Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 2012
Land Frankrijk
IOC-landcode FRA
NOC Comité National Olympique et Sportif Français
(fr) externe link
Olympische Zomerspelen 2012 in Londen
Vlaggendrager Laura Flessel-Colovic
Aantal deelnemers 324
Aantal disciplines 28
Medailles
Rang: 7
goud
11
zilver
11
brons
12
totaal
34
Frankrijk op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Frankrijk op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Frankrijk nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2012 in Londen, Verenigd Koninkrijk.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Atletiek Renaud Lavillenie polsstokhoogspringen (m)
Goud
Handbal Jérôme Fernandez
Daouda Karaboué
Didier Dinart
Nikola Karabatić
Xavier Barachet
Thierry Omeyer
Guillaume Gille
William Accambray
Bertrand Gille
Luc Abalo
Daniel Narcisse
Cédric Sorhaindo
Guillaume Joli
Michaël Guigou
Samuel Honrubia
mannen
Judo Teddy Riner +100kg (m)
Lucie Décosse -70kg (v)
Kanovaren Tony Estanguet C-1 slalom (m)
Émilie Fer K-1 slalom (v)
Wielersport Julie Bresset moutainbike (v)
Zwemmen Florent Manaudou 50m vrije slag (m)
Yannick Agnel 200m vrije slag (m)
Amaury Leveaux
Fabien Gilot
Clément Lefert
Yannick Agnel
Alain Bernard
Jérémy Stravius
4x100m vrije slag (m)
Camille Muffat 400m vrije slag (v)
Atletiek Mahiedine Mekhissi-Benabbad 3000m steeplechase (m)
Zilver
Basketbal Isabelle Yacoubou
Florence Lepron
Endéné Miyem
Émilie Gomis
Clémence Beikes
Marion Laborde
Sandrine Gruda
Élodie Godin
Edwige Lawson-Wade
Emmeline Ndongue
Céline Dumerc
Jennifer Digbeu
vrouwen
Roeien Germain Chardin
Dorian Mortelette
twee-zonder (m)
Schietsport Céline Goberville 10m luchtpistool (v)
Taekwondo Anne-Caroline Graffe +67kg (v)
Tennis Michaël Llodra
Jo-Wilfried Tsonga
dubbelspel (m)
Wielersport Grégory Baugé sprint (m)
Bryan Coquard omnium (m)
Grégory Baugé
Michaël D'Almeida
Kévin Sireau
teamsprint (m)
Zwemmen Amaury Leveaux
Grégory Mallet
Clément Lefert
Yannick Agnel
Jérémy Stravius
4x200m vrije slag (m)
Camille Muffat 200m vrije slag (v)
Gymnastiek Hamilton Sabot brug (m)
Brons
Judo Ugo Legrand -73kg (m)
Priscilla Gneto -52kg (v)
Automne Pavia -57kg (v)
Gévrise Émane -73kg (v)
Audrey Tcheuméo -78kg (v)
Schietsport Delphine Reau trap (v)
Taekwondo Marlène Harnois -57kg (v)
Tennis Julien Benneteau
Richard Gasquet
dubbelspel (m)
Worstelen Steeve Guénot -66kg Grieks-Romeins (m)
Zeilen Jonathan Lobert finn (m)
Zwemmen Coralie Balmy
Charlotte Bonnet
Ophélie-Cyrielle Étienne
Camille Muffat
Margaux Farrell
Mylène Lazare
4x200m vrije slag (v)

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jimmy Vicaut 100m (m)
17e
1ste ronde vrij
kwartfinale 7: 2de in 10,11
halve finale 1: 6de in 10,16
Christophe Lemaitre 200m (m)
6e
serie 2: 1ste in 20,34
halve finale 1: 3de in 20,03
finale: 6de in 20,19
Pierre-Ambroise Bosse 800m (m)
10e
serie 4: 4de in 1.46,03
halve finale 3: 4de in 1.45,10
Jamale Aarrass 1500m (m)
37e
serie 2: 12de in 3.45,13
Florian Carvalho
19e
serie 1: 7de in 3.37,05
halve finale 2: 13de in 3.40,61
Yoann Kowal
21e
serie 3: 3de in 3.41,12
halve finale 1: 8ste in 3.43,48
Hassan Hirt 5000m (m)
DSQ
serie 1: gediskwalificeerd
Dimitri Bascou 110m horden (m)
18e
serie 4: 4de in 13,57
halve finale 2: 6de in 13,55
Garfield Darien
16e
serie 1: 4de in 13,54
halve finale 1: 5de in 13,48
Ladji Doucouré
22e
serie 3: 4de in 13,67
halve finale 3: 8ste in 13,74
Mahiedine Mekhissi-Benabbad 3000m steeplechase (m)
Zilver
serie 1: 1ste in 8.16,23
finale: 2de in 8.19,08
Vincent Zouaoui-Dandrieux
27e
serie 2: 8ste in 8.36,96
Ben Bassaw
Emmanuel Biron
Christophe Lemaitre
Pierre-Alexis Pessonneaux
Ronald Pognon
Jimmy Vicaut
4x100m (m)
Brons
serie 2: 4de in 38,15
finale: 3de in 38,16
Abraham Kiprotich marathon (m)
DNF
niet gefinisht
Abdellatif Meftah
DNF
niet gefinisht
Patrick Tambwe
DNF
niet gefinisht
Bertrand Moulinet 20km snelwandelen (m)
8e
1:20.12
50km snelwandelen (m)
12e
3:45.35
Yohann Diniz
DSQ
gediskwalificeer
Cedric Houssaye
31e
3:55.16
Salim Sdiri verspringen (m)
23e
kwalificatie groep A: 14de met 7,71m
Benjamin Compaoré hink-stap-springen (m)
6e
kwalificatie groep A: 1ste met 17,06m
finale: 6de met 17,08m
Mickaël Hanany hoogspringen (m)
14e
kwalificatie groep A: 3de met 2,26m
finale: 14de met 2,20m
Renaud Lavillenie polsstokhoogspringen (m)
Goud
kwalificatie groep B: 1ste met 5,65m
finale: 1ste met 5,97m (OS)
Romain Mesnil
8e
kwalificatie groep A: 2de met 5,60m
finale: 8ste met 5,50m
Quentin Bigot kogelslingeren (m)
24e
kwalificatie groep A: 1d2e met 72,42m
Jérôme Bortoluzzi
14e
kwalificatie groep B: 4de met 74,15m
Nicolas Figère
32e
kwalificatie groep B: 15de met 69,74m
Kévin Mayer tienkamp (m)
15e
7952 punten
Véronique Mang 100m (v)
31e
1ste ronde: vrij
kwartfinale 5: 6de in 11,41
Myriam Soumaré
11e
1ste ronde: vrij
kwartfinale 1: 2de in 11,07
halve finale 3: 5de in 11,13
200m (v)
7e
serie 5: 2de in 22,70
halve finale 1: 3de in 22,56
finale: 7de in 22,63
Reina Flor Okori 100m horden (v)
24e
serie 5: 2de in 13,01
halve finale 2: gediskwalificeerd
Nelly Banco
Johanna Danois
Ayodele Ikuesan
Lina Jacques-Sébastien
Véronique Mang
Myriam Soumaré
4x100m (v)
DSQ
serie 2: gediskwalificeerd
Phara Anacharsis
Elea Mariama Diarra
Marie Gayot
Floria Guei
Lenora Guion-Firmin
Muriel Hurtis
4x400m (v)
5e
serie 1: 3de in 3.25,94
finale: 5de in 3.25,92
Éloyse Lesueur verspringen (v)
5e
kwalificatie groep B: 2de met 6,48m
finale: 5de met 6,67m
Melanie Melfort hoogspringen (v)
9e
kwalificatie groep A: 1sste met 1,93m
finale: 9de met 1,93m
Vanessa Boslak polsstokhoogspringen (v)
10e
kwalificatie groep A: 3de met 4,55m
finale: 10de met 4,30m
Marion Lotaut
33e
kwalificatie groep B: 14de met 4,10m
Mélina Robert-Michon discuswerpen (v)
5e
kwalificatie groep A: 7de met 62,47m
finale: 5demet 63,98m
Stéphanie Falzon kogelslingeren (v)
6e
kwalificatie groep B: 4de met 71,67m
finale: 6de met 73,06m
Marisa de Aniceto zevenkamp (v)
21e
6030 punten
Antoinette Nana Djimou Ida
6e
6576 punten

