Griekenland op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Griekenland op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Griekenland
IOC-landcode GRE
NOC Comité Olympique Hellénique
(el) (en) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Pyrros Dimas
Aantal deelnemers 441 (218 vrouwen)
Aantal disciplines 33
Medailles
Rang: 15
goud
6
zilver
6
brons
4
totaal
16
Griekenland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Griekenland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Griekenland was de gastheer van de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene. De afvaardiging bestond uit 441 atleten en was de grootste delegatie sinds de eerste Olympische Spelen in 1896 die ook in Athene werden gehouden.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Athanasía Tsoumeléka 20km snelwandelen (m) Goud
Faní Chalkiá 400m horden (m)
Gymnastiek Dimosthenis Tampakos ringen (m)
Judo Ilias Iliadis -81kg (m)
Schoonspringen Thomas Bimis
Nikolaos Siranidis
3m plank synchroon (m)
Zeilen Sofia Bekatorou
Aimilia Tsoulfa
470 (v)
Atletiek Hrysopiyi Devetzi hink-stap-springen (v) Zilver
Anastasía Kelesídou discuswerpen (v)
Taekwondo Alexandros Nikolaidis +80kg (m)
Elisavet Mystakidou -67kg (v)
Waterpolo Dimitra Asilian
Stavroula Kozompoli
Antonia Moraiti
Georgia Ellinaki
Georgia Lara
Evangelia Moraitidou
Eftychia Karagianni
Kyriaki Liosi
Anthoula Mylonaki
Angeliki Karapataki
Antiopi Melidoni
Aikaterini Oikonomopoulou
Antigoni Roumpesz
vrouwen
Zeilen Nikolaos Kaklamanakis mistral (m)
Atletiek Mirela Maniani speerwerpen (m) Brons
Gewichtheffen Pyrros Dimas -85kg (m)
Roeien Vasileios Polymeros
Nikolaos Skiathitis
lichte dubbel-twee (m)
Worstelen Artiom Kiouregkian -55kg Grieks-Romeins (m)

Deelnemers en resultaten per onderdeel[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hristoforos Hoidis 100m (m)
DNS
serie 4: niet gestart
Yeoryios Theodoridis
34e
serie 3: 6de in 10,32
kwartfinale 3: 5de in 10,36
Anastasios Gousis 200m (m)
11e
serie 6: 2de in 20,44
kwartfinale 2: 2de in 20,46
halve finale 1: 5de in 20,68
Panayiotis Sarris
27e
serie 5: 3de in 20,67
kwartfinale 4: 7de in 20,92
Stilianos Dimotsios 400m (m)
35e
serie 2: 7de in 46,51
Panayiotis Stroubakos 800m (m)
44e
serie 2: 7de in 1.47,69
Periklís Iakovákis 400m horden (m)
11e
serie 3: 2de in 48,69
halve finale 2: 4de in 48,47
Stilianos Dimotsios
Anastasios Gousis
Panayiotis Sarris
Periklís Iakovákis
4x400m (m)
12e
serie 1: 6de in 3.04,27
Nikolaos Polias marathon (m)
24e
2:17.53
Eleftherios Thanopoulos 20km snelwandelen (m)
36e
1:30.15
Yeoryios Aryiropoulos 50km snelwandelen (m)
39e
4:17.25
Spiridon Kastanis
DNF
niet gefinisht
Theodoros Stamatopoulos
DNF
niet gefinisht
Dimitrios Filindras verspringen (m)
35e
kwalificatie groep A: 18de met 7,45m
Dimitrios Serelis
DNF
kwalificatie groep A: geen geldige poging
Loúis Tsátoumas
22e
kwalificatie groep B: 11de met 7,81m
Hristos Meletoglou hink-stap-springen (m)
6e
kwalificatie groep A: 4de met 17,06m
finale: 6de met 17,13m
Marios Evaggelou polsstokhoogspringen (m)
33e
kwalificatie groep A: 16de met 5,30m
Savvas Panavoglou discuswerpen (m)
23e
kwalificatie groep B: 12de met 58,47m
Aléxandros Papadimitríou kogelslingeren (m)
18e
kwalificatie groep A: 8ste met 75,55m
Prodromos Korkizoglou tienkamp (m)
26e
7573 punten
Olga Kaidantzi 200m (v)
15e
serie 6: 3de in 23,11
kwartfinale 2: 3de in 23,15
halve finale 2: 8ste in 23,30
Konstadina Efedaki 1500m (v)
21e
serie 2: 9de in 4.06,73
halve finale 1: 12de in 4.09,37
Maria Protopappa 5000m (v)
23e
serie 2: 12de in 15.35,07
Flora Redoumi 100m horden (v)
22e
serie 3: 5de in 13,14
Faní Chalkiá 400m horden (v)
Goud
serie 4: 1ste in 53,85 (NR)
halve finale 2: 1ste in 52,77 (NR)
finale: 1ste in 52,82
Maria Karastamati
Marina Vasarmidou
Effrosini Patsou
Yeoryía Koklóni
4x100m (v)
14e
serie 1: 8ste in 44,45
Hariklia Bouda
Hrisoula Goudenoudi
Dimitra Dova
Faní Chalkiá
4x400m (v)
8e
serie 2: 2de in 3.26,70
finale: 8ste in 3.45,70
Yeoryia Abatzidou marathon (v)
50e
2:50.01
Hristina Kokotou 20km snelwandelen (v)
31e
1:35.43
Athina Papayianni
10e
1:30.37
Athanasía Tsoumeléka
Goud
1:29.12
Ioanna Kafetzi verspringen (v)
17e
kwalificatie groep A: 11de met 6,49m
Stiliani Pilatou
23e
kwalificatie groep B: 9de met 6,42m
Niki Xanthou
32e
kwalificatie groep B: 15de met 6,31m
Hrysopiyi Devetzi hink-stap-springen (v)
Zilver
kwalificatie groep A: 1ste met 15,32m (NR)
finale: 2de met 15,25m
Athanasia Perra
33e
kwalificatie groep B: 16de met 13,19m
Olga Vasdeki
11e
kwalificatie groep A: 7de met 14,54m
finale: 11de met 14,34m
Nikolia Mitropoulou hoogspringen (v)
31e
kwalificatie groep B: 17de met 1,85m
Afroditi Skafida polsstokhoogspringen (v)
DNF
kwalificatie groep B: geen geldige poging
Yeoryia Tsiliggiri
19e
kwalificatie groep A: 8ste met 4,30m
Kalliopi Ouzouni kogelstoten (v)
13e
kwalificatie groep B: 6de met 18,03m
Irini Terzoglou
19e
kwalificatie groep B: 10de met 17,34m
Anastasía Kelesídou discuswerpen (v)
Zilver
kwalificatie groep B: 2de met 64,13m
finale: 2de met 66,68m
Stiliani Tsikouna
10e
kwalificatie groep B: 4de met 61,72m
finale: 10de met 59,48m
Ekaterini Voggoli
7e
kwalificatie groep A: 4de met 63,39m
finale: 7de met 62,37m
Savva Lika speerwerpen (v)
9e
kwalificatie groep A: 3de met 62,22m
finale: 9de met 60,91m
Mirela Maniani
Brons
kwalificatie groep B: 8ste met 61,04m
finale: 3de met 64,29m
Aggeliki Tsiolakoudi
19e
kwalificatie groep B: 8ste met 59,64m
Stiliani Papadopoulou kogelslingeren (v)
40e
kwalificatie groep B: 15de met 61,61m
Alexandra Papayeoryiou
12e
kwalificatie groep B: 6de met 68,58m
finale: 12de met 66,83m
Evdokia Tsamoglou
35e
kwalificatie groep A: 19de met 62,76m
Aryiro Strataki zevenkamp (v)
15e
6117 punten

