Groot-Brittannië op de Olympische Zomerspelen 1912

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Groot-Brittannië op de Olympische Zomerspelen 1912
Land Verenigd Koninkrijk en afhankelijke gebieden
IOC-landcode GBR
NOC British Olympic Association
(en) externe link
Olympische Zomerspelen 1912 in Stockholm
Medailles
Rang: 3
goud
10
zilver
15
brons
16
totaal
41
Groot-Brittannië op de Zomerspelen
Als Groot-Brittannië en Ierland:
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924
Als Groot-Brittannië en Noord-Ierland:
1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Groot-Brittannië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland nam als Groot-Brittannië deel aan de Olympische Zomerspelen 1912 in Stockholm, Zweden. De atleten wonnen 10 keer goud en 41 medailles in totaal. Hiermee eindigden ze op de derde plaats in het medailleklassement.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Arnold Jackson 1500m (m) Goud
David Jacobs
Henry Macintosh
Victor d'Arcy
William Applegarth
4x100m (m)
Roeien William Kinnear skiff (m)
Edgar Burgess
Sidney Swann
Leslie Wormald
Ewart Horsfall
James Angus Gillan
Arthur Garton
Alister Kirby
Philip Fleming
Henry Wells
acht (m)
Schietsport William Pimm
Edward Lessimore
Joseph Pepe
Robert Murray
50m geweer team (m)
Tennis Edith Hannam enkelspel indoor (v)
Edith Hannam
Charles Dixon
dubbelspel gemegend indoor (v)
Voetbal Arthur Berry
Henry Littlewort
Ronald Brebner
Douglas McWhirter
Thomas Burn
Ivan Sharpe
Joseph Dines
Harold Stamper
Ted Hanney
Harold Walden
Gordon Hoare
Vivian Woodward
Arthur Knight
Gordon Wright
mannen
Waterpolo Charles Sydney Smith
George Cornet
George Wilkinson
Charles Bugbee
Arthur Edwin Hill
Paul Radmilovic
Isaac Bentham
mannen
Zwemmen Isabella Moore
Jennie Fletcher
Annie Speirs
Irene Steer
4x100m vrije slag (v)
Atletiek Ernest Webb 10km snelwandelen (m) Zilver
Roeien Julius Beresford
Karl Vernon
Charles Rought
Herbert Logan
Geoffrey Carr
vier-met (m)
William Fison
William Parker
Thomas Gillespie
Beaufort Burdekin
Frederick Pitman
Arthur Wiggins
Charles Littlejohn
Robert Bourne
John Walker
acht (m)
Schermen Edgar Amphlett
John Blake
Percival Davson
Arthur Everitt
Martin Holt
Sydney Martineau
Robert Montgomerie
Edgar Seligman
degen team (m)
Schietsport William Milne 50m geweer liggend (m)
William Pimm
Joseph Pepe
William Milne
William Styles
25m geweer team (m)
Harcourt Ommundsen
Henry Burr
Edward Skilton
James Reid
Edward Parnell
Arthur Fulton
militair geweer team (m)
John Butt
William Grosvenor
Harry Humby
Alexander Maunder
Charles Palmer
George Whitaker
trap team (m)
Tennis Charles Dixon enkelspel indoor (m)
Helen Aitchison
Herbert Barrett
dubbelspel gemegend indoor (v)
Touwtrekken Walter Chaffe
Edwin Mills
Joseph Dowler
Alexander Munro
Frederick Humphreys
John Sewell
Mathias Hynes
John Shepherd
mannen
Wielersport Frederick Grubb tijdrit (m)
Frederick Grubb
Leonard Meredith
Charles Moss
William Hammond
ploegentijdrit (m)
Zwemmen John Hatfield 400m vrije slag (m)
1500m vrije slag (m)
Atletiek William Applegarth 200m (m) Brons
George Hutson 5000m (m)
Cyril Seedhouse
George Nicol
Ernest Henley
James Soutter
4x400m (m)
William Cottrill
George Hutson
Cyril Porter
Edward Owen
Frank Moore
3000m team (m)
Frederick Hibbins
Ernest Glover
Frederick Humphreys
veldlopen team (m)
Schoonspringen Isabella White 10m toren (v)
Schietsport Harold Burt 50m geweer liggend (m)
Charles Stewart 50m pistool (m)
Hugh Durant
Albert Kempster
Charles Stewart
Horatio Poulter
30m militair pistool team (m)
Horatio Poulter
Hugh Durant
Albert Kempster
Charles Stewart
50m militair pistool team (m)
Tennis Mabel Parton enkelspel indoor (v)
Alfred Beamish <bt> Charles Dixon dubbelspel indoor (m)
Turnen Albert Betts
Charles Luck
George Ross
William Cowhig
William MacKune
Charles Simmons
Sidney Cross
Ronald McLean
Arthur Southern
Harry Dickason
Alfred Messenger
William Titt
Herbert Drury
Henry Oberholzer
Charles Vigurs
Bernard Franklin
Edward Pepper
Samuel Walker
Leonard Hanson
Edward Potts
John Whitaker
Samuel Hodgetts
Reginald Potts
team (m)
Zwemmen Percy Courtman 400m schoolslag (m)
Jennie Fletcher 100m vrije slag (v)

