Groot-Brittannië op de Olympische Winterspelen 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Groot-Brittannië op de Olympische Winterspelen 2018
Land Verenigd Koninkrijk en afhankelijke gebieden
IOC-landcode GBR
NOC British Olympic Association
(en) externe link
Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang
Vlaggendrager Lizzy Yarnold (opening)
Billy Morgan (sluiting)
Aantal deelnemers 58
Aantal disciplines 11
Medailles
Rang: 19
goud
1
zilver
0
brons
4
totaal
5
Groot-Brittannië op de Zomerspelen
Als Groot-Brittannië en Ierland:
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924
Als Groot-Brittannië en Noord-Ierland:
1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Groot-Brittannië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Groot-Brittannië was een van de deelnemende landen aan de Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang, Zuid-Korea.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Skeleton Elizabeth Yarnold vrouwen
Goud
Freestyleskiën Isabel Atkin slopestyle (v)
Brons
Skeleton Dominic Parsons mannen
Brons
Laura Deas vrouwen
Brons
Snowboarden Billy Morgan big air (m)
Brons

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Alpine skiing pictogram.svg Alpineskiën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dave Ryding slalom (m)
9e
1e run: 49,09 (13e)
2e run: 51,07 (9e)
totaal: 1.40,16 (+1,17)
Laurie Taylor
26e
1e run: 51,08 (27e)
2e run: 52,33 (28e)
totaal: 1.43,41 (+4,42)
Charlie Guest slalom (v)
33e
1e run: 55,44 (42e)
2e run: 52,82 (30e)
totaal: 1.48,26 (+9,63)
Alex Tilley reuzenslalom (v)
DNF
1e run: niet gefinisht
slalom (v)
DNF
1e run: niet gefinisht
Charlie Guest
Alex Tilley
Dave Ryding
Laurie Taylor
landenwedstrijd
KF
1/8F: 2-2 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
KF: 2-2 Vlag van Noorwegen Noorwegen

Biathlon pictogram.svg Biatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Amanda Lightfoot individueel (v)
73e
49.14,7 (+8.07,5) pen.: 6 (2 + 1 + 0 + 3)
sprint (v)
67e
24.15,3 (+3.09,1) pen.: 3 (2 + 1)

Bobsleigh pictogram.svg Bobsleeën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Brad Hall
Joel Fearon
tweemansbob (m)
12e
3.18,34 (49,37 / 49,50 / 49,67 / 49,80)
Lamin Deen
Andrew Matthews
Toby Olubi
Ben Simons
viermansbob (m)
18e
3.18,29 (49,44 / 49,45 / 49,66 / 49,74)
Brad Hall
Greg Cackett
Joel Fearon
Nick Gleeson
17e
3.18,26 (49,25 / 49,68 / 49,64 / 49,69)
Mica McNeill
Mica Moore
tweemansbob (v)
8e
3.24,07 (50,77 / 50,95 / 51,16 / 51,19)

Curling pictogram.svg Curling[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Glenn Muirhead
Thomas Muirhead
Cameron Smith
Kyle Smith
Kyle Waddell
mannen
5e
groepsfase
6 - 5 Vlag van Zwitserland Zwitserland
6 - 4 Vlag van Canada Canada
6 - 5 Vlag van Japan Japan
6 - 8 Vlag van Zweden Zweden
5 - 11 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
7 - 6 Vlag van Italië Italië
7 - 6 Vlag van Denemarken Denemarken
10 - 3 Vlag van Noorwegen Noorwegen
4 - 10 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
beslissingswedstrijd:
5 - 9 Vlag van Zwitserland Zwitserland
Vicki Adams
Lauren Gray
Eve Muirhead
Kelly Schafer
Anna Sloan
vrouwen
4e
groepsfase
10 - 3 Vlag van Rusland Olympische atleten uit Rusland
4 - 7 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
8 - 7 Vlag van China China
7 - 6 Vlag van Denemarken Denemarken
4 - 7 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
6 - 8 Vlag van Zweden Zweden
8 - 7 Vlag van Zwitserland Zwitserland
8 - 6 Vlag van Japan Japan
6 - 5 Vlag van Canada Canada
halve finale:
5 - 10 Vlag van Zweden Zweden
om brons:
3 - 5 Vlag van Japan Japan

Freestyle skiing pictogram.svg Freestyleskiën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lloyd Wallace aerials (m)
kwalificatie
kwalificatie-1: 73.06 pnt (24e)
kwalificatie-2: 73.06 - 100.03 pnt (14e)
Murray Buchan halfpipe (m)
14e
kwalificatie: 66.00 - 65.40 (14e)
Alexander Glavatsky-Yeadon
26e
kwalificatie: 10.80 - 15.00 (26e)
Peter Speight
15e
kwalificatie: 3.80 - 64.60 (15e)
Tyler Harding slopestyle (m)
29e
kwalificatie: 20.00 - '21.00 (29e)
James Woods
4e
kwalificatie: 90.20 - 19.60 (8e)
finale: 29.20 - 91.00 - 90.00
Rowan Cheshire halfpipe (v)
7e
kwalificatie: 74.00 - 71.40 (9e)
finale: 75.40 - 17.80 - 13.60
Molly Summerhayes
17e
kwalificatie: 60.80 - '66.00 (17e)
Emily Sarsfield skicross (v)
KF
plaatsingsronde: 22e (1.18,25) (+5,14)
1/8F, serie 6: 2e
KF, serie 3: 4e
Isabel Atkin slopestyle (v)
Brons
kwalificatie: 13.20 - 86.80 (4e)
finale: 68.40 - 79.40 - 84.60
Katie Summerhayes
7e
kwalificatie: 75.80 - 77.60 (10e)
finale: 61.40 - 71.40 - 23.20