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Theodoros Velkos
George Patis
dubbelspel (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Maleisië MAS Chang/Chew: 1-15, 4-15

Basketball pictogram.svg Basketbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Frankie Alvertis
Dimitrios Diamantidis
Dimos Dikoudis
Antonios Fotsis
Mikhalis Kakiouzis
Nikos Khatzivrettas
Lazaros Papadopoulos
Theodoros Papaloukas
Pap Papanikolaou
Vasileios Spanoulis
Kostas Tsartsaris
Nikos Zisis
mannen
5e
groep B: 2de
W van Vlag van Australië Australië: 76-54
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 71-77
V van Vlag van Litouwen Litouwen: 76-98
W van Vlag van Angola Angola: 88-56
W van Vlag van Puerto Rico Puerto Rico: 78-58
kwartfinale:
V van Vlag van Argentinië Argentinië: 64-69
5-6de plek:
W van Vlag van Puerto Rico Puerto Rico: 85-75
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Litouwen Litouwen 5 5 0 468 414 +54 10
2 Vlag van Griekenland Griekenland 5 3 2 389 343 +46 8
3 Vlag van Puerto Rico Puerto Rico 5 3 2 410 411 −1 8
4 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 5 3 2 418 389 +29 8
5 Vlag van Australië Australië 5 1 4 383 411 −28 6
6 Vlag van Angola Angola 5 0 5 321 421 −100 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 76-54 Vlag van Australië Australië
17 augustus Athene Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 77-71 Vlag van Griekenland Griekenland
19 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 76-98 Vlag van Litouwen Litouwen
21 augustus Athene Vlag van Angola Angola 56-88 Vlag van Griekenland Griekenland
23 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 78-58 Vlag van Puerto Rico Puerto Rico
Kwartfinale
26 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 64-69 Vlag van Argentinië Argentinië
5-6de plek
28 augustus Athene Vlag van Puerto Rico Puerto Rico 75-85 Vlag van Griekenland Griekenland

Vrouwen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Katerina Deli
Dimitra Kalentzou
Tatiana Kavvadia
Athina Khristoforaki
Sofia Klingopoulou
Anastasia Kostaki
Evanthia Maltsi
Maria Samoroukova
Polymnia Sarengou
Eirini Stakhtiari
Atalanti Tasouli
Eleni Vasileiou
vrouwen
7e
groep A: 4de
V van Vlag van Rusland Rusland: 62-69
V van Vlag van Brazilië Brazilië: 75-87
W van Vlag van Nigeria Nigeria: 83-68
V van Vlag van Australië Australië: 40-77
W van Vlag van Japan Japan: 93-91
kwartfinale:
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 72-102
7-8ste plek:
W van Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland: 87-83
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Australië Australië 5 5 0 418 313 +105 10
2 Vlag van Rusland Rusland 5 4 1 389 333 +56 9
3 Vlag van Brazilië Brazilië 5 3 2 430 361 +69 8
4 Vlag van Griekenland Griekenland 5 2 3 353 392 -39 7
5 Vlag van Japan Japan 5 1 4 381 485 -104 6
6 Vlag van Nigeria Nigeria 5 0 5 335 422 -87 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 62-69 Vlag van Rusland Rusland
16 augustus Athene Vlag van Brazilië Brazilië 87-75 Vlag van Griekenland Griekenland
18 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 83-68 Vlag van Nigeria Nigeria
20 augustus Athene Vlag van Australië Australië 77-40 Vlag van Griekenland Griekenland
122 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 93-91 Vlag van Japan Japan
Kwartfinale
25 augustus Athene Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 102-72 Vlag van Griekenland Griekenland
7-8ste plek
27 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 87-83 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marios Kaperonis -60kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Khan: scheidsrechterlijke beslissing
Spyridon Ioannidis -64kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Thailand THA Boonjumnong: 16-28
Theodoros Kotakos -69kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Cuba CUB Armenteros: scheidsrechterlijke beslissing
Georgios Gazis -75kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Azerbeidzjan AZE Javid: 31-32
Elias Pavlidis -81kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Gabon GAB Makiba: 32-17
2de ronde: W van Vlag van Azerbeidzjan AZE Ismayilov: 31-16
kwartfinale: V van Vlag van Egypte EGY Ismail: Ahmed Ismail
Spyridon Kladouchas -91kg (m)
9e
1ste ronde: V van Vlag van Azerbeidzjan AZE Alakbarov: 14-18

Archery pictogram.svg Boogschieten[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Georgios Kalogiannidis individueel (m)
54e
plaatsingsronde: 58ste met 601 punten
1ste ronde: V van Vlag van Rusland RUS Tsyrempilov: 133-148
Alexandros Karageorgiou
29e
plaatsingsronde: 33ste met 647 punten
1ste ronde: W van Vlag van India IND Rai: 147-143
2de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Im: 159-171
Apostolos Nanos
57e
plaatsingsronde: 60ste met 585 punten
1ste ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Jang: 131-162
Georgios Kalogiannidis
Alexandros Karageorgiou
Apostolos Nanos
team (m)
13e
plaatsingsronde: 13de met 1833 punten
1ste ronde: V van Vlag van Oekraïne Oekraïne: 225-243
Evangelia Psarra individueel (v)
7e
plaatsingsronde: 8ste met 652 punten
1ste ronde: W van Vlag van Australië AUS Galbraith: 138-116
2de ronde: W van Vlag van Turkije TUR Satir: 163-161
3de ronde: W van Vlag van Spanje ESP Gallardo: 160-152
kwartfinale: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Park: 101-111
Elpida Romantzi
31e
plaatsingsronde: 34ste met 624 punten
1ste ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Schuh: 151-143
2de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee: 146-166
Fotini Vavatsi
35e
plaatsingsronde: 51ste met 609 punten
1ste ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Berezhna: 156-160
Evangelia Psarra
Elpida Romantzi
Fotini Vavatsi
team (v)
5e
plaatsingsronde: 8ste met 1885 punten
1ste ronde: W van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 230-227
kwartfinale: V van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 232-244

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Leonidas Sabanis -62kg (m)
DSQ
trekken: 3de met 145kg
stoten: 3de met 167,5kg
totaal: 302,5kg
Viktor Mitrou -77kg (m)
5e
trekken: 6de met 160kg
stoten: 2de met 200kg
totaal: 360kg
Pyrros Dimas -85kg (m)
Brons
trekken: 3de met 175kg
stoten: 4de met 202,5kg
totaal: 377,5kg
Georgios Markoulas
4e
trekken: 6de met 167,5kg
stoten: 1ste met 205kg
totaal: 372,5kg
Kakhi Kakhiashvili -94kg (m)
DNF
trekken: 4de met 180kg
stoten: geen geldige poging
Nikolaos Kourtidis
11e
trekken: 14de met 167,5kg
stoten: 8ste met 210kg
totaal: 377,5kg
Charikleia Kastritsi -58kg (v)
13e
trekken: 11de met 90kg
stoten: 13de met 110kg
totaal: 200kg
Anastasia Tsakiri -63kg (v)
DNF
trekken: 4de met 97,5kg
stoten: geen geldige poging
Christina Ioannidi -75kg (v)
5e
trekken: 7de met 112,5kg
stoten: 4de met 142,5kg
totaal: 255kg
Vasiliki Kasapi +75kg (v)
8e
trekken: 5de met 125kg
stoten: 7de met 152,5kg
totaal: 277,5kg