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Arthur Anderson 100m (m) halve finale serie 14: 1ste in 11,0
halve finale 6: 5de
Willie Applegarth halve finale serie 16: 2de
halve finale 5: 2de
James Barker DNF serie 15: niet gefinisht
Henry Blakeney series serie 3: 4de
Victor d'Arcy halve finale serie 5: 1ste in 11,2
halve finale 5: 5de
Robert Duncan series serie 9: 3de
David Jacobs halve finale serie 10: 1ste in 10,8 (OR)
halve finale 3: 2de
Henry Macintosh series serie 11: 3de
Duncan Macmillan series serie 12: 5de
Richard Rice halve finale serie 4: 1ste in 11,4
halve finale 2: 3de
Arthur Anderson 200m (m) DNF serie 6: 2de
halve finale 1: niet gefinisht
Willie Applegarth Brons serie 5: 1ste in 24,7
halve finale 2: 1ste in 21,9
finale: 3de in 22,0
Victor d'Arcy halve finale serie 10: 2de in 22,9
halve finale 6: 2de
Robert Duncan DNF serie 12: 2de
halve finale 6: niet gefinisht
Ernest Haley series serie 11: 4de
David Jacobs halve finale serie 17: 1ste in 23,2
halve finale 1: 2de
Henry Macintosh halve finale serie 16: 2de
halve finale 3: 2de
Duncan Macmillan halve finale serie 3: 2de
halve finale 4: 5de
Richard Rice DNF serie 2: 2de in 23,0
halve finale 5: niet gefinisht
Cyril Seedhouse halve finale serie 13: 2de
halve finale 2: 3de
Joseph Wells series serie 7: 3de
Ernest Haley 400m (m) DNF serie 2: 1ste in 1.06,6
halve finale 4: niet gefinisht
Ernest Henley halve finale serie 11: 2de
halve finale 3: 6de
George Nicol halve finale serie 12: 1ste in 50,0
halve finale 1: 3de
Alan Patterson series serie 15: 4de
Cyril Seedhouse DNF serie 14: 1ste in 51,5
halve finale 2: niet gefinisht
James Soutter halve finale serie 10: 2de
halve finale 5: 3de
Joseph Wells DNF serie 13: 2de in 1.01,2
halve finale 2: niet gefinisht
Robert Burton 800m (m) DNF serie 4: niet gefinisht
Ernest Henley halve finale serie 9: 1ste in 1.57,6
halve finale 2: 6-9de
Frederick Hulford DNF serie 5: 2de
halve finale 1: niet gefinisht
Percy Mann halve finale serie 2: 1ste in 1.56,0
halve finale 1: 6de
Philip Noel-Baker DNF serie 5: niet gefinisht
Alan Patterson DNF serie 8: niet gefinisht
James Soutter DNF serie 7: 1ste in 2.00,4
halve finale 1: niet gefinisht
Richard Yorke series serie 6: 3de
Joe Cottrill 1500m (m) series serie 7: 3de
Albert Hare series serie 1: 3de in 4.39,4
Frederick Hulford series serie 6: 5-6de
Arnold Jackson Goud serie 4: 1ste in 4.10,8
finale: 1ste in 3.56,8 (OR)
William Moore series serie 6: 3de in 4.11,2
Philip Noel-Baker 6e serie 2: 2de in 4.26,0
finale: 6de in 4.01,0
Edward Owen DNF serie 3: niet gefinisht
Charles Ruffell DNF serie 5: niet gefinisht
Richard Yorke series serie 5: 4de
Ernest Glover 5000m (m) DNF serie 3: 2de in 16.09,1
finale: niet gestart
Frederick Hibbins 8-11e serie 1: 3de in 15.27,6
finale: 8-11de
George Hutson Brons serie 2: 3de in 15.29,0
finale: 3de in 15.07,6
George Lee series serie 4: 4de
Cyril Porter 8-11e serie 3: 3de in 16.23,4
finale: 8-11de