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Brice Leverdez enkelspel (m)
17e
groep F: 2de
V van Vlag van Hongkong HKG Wong: 11-21,16-21
W van Vlag van Oeganda UGA Ekiring: 21-12,21-11
Hongyan Pi enkelspel (v)
9e
groep I: 1ste
W van Vlag van Egypte EGY El Said: 21-11,21-9
W van Vlag van Ierland IRL Magee: 16-21,21-18,21-14
2de ronde:
V van Vlag van Hongkong HKG Yip= 21-13,12-21,16-21

Basketball pictogram.svg Basketbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Nicolas Batum
Yannick Bokolo
Fabien Causeur
Nando de Colo
Boris Diaw
Yakhouba Diawara
Mickaël Gelabale
Tony Parker
Florent Piétrus
Kevin Seraphin
Ali Traore
Ronny Turiaf
mannen
5e
groep A: 2de
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 71-98
W van Vlag van Argentinië Argentinië: 71-64
W van Vlag van Litouwen Litouwen: 82-74
W van Vlag van Tunesië Tunesië: 73-69
W van Vlag van Nigeria Nigeria: 79-73
kwartfinale:
V van Vlag van Spanje Spanje: 59-66
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 5 5 0 589 398 +191 10
2 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 4 1 376 378 -2 9
3 Vlag van Argentinië Argentinië 5 3 2 448 424 +24 8
4 Vlag van Litouwen Litouwen 5 2 3 395 399 -4 7
5 Vlag van Nigeria Nigeria 5 1 4 338 456 -118 6
6 Vlag van Tunesië Tunesië 5 0 5 320 411 -91 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
29 juli Londen Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 98-71 Vlag van Frankrijk Frankrijk
31 juli Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 71-64 Vlag van Argentinië Argentinië
2 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 82-74 Vlag van Litouwen Litouwen
4 augustus Londen Vlag van Tunesië Tunesië 69-73 Vlag van Frankrijk Frankrijk
6 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 79-73 Vlag van Nigeria Nigeria
Kwartfinale
8 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 59-66 Vlag van Spanje Spanje

Vrouwen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Clémence Beikes
Jennifer Digbeu
Céline Dumerc
Élodie Godin
Émilie Gomis
Sandrine Gruda
Marion Laborde
Edwige Lawson-Wade
Florence Lepron
Endéné Miyem
Emmeline Ndongue
Isabelle Yacoubou
vouwen
Zilver
groep A: 1ste
W van Vlag van Brazilië Brazilië: 73-58
W van Vlag van Australië Australië: 74-70
W van Vlag van Canada Canada: 64-60
W van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië: 80-77
W van Vlag van Rusland Rusland: 65-54
kwartfinale:
W van Vlag van Tsjechië Tsjechië: 71-68
halve finale:
W van Vlag van Rusland Rusland: 81-64
finale:
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 50-86
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 5 0 356 319 +37 10
2 Vlag van Australië Australië 5 4 1 353 322 +31 9
3 Vlag van Rusland Rusland 5 3 2 314 308 +6 8
4 Vlag van Canada Canada 5 2 3 328 332 −4 7
5 Vlag van Brazilië Brazilië 5 1 4 329 354 −25 6
6 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 5 0 5 327 372 −45 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
28 juli Londen Vlag van Brazilië Brazilië 58-73 Vlag van Frankrijk Frankrijk
30 juli Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 74-70 Vlag van Australië Australië
1 augustus Londen Vlag van Canada Canada 60-64 Vlag van Frankrijk Frankrijk
3 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 80-77 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
5 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 65-54 Vlag van Rusland Rusland
Kwartfinale
7 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 71-68 Vlag van Tsjechië Tsjechië
Halve finale
9 augustus Londen Vlag van Rusland Rusland 64-81 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Finale
11 augustus Londen Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 86-50 Vlag van Frankrijk Frankrijk

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jérémy Beccu -48kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Kazachstan KAZ Zhakypov: 17-18
Nordine Oubaali -52kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Afghanistan AFG Faisal: 22-9
2de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Warren: 19-18
kwartfinale: V van Vlag van Ierland IRL Conlan: 18-22
Rachid Azzedine -60kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Ramirez: 20-21
Alexis Vastine -69kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Duitsland GER Wojcicki: 16-12
2de ronde: W van Vlag van Mongolië MGL Tüvshinbat: 13-12
kwartfinale: V van Vlag van Oekraïne UKR Shelestyuké: 18-18
Tony Yoka +91kg (m)
9e
1ste ronde: V van Vlag van Canada CAN Kean: 16-16