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ritmisch
Eleni Andriola individueel (v)
9e
kwalificatie: 6de met 99,600 punten
finale: 9de met 97,600 punten
Theodora Pallidou
11e
kwalificatie: 11de met 95,225 punten
Ilektra Efthymiou
Maria Kakiou
Liana Khristidou
Eleni Khronopoulou
Varvara Magnisali
Steriani Pantazi
team (v)
5e
kwalificatie: 3de met 46,400 punten
finale: 5de met 46,525 punten
Trampoline
Michail Pelivanidis mannen
12e
kwalificatie: 12de met 62,60 punten
Turnen
Dimosthenis Tampakos ringen (m)
Goud
kwalificatie: 1ste met 9,850 punten
finale: 1ste met 9,862 punten
Vlasios Maras individuele meerkamp (m)
36e
kwalificatie: 36ste met 54,699 punten
Maria Apostolidi individuele meerkamp (v)
57e
kwalificatie: 57ste met 33,912 punten
Stefani Bismpikou
15e
kwalificatie: 24ste met 36,486 punten
finale: 15de met 36,499 punten

Handball pictogram.svg Handbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Alexios Alvanos
Spyros Balomenos
Giorgos Khalkidis
Grigoris Khatsatourian
Jiotsa Khrysopoulos
Nikos Grammatikos
Dimitrios Kafatos
Savvas Karypidis
Nikos Kokolodimitrakis
Andreas Troupis
Dimitrios Tzimourtos
Alexandros Vasilakis
Vangelis-Giorgos Voglis
Georgios Zaravinas
Sasa Zivoulovic
mannen
6e
groep B: 4de
V van Vlag van Duitsland Duitsland: 18-28
V van Vlag van Frankrijk Frankrijk: 25-29
W van Vlag van Egypte Egypte: 26-25
W van Vlag van Brazilië Brazilië: 26-22
V van Vlag van Hongarije Hongarije: 22-26
kwartfinale:
V van Vlag van Kroatië Kroatië: 27-33
5-8ste plek:
W van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 29-24
5-6de plek:
V van Vlag van Frankrijk Frankrijk: 33-15
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 5 0 0 135 108 +27 10
2 Vlag van Hongarije Hongarije 5 4 0 1 132 124 +8 8
3 Vlag van Duitsland Duitsland 5 3 0 2 139 110 +29 6
4 Vlag van Griekenland Griekenland 5 2 0 3 117 130 -13 4
5 Vlag van Brazilië Brazilië 5 1 0 4 105 133 -28 2
5 Vlag van Egypte Egypte 5 0 0 5 110 133 -23 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene Vlag van Duitsland Duitsland 28-18 Vlag van Griekenland Griekenland
16 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 25-29 Vlag van Frankrijk Frankrijk
18 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 26-25 Vlag van Egypte Egypte
20 augustus Athene Vlag van Brazilië Brazilië 22-26 Vlag van Griekenland Griekenland
22 augustus Athene Vlag van Hongarije Hongarije 26-22 Vlag van Griekenland Griekenland
Kwartfinale
24 augustus Athene Vlag van Kroatië Kroatië 33-27 Vlag van Griekenland Griekenland
5-8ste plek
27 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 29-24 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
5-6de plek
28 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 15-33 Vlag van Frankrijk Frankrijk

Vrouwen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Elena Nikoli
Rita Mavrogeni
Anna Psatha
Eleni Poimenidou
Eleni Potari
Georgia Dorotheou
Pengy Vemi
Vasiliki Skara
Grigoria Golia
Tatiana Sousa
Anna Patsio
Mikhaela Mikhalopoulou
Stella Gioupi
Viki Theodoridou
Ioanna Fotiadou
vrouwen
10e
groep B: 5de
V van Vlag van Brazilië Brazilië: 21-29
V van Vlag van Hongarije Hongarije: 20-33
V van Vlag van China China: 13-33
V van Vlag van Oekraïne Oekraïne: 20-29
9-10de plek:
V van Vlag van Angola Angola: 23-38
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Oekraïne Oekraïne 4 4 0 0 99 82 +17 8
2 Vlag van Hongarije Hongarije 4 3 0 1 118 93 +25 6
3 Vlag van China China 4 2 0 2 106 90 +16 4
4 Vlag van Brazilië Brazilië 4 1 0 3 97 105 -8 2
5 Vlag van Griekenland Griekenland 4 0 0 4 74 124 -50 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 21-29 Vlag van Brazilië Brazilië
17 augustus Athene Vlag van Hongarije Hongarije 33-20 Vlag van Griekenland Griekenland
19 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 13-33 Vlag van China China
21 augustus Athene Vlag van Oekraïne Oekraïne 29-20 Vlag van Griekenland Griekenland
9-10de plek
26 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 23-38 Vlag van Angola Angola

Baseball pictogram.svg Honkbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Honkbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Clayton Bellinger
Alexander Cremidans
Chris Demetral
Dimitrios Douros
Laurence Heisler
James Kavourias
Robert Kingsbury
Georgios Kottaras
Michael Koutsantonakis
Cory Antony Harris
Peter Maestrales
Nick Markakis
Meleti Ross Melehes
Erik Pappas
Peter Rasmusen
Christoforos Rompinson
Panagiotis Sikaras
Vasili Spanos
Peter Soteropoulos
Sean Spencer
Jared Theodorakos
Nicholas Theodorou
Clint Zavaras
mannen
DNS
groepsfase: 7de
V van Vlag van Nederland Nederland: 0-11
V van Vlag van Cuba Cuba: 4-5
V van Vlag van Chinees Taipei Chinees Taipei: 1-7
V van Vlag van Canada Canada: 0-2
V van Vlag van Australië Australië: 6-11
W van Vlag van Italië Italië: 12-7
V van Vlag van Japan Japan: 1-6
Groepsfase
# Land Wedstrijden
G W V
1 Vlag van Japan Japan 7 6 1
2 Vlag van Cuba Cuba 7 6 1
3 Vlag van Canada Canada 7 5 2
4 Vlag van Australië Australië 7 4 3
5 Vlag van Chinees Taipei Chinees Taipei 7 3 4
6 Vlag van Nederland Nederland 7 2 5
7 Vlag van Griekenland Griekenland 7 1 6
8 Vlag van Italië Italië 7 1 6
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene Vlag van Nederland Nederland 11-0 Vlag van Griekenland Griekenland
16 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 4-5 Vlag van Cuba Cuba
17 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 1-7 Vlag van Chinees Taipei Chinees Taipei
18 augustus Athene Vlag van Canada Canada 2-0 Vlag van Griekenland Griekenland
20 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 6-11 Vlag van Australië Australië
21 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 12-7 Vlag van Italië Italië
22 augustus Athene Vlag van Japan Japan 7-1 Vlag van Griekenland Griekenland