Figure skating pictogram.svg Kunstrijden[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Penny Coomes
Nicholas Buckland
ijsdansen
11e
170.32 (korte kür: 68.36, vrije kür: 101.96)

Cross country skiing pictogram.svg Langlaufen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Andrew Musgrave 15 km vrije stijl (m)
28e
35.51,0 (+2.07,1)
30 km skiatlon (m)
7e
1:16.45,7 (+25,7)
50 km klassiek (m)
37e
2:20.57,9 (+12.35,8)
Callum Smith 15 km vrije stijl (m)
75e
38.20,9 (+4.37,0)
30 km skiatlon (m)
57e
1:23.49,9 (+7.29,9)
50 km klassiek (m)
54e
2:27.56,3 (+19.34,2)
Andrew Young sprint (m)
45e
kwalificatie: 3.21,50 (+12,96)
15 km vrije stijl (m)
57e
37.13,1 (+3.29,2)
Andrew Musgrave
Andrew Young
teamsprint (m)
15e
16.30,62 (+31,78)
Annika Taylor 10 km vrije stijl (v)
75e
30.52,9 (+5.52,4)
15 km skiatlon (v)
60e
48.09,1 (+7.24,2)

Luge pictogram.svg Rodelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Adam Rosen mannen
22e
run 1: 48,477 (+0,825) (25e)
run 2: 48,410 (+0,785) (23e)
run 3: 48,280 (+0,746) (23e)
run 4: niet gekwalificeerd
Rupert Staudinger
33e
run 1: 49,626 (+1,974) (33e)
run 2: 49,259 (+1,634) (35e)
run 3: 48,957 (+1,423) (32e)
run 4: niet gekwalificeerd

Short track speed skating pictogram.svg Shorttrack[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Joshua Cheetham 1000 m (m)
series
serie 7: 3e (1.26,223)
Farrell Treacy 1000 m (m)
KF
serie 1: 2e (1.26,762)
KF, serie 3: 4e (1.25,080)
1500 m (m)
DNF
serie 1: niet gefinisht
Elise Christie 500m (v)
4e
serie 4: 1e (42,872)
KF, serie 2: 1e (42,703 OR)
A-finale: 4e (1.23,063)
1000 m (v)
series
serie 5: YC (gele kaart)
1500 m (v)
HF
serie 5: 1e (2.29,316)
HF, serie 3: PEN (penalty)
Charlotte Gilmartin 500 m (v)
series
serie 8: PEN (penalty)
1000 m (v)
series
serie 8: 3e (1.32,899)
1500 m (v)
HF
serie 3: 3e (2.29,005)
HF, serie 2: 5e 3.00,691)
Kathryn Thomson 500m (v)
series
serie 2: 3e (1.08,896)
1000 m (v)
series
serie 4: 4e (1.32,150)
1500 m (v)
series
serie 2: 4e (2.32,891)

Skeleton pictogram.svg Skeleton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dominic Parsons mannen
Brons
3.22,20 (50,85 / 50,41 / 50,33 / 50,61)
Jerry Rice
10e
3.24,24 (51,06 / 51,15 / 51,04 / 50,99)
Laura Deas vrouwen
Brons
3.27,90 (52,00 / 52,03 / 51,96 / 51,91)
Elizabeth Yarnold
Goud
3.27,28 (51,66 / 52,30 / 51,86 / 51,46)

Snowboarding pictogram.svg Snowboarden[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Rowan Coultas big air (m)
kwalificatie
kwalificatie, serie 1: 8e (81.00 -84.50)
slopestyle (m)
kwalificatie
kwalificatie, serie 2: 18e (23.20 - 23.58)
Billy Morgan big air (m)
Brons
kwalificatie, serie 2: 6e (87.50 - 90.50)
finale: 3e, 168.00 (JNS - 82.50 - 85.50)
slopestyle (m)
kwalificatie
kwalificatie serie 2: 10e (56.40 - 37.55)
Jamie Nicholls big air (m)
kwalificatie
kwalificatie, serie 1: 11e (30.00 -81.25)
slopestyle (m)
kwalificatie
kwalificatie serie 1: 8e (71.56 - 36.90)
Aimee Fuller big air (v)
kwalificatie
kwalificatie: 25e (25.00- 14.25)
slopestyle (v)
17e
34.63 - 41.43
Zoe Gillings-Brier snowboardcross (v)
KF
kwalificatie: 17e (1e run: 1.20,99 - 2e run: 1.20,84)
finale, serie 1: 4e

Externe links[bewerken]