Archery pictogram.svg Boogschieten[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Thomas Faucheron individueel (m)
17e
plaatsingsronde: 27ste met 665 punten
1ste ronde: W van Vlag van Thailand THA Thamwong: 6-0
2de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Prévost: 3-7
Romain Girouille
33e
plaatsingsronde: 9de met 677 punten
1ste ronde: V van Vlag van Myanmar MYA Nay: 5-6
Gaël Prevost
9e
plaatsingsronde: 6de met 679 punten
1ste ronde: W van Vlag van Ivoorkust CIV Kouassi: 6-3
2de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Faucheron: 7-3
3de ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Ruban: 4-6
Thomas Faucheron
Romain Girouille
Gaël Prevost
team (m)
5e
plaatsingsronde: 2de met 2021 punten
1ste ronde: V van Vlag van Mexico Mexico: 212-220
Bérengère Schuh individueel (v)
5e
plaatsingsronde: 37ste met 640 punten
1ste ronde: W van Vlag van Japan JPN Kawanaka: 6-2
2de ronde: W van Vlag van Chinees Taipei TPE Lin: 6-5
3de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Choi: 6-5
kwartfinale: V van Vlag van Verenigde Staten USA Lorig: 2-6

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vencelas Dabaya -69kg (m)
DNF
trekken: geen geldige poging
Bernardin Kingue Matam
DNF
trekken: geen geldige poging
Benjamin Hennequin -85kg (m)
DNF
trekken: geen geldige poging
Melanie Bardis -48kg (v)
10e
trekken: 9de met 73kg
stoten: 9de met 93kg
totaal: 10de met 166kg

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Artistieke gymnastiek
Cyril Tommasone individuele meerkamp (m)
16e
kwalificatie: 14de
vloer: 14,500 punten
paard met bogen: 15,333 punten
ringen: 14,166 punten
sprong: 15,466 punten
brug met gelijke leggers: 15,100 punten
rekstok: 14,133 punten
totaal: 88,698 punten
finale: 16de
vloer: 13,500 punten
paard met bogen: 15,133 punten
ringen: 14,400 punten
sprong: 15,358 punten
brug met gelijke leggers: 15 punten
rekstok: 14,066 punten
totaal: 87,657 punten
paard met bogen (m)
5e
kwalificatie: 2de met 15,133 punten
finale: 5de met 15,11 punten
Hamilton Sabot brug (m)
Brons
kwalificatie: 9de met 15,366 punten
finale: 3de met 15,566 punten
Pierre-Yves Beny
Yann Cucherat
Hamilton Sabot
Gaël da Silva
Cyril Tommasone
meerkamp team (m)
8e
kwalificatie: 8ste met 265,759 punten
finale: 8ste met 265,441 punten
Aurélie Malaussena individuele meerkamp (v)
23e
kwalificatie: 25ste
vloer: 13,366 punten
sprong: 14,033 punten
brug met ongelijke leggers: 13,300 punten
balk: 13,700 punten
totaal: 54,399 punten
finale: 23ste
vloer: 13,800 punten
sprong: 12,800 punten
brug met ongelijke leggers: 12,066 punten
balk: 11,500 punten
totaal: 50,166 punten
Mira Boumejmajen
Youna Dufournet
Anne Kuhm
Aurélie Malaussena
Sophia Serseri
meerkamp team (v)
11e
kwalificaitie: 11de met 164,796 punten
Ritmische gymnastiek
Delphine Ledoux individueel (v)
13e
kwalificatie: 13de
hoepel: 27,150 punten
bal: 27,100 punten
knots: 27,250 punten
lint: 26,675 punten
totaal: 108,175 punten
Trampoline
Grégroire Pennes trampoline (m)
7e
kwalificatie: 7de met 107,539 punten
finale: 7de met 58,805 punten

Handball pictogram.svg Handbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Luc Abalo
William Accambray
Xavier Barachet
Didier Dinart
Jérôme Fernandez
Bertrand Gille
Guillaume Gille
Michaël Guigou
Samuel Honrubia
Guillaume Joli
Nikola Karabatić
Daouda Karaboué
Daniel Narcisse
Thierry Omeyer
Cédric Sorhaindo
mannen
Goud
groep A: 2de
W van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië: 44-15
W van Vlag van Argentinië Argentinië: 32-20
W van Vlag van Tunesië Tunesië: 25-19
V van Vlag van IJsland IJsland: 29-30
W van Vlag van Zweden Zweden: 29-26
kwartfinale:
W van Vlag van Spanje Spanje: 23-22
halve finale:
W van Vlag van Kroatië Kroatië: 25-22
finale:
W van Vlag van Zweden Zweden: 22-21
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van IJsland IJsland 5 5 0 0 167 132 +35 10
2 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 4 1 0 159 110 +49 8
3 Vlag van Zweden Zweden 5 3 0 2 156 115 +41 6
4 Vlag van Tunesië Tunesië 5 2 0 3 121 125 -4 4
5 Vlag van Argentinië Argentinië 5 1 0 4 113 138 -25 2
6 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 5 0 0 5 96 182 -86 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
29 juli Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 44-15 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
31 juli Londen Vlag van Argentinië Argentinië 20-32 Vlag van Argentinië Argentinië
2 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 25-19 Vlag van Tunesië Tunesië
4 augustus Londen Vlag van IJsland IJsland 30-29 Vlag van Argentinië Argentinië
6 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 29-26 Vlag van Zweden Zweden
Kwartfinale
8 augustus Londen Vlag van Spanje Spanje 22-23 Vlag van Argentinië Argentinië
Halve finale
10 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 25-22 Vlag van Kroatië Kroatië
Finale
12 augustus Londen Vlag van Zweden Zweden 21-22 Vlag van Argentinië Argentinië