Charles Ruffell DNF serie 2: niet gefinisht
Arnold Treble DNF serie 5: niet gefinisht
Ernest Glover 10000m (m) DNF serie 1: 5de in 35.12,2
finale: niet gestart
Frederick Hibbins DNF serie 2: niet gefinisht
Thomas Humphreys DNF serie 2: niet gefinisht
George Lee DNF serie 1: niet gefinisht
Charles Ruffell DNF serie 1: niet gefinisht
William Scott DNF serie 3: 2de in 32.55,2
finale: niet gefinisht
George Wallach DNF serie 3: niet gefinisht
Gerard Anderson 110m horden (m) DNF serie 2: 2de in 18,6
finale: niet gestart
halve finale 4: niet gefinisht
Henry Blakeney halve finale serie 7: 2de in 17,4
halve finale 5: 3de
Kenneth Powell 5e serie 11: 1ste in 15,6
halve finale 1: 1ste in 15,6
finale: 5de in 15,5
Willie Applegarth
Victor d'Arcy
David Jacobs
Henry Macintosh
4x100m (m) Goud serie 3: 1ste in 45,0
halve finale 1: 1ste in 43,0
finale: 1ste in 42,4
Ernest Henley
George Nicol
Cyril Seedhouse
James Soutter
4x400m (m) Brons serie 1: 1ste in 3.19,0 (OR)
finale: 3de in 3.23,2
William Cottrill
George Hutson
William Moore
Edward Owen
Cyril Porter
3000m team (m) Brons serie 3: 1ste met 6 punten
finale: 3de met 23 punten
Henry Barrett marathon (m) DNF niet gefinisht
James Beale DNF niet gefinisht
Septimus Francom DNF niet gefinisht
Harry Green 14e 2:52.11,4
Tim Kellaway DNF niet gefinisht
Edgar Lloyd 25e 3:09.25,0
Frederick Lord 21e 3:01.39,2
Arthur Townsend 19e 3:00.05,0
Robert Bridge 10km snelwandelen (m) DSQ serie 2: gediskwalificeerd
Thomas Dumbill DSQ serie 2: 3de in 50.57,6
finale: gediskwalificeerd
William Palmer DNF serie 1: 5de in 51.21,0
finale: niet gefinisht
Ernest Webb Zilver serie 1: 1ste in 47.25,4
finale: 2de in 46.50,4
William Yates DSQ serie 2: 1ste in 49.43,6
finale: gediskwalificeerd
Sidney Abrahams verspringen (m) 12e kwalificatie groep B: 5de met 6,72m
Henry Ashington 10e kwalificatie groep B: 3de met 6,78m
Philip Kingsford 15e kwalificatie groep C: 4de met 6,65m
Henry Ashington staand verspringen (m) 14e kwalificatie groep C: 4de met 3,02m
Philip Kingsford 19e kwalificatie groep D: 6de met 2,75m
Timothy Carroll hink-stap-springen (m) 19e kwalificatie groep A: 5de met 12,56m
Benjamin Howard Baker hoogspringen (m) 11e kwalificatie groep A: 1ste met 1,83m
finale: 11de met 1,75m
Timothy Carroll 9e kwalificatie groep A: 1ste met 1,83m
finale: 9de met 1,80m
Thomas O'Donahue 23e kwalificatie groep A: 7de met 1,70m
Benjamin Howard Baker staand hoogspringen (m) 16e kwalificatie groep A: 5de met 1,35m
Patrick Quinn kogelstoten (m) 8e kwalificatie groep A: 4de met 12,53m
Walter Henderson discuswerpen (m) 32e kwalificatie groep E: 7de met 33,61m
Denis Carey kogelslingeren (m) 32e kwalificatie groep A: 4de met 43,78m
Joe Cottrill veldlopen (m) DNF niet gefinisht
Ernest Glover 16e 49.53,7
Frederick Hibbins 15e 49.18,2
Thomas Humphreys 18e 50.28,0
William Scott DNF niet gefinisht
Ernest Glover
Frederick Hibbins
Thomas Humphreys
veldlopen team (m) Brons 49 punten