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Revazi Zintiridis -60kg (m)
7e
1ste ronde: W van Vlag van Oezbekistan UZB Zokirov: ippon
2de ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Fallon: ippon
kwartfinale: V van Vlag van Iran IRI Akhondzadeh: ippon
herkansingen: W van Vlag van Kameroen CMR Cameroun: ippon
herkansingen 2: V van Vlag van Spanje ESP Uematsu: ippon
Giorgi Vazagashvili -66kg (m)
21e
1ste ronde: V van Vlag van Mongolië MGL Dashdavaa: waza-ari
Revazi Zintiridis -73kg (m)
13e
1ste ronde: V van Vlag van Rusland RUS Makarov: ippon
herkansingen: V van Vlag van Georgië GEO Kevkhishvili: ippon
Ilias Iliadis -81kg (m)
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Australië AUS Endicott-Davies: ippon
2de ronde: W van Vlag van Argentinië ARG Sganga: walk-over
kwartfinale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Kwon: koka
halve finale: W van Vlag van Rusland RUS Nossov: ippon
finale: W van Vlag van Oekraïne UKR Hontyuk: ippon
Dionysios Iliadis -90kg (m)
13e
1ste ronde: W van Vlag van Oezbekistan UZB Pereteyko: ippon
2de ronde: V van Vlag van Japan JPN Izumi: ippon
herkansingen: V van Vlag van Wit-Rusland BLR Kukharenka: ippon
Vassilios Iliadis -100kg (m)
13e
1ste ronde: V van Vlag van Duitsland GER Jurack: ippon
herkansingen: V van Vlag van Cuba CUB Despaigne: ippon
Charalampos Papaioannou +100kg (m)
13e
1ste ronde: W van Vlag van Venezuela VEN Ruiz: ippon
2de ronde: V van Vlag van Japan JPN Suzuki: ippon
herkansingen: V van Vlag van Duitsland GER Tölzer: waza-ari
Maria Karagiannopoulou -48kg (v)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Japan JPN Tani: waza-ari
herkansingen: W van Vlag van Algerije ALG Haddad: waza-ari
herkansingen 2: W van Vlag van Polen POL Żemła-Krajewska: ippon
bronzen finale: V van Vlag van Duitsland GER Matijass: ippon
Maria Tselaridou -52kg (v)
15e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Duitsland GER Imbriani: ippon
Ioulieta Boukouvala -57kg (v)
16e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Cox: koka
Eleni Tampasi -63kg (v)
15e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van België BEL Vandecaveye: ippon
Alexia Kourtelesi -70kg (v)
14e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Argentinië ARG Copes: ippon
Varvara Akiritidou -78kg (v)
13e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Matrosova: ippon
herkansingen: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee: ippon
Eleni Patsiou +78kg (v)
15e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Bisséni: ippon

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Slalom
Christos Tsakmakis C-1 (m)
15e
voorronde: 15de met 225,54
Alexandros Dimitriou K-1 (m)
24e
voorronde: 24ste met 236,21
Maria Ferekidi K-1 (v)
24e
voorronde: 17de met 250,28
Vlakwater
Andreas Kiligkaridis C-1 500m (m)
16e
serie 1: 5de in 1.53,662
halve finale 1: 7de in 1.53,793
C-1 1000m (m)
11e
serie 2: 3de in 3.53,723
halve finale 1: 4de in 3.55,608
Apostolos Papandreou K-1 500m (m)
26e
serie 4: 5de in 1.44,217
halve finale 3: 9de in 1.46,627
K-1 1000m (m)
23e
serie 1: 8ste in 3.41,664
Athina-Theodora Alexopoulou K-1 500m (v)
11e
serie 2: 4de in 1.54,518
halve finale 1: 5de in 1.54,950

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vasileios Floros mannen
28e
4848 punten
Katalin Versloeg Partits vrouwen
16e
5028 punten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vasileios Polymeros
Nikolaos Skiathitis
lichte dubbel-twee (m)
Brons
serie 1: 1ste in 6.15,22
halve finale 1: 2de in 6.17,12
finale: 3de in 6.23,23
Chrysi Biskitzi
Maria Sakellaridou
lichte dubbel-twee (v)
12e
serie 1: 4de in 7.05,52
herkansingen: 3de in 7.04,98
halve finale 1: 6de in 7.15,45
finale B: 6de in 7.48,42

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dressuur
Gerta Lehmann individueel
51e
Grand Prix: 51ste met 60,000%
Alexandra Sourla
47e
Grand Prix: 47ste met 62,833%
Eventing
Heidi Antikatzides individueel
60e
Grand Prix: 148,80 strafpunten
Springconcours
Emmanouela Athanassiades individueel
DNF
kwalificatie: niet gefinisht
Hannah Mytilinaiou
60e
kwalificatie: 60ste met 65 strafpunten
Antonis Petris
36e
kwalificatie: 13de met 12 strafpunten
finale: 36ste met 16 strafpunten
Danae Tsatsoua
65e
kwalificatie: 65ste met 44 strafpunten
Emmanouela Athanassiades
Hannah Mytilinaiou
Antonis Petris
Danae Tsatsoua
team
14e
47 strafpunten

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Georges Ambalof degen (m)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Egypte EGY Nabil: 6-15
Marios Basmatzian sabel (m)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Japan JPN Nagara: 8-15
Jason Dourakos
33e
1ste ronde: V van Vlag van China CHN Zhou: 10-15
Constantine Manetas
17e
1ste ronde: W van Vlag van Algerije ALG Bernaoui: 15-10
2de ronde: V van Vlag van Italië ITA Montano: 12-15
Marios Basmatzian
Jason Dourakos
Dimitrios Kostakos
Constantine Manetas
sabel team (m)
8e
1ste ronde: V van Vlag van Rusland Rusland: 22-45
5-8ste plek: V van Vlag van Oekraïne Oekraïne: 39-45
7-8ste plek: V van Vlag van China China: 42-45
Jeanne Hristou degen (v)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Canada CAN Schalm: 15-13
3de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Logunova: 15-10
kwartfinale: V van Vlag van Frankrijk FRA Flessel-Colovic: 13-15
Dimitra Magkandaki
17e
1ste ronde: W van Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Beer: 15-8
2de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Nisima: 5-6
Niki Sidiropoulou
17e
1ste ronde: W van Vlag van Senegal SEN Ndong: walk-over
2de ronde: V van Vlag van Duitsland GER Bokel: 10-15
Marios Basmatzian
Jason Dourakos
Dimitrios Kostakos
Constantine Manetas
degen team (v)
8e
1ste ronde: W van Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika: 34-15
kwartfinale: V van Vlag van Duitsland Duitsland: 32-33
5-8ste plek: V van Vlag van China China: 18-29
7-8ste plek: V van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 30-44
Maria Rentoumi floret (v)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Rusland RUS Yusheva: 4-15

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Georgios Petsanis 10m luchtgeweer (m)
12e
kwalificatie: 12de met 593 punten (98-100-100-99-98-98)
Konstantinos Savorgiannakis
18e
kwalificatie: 18de met 592 punten (98-100-98-99-99-98)
Evangelos Liogris 50m geweer 3 houdingen (m)
38e
kwalificatie: 38ste met 1135 punten (390-363-381)
50m geweer liggend (m)
38e
kwalificatie: 36ste met 589 punten (98-96-99-98-99-99)
Dionissios Georgakopoulos 50m pistool (m)
28e
kwalificatie: 28ste met 549 punten (97-91-91-87-90-93)
10m luchtpistool (m)
33e
kwalificatie: 33ste met 572 punten (94-97-93-95-96-97)
Georgios Salavantakis skeet (m)
21e
kwalificatie: 21ste met 119 punten (22-25-24-25-23)
Nikolaos Antoniadis trap (m)
31e
kwalificatie: 31ste met 110 punten (23-23-22-21-21)
Angelos Spiropoulos dubbeltrap (m)
22e
kwalificatie: 22ste met 124 punten (39-46-39)
Maria Faka 10m luchtgeweer (v)
33e
kwalificatie: 33ste met 388 punten (97-97-95-97)
Alexia Smirli
27e
kwalificatie: 27ste met 391 punten (99-97-98-97)
Agathi Kassoumi 25m pistool (v)
21e
kwalificatie: 21ste met 574 punten (283-291)
Marina Karaflou 10m luchtpistool (v)
26e
kwalificatie: 26ste met 377 punten (94-95-93-95)