Vrouwen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Camille Ayglon
Paule Baudouin
Blandine Dancette
Cléopâtre Darleux
Siraba Dembele
Audrey Deroin
Marie-Paule Gnabouyou
Sophie Herbrecht
Nina Kamto Njitam
Alexandra Lacrabère
Amandine Leynaud
Claudine Mendy
Allison Pineau
Mariama Signate
Raphaëlle Tervel
vrouwen
5e
groep B: 1ste
W van Vlag van Noorwegen Noorwegen: 24-23
G van Vlag van Spanje Spanje: 18-18
W van Vlag van Zweden Zweden: 29-17
W van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 24-21
W van Vlag van Denemarken Denemarken: 30-24
kwartfinale:
V van Vlag van Montenegro Montenegro: 22-23
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 4 1 0 125 103 +22 10
2 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 5 3 1 1 136 130 +6 8
3 Vlag van Spanje Spanje 5 3 1 1 119 114 +5 6
4 Vlag van Noorwegen Noorwegen 5 2 1 2 118 120 -2 4
5 Vlag van Denemarken Denemarken 5 1 0 4 113 121 -8 2
6 Vlag van Zweden Zweden 5 0 0 5 108 131 -23 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
28 juli Londen Vlag van Noorwegen Noorwegen 23-24 Vlag van Frankrijk Frankrijk
30 juli Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 18-18 Vlag van Spanje Spanje
1 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 29-17 Vlag van Zweden Zweden
3 augustus Londen Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 21-24 Vlag van Frankrijk Frankrijk
5 augustus Londen Vlag van Denemarken Denemarken 24-30 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Groepsfase
7 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 22-23 Vlag van Montenegro Montenegro

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sofiane Milous -60kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Georgië GEO Shukvani: ippon
3de ronde: W van Vlag van Salomonseilanden SOL Lomo: waza-ari
kwartfinale: V van Vlag van Japan JPN Hiraoka: yuko
herkansingen: W van Vlag van Armenië ARM Davtyan: yuko
bronzen finale: V van Vlag van Oezbekistan UZB Sobirov: waza-ari
David Larose -66kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Israël ISR Pollack: yuko
2de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Fasie: ippon
3de ronde: V van Vlag van Georgië GEO Shavdatuashvili: ippon
Ugo Legrand -73kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Polen POL Adamiec: waza-ari
3de ronde: W van Vlag van Egypte EGY Hafiz: ippon
kwartfinale: V van Vlag van Nederland NED Elmont: ippon
herkansingen: W van Vlag van Tadzjikistan TJK Boqiev: yuko
bronzen finale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Wang: waza-ari
Alain Schmitt -81kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Nederland NED Elmont: straf
2de ronde: V van Vlag van Argentinië ARG Lucenti: ippon
Romain Buffet -90kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Litouwen LTU Bauza: waza-ari
Thierry Fabre -100kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Egypte EGY Darwish: yuko
2de ronde: V van Vlag van Mongolië MGL Tüvshinbayar: ippon
Teddy Riner +100kg (m)
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Polen POL Wojnarowicz: waza-ari
2de ronde: W van Vlag van Tunesië TUN Jaballah: ippon
kwartfinale: W van Vlag van Cuba CUB Brayson: ippon
halve finale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: waza-ari
finale: W van Vlag van Rusland RUS Mikhaylin: waza-ari
Laëtitia Payet -48kg (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Brazilië BRA Menezes: yuko
Priscilla Gneto -52kg (v)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van China CHN He: waza-ari
2de ronde: W van Vlag van Portugal POR Ramos: ippon
kwartfinale: V van Vlag van Noord-Korea PRK An: waza-ari
herkansingen: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: yuko
bronzen finale: W van Vlag van België BEL Heylen: ippon
Automne Pavia -57kg (v)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Clark: waza-ari
2de ronde: W van Vlag van Australië AUS Renzi: waza-ari
kwartfinale: W van Vlag van Oostenrijk AUT Filzmoser: yuko
halve finale: V van Vlag van Japan JPN Matsumoto: yuko
bronzen finale: W van Vlag van Hongarije HUN Karakas: yuko
Gévrise Emane -63kg (v)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Howell: ippon
2de ronde: W van Vlag van Cuba CUB Abel: straf
kwartfinale: V van Vlag van Mongolië MGL Tsedevsuren: straf
herkansingen: W van Vlag van Israël ISR Schlesinger: yuko
bronzen finale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Joung: jury-beslissing
Lucie Décosse -70kg (v)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Canada CAN Zupancic: ippon
kwartfinale: W van Vlag van Colombia COL Alvear: ippon
halve finale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Hwang: yuko
finale: W van Vlag van Duitsland GER Thiele: waza-ari
Audrey Tcheuméo -78kg (v)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Canada CAN Cotton: jury-beslissing
2de ronde: W van Vlag van Oekraïne UKR Pryshchepa: ippon
kwartfinale: W van Vlag van China CHN Yang: waza-ari
halve finale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Gibbons: ippon
bronzen finale: W van Vlag van Hongarije HUN Joo: ippon
Anne-Sophie Mondière +78kg (v)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Brazilië BRA Altheman: waza-ari

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Slalom
Tony Estanguet C-1 (m)
Goud
voorronde: 7de in 93,24
halve finale: 3de in 101,67
finale: 1ste in 97,06
Gauthier Klauss
Matthieu Peche
C-2 (m)
4e
voorronde: 1ste in 96,98
halve finale: 3de in 109,27
finale: 4de in 109,17
Etienne Daille K-1 (m)
7e
voorronde: 13de in 90,12
halve finale: 10de in 100,55
finale: 7de in 101,87
Émilie Fer K-1 (v)
Goud
voorronde: 10de in 106,46
halve finale: 3de in 109,73
finale: 1ste in 105,90
Vlakwater
Mathieu Goubel C-1 200m (m)
7e
serie 1: 1ste in 41,248
halve finale 1: 2de in 41,938
finale: 7de in 44,045
C-1 1000m (m)
5e
serie 1: 1ste in 3.58,122
halve finale 2: 1ste in 3.51,811
finale: 5de in 3.50,758
Maxime Beaumont K-1 200m (m)
4e
serie 3: 2de in 35,571
halve finale 2: 2de in 35,814
finale: 4de in 36,688
Cyrille Carre K-1 1000m (m)
12e
serie 3: 5de in 3.32,705
halve finale 1: 8ste in 3.38,981
finale B: 4de in 3.33,513
Arnaud Hybois
Sébastien Jouve
K-2 200m (m)
4e
serie 1: 3de in 32,933
halve finale 2: 3de in 32,668
finale: 4de in 35,012
Marie Delattre
Sarah Guyot
Joanne Mayer
Gabrielle Tuleu
K-4 500m (v)
8e
serie 1: 3de in 1.40,022
halve finale: 5de in 1.33,303
finale: 8ste in 1.35,299

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Christopher Patte mannen
17e
5620 punten
Amelie Caze vrouwen
18e
5108 punten
Elodie Clouvel
31e
4768 punten