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ralph Clilverd mannen 9e 63 punten
Hugh Durant 18e 78 punten
Douglas Godfree 9e 63 punten

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eventing
Paul Kenna individueel DNF niet gefinisht
Bryan Lawrence DNF niet gefinisht
Edward Radcliffe-Nash DNF niet gefinisht
Herbert Scott DNF niet gefinisht
Paul Kenna
Bryan Lawrence
Edward Radcliffe-Nash
Herbert Scott
team DNF niet gefinisht
Springconcours
Paul Kenna individueel 27e 28 strafpunten
Edward Radcliffe-Nash 29e 37 strafpunten
Herbert Scott 4e 6 strafpunten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
William Kinnear skiff (m) Goud serie 4: 1ste in 7.44,0
kwartfinale 3: 1ste in 7.49,9
halve finale 2: 1ste in 7.37,0
finale: 1ste in 7.47,3
Julius Beresford
Karl Vernon
Charles Rought
Herbert Logan
Geoffrey Carr
vier-met (m) Zilver serie 7: 1ste in 7.27,0
kwartfinale 2: 1ste in 7.14,5
halve finale 2: 1ste in 7.04,8
finale: 2de
William Fison
William Parker
Thomas Gillespie
Beaufort Burdekin
Frederick Pitman
Arthur Wiggins
Charles Littlejohn
Robert Bourne
John Walker
acht (m) Zilver serie 4: 1ste in 6.42,5
kwartfinale 1: 1ste in 6.19,0
halve finale 1: 1ste in 7.47,0
finale: 2de in 6.19,2
Edgar Burgess
Sidney Swann
Leslie Wormald
Ewart Horsfall
James Angus Gillan
Arthur Garton
Alister Kirby
Philip Fleming
Henry Wells
Goud serie 5: 1ste in 6.22,2
kwartfinale 3: 1ste in 6.10,2
halve finale 2: 1ste in 6.16,2
finale: 1ste in 6.15,7

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gordon Alexander degen (m) 1ste ronde 1ste ronde groep A: 7de met 6 nederlagen
Gerald Ames 10e 1ste ronde groep P: 2de met 2 nederlagen
kwartfinale E: 2de met 2 nederlagen
halve finale B: 4de met 3 nederlagen
Edgar Amphlett 18e 1ste ronde groep K: 1ste
kwartfinale C: 2de met 2 nederlagen
halve finale A: 5de met 4 nederlagen
John Blake 60e 1ste ronde groep O: 5de met 4 nederlagen
Ernest Stenson-Cooke 49e 1ste ronde groep L: 4de met 3 nederlagen
Percival Dawson 60e 1ste ronde groep J: 5de met 4 nederlagen
Arthur Everitt 36e 1ste ronde groep I: 2de met 1 nederlaag
kwartfinale B: 5de met 4 nederlagen
Martin Holt 8e 1ste ronde groep G: 2de met 3 nederlagen
kwartfinale H: 3de met 2 nederlagen
halve finale D: 1ste met 2 nederlagen
finale: 8ste met 0 overwinningen
Sydney Martineau 49e 1ste ronde groep M: 4de met 3 nederlagen
Robert Montgomerie 10e 1ste ronde groep H: 1ste met 1 nederlaag
kwartfinale D: 2de met 2 nederlagen
halve finale C: 4de met 3 nederlagen
Edgar Seligman 6e 1ste ronde groep F: 1ste met 1 nederlaag
kwartfinale A: 3de met 2 nederlagen
halve finale B: 1ste met 0 nederlagen
finale: 6de met 2 overwinningen
Charles Vanderbyl 36e 1ste ronde groep N: 1ste
kwartfinale F: 5de met 4 nederlagen
Edgar Amphlett
John Blake
Percival Dawson
Arthur Everitt
Martin Holt
Sydney Martineau
Robert Montgomerie
Edgar Seligman
degen team (m) Zilver 1ste ronde groep B: 1ste met 1 overwinning
halve finale A: 2de met 2 overwinningen
finale: 2de met 1 overwinning
Gordon Alexander floret (m) 25e 1ste ronde groep C: 1ste met 1 nederlaag
kwartfinale A: 4de met 3 nederlagen
Edgar Amphlett DNF 1ste ronde groep B: 2de met 2 nederlagen
kwartfinale B: 3de met 2 nederlagen
halve finale B: niet gefinisht
Ernest Stenson-Cooke 71e 1ste ronde groep F: 4de met 4 nederlagen
Percival Dawson 71e 1ste ronde groep D: 5de met 4 nederlagen
Arthur Fagan 40e 1ste ronde groep E: 2de met 2 nederlagen
kwartfinale F: 5de met 4 nederlagen
Sydney Martineau 52e 1ste ronde groep G: 4de met 3 nederlagen
Robert Montgomerie 8e 1ste ronde groep M: 2de met 1 nederlaag
kwartfinale G: 2de met 2 nederlagen
halve finale C: 2de met 2 nederlagen
finale: 8ste met 0 overwinningen
Edgar Seligman 6e 1ste ronde groep E: 1ste met 3 overwinningen
Edward Brookfield sabel (m) kwartfinale 1ste ronde groep P: 3de met 1 overwinning
kwartfinale E: 5de met 3 overwinningen
Harry Butterworth kwartfinale 1ste ronde groep L: 3de met 1 overwinning
kwartfinale B: 4de met 3 overwinningen
Archibald Corble 1ste ronde 1ste ronde groep N: 4de met 0 overwinningen
Douglas Godfree 1ste ronde 1ste ronde groep H: 4de met 1 overwinningen
Alfred Keene kwartfinale 1ste ronde groep O: 1ste
kwartfinale G: 4de met 2 overwinningen
William Marsh halve finale 1ste ronde groep G: 3de met 1 overwinningen
kwartfinale C: 3de met 2 overwinningen
halve finale D: 5de met 1 overwinning
Alfred Ridley-Martin kwartfinale 1ste ronde groep F: 2de met 2 overwinningen
kwartfinale H: 4de met 2 overwinningen
Alfred Syson halve finale 1ste ronde groep M: 3de met 1 overwinning
kwartfinale F: 1ste met 0 overwinningen
halve finale B: 3de met 0 overwinningen
Charles Vanderbyl halve finale 1ste ronde groep E: 1ste met 3 overwinningen
kwartfinale E: 2de met 2 overwinningen
halve finale C: 4de met 2 overwinningen
Edward Brookfield
Harry Butterworth
Archibald Corble
Richard Crawshay
Alfred Ridley-Martin
William Marsh
sabel team (m) 7e 1ste ronde groep C: 1ste met 1 overwinning
halve finale A: 4de met 0 overwinningen