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nikolaos Siranidis 3m plank (m)
28e
voorronde: 28ste met 363,75 punten
Ioannis Gavriilidis 10m toren (m)
22e
voorronde: 22ste met 395,34 punten
Sotirios Trakas
26e
voorronde: 26ste met 361,56 punten
Thomas Bimis
Nikolaos Siranidis
3m plank synchroon (m)
Goud
353,34 punten
Sotirios Trakas
Ioannis Gavriilidis
10m toren synchroon (m)
7e
331,44 punten
Diamantina Georgatou 3m plank (v)
33e
voorronde: 33ste met 157,56 punten
Sotiria Koutsopetrou
22e
voorronde: 22ste met 250,59 punten
Eftychia Pappa-Papavolou 10m toren (v)
17e
voorronde: 15de met 307,65 punten
halve finale: 17de met 463,89 punten
Diamantina Georgatou
Sotiria Koutsopetrou
3m plank synchroon (v)
8e
270,33 punten
Eftychia Pappa-Papavolou
Florentia Sfakianou
10m toren synchroon (v)
8e
272,40 punten

Softball pictogram.svg Softbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Softbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lindsey Bashor
Stacey Farnworth
Katina Kramos
Stephanie Skegas Maxwell
Jamie Farnworth
Chloe Kloezeman
Ginny Georgantas
Sarah Farnworth
Kristen Karanzias
Joanna Gail
Vanessa Czarnecki
Lindsay James
Joanna Bouziou
Jessica Bashor
Aikaterini Koutougkou
vrouwen
7e
groepsfase: 7de
V van Vlag van China China: 0-5
W van Vlag van Canada Canada: 2-0
W van Vlag van Italië Italië: 2-1
V van Vlag van Chinees Taipei Chinees Taipei: 0-2
V van Vlag van Japan Japan: 0-6
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 0-7
V van Vlag van Australië Australië: 2-3
Groepsfase
# Land Wedstrijden Punten
G W V
1 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 7 7 0 41 0 +41 1000
2 Vlag van Australië Australië 7 6 1 22 14 +8 .857
3 Vlag van Japan Japan 7 4 3 17 8 +9 .571
4 Vlag van China China 7 3 4 15 20 -5 .429
5 Vlag van Canada Canada 7 3 4 6 14 -8 .429
6 Vlag van Chinees Taipei Chinees Taipei 7 2 5 3 13 -10 .286
7 Vlag van Griekenland Griekenland 7 2 5 6 24 -18 .286
8 Vlag van Italië Italië 7 1 6 8 24 -16 .143
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 0-5 Vlag van China China
15 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 2-0 Vlag van Canada Canada
16 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 2-1 Vlag van Italië Italië
17 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 0-2 Vlag van Chinees Taipei Chinees Taipei
18 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 0-6 Vlag van Japan Japan
19 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 0-7 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
20 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 2-3 Vlag van Australië Australië

Synchronized swimming pictogram.svg Synchroonzwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eleftheria Ftouli
Christina Thalassinidou
duet
9e
voorronde: 9de met 92,918 punten
finale: 9de met 92,918 punten
Aglaia Anastasiou
Maria Christodoulou
Eleftheria Ftouli
Eleni Georgiou
Effrosyni Gouda
Apostolia Ioannou
Evgenia Koutsoudi
Olga Pelekanou
team
8e
92,750 punten

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Michail Mouroutsos -58kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Thailand THA Sutthikunkarn: 5-2
kwartfinale: V van Vlag van Egypte EGY Bayoumi: 2-8
Alexandros Nikolaidis +80kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van Colombia COL Rojas: 7-3
kwartfinale: W van Vlag van Marokko MAR Zrouri: 5-2
halve finale: W van Vlag van Jordanië JOR Kamal: 6-3
finale: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Moon: knock-out
Areti Athanasopoulou -57kg (v)
11e
1ste ronde: V van Vlag van Thailand THA Sukkhongdumnoen: 6-6
Elisavet Mystakidou -67kg (v)
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Wihongi: 4-0
kwartfinale: W van Vlag van Guatemala GUA Juarez: 6-4
halve finale: W van Vlag van Filipijnen PHI Rivero: 3-2
finale: V van Vlag van China CHN Luo: 6-7

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Panagiotis Gionis enkelspel (m)
49e
1ste ronde: V van Vlag van Spanje ESP He: 1-4 (7-11, 11-13, 4-11, 13-11, 13-15)
Kalinikos Kreanga
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: V van Vlag van Zweden SWE Persson: 0-4 (5-11, 7-11, 9-11, 8-11)
Panagiotis Gionis
Kalinikos Kreanga
dubbelspel (m)
17e
1ste ronde: W van Vlag van Argentinië ARG Gonzales/Tabachnik: 1-4 (7-11, 7-11, 2-11, 11-9, 6-11)
2de ronde: V van Vlag van Japan JPN Kito/Tasaki: 3-4 (11-9, 11-6, 5-11, 11-8, 6-11, 11-13, 4-11)
Archontoula Volakaki enkelspel (v)
49e
1ste ronde: V van Vlag van Israël ISR Kravchenko: 0-4 (6-11, 5-11, 4-11, 5-11)
Maria Mirou
Archontoula Volakaki
dubbelspel (v)
25e
1ste ronde: vrij
2de ronde V van Vlag van Canada CAN Cada/Roussu: 1-4 (8-11, 11-4, 7-11, 9-11, 8-11)

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Konstantinos Economidis enkelspel (m)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Chili CHI Gonzalez: 6-7(2), 2-6
Konstantinos Economidis
Vasilis Mazarakis
dubbelspel (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Tsjechië CZE Damm/Suk: 1-6, 3-6
Eleni Daniilidou enkelspel (v)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Colombia COL Castano: 6-1, 6-4
2de ronde: W van Vlag van Bulgarije BUL Maleeva: 2-6, 6-4, 6-4
3de ronde: V van Vlag van Rusland RUS Myskina: 5-7, 4-6
Eleni Daniilidou
Christina Zachariadou
dubbelspel (v)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Mauresmo/Pierce: 5-7, 1-6

Triathlon pictogram.svg Triatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vassilis Krommidas mannen
DNF
niet gefinisht