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dressuur
Jessica Michel individueel
31e
Grand Prix: 28ste met 70,410%
Grand Prix Special: 31ste met 68,810%
Eventing
Lionel Guyon individueel
24e
dressuur: 50,90 strafpunten
crosscountry: 20 strafpunten
jumping: 0 strafpunten
jumping finale: 21 strafpunten
totaal: 91,90 strafpunten
Aurélien Khan
45e
dressuur: 55,90 strafpunten
crosscountry: 39,60 strafpunten
jumping: 7 strafpunten
totaal: 102,50 strafpunten
Denis Mesples
50e
dressuur: 61,50 strafpunten
crosscountry: 46 strafpunten
jumping: 19 strafpunten
totaal: 126,50 punten
Donatien Schauly
DNF
dressuur: 44,40 strafpunten
crosscountry: 7,20 strafpunten
Nicolas Touzaint
17e
dressuur: 47,60 strafpunten
crosscountry: 7,60 strafpunten
jumping: 2 strafpunten
jumping finale: 7 strafpunten
totaal: 64,20 strafpunten
Lionel Guyon
Aurélien Khan
Denis Mesples
Donatien Schauly
Nicolas Touzaint
team
8e
dressuur: 142,90 strafpunten
crosscountry: 34,80 strafpunten
jumping: 52,90 strafpunten
totaal: 230,60 strafpunten
Springconcours
Simon Delestre individueel
19e
kwalificatie: 32ste met 14 strafpunten
finale: 19de met 12 strafpunten
Olivier Guillon
12e
kwalificatie: 33ste met 16 strafpunten
finale: 12de met 9 strafpunten
Kevin Staut
34e
kwalificatie: 11de met 8 strafpunten
finale: 34ste met 16 strafpunten
Pénélope Leprévost
47e
kwalificatie: 47ste met 9 strafpunten
Patrice Delaveau
Simon Delestre
Pénélope Leprevost
Kevin Staut
team
12e
14 strafpunten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jeremie Azou
Stany Delayre
lichte dubbel-twee (m)
4e
serie 4: 1ste in 6.40,89
halve finale 2: 2de in 6.37,29
finale: 4de in 6.42,69
Julien Bahain
Cédric Berrest
dubbel-twee (m)
10e
serie 2: 3de in 6.19,61
halve finale 2: 5de in 6.29,61
finale B: 4de in 6.26,44
Germain Chardin
Dorian Mortelette
twee-zonder (m)
Zilver
serie 1: 2de in 6.17,22
halve finale 2: 2de in 6.58,67
finale: 2de in 6.21,11
Matthieu Androdias
Benjamin Chabanet
Adrien Hardy
Pierre-Jean Peltier
dubbel-vier (m)
10e
serie 1: 3de in 5.44,25
halve finale 2: 4de in 6.12,81
finale B: 4de in 6.02,12
Thomas Baroukh
Fabrice Moreau
Nicolas Moutton
Franck Solforosi
lichte vier-zonder (m)
7e
serie 3: 1ste in 5.50,79
halve finale 2: 4de in 6.06,90
finale B: 1ste in 6.08,37

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yannick Borel degen (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Oekraïne UKR Karyuchenko: 15-10
2de ronde: W van Vlag van Zwitserland SUI Kauter: 15-11
kwartfinale: V van Vlag van Noorwegen NOR Piasecki: 14-15
Gauthier Grumier
17e
1ste ronde: V van Vlag van Noorwegen NOR Piasecki: 13-14
Erwann Le Péchoux floret (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Lefort: 15-9
3de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Choi: 13-15
Enzo Lefort
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Le Péchoux: 9-15
Victor Sintès
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Japan JPN Chida: 15-11
3de ronde: V van Vlag van China CHN Lei: 6-15
Erwann Le Péchoux
Enzo Lefort
Marcel Marcilloux
Victor Sintès
floret team (m)
8e
1ste ronde: V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 39-45
5-8ste plek: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië: 29-45
7-8ste plek: V van Vlag van China China: 33-45
Boladé Apithy sabel (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Wit-Rusland BLR Buikevich: 11-15
Laura Flessel-Colovic degen (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Hurley: 15-12
3de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Gherman: 13-15
Astrid Guyart floret (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Egypte EGY Gaber: 15-2
3de ronde: V van Vlag van Tunesië TUN Boubakri: 5-15
Corinne Maîtrejean
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Sheppard: 15-5
3de ronde: V van Vlag van Japan JPN Sugawara: 9-15
Ysaora Thibus
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Deriglazova: 15-8
3de ronde: V van Vlag van Tunesië TUN Ikehata: 11-15
Anita Blaze
Astrid Guyart
Corinne Maitrejean
Ysaora Thibus
floret team (v)
4e
1ste ronde: W van Vlag van Polen Polen: 39-45
halve finale: V van Vlag van Italië Italië: 31-45
bronzen finale: V van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 32-45
Léonore Perrus sabel (v)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Japan JPN Nakayama: 12-15

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jérémy Monnier 10m luchtgeweer (m)
26e
kwalificatie: 26ste met 592 punten (98-99-99-99-99-98)
Pierre Edmond Piasecki
6e
kwalificatie: 8ste met 596 punten (100-99-100-100-98-99)
finale: 6de met 699,1 punten
Cyril Graff 50m kleinkaliber 3-houdingen (m)
4e
kwalificatie: 3de met 1171 punten (395-385-391)
finale: 4de met 1271 punten
Valérian Sauveplane
13e
kwalificatie: 13de met 1167 punten (394-382-391)
Cyril Graff 50m liggend (m)
46e
kwalificatie: 46ste met 586 punten (97-99-98-97-98-97)
Valérian Sauveplane
22e
kwalificatie: 22ste met 592 punten (98-99-100-99-97-99)
Franck Dumoulin 50m pistool (m)
33e
kwalificatie: 33ste met 541 punten (89-88-92-89-92-91)
Walter Lapeyre
21e
kwalificatie: 21ste met 554 punten (91-93-90-93-92-95)
Franck Dumoulin 10m luchtpistool (m)
18e
kwalificatie: 18de met 577 punten (99-98-96-95-94-95)
Walter Lapeyre
21e
kwalificatie: 22ste met 575 punten (96-95-96-96-98-94)
Anthony Terras skeet (m)
17e
kwalificatie: 17de met 117 punten (21-24-24-25-23)
Stéphane Clamens trap (m)
19e
kwalificatie: 19de met 119 punten (23-25-25-24-22)
Laurence Brize 10m luchtgeweer (v)
26e
kwalificatie: 26ste met 394 punten (100-99-98-97)
Émilie Évesque
33e
kwalificatie: 33ste met 392 punten (99-99-96-98)
Laurence Brize 50m 3-houdingen (v)
18e
kwalificatie: 18de met 581 punten (196-194-191)
Émilie Évesque
25e
kwalificatie: 25ste met 578 punten (196-189-193)
Veronique Girardet skeet (v)
10e
66 punten
Céline Goberville 25m pistool (v)
21e
kwalificatie: 21ste met 579 punten (293-286)
Stéphanie Tirode
14e
kwalificatie: 14de met 582 punten (292-290)
Céline Goberville 10m luchtpistool (v)
Zilver
kwalificatie: 3de met 387 punten (96-98-96-97)
finale: 2de met 486,6 punten
Stéphanie Tirode
14e
kwalificatie: 38ste met 375 punten (95-92-95-93)
Veronique Girardet skeet (v)
10e
kwalificatie: 10de met 66 punten (22-23-21)
Delphine Réau trap (v)
Brons
kwalificatie: 4de met 72 punten (25-25-22)
finale: 3de met 93 punten