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Harold Burt 50m geweer liggend (m) Brons 192 punten
David Griffiths 24e 184 punten
Francis Kemp 5e 190 punten
Edward Lessimore 4e 192 punten
William Milne Zilver 193 punten
Robert Murray 6e 190 punten
Joseph Pepé 14e 187 punten
William Pimm 10e 189 punten
William Styles 27e 179 punten
Harcourt Ommundsen
Henry Burr
Edward Skilton
James Reid
Edward Parnell
Arthur Fulton
militair geweer team (m) Zilver 1602 punten
Henry Burr 600m militair geweer (m) 10e 87 punten
Robert Davies 37e 78 punten
Arthur Fulton 9e 87 punten
Harcourt Ommundsen 7e 88 punten
Edward Parnell 18e 84 punten
Philip Plater 5e 90 punten
James Reid 13e 86 punten
Philip Richardson 33e 79 punten
John Sedgewick 31e 80 punten
John Somers 46e 74 punten
Edward Skilton 16e 85 punten
Fleetwood Varley 27e 81 punten
Robert Davies 300m militair geweer 3 houdingen (m) 39e 81 punten
Arthur Fulton 6e 92 punten
Langford Lloyd 57e 74 punten
William McClure 69e 68 punten
Edward Parnell 56e 75 punten
Philip Plater 86e 49 punten
Philip Richardson 65e 69 punten
John Sedgewick 38e 81 punten
John Somers 54e 75 punten
Fleetwood Varley 50e 76 punten
Harold Burt 25m geweer (m) 9e 222 punten
David Griffiths 29e 192 punten
Francis Kemp 23e 206 punten
Edward Lessimore 12e 218 punten
William Milne 22e 212 punten
Robert Murray 5e 228 punten
Joseph Pepé 4e 231 punten
William Pimm 7e 225 punten
William Styles 13e 216 punten
William Pimm
Joseph Pepe
William Milne
William Styles
25m geweer team (m) Zilver 917 punten
Hugh Durant 50m pistool (m) 20e 433 punten
Peter Jones 32e 417 punten
Albert Kempster 24e 426 punten
William McClure 35e 411 punten
Horatio Poulter 6e 461 punten
Charles Stewart Brons 470 punten
Edward Tickell 45e 387 punten
Horatio Poulter
Hugh Durant
Albert Kempster
Charles Stewart
50m pistool team (m) Brons 1804 punten
William McClure 30m duelpistool (m) 41e 180 punten
Hugh Durant
Albert Kempster
Charles Stewart
Horatio Poulter
30m militair pistool team (m) Brons 117 punten
Alfred Black trap (m) 53e 11 punten
John Butt 17e 218 punten
John Goodwin 56e 216 punten
William Grosvenor 16e 206 punten
Harold Humby 4e 192 punten
Alexander Maunder 45e 225 punten
Charles Palmer 21e 212 punten
George Pinchard 39e 231 punten
George Whitaker 29e 228 punten
John Butt
William Grosvenor
Harry Humby
Alexander Maunder
Charles Palmer
George Whitaker
trap team (m) Zilver 511 punten

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Herbert Pott 3m plank (m) 6e groep 3: 4de met 73,94 punten
finale: 6de met 71,45 punten
George Yvon 10m toren (m) 5e groep 3: 2de met 65,70 punten
finale: 5de met 67,66 punten
hoogduiken (m) 15e groep 2: 3de met 35,20 punten
Isabelle White 10m toren (m) Brons groep 1: 3de met 33,90 punten
finale: 3de met 34,0 punten