Football pictogram.svg Voetbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Georgios Abaris
Panagiotis Lagos
Vangelis Moras
Spyros Vallas
Kostas Nebegleras
Loukas Vyntra
Ieroklis Stoltidis
Georgios Fotakis
Miltos Sapanis
Tasos Argitis
Dimitrios Papadopoulos
Aristidis Galanopoulos
Dimitrios Salpigidis
Nikolaos Mitrou
Giannis Taralidis
Kleopas Giannouthesi
mannen
15e
groep A: 4de
G van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 2-2
V van Vlag van Mali Mali: 0-2
V van Vlag van Mexico Mexico: 2-3
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Mali Mali 3 1 2 0 5 3 +2 5
2 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 3 1 2 0 6 5 +1 5
3 Vlag van Mexico Mexico 3 1 1 1 3 3 0 4
4 Vlag van Griekenland Griekenland 3 0 1 2 4 7 -3 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
11 augustus Thessaloniki Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 2-2 Vlag van Griekenland Griekenland
14 augustus Thessaloniki Vlag van Griekenland Griekenland 0-2 Vlag van Mali Mali
17 augustus Volos Vlag van Griekenland Griekenland 2-3 Vlag van Mexico Mexico

Vrouwen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eleni Benson
Maria Giatrakou
Tania Kalyvas
Konstantina Katsaiti
Alexandra Kavvada
Natalia Khatzigiannidou
Angeliki Lagoumtzi
Maria Lazarou
Amalia Loseno
Efi Mikhailidou
Ileana Moskhou
Dimitra Panteleiadou
Anastasia Papadopoulou
Athanasia Pouridou
Sofia Smith
Vasiliki Soupiadou
Bemba Stratakis
Angeliki Tefani
vrouwen
10e
groep C: 4de
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 0-3
V van Vlag van Australië Australië: 0-1
V van Vlag van Brazilië Brazilië: 0-7
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 3 2 1 0 6 1 +5 6
2 Vlag van Brazilië Brazilië 3 2 0 1 8 2 +6 6
3 Vlag van Australië Australië 3 1 1 1 2 2 0 3
4 Vlag van Griekenland Griekenland 3 1 0 3 0 11 -11 3
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
11 augustus Heraklion Vlag van Griekenland Griekenland 0-3 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
14 augustus Heraklion Vlag van Griekenland Griekenland 0-1 Vlag van Australië Australië
17 augustus Patras Vlag van Griekenland Griekenland 0-7 Vlag van Brazilië Brazilië

Volleyball (indoor) pictogram.svg Volleybal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Beach[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Pavlos Beligratis
Athanasios Michalopoulos
mannen
19e
groep F: 4de
V van Vlag van Zuid-Afrika RSA Pocock/Rorich: 1-2 (16-21, 26-24, 10-15)
V van Vlag van Portugal POR Brenha/Maia: 0-2 (14-21, 19-21)
V van Vlag van Argentinië ARG Baracetti/Conde: walk-over
Vassiliki Arvaniti
Efthalia Koutroumanidou
vrouwen
9e
groep C: 3de
V van Vlag van Duitsland GER Lahme/Müsch: 1-2 (16-21, 21-16, 10-15)
V van Vlag van Brazilië BRA Connelly/Pires: 0-2 (13-21, 14-21)
W van Vlag van Noorwegen NOR Håkedal/Tørlen: 2-1 (21-11, 21-23, 15-12)
2de ronde:
V van Vlag van Duitsland GER Pohl/Rau: 1-2 (12-21, 21-19, 11-15)
Vasso Karantasiou
Effrosyni Sfyri
9e
groep F: 2de
W van Vlag van Mexico MEX Garcia/Gaxiola: 2-0 (21-17, 21-13)
V van Vlag van Australië AUS Lochowicz/Pottharst: 1-2 (15-21, 21-15, 14-16)
W van Vlag van China CHN Tian/Wang: 2-0 (21-14, 21-17)
2de ronde:
V van Vlag van Brazilië BRA Connelly/Pires: 0-2 (16-21, 19-21)

Zaal[bewerken]

Mannen
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Konstantinos Christofidelis
Marios Giourdas
Theodoros Chatziantoniou
Vasileios Kournetas
Georgios Stefanou
Antonios Tsakiropoulos
Nikolaos Roumeliotis
Sotirios Pantaleon
Ilias Lappas
Andrej Kravárik
Konstantinos Prousalis
Theodoros Baev
mannen
5e
groep A: 2de
W van Vlag van Tunesië Tunesië: 3-0 (25-20, 25-14, 25-17)
W van Vlag van Polen Polen: 3-1 (21-25, 25-18, 25-21, 25-20)
V van Vlag van Argentinië Argentinië: 1-3 (25-16, 21-25, 22-25, 22-25)
W van Vlag van Frankrijk Frankrijk: 3-2 (25-22, 14-25, 26-24, 23-25, 15-10)
V van Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro: 2-3 (25-21, 36-38, 13-25, 25-23, 12-15)
kwartfinale:
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 2-3 (20-25, 25-22, 27-25, 23-25, 15-17)
Groep A
# Land Wedstrijden Sets Setpunten Punten
G W V V T Saldo V T Saldo
1 Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro 5 4 1 12 6 +6 427 398 +29 9
2 Vlag van Griekenland Griekenland 5 3 2 12 9 +3 475 454 +21 8
3 Vlag van Argentinië Argentinië 5 3 2 12 9 +3 471 457 +14 8
4 Vlag van Polen Polen 5 3 2 10 9 +1 422 419 +3 8
5 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 2 3 8 10 -2 405 394 +11 7
6 Vlag van Tunesië Tunesië 5 0 5 4 15 -11 373 451 -78 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene Vlag van Tunesië Tunesië 0-3 Vlag van Griekenland Griekenland
17 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 3-1 Vlag van Polen Polen
19 augustus Athene Vlag van Argentinië Argentinië 3-1 Vlag van Griekenland Griekenland
21 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 3-2 Vlag van Frankrijk Frankrijk
23 augustus Athene Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro 3-2 Vlag van Griekenland Griekenland
Kwartfinale
25 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 2-3 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Vrouwen
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Zanna Proniadu
Maria Gkaragkouni
Niki Gkaragkouni
Eleni Memetzi
Charikleia Sakkoula
Eleftheria Chatzinikou
Ioanna Vlachou
Vasiliki Papazoglou
Sofia Iordanidou
Georgia Tzanaki
Eleni Kiosi
Rouxantra-Kon Ntoumitreskou
vrouwen
9e
groep A: 5de
W van Vlag van Kenia Kenia: 3-0 (25-7, 25-22, 25-17)
V van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 1-3 (25-20, 19-25, 15-25, 22-25)
V van Vlag van Japan Japan: 1-3 (10-25, 25-20, 21-25, 22-25)
V van Vlag van Brazilië Brazilië: 0-3 (22-25, 22-25, 11-25)
V van Vlag van Italië Italië: 0-3 (19-25, 19-25, 22-25)
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1 Vlag van Brazilië Brazilië 5 5 0 15 2 +13 410 326 +84 10
2 Vlag van Italië Italië 5 4 1 14 3 +11 392 305 +87 9
3 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 5 3 2 9 7 +2 355 352 +3 8
4 Vlag van Japan Japan 5 2 3 6 10 -4 346 343 +3 7
5 Vlag van Griekenland Griekenland 5 1 4 5 12 -7 349 383 -34 6
6 Vlag van Kenia Kenia 5 0 5 0 15 -15 236 379 -143 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 3-0 Vlag van Kenia Kenia
16 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 1-3 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
18 augustus Athene Vlag van Japan Japan 3-1 Vlag van Griekenland Griekenland
20 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 0-3 Vlag van Brazilië Brazilië
22 augustus Athene Vlag van Italië Italië 3-0 Vlag van Griekenland Griekenland

