 m wisselslag
18e
series: 7e in 4.44,28
Fanny Babou 100m schoolslag (v)
32e
series: 3e in 1.09,76
Charlotte Bonnet 100m vrije slag (v)
20e
series: 7e in 55,12
Justine Bruno 100m vlinderslag (v)
38e
series: 6e in 1.01,14
Ophélie-Cyrielle Étienne 200m vrije slag (v)
18e
series: 7e in 1.59,15
Coralie Balmy
Charlotte Bonnet
Ophélie-Cyrielle Étienne
Margaux Farrell
Mylène Lazare (serie)
Camille Muffat
4 x 200 m vrije slag
Brons
series: 3e in 7.52,88
finale: Brons in 7.47,49
Laure Manaudou
Fanny Babou
Justine Bruno
Charlotte Bonnet
4 x 100 m wisselslag
14e
series: 7e in 4.05,53
Open water
Ophelie Aspord 10 km open water
6e
1:58.43,1