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Herbert Barrett enkelspel indoor (m) 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Zweden SWE Setterwall: 4-6, 6-1, 6-4, 6-8, 6-4
Alfred Beamish 16e 1ste ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Germot: 6-4, 2-6, 6-4, 2-6, 4-6
George Caridia 5e 1ste ronde: W van Vlag van Zweden SWE Möller: 6-2, 7-5, 3-6, 6-4
2de ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Gore: 6-2, 9-7, 7-5
kwartfinale: V van Vlag van Australazië ANZ Wilding: 1-6, 2-6, 2-6
Charles Dixon Zilver 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Mavrogordato: 6-2, 9-7, 4-6, 10-8
kwartfinale: W van Vlag van Bohemen BOH Robětín: 6-2, 6-4, 6-1
halve finale: W van Vlag van Australazië ANZ Wilding: 6-0, 4-6, 6-4, 6-4
finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Gobert: 6-8, 4-6, 4-6
Arthur Gore 9e 1ste ronde: W van Vlag van Zweden SWE Leffler: 7-5, 6-4, 7-5
2de ronde: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Caridia: 2-6, 7-9, 5-7
Arthur Lowe 5e 1ste ronde: W van Vlag van Zweden SWE Boström: 5-7, 6-4, 6-4, 6-4
2de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Germot: 6-4, 3-6, 6-1, 6-4
kwartfinale: V van Vlag van Frankrijk FRA Gobert: 1-6, 1-6, 3-6
Francis Lowe 4e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Zweden SWE Wennergren: 6-4, 6-1, 6-4
kwartfinale: W van Vlag van Zweden SWE Setterwall: 6-4, 1-6, 6-3, 8-6
halve finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Gobert: 4-6, 8-10, 6-2, 6-2, 2-6
bronzen finale: V van Vlag van Australazië ANZ Wilding: 6-4, 2-6, 5-7, 0-6
Theodore Mavrogordato 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Dixon: 2-6, 7-9, 6-4, 8-10
Herbert Barrett
Arthur Gore
dubbelspel indoor (m) 4e 1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van Vlag van Zweden SWE Benckert/Boström: 7-5, 6-4, 6-1
halve finale: V van Vlag van Zweden SWE Kempe/Setterwall: 6-4, 6-3, 1-6, 4-6, 3-6
bronzen finale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Beamish/Dixon: 2-6, 6-0, 8-10, 6-2, 3-6
Alfred Beamish
Charles P. Dixon
Brons 1ste ronde: vrij
kwartfinale: vrij
halve finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Germot/Gobert: 3-6, 1-6, 2-6
bronzen finale: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Barrett/Gore: 6-2, 0-6, 10-8, 2-6, 6-3
Herbert Barrett
Arthur Gore
7e 1ste ronde: V van Vlag van Zweden SWE Kempe/Setterwall: 4-6, 6-4, 8-6, 2-6, 3-6
Alfred Beamish
Charles P. Dixon
5e 1ste ronde: W van Vlag van Zweden SWE Nylen/Wennergren: 9-7, 11-9, 6-2
kwartfinale: V van Vlag van Frankrijk FRA Germot/Gobert: 6-3, 8-6, 4-6, 2-6, 3-6
Francis Aitchison enkelspel indoor (v) 5e 1ste ronde: vrij
kwartfinale: V van Vlag van Denemarken DEN Castenschiold: 6-2, 2-6, 1-6
Edith Hannam Goud 1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van Vlag van Zweden SWE Arnheim: 7-5, 6-1
halve finale: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Parton: 7-5, 6-2
finale: W van Vlag van Denemarken DEN Castenschiold: 6-4, 6-3
Mabel Parton Brons 1ste ronde: W van Vlag van Zweden SWE Cederschiöld: 6-0, 6-1
kwartfinale: vrij
halve finale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Hannam: 5-7, 2-6
bronzen finale: W van Vlag van Zweden SWE Fick: 6-3, 6-3
Herbert Barrett
Francis Aitchison
gemengd dubbelspel indoor (m) Zilver 1ste ronde: W van Vlag van Zweden SWE Arnheim/Nylen: 6-2, 6-4
kwartfinale: W van Vlag van Denemarken DEN Castenschiold/Larsen: 6-0, 6-3
halve finale: W van Vlag van Zweden SWE Fick/Setterwall: 3-6, 6-1, 6-2
finale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Hannam/Dixon: 6-4, 3-6, 2-6
Edith Hannam
Charles P. Dixon
Goud 1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Mavrogordato/Parton: 6-3, 6-0
halve finale: W van Vlag van Zweden SWE Cederschiöld/Kempe: 6-2, 6-2
finale: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Barrett/Aitchison: 4-6, 6-3, 6-2
Theodore Mavrogordato
Mabel Parton
5e 1ste ronde: W van Vlag van Zweden SWE Hay/Möller: 6-3, 6-0
kwartfinale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Hannam/Dixon: 3-6, 0-6