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Damien Cely 3m plank (m)
22e
voorronde: 22ste met 413,30 punten
Matthieu Rosset
15e
voorronde: 13de met 445,15 punten
halve finale: 15de met 422,50 punten
Fanny Bouvet 3m plank (v)
26e
voorronde: 26ste met 257,10 punten
Marion Farissier
27e
voorronde: 27ste met 248,70 punten
Audrey Labeau 10m toren (v)
24e
voorronde: 24ste met 261,05 punten

Synchronized swimming pictogram.svg Synchroonzwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sara Labrousse
Chloe Willhelm
duet
10e
technische routine: 87,700 punten
vrije routine: 88,340 punten
vrije routine (finale): 88,560 punten
totaal: 176,260 punten

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Marlène Harnois -57kg (v)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Chili CHI Contreras: 14-3
kwartfinale: W van Vlag van Egypte EGY Malak: 8-6
halve finale: V van Vlag van China CHN Hou: 3-8
bronzen finale: W van Vlag van Japan JPN Hamada: 12-8
Anne-Caroline Graffe +67kg (v)
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van Oezbekistan UZB Mamatova: 17-9
kwartfinale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee: 7-4
halve finale: W van Vlag van Cuba CUB Hernandez: 6-4
finale: V van Vlag van Servië SRB Mandic:é 7-9

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Adrien Mattenet enkelspel (m)
17e
voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: V van Vlag van Oostenrijk AUT Weiwing: 0-4 (3-11, 14-16, 6-11, 9-11)
Xian Yi Fang enkelspel (v)
17e
voorronde: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Kameroen CMR Hanffou: 4-1 (8-11, 11-7, 11-7, 11-3, 11-6)
2de ronde: W van Vlag van Noord-Korea PRK Ri: 4-2 (11-9, 11-6, 6-11, 11-9, 8-11, 11-6)
3de ronde: V van Vlag van Singapore SIN Wang: 0-4 (9-11, 8-11, 6-11, 4-11)
Xue Li
17e
voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Australië AUS Fang: 4-3 (11-7, 13-11, 7-11, 11-3, 9-11, 9-11, 11-6)
3de ronde: V van Vlag van Spanje ESP Yanfei: 0-4 (5-11, 2-11, 8-11, 3-11)

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Julien Benneteau enkelspel (m)
17e
1ste ronde: W van Vlag van Rusland RUS Joezjny: 7-5, 6-3
2de ronde: V van Vlag van Zwitserland SUI Federer: 2-6, 2-6
Richard Gasquet
17e
1ste ronde: W van Vlag van Nederland NED Haase: 6-3, 6-3
2de ronde: V van Vlag van Cyprus CYP Baghdatis: 4-6, 4-6
Gilles Simon
9e
1ste ronde: W van Vlag van Kazachstan KAZ Koekoesjkin: 6-4, 6-2
2de ronde: W van Vlag van Bulgarije BUL Dimitrov: 6-3, 6-3
3de ronde: V van Vlag van Argentinië ARG del Potro: 1-6, 6-4, 3-6
Jo-Wilfried Tsonga
5e
1ste ronde: W van Vlag van Brazilië BRA Bellucci: 6-7, 6-4, 6-4
2de ronde: W van Vlag van Canada CAN Raonic: 6-3, 3-6, 25-23
3de ronde: W van Vlag van Spanje ESP Lopez: 7-6(5), 6-4
kwartfinale: V van Vlag van Servië SRB Djokovic:: 1-6, 5-7
Julien Benneteau
Richard Gasquet
dubbelspel (m)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Fleming/Hutchis: 7-5, 6-3
2de ronde: W van Vlag van India IND Bhupathi/Bopanna: 6-3, 6-4
kwartfinale: W van Vlag van Servië SRB Tipsarevic/Zimonjic: 6-4, 7-6(3)
halve finale: W Vlag van Verenigde Staten USA B Bryan/M Bryan: 4-6, 4-6
bronzen finale: W van Vlag van Spanje ESP Ferrer/Lopez: 7-6(4), 6-2
Michaël Llodra
Jo-Wilfried Tsonga
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van Argentinië ARG Nalbandian/Schwank: 6-3, 7-5
2de ronde: W van Vlag van India IND Paes/Vardhan: 7-6(3), 4-6, 6-3
kwartfinale: W van Vlag van Brazilië BRA Melo/Soares: 6-4, 6-2
halve finale: W van Vlag van Spanje ESP Ferrer/Lopez: 6-3, 4-6, 18-16
finale: Vvan Vlag van Verenigde Staten USA B Bryan/M Bryan: 4-6, 6-7(2)
Alizé Cornet enkelspel (v)
17e
1ste ronde: W van Vlag van Oostenrijk AUT Paszek: 7-6(4), 6-4
2de ronde: V van Vlag van Slowakije SVK Hantuchova: 3-6, 0-6
Alizé Cornet
Kristina Mladenovic
dubbelspel (v)
17e
1ste ronde: V van Vlag van China CHN Peng/Zheng: 1-6, 7-6(3), 3-6

Triathlon pictogram.svg Triatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
David Hauss mannen
4e
1:47.14
Vincent Luis
11e
1:48.18
Laurent Vidal
5e
1:47.21
Emmie Charayron vrouwen
18e
2:02.26
Jessica Harrison
9e
2:01.22
Carole Péon
29e
2:03.58