Water polo pictogram.svg Waterpolo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Christos Afroudakis
Nikolaos Trikoypis
Georgios Afroudakis
Theodoros Chatzitheodorou
Nikolaos Deligiannis
Theodoros Kalakonas
Konstantinos Loudis
Dimitrios Mazis
Georgios Reppas
Stefanos Santa
Anastasios Schizas
Argyris Theodoropoulos
Ioannis Thomakos
Antonios Vlontakis
mannen
4e
groep B: 1ste
V van Vlag van Duitsland Duitsland: 4-5
W van Vlag van Spanje Spanje: 15-4
W van Vlag van Egypte Egypte: 15-4
W van Vlag van Australië Australië: 10-9
W van Vlag van Italië Italië: 6-4
halve finale:
V van Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro: 3-7
bronzen finale:
V van Vlag van Rusland Rusland: 5-6
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Griekenland Griekenland 5 4 0 1 43 27 +16 8
2 Vlag van Duitsland Duitsland 5 3 1 1 40 28 +12 7
3 Vlag van Spanje Spanje 5 3 0 2 35 31 +4 6
4 Vlag van Italië Italië 5 3 0 2 39 24 +15 6
5 Vlag van Australië Australië 5 1 1 3 37 35 +2 4
6 Vlag van Egypte Egypte 5 0 0 5 18 67 −49 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene Vlag van Duitsland Duitsland 5-4 Vlag van Griekenland Griekenland
17 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 15-4 Vlag van Spanje Spanje
19 augustus Athene Vlag van Egypte Egypte 4-15 Vlag van Griekenland Griekenland
21 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 10-9 Vlag van Australië Australië
23 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 6-4 Vlag van Italië Italië
Halve finale
27 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 3-7 Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro
Bronzen finale
29 augustus Athene Vlag van Rusland Rusland 6-5 Vlag van Griekenland Griekenland

Vrouwen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Georgia Ellinaki
Dimitra Asilian
Aniopi Melidoni
Angeliki Karapataki
Kyriaki Liosi
Stavroula Kozompoli
Aikaterini Oikonomopoulou
Antigoni Roumpesi
Evangelia Moraitidou
Eftychia Karagianni
Georgië Lara
Antonia Moraiti
Anthoula Mylonaki
vrouwen
Zilver
groep B: 3de
W van Vlag van Kazachstan Kazachstan: 8-6
V van Vlag van Italië Italië: 2-7
G van Vlag van Australië Australië: 7-7
kwartfinale:
W van Vlag van Rusland Rusland: 7-4
halve finale:
W van Vlag van Australië Australië: 6-2
finale:
V van Vlag van Italië Italië: 9-10
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Australië Australië 3 2 0 1 43 27 +16 8
2 Vlag van Italië Italië 3 2 1 0 40 28 +12 7
3 Vlag van Griekenland Griekenland 3 1 1 1 35 31 +4 6
4 Vlag van Kazachstan Kazachstan 3 0 0 3 39 24 +15 6
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
16 augustus Athene Vlag van Australië Australië 8-6 Vlag van Kazachstan Kazachstan
18 augustus Athene Vlag van Australië Australië 2-7 Vlag van Italië Italië
20 augustus Athene Vlag van Australië Australië 7-7 Vlag van Griekenland Griekenland
Kwartfinale
22 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 7-4 Vlag van Rusland Rusland
Halve finale
24 augustus Athene Vlag van Australië Australië 2-6 Vlag van Griekenland Griekenland
Finale
26 augustus Athene Vlag van Griekenland Griekenland 9-10 Vlag van Italië Italië

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Dimitrios Georgalis tijdrit (m)
15e
1.04,204
Labros Vasilopoulos keirin (m)
9e
1ste ronde: 2de
2de ronde: gedubbeld
7-12de plek: 3de
Georgios Cheimonetos
Dimitrios Georgalis
Labros Vasilopoulos
teamsprint (m)
8e
kwalificatie: 8ste in 44,986
1ste ronde: V van Vlag van Frankrijk Frankrijk: 45,708
Kyriaki Konstantinidou puntenkoers (v)
16e
18 punten
Mountainbike
Emmanouil Kotoulas mannen
45e
op 3 ronden

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Amiran Kardanov -55kg (m)
4e
groep 7: 1ste
W van Vlag van Noord-Korea PRK O: 4-3
W van Vlag van Turkije TUR Dogan: 10-0
W van Vlag van Armenië ARM Berberyan: 3-2
halve finale:
V van Vlag van Rusland RUS Batirov: 1-7
bronzen finale:
V van Vlag van Japan JPN Tanabe: 0-7
Besik Aslanasvili -60kg (m)
11e
groep 5: 2de
W van Vlag van Albanië ALB Prizreni: 5-2
V van Vlag van Iran IRI Mostafa-Jokar: 2-3
Apostolos Taskoudis -66kg (m)
6e
groep 3: 1ste
W van Vlag van India IND Kumar: 10-8
W van Vlag van Armenië ARM Hovhannisyan: 6-12
kwartfinale:
V van Vlag van Oekraïne UKR Tedeyev: 2-6
5-6de plek:
V van Vlag van Japan JPN Ikematsu: 4-6
Emzarios Bentinidis -74kg (m)
10e
groep 6: 2de
W van Vlag van Hongarije HUN Ritter: 5-1
V van Vlag van Rusland RUS Saitiev: 1-6
Lazaros Loizidis -84kg (m)
6e
groep 3: 1ste
W van Vlag van Georgië GEO Mindorashvili: 3-1
W van Vlag van Frankrijk FRA Aka-Akesse: 3-0
kwartfinale:
V van Vlag van Cuba CUB Romero: 1-3
5-6de plek:
V van Vlag van Iran IRI Khodaei: 0-3
Alexandros Laliotis -96kg (m)
13e
groep 1: 3de
V van Vlag van China CHN Wang: 2-3
V van Vlag van Slowakije SVK Pecha: 1-4
Nestoras Batzelas -120kg (m)
13e
groep 3: 2de
V van Vlag van Cuba CUB Rodriguez: 0-10
W van Vlag van Oekraïne UKR Priadun: 5-0
Fani Psatha -48kg (v)
10e
groep 3: 3de
W van Vlag van Tunesië TUN Louati: 5-0
V van Vlag van Tadzjikistan TJK Karamchakova: 3-5
V van Vlag van Oekraïne UKR Merleni: 0-10
Sofia Poumpouridou -55kg (v)
11e
groep 4: 3de
V van Vlag van Frankrijk FRA Gomis: 0-10
V van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee: 2-3
Stavroula Zygouri -63kg (v)
4e
groep 1: 1ste
W van Vlag van Duitsland GER Groß: 4-1
W van Vlag van Zweden SWE Eriksson: 5-3
halve finale:
V van Vlag van Verenigde Staten USA McMann: 0-4
bronzen finale:
V van Vlag van Frankrijk FRA Legrand: 0-10
Maria Louiza Vryoni -72kg (v)
8e
groep 2: 2de
V van Vlag van Oekraïne UKR Saenko: 1-7
W van Vlag van Mongolië MGL Burmaa: 4-3
5-8ste plek:
V van Vlag van Duitsland GER Schätzle: 0-3
Grieks-Romeins
Artiom Kiouregkian -55kg (m)
Brons
groep 7: 1ste
W van Vlag van Denemarken DEN Nyblom: 3-0
W van Vlag van Kirgizië KGZ Kalilov: 6-0
W van Vlag van China CHN Jiang: 8-0
halve finale:
V van Vlag van Rusland RUS Mamadaliyev: 2-7
bronzen finale:
W van Vlag van Oekraïne UKR Vakulenko: 6-1
Christos Gikas -60kg (m)
20e
groep 7: 4de
V van Vlag van Turkije TUR Tüfenk: 0-5
V van Vlag van Cuba CUB Monzon: 0-7
V van Vlag van Iran IRI Ashkani: 1-4
Konstantinos Arkoudeas -66kg (m)
6e
groep 6: 2de
W van Vlag van Verenigde Staten USA Wood: 9-3
V van Vlag van Kazachstan KAZ Manukyan: 1-4
W van Vlag van Duitsland GER Zamanduridis: 3-2
Alexios Kolitsopoulos -74kg (m)
12e
groep 6: 3de
W van Vlag van Azerbeidzjan AZE Aslanov: 2-2
V van Vlag van Hongarije HUN Berzicza: 0-3
V van Vlag van Oezbekistan UZB Dokturishvili: 4-8
Dimitrios Avramis -84kg (m)
5e
groep 3: 1ste
W van Vlag van Noorwegen NOR Aanes: 5-1
W van Vlag van Iran IRI Jamshidi: 3-1
kwartfinale:
V van Vlag van Rusland RUS Mishin: 2-5
5-6de plek:
W van Vlag van Egypte EGY Abdelfatah
Georgios Koutsioumpas -96kg (m)
7e
groep 7: 2de
W van Vlag van Kazachstan KAZ Mambetov: 4-0
V van Vlag van Egypte EGY Gaber: 6-11
W van Vlag van Polen POL Sitnik: 3-2
Xenofon Koutsioumpas -120kg (m)
7e
groep 5: 2de
V van Vlag van Kazachstan KAZ Tsurtsumia: 2-2
W van Vlag van Zweden SWE Bengtsson: 5-0
W van Vlag van Georgië GEO Giorgafze: 5-0