Tug of war pictogram.svg Touwtrekken[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Touwtrekken op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Walter Chaffe
Edwin Mills
Joseph Dowler
Alexander Munro
Frederick Humphreys
John Sewell
Mathias Hynes
John Shepherd
mannen Zilver V van Vlag van Zweden SWE: 0-2

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Turnen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
William Cowhig individuele meerkamp (m) 29e 104,5 punten
Leonard Hanson 12e 121,25 punten
Samuel Hodgetts 25e 108,5 punten
Reginald Potts 32e 101,75 punten
Charles Simmons 28e 105,5 punten
John Whitaker 21e 111,25 punten
Albert Betts
Charles Luck
George Ross
William Cowhig
William MacKune
Charles Simmons
Sidney Cross
Ronald McLean
Arthur Southern
Harry Dickason
Alfred Messenger
William Titt
Herbert Drury
Henry Oberholzer
Charles Vigurs
Bernard Franklin
Edward Pepper
Samuel Walker
Leonard Hanson
Edward Potts
John Whitaker
Samuel Hodgetts
Reginald Potts
team (m) Brons 36,90 punten

Football pictogram.svg Voetbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Arthur Berry
Henry Littlewort
Ronald Brebner
Douglas McWhirter
Thomas Burn
Ivan Sharpe
Joseph Dines
Harold Stamper
Ted Hanney
Harold Walden
Gordon Hoare
Vivian Woodward
Arthur Knight
Gordon Wright
mannen Goud 1ste ronde: W van Vlag van Hongarije Hongarije: 7-0
halve finale: W van Vlag van Finland Finland: 4-0
finale: W van Vlag van Denemarken Denemarken: 4-2

Water polo pictogram.svg Waterpolo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Charles Sydney Smith
George Cornet
George Wilkinson
Charles Bugbee
Arthur Edwin Hill
Paul Radmilovic
Isaac Bentham
mannen Goud 1ste ronde: W van Vlag van België België: 7-5
halve finale: W van Vlag van Zweden Zweden: 6-3
finale: W van Vlag van Oostenrijk Oostenrijk: 8-0

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
George Corsar tijdrit (m) 86e 13:51.22,8
Charles Davey 39e 11:47.26,3
Bernard Doyle 85e 13:42.11,8
Herbert Gayler 30e 11:39.01,8
Arthur Gibbon 38e 11:46.00,2
Arthur Griffiths 90e 14:15.24,0
Frederick Grubb Zilver 10:51.24,2
Francis Guy 71e 12:32.19,4
William Hammond 22e 11:29.16,8
Francis Higgins 37e 11:45.44,5
Charles Hill 49e 11:57.56,5
Stanley Jones 29e 11:36.40,6
John Kirk DNF niet gefinisht
Ralph Mecredy 80e 13:03.39,0
Leon Meredith 4e 11:00.02,6
Ernest Merlin 59e 12:16.08,6
John Miller 35e 11:44.01,6
Charles Moss 18e 11:23.55,8
David Stevenson 41e 11:52.55,0
James Stevenson 69e 12:27.50,8
Arthur Stokes DNF niet gefinisht
Robert Thompson 24e 11:31.16,0
John Walker 81e 13:15.50,2
Michael Walker 68e 12:27.49,9
Matthew Walsh 82e 13:31.17,0
John Wilson 16e 11:21.43,0
Frederick Grubb
William Hammond
Leon Meredith
Charles Moss
ploegentijdrit (m) Zilver 44:44.39,4
Francis Guy
Ralph Mecredy
John Walker
Michael Walker
11e 51:19.38,5
John Miller
David Stevenson
Robert Thompson
John Wilson
4e 46:29.55,6