Football pictogram.svg Voetbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Camille Abily
Sonia Bompastor
Sarah Bouhaddi
Laure Boulleau
Élise Bussaglia
Camille Catala
Marie-Laure Delie
Céline Deville
Corine Franco
Laura Georges
Ophélie Meilleroux
Louisa Nécib
Wendie Renard
Eugénie Le Sommer
Sandrine Soubeyrand
Gaëtane Thiney
Élodie Thomis
Sabrina Viguier
vrouwen
4e
groep G: 2de
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 2-4
W van Vlag van Noord-Korea Noord-Korea: 5-0
W van Vlag van Colombia Colombia: 1-0
kwartfinale:
W van Vlag van Zweden Zweden: 2-1
halve finale:
V van Vlag van Japan Japan: 1-2
bronzen finale:
V van Vlag van Canada Canada: 0-1
Groep G
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 3 3 0 0 8 2 +6 9
2 Vlag van Frankrijk Frankrijk 3 2 0 1 8 4 +4 6
3 Vlag van Noord-Korea Noord-Korea 3 1 0 2 2 6 -4 3
4 Vlag van Colombia Colombia 3 0 0 3 0 6 -6 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
25 juli Glasgow Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 4-2 Vlag van Frankrijk Frankrijk
28 juli Glasgow Vlag van Frankrijk Frankrijk 5-0 Vlag van Noord-Korea Noord-Korea
31 juli Newcastle Vlag van Frankrijk Frankrijk 1-0 Vlag van Colombia Colombia
Kwartfinale
3 augustus Glasgow Vlag van Zweden Zweden 1-2 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Halve finale
6 augustus Londen Vlag van Frankrijk Frankrijk 1-2 Vlag van Japan Japan
Bronzen finale
9 augustus Coventry Vlag van Canada Canada 1-0 Vlag van Frankrijk Frankrijk

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Mickaël Bourgain keirin (m)
8e
ronde 1: 1ste
ronde 2: 4de
Grégory Baugé sprint (m)
Zilver
kwalificatie: 2de in 9,952
1ste ronde: W van Vlag van Griekenland GRE Volikakis: gediskwalificeerd
2de ronde: W van Vlag van Japan JPN Nakagawa: 10,490
kwartfinale: W van Vlag van Duitsland GER Förstemann: 10,300
halve finale: W van Vlag van Australië AUS Perkins: 10,268
finale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Kenny: 10,232
Bryan Coquard omnium (m)
Zilver
vliegende ronde: 5de in 13,347
puntenkoers: 4de met 51 punten
afvalling: 1ste
individuele achtervolging: 12de in 4.30,780
scratch: 3de
tijdrit: 4de in 1.03,078
totaal: 29 punten
Grégory Baugé
Michaël D'Almeida
Kévin Sireau
teamsprint (m)
Zilver
kwalificatie: 2de in 43,097
kwartfinale: W van Vlag van Australië Australië: 42,991
finale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië: 43,013
Clara Sanchez keirin (v)
4e
ronde 1: 6de
herkansingen: 1ste
ronde 2: 2de
finale: 4de
omnium (v)
14e
vliegende ronde: 2de in 14,058
puntenkoers: 18de met 0 punten
afvalling: 13de
individuele achtervolging: 18de in 3.56,800
scratch: 18de
tijdrit: 3de in 35,451
totaal: 72 punten
Virginie Cueff sprint (v)
13e
kwalificatie: 15de in 11,439
1ste ronde: V van Vlag van Duitsland GER Vogel: 11,605
herkansingen: V van Vlag van Nederland NED Kanis: 11,643
Sandie Clair
Virginie Cueff
teamsprint (v)
6e
kwalificatie: 6de in 33,638
kwartfinale: V van Vlag van Duitsland Duitsland: 33,707
BMX
Quentin Caleyron BMX (m)
12e
plaatsingsronde: 9de in 38,637
kwartfinale 1: 3de met 19 punten
halve finale 1: 6de met 18 punten
Joris Daudet
11e
plaatsingsronde: 2de in 38,221
kwartfinale 3: 2de met 7 punten
halve finale 2: 6de met 16 punten
Moana Moo-Caille
21e
plaatsingsronde: 28ste in 40,015
kwartfinale 2: 6de met 23 punten
Laëtitia Le Corguillé BMX (v)
4e
plaatsingsronde: 4de in 38,976
halve finale 1: 4de met 15 punten
finale: 4de in 38,476
Magalie Pottier
7e
plaatsingsronde: 7de in 39,778
halve finale 2: 2de met 6 punten
finale: 7de in 39,393
Mountainbike
Julien Absalon mountainbike (m)
DNF
niet gefinisht
Jean-Christophe Péraud
29e
1:37.07
Stéphane Tempier
11e
1:31.30
Julie Bresset mountainbike (v)
Goud
1:30.52
Pauline Ferrand-Prevot
26e
1:42.21
Weg
Sylvain Chavanel tijdrit (m)
29e
56.07,67
Mickaël Bourgain wegwedstrijd (m)
DNF
Sylvain Chavanel
20e
5:46.05
Arnaud Démare
30e
5:46.37
Tony Gallopin
86e
5:46.37
Audrey Cordon tijdrit (v)
15e
40.40,51
wegwedstrijd (v)
DNF
buiten tijd
Aude Biannic
10e
3:35.56
Pauline Ferrand-Prevot
8e
3:35.56

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
vrije stijl
Didier Pais -60kg (m)
11e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van Vlag van Egypte EGY Madani: 1-3
Cynthia Vescan -72kg (v)
12e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van Vlag van Moldavië MDA Saenko: 1-3
Grieks-Romeins
Tarik Belmadani -60kg (m)
9e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Finland FIN Ala-Huikku: 3-0
kwartfinale: V van Vlag van Japan JPN Matsumoto 0-3
Steeve Guenot -66kg (m)
Brons
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Venezuela VEN Rivas: 3-0
kwartfinale: W van Vlag van Iran IRI Abdevali: 3-0
halve finale: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: 1-3
bronzen finale: W van Vlag van Cuba CUB Mulens: 3-0
Christophe Guénot -74kg (m)
8e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Tunesië TUN Ikram: 3-0
kwartfinale: V van Vlag van Rusland RUS Vlasov: 1-3
herkansingen: V van Vlag van Denemarken DEN Madsen: 1-3
Mélonin Noumonvi -84kg (m)
5e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Finland FIN Hietaniemi: 3-0
kwartfinale: V van Vlag van Egypte EGY Gaber: 1-3
herkansingen: W van Vlag van Kroatië CRO Zugaj: 3-0
bronzen finale: V van Vlag van Polen POL Janikowski: 0-3