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nikolaos Kaklamanakis mistral (m)
Zilver
52 punten: (1-4-4-14-6-13-2-3-5-4-10)
Aimilios Papathanasiou finn (m)
5e
72,4 punten: (1-5-17-13-15-6-RDG-2-1-22-4)
Andreas Kosmatopoulos
Konstantinos Trigkonis
470 (m)
18e
132 punten: (9-6-11-9-16-2-23-15-21-20-OCS)
Georgios Kontogouris
Leonidas Pelekanakis
star (m)
11e
86 punten: (16-2-10-17-5-14-10-1-9-16-3)
Athina Frai mistral (v)
15e
123 punten: (6-18-4-16-11-17-9-16-18-OCS-8)
Virginia Kravarioti europe (v)
9e
94 punten: (15-21-5-14-2-12-15-9-16-3-3)
Sofia Bekatorou
Emilia Tsoulfa
470 (v)
Goud
38 punten: (1-2-2-13-1-1-14-1-1-2-DNS)
Eleni Dimitrakopoulou
Aikaterini Giakomidou
Efychia Mantzaraki
yngling (v)
11e
86 punten: (12-6-8-4-6-6-16-RDG-8-9-OCS)
Evangelos Cheimonas laser
16e
155 punten: (12-24-36-15-7-17-20-2-6-16-37)
Athanasios Pachoumas
Vasileios Portosalte
49er
17e
181,4 punten: (15-12-8-14-15-13-14-18-8-17-DSQ-12-RDG-15-7-OCS)
Christos Garefis
Iordanis Paschalidis
tornado
12e
95 punten: (12-10-2-9-10-7-16-13-15-14-3)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Apostolos Tsagkarakis 50m vrije slag (m)
24e
serie 7: 2de in 22,72
Aristeidis Grigoriadis 100m vrije slag (m)
32e
serie 5: 4de in 50,61
Andreas Zisimos 200m vrije slag (m)
12e
serie 7: 4de in 1.49,60
halve finale 1: 6de in 1.49,76
Spyridon Gianniotis 400m vrije slag (m)
7e
serie 6: 3de in 3.48,77
finale: 7de in 3.48,77
Dimitrios Manganas
24e
serie 4: 8ste in 3.54,78
Georgios Diamantidis 1500m vrije slag (m)
31e
serie 4: 8ste in 16.06,31
Spyridon Gianniotis
5e
serie 5: 3de in 15.03,87
finale: 5de in 15.03,69
Aristeidis Grigoriadis 100m rugslag (m)
17e
serie 3: 2de in 55,85
Antonios Gkioulmpas 200m rugslag (m)
28e
serie 3: 7de in 2.04,30
Christos Papadopoulos 100m schoolslag (m)
39e
serie 4: 3de in 1.04,43
Romanos Alyfantis 200m schoolslag (m)
33e
serie 3: 6de in 2.18,18
Sotirios Pastras 100m vlinderslag (m)
31e
serie 4: 3de in 54,20
Ioannis Drymonakos 200m vlinderslag (m)
22e
serie 4: 6de in 1.59,42
Ioannis Kokkodis 200m wisselslag (m)
12e
serie 4: 1ste in 2.02,11
halve finale 1: 6de in 2.01,57
Ioannis Drymonakos 400m wisselslag (m)
9e
serie 4: 3de in 4.16,83
Ioannis Kokkodis
6e
serie 3: 3de in 4.16,56
finale: 6de in 4.18,60
Spyridon Bitsakis
Aristeidis Grigoriadis
Alexandros Tsoltos
Andreas Zisimos
4x100m vrije slag (m)
14e
serie 2: 7de in 3.24,26
Apostolos Antonopoulos
Dimitrios Manganas
Nikolaos Xylouris
Andreas Zisimos
4x200m vrije slag (m)
8e
serie 2: 4de in 7.19,71
finale: 8ste in 7.23,02
Martha Matsa 50m vrije slag (v)
33e
serie 7: 7de in 26,46
Nery Mantey Niangkouara
10e
serie 8: 4de in 25,62
halve finale 2: 7de in 25,27
Nery Mantey Niangkouara 100m vrije slag (v)
6e
serie 7: 3de in 55,12
halve finale 1: 3de in 55,02
finale: 6de in 54,81
Zoi Dimoschaki 200m vrije slag (v)
27e
serie 6: 8ste in 2.03,38
400m vrije slag (v)
20e
serie 3: 5de in 4.13,96
Marianna Lymperta 800m vrije slag (v)
19e
serie 2: 6de in 8.42,65
Eirini Karastergiou 100m rugslag (v)
33e
serie 3: 7de in 1.05,30
200m rugslag (v)
30e
serie 2: 8ste in 2.21,93
Athina Tzavella 200m schoolslag (v)
31e
serie 2: 7de in 2.40,18
Eirini Kavarnou 100m vlinderslag (v)
19e
serie 2: 2de in 1.00,43
Vasiliki Angelopoulou 200m vlinderslag (v)
22e
serie 4: 8ste in 2.13,88
Athina Tzavella 200m wisselslag (v)
23e
serie 3: 7de in 2.20,30
Vasiliki Angelopoulou 400m wisselslag (v)
8e
serie 4: 4de in 4.44,90 (NR)
finale: 8ste in 4.50,85
Zoi Dimoschaki
Eleni Kosti
Martha Matsa
Nery Mantey Niangkouara
4x100m vrije slag (v)
DSQ
serie 2: gediskwalificeerd
Zoi Dimoschaki
Marianna Lymperta
Georgia Manoli
Evangelia Tsagka
4x200m vrije slag (v)
15e
serie 1: 8ste in 8.16,69