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Grieks-Romeins
Percy Cockings -60kg (m) 26e 1ste ronde: V van Vlag van Finland FIN Lehmusvirta
2de ronde: V van Vlag van Finland FIN Leivonen
George MacKenzie 24e 1ste ronde: W van Vlag van Rusland RUS Miezits
2de ronde: V van Vlag van Portugal POR Pereira
Alfred Taylor 26e 1ste ronde: V van Vlag van Zweden SWE Öberg
2de ronde: V van Vlag van Zweden SWE Akesson
Arthur Gould -67,5kg (m) 47e 1ste ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Markus
2de ronde: niet gestart
William Hayes 31e 1ste ronde: V van Vlag van Rusland RUS Kaplur
2de ronde: V van Vlag van Finland FIN Pukkila
William Lupton 31e 1ste ronde: V van Vlag van Noorwegen NOR Frydenlund
2de ronde: V van Vlag van Bohemen BOH Balej
Robert Phelps 31e 1ste ronde: W van Vlag van Zweden SWE Björklund
2de ronde: V van Vlag van Zweden SWE Lund
William Ruff 31e 1ste ronde: V van Vlag van Bohemen BOH Balej
2de ronde: V van Vlag van Noorwegen NOR Frydenlund
Edgar Bacon -75kg (m) 26e 1ste ronde: V van Vlag van Finland FIN Asikainen
2de ronde: V van Vlag van Finland FIN Lundsten
Stanley Bacon 26e 1ste ronde: V van Vlag van Rusland RUS Polis
2de ronde: V van Vlag van Finland FIN Asikainen
Noel Rhys 26e 1ste ronde: V van Vlag van Finland FIN Tirkkonen
2de ronde: V van Vlag van Oostenrijk AUT Totuschek
Edgar Bacon +82,5kg (m) 9e 1ste ronde: V van Vlag van Denemarken DEN Jensen
2de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Farnasts
3de ronde: V van Vlag van Finland FIN Backenius

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
John Derbyshire 100m vrije slag (m) 19e serie 3: 3de in 1.09,2
Paul Radmilovic 14e serie 2: 2de in 1.10,4
kwartfinale 3: 5de in 1.19,0
Thomas Battersby 400m vrije slag (m) 10e serie 2: 1ste in 6.03,6
halve finale 1: 5de in 5.51,2
William Foster 8e serie 6: 2de in 5.52,4
halve finale 1: 3de in 5.49,0
John Hatfield Zilver serie 5: 2de in 5.35,6
halve finale 1: 2de in 5.25,6
finale: 2de in 5.25,8
Henry Taylor 7e serie 4: 2de in 5.48,4
halve finale 2: 5de in 5.48,2
Thomas Battersby 1500m vrije slag (m) halve finale serie 4: 1ste in 23.58,0
halve finale 2: 4de
William Foster 7e serie 5: 2de in 23.52,2
halve finale 2: 3de in 23.32,0
John Hatfield Zilver serie 2: 2de in 23.16,6
halve finale 1: 2de in 22.33,4
finale: 2de in 22.39,0
Henry Taylor DNF serie 1: 3de in 24.06,4
halve finale 1: niet gefinisht
Herbert Haresnape 100m rugslag (m) halve finale serie 4: 1ste in 1.27,0
halve finale 2: 3de in 1.26,8
Frank Sandon halve finale serie 5: 2de in 1.31,8
halve finale 2: 4de in 1.32,2
George Webster halve finale serie 2: 2de in 1.29,4
halve finale 1: 6de
Carlyle Atkinson 200m schoolslag (m) 10e serie 3: 1ste in 3.12,0
halve finale 1: 5de in 3.15,2
Percy Courtman halve finale serie 4: 2de in 3.09,8
halve finale 2: 3de in 3.09,4
finale: 4de in 3.08,8
George Innocent DSQe serie 5: gediskwalificeerd
Percy Courtman 400m schoolslag (m) Brons serie 4: 1ste in 6.43,8 (OR)
halve finale 1: 3de in 6.36,8
finale: 3de in 6.36,4
George Innocent DNF serie 1: 2de in 7.07,8
halve finale 2: niet gefinisht
Thomas Battersby
William Foster
Jack Hatfield
Henry Taylor
4x200m vrije slag (m) Brons serie 1: 3de in 10.39,4
finale: 3de in 10.28,6
Daisy Curwen 100m vrije slag (v) DNF serie 2: 1ste in 1.23,6 (OR)
halve finale 1: 2de in 1.26,8
finale: niet gestart
Jennie Fletcher Brons serie 2: 2de in 1.26,6
halve finale 2: 2de in 1.27,2
finale: 3de in 1.27,0
Mary Langford 8e serie 3: 2de in 1.28,0
halve finale 1: 5de in 1.29,2
Belle Moore 7e serie 1: 1ste in 1.29,8 (OR)
halve finale 1: 4de in 1.27,4
Annie Speirs 5e serie 5: 2de in 1.25,6
halve finale 1: 3de in 1.27,0
finale: 5de in 1.27,4
Irene Steer DSQ serie 4: 2de in 1.27,2
halve finale 2: gediskwalificeerd
Jennie Fletcher
Belle Moore
Annie Speirs
Irene Steer
4x100m vrije slag (v) Goud 5.52,8 (WR)