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Julien Bontemps RS:X (m)
5e
70 punten: (23-14-2-5-5-4-17-5-8-6-4)
Jean-Baptiste Bernaz laser (m)
10e
119 punten: (3-21-6-9-19-11-2-18-20-34-10)
Jonathan Lobert finn (m)
Brons
49 punten: (9-4-4-2-6-7-5-10-3-7-2)
Vincent Garos
Pierre Leboucher
470 (m)
7e
90 punten: (9-10-11-6-10-2-19-11-4-11-16)
Pierre-Alexis Ponsot
Xavier Rohart
star (m)
9e
86 punten: (1-13-10-11-12-14-12-6-6-8-8)
Charline Picon RS:X (v)
8e
89 punten: (9-11-5-7-10-6-12-10-11-6-14)
Sarah Steyaert laser radial (v)
16e
143 punten: (21-14-19-12-11-26-10-19-22-15)
Mathilde Géron
Camille Lecointre
470 (v)
4e
65 punten: (10-17-1-8-12-3-7-6-3-5-10)
Elodie Bertrand
Claire Leroy
Marie Riou
elliott 6m (v)
6e
Round Robin
W van Vlag van Portugal Portugal
V van Vlag van Australië Australië
W van Vlag van Nederland Nederland
W van Vlag van Zweden Zweden
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
V van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
V van Vlag van Spanje Spanje
W van Vlag van Denemarken Denemarken
W van Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
W van Vlag van Rusland Rusland
V van Vlag van Finland Finland
kwartfinale
V van Vlag van Spanje Spanje 0-3
Stéphane Christidis
Emmanuel Dyen
49er (m)
6e
127 punten: (1-9-9-12-1-10-12-13-10-21-2-5-10-7-14-12)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Florent Manaudou 50m vrije slag (m)
Goud
serie 8: 3de in 22,09
halve finale 2: 3de in 21,80
finale: 1ste in 21,34
Amaury Leveaux
18e
serie 7: 6de in 22,35
Fabien Gilot 100m vrije slag (m)
11e
serie 8: 5de in 48,95
halve finale 1: 5de in 48,49
Yannick Agnel
4e
serie 7: 4de in 48,93
halve finale 2: 5de in 48,23
finale: 4de in 47,84
200m vrije slag (m)
Goud
serie 6: 1ste in 1.46,60
halve finale 2: 2de in 1.45,84
finale: 1ste in 1.43,14
Damien Joly 1500m vrije slag (m)
14e
serie 3: 5de in 15.08,50
Anthony Pannier
20e
serie 4: 8ste in 15.24,08
Camille Lacourt 100m rugslag (m)
4e
serie 5: 1ste in 53,51
halve finale 1: 1ste in 53,03
finale: 4de in 53,08
Benjamin Stasiulis
31e
serie 5: 8ste in 55,36
200m rugslag (m)
24e
serie 4: 7de in 1.59,52
Giacomo Perez d'Ortona 100m schoolslag (m)
17e
serie 3: 1ste in 1.00,59
Clément Lefert 100m vlinderslag (m)
29e
serie 3: 7de in 53,22
Yannick Agnel
Alain Bernard (serie)
Fabien Gilot
Clément Lefert
Amaury Leveaux
4x100 m vrije slag (m)
Goud
serie 1: 1ste in 3.13,38
finale: 1ste in 3.09,93
Yannick Agnel
Clément Lefert
Amaury Leveaux
Grégory Mallet
Jérémy Stravius (serie)
4x200m vrije slag (m)
Zilver
serie 1: 1ste in 7.09,18
finale: 2de in 7.02,77
Yannick Agnel
Hugues Duboscq
Fabien Gilot
Camille Lacourt
Clément Lefert
Giacomo Perez Dortona
Romain Sassot
Benjamin Stasiulis
4x100m wisselslag (m)
10e
serie 2: 6de in 3.34,60
Julien Sauvage * 10km open water (m)
11e
1:50.42,8
Anna Santamans 50m vrije slag (v)
10e
serie 9: 6de in 25,23
halve finale 2: 4de in 24,94
Charlotte Bonnet 100m vrije slag (v)
20e
serie 7: 7de in 55,12
Camille Muffat 200m vrije slag (v)
Zilver
serie 4: 3de in 1.58,49
halve finale 1: 3de in 1.56,18
finale: 2de in 1.55,58
Ophélie-Cyrielle Étienne
18e
serie 3: 7de in 1.59,15
Camille Muffat 400m vrije slag (v)
Goud
serie 5: 1ste in 4.03,29
finale: 1ste in 4.01,45
Coralie Balmy
6e
serie 4: 1ste in 4.03,56
finale: 6de in 4.05,95
800m vrije slag (v)
7e
serie 4: 4de in 8.27,15
finale: 7de in 8.29,26
Alexianne Castel 100m rugslag (v)
11e
serie 6: 6de in 1.00,16
halve finale 1: 6de in 1.00,24
Laure Manaudou
22e
serie 6: 8ste in 1.01,03
Alexianne Castel 200m rugslag (v)
7e
serie 3: 2de in 2.08,92
halve finale 1: 4de in 2.08,24
finale: 7de in 2.08,43
Laure Manaudou
30e
serie 5: 8ste in 2.14,29
Fanny Babou 100m schoolslag (v)
32e
serie 2: 3de in 1.09,76
Justine Bruno 100m vlinderslag (v)
38e
serie 2: 6de in 1.01,14
Lara Grangeon 400m wisselslag (v)
18e
serie 5: 7de in 4.44,28
Coralie Balmy
Charlotte Bonnet
Ophélie-Cyrielle Étienne
Margaux Farrell
Mylène Lazare (serie)
Camille Muffat
4x200m vrije slag (v)
Brons
serie 1: 3de in 7.52,88
finale: 3de in 7.47,49
Laure Manaudou
Fanny Babou
Justine Bruno
Charlotte Bonnet
4x100m wisselslag (v)
14e
serie 1: 7de in 4.05,53
Ophelie Aspord 10km open water (v)
6e
1:58.43,1
* Sauvage kwalificeerde zich door achtste te worden op de 10 kilometer tijdens de Wereldkampioenschappen openwaterzwemmen 2011.