Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 – K-1 1000 meter mannen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
K-1 1000 meter mannen
Gehouden in Vlag van Brazilië Rio de Janeiro
Jaar 2016
Data 15–16 augustus
Sport Kanovaren
Accommodatie(s) Lagoa Rodrigo de Freitas
Deelnemers 21 atleten uit 21 landen
Medailles
Goud  Marcus Walz  Vlag van Spanje Spanje
Zilver  Josef Dostál  Vlag van Tsjechië Tsjechië
Brons  Roman Anosjkin  Vlag van Rusland Rusland
Vorige: 2012     Volgende: 2020
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Kanovaren op de
Olympische Zomerspelen 2016
Slalom
Pictogram kanovaren
C-1 mannen
C-2 mannen
K-1 mannen vrouwen
Vlakwater
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
C-1 0200m mannen
C-1 1000m mannen
C-2 1000m mannen
K-1 0200m mannen vrouwen
K-1 0500m vrouwen
K-1 1000m mannen
K-2 0200m mannen
K-2 0500m vrouwen
K-2 1000m mannen
K-4 0500m vrouwen
K-4 1000m mannen

De K-1 1000 meter mannen op de Olympische Zomerspelen 2016 vond plaats op maandag 15 en dinsdag 16 augustus 2016. Regerend olympisch kampioen was Eirik Verås Larsen uit Noorwegen, die in Rio de Janeiro zijn titel niet verdedigde. Er werden drie series geroeid, waarbij de beste vijf kanovaarders zich plaatsten voor de halve finales. De helft van de deelnemers aan die halve finale plaatsten zich voor de finale waarin de medailles werden verdeeld; de verliezers van de halve finale voeren een B-finale om de complete ranglijst op te stellen.

Resultaten[bewerken]

Series[bewerken]

De beste vijf kanoërs van elke serie plaatsten zich voor de halve finale, plus de beste nummer zes. De overige deelnemers waren uitgeschakeld.

Serie 1[bewerken]

rang naam land tijd
1 René Holten Poulsen Vlag van Denemarken Denemarken 3:35.722 Q
2 Peter Gelle Vlag van Slowakije Slowakije 3:36.342 Q
3 Adam van Koeverden Vlag van Canada Canada 3:37.212 Q
4 Rafał Rosolski Vlag van Polen Polen 3:37.700 Q
5 Bálint Kopasz Vlag van Hongarije Hongarije 3:38.011 Q
6 Miroslav Kirtsjev Vlag van Bulgarije Bulgarije 3:39.363
7 Fabio Wyss Vlag van Zwitserland Zwitserland 3:41.985

Serie 2[bewerken]

rang naam land tijd
3 Cyrille Carré Vlag van Frankrijk Frankrijk 3:35.342 Q
2 Murray Stewart Vlag van Australië Australië 3:36.210 Q
1 Josef Dostál Vlag van Tsjechië Tsjechië 3:36.322 Q
4 Dejan Pajić Vlag van Servië Servië 3:36.884 Q
5 Roman Anosjkin Vlag van Rusland Rusland 3:37.296 Q
6 Alberto Ricchetti Vlag van Italië Italië 3:37.610
7 Ilja Golendov Vlag van Kazachstan Kazachstan 3:37.953

Serie 3[bewerken]

rang naam land tijd
1 Fernando Pimenta Vlag van Portugal Portugal 3:33.140 Q
2 Max Hoff Vlag van Duitsland Duitsland 3:33.585 Q
3 Marcus Walz Vlag van Spanje Spanje 3:33.786 Q
4 Aleksej Motsjalov Vlag van Oezbekistan Oezbekistan 3:34.469 Q
5 Artuur Peters Vlag van België België 3:34.781 Q
6 Mohamed Ali Mrabet Vlag van Tunesië Tunesië 3:35.084 Q
7 Marty McDowell Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 3:39.588

Halve finales[bewerken]

De beste vier kanoërs plaatsten zich voor de A-finale; de overige deelnemers gingen door naar de B-finale.

Halve finale 1[bewerken]

rang naam land tijd
1 Murray Stewart Vlag van Australië Australië 3:32.602 Q
2 Fernando Pimenta Vlag van Portugal Portugal 3:33.420 Q
3 Marcus Walz Vlag van Spanje Spanje 3:33.781 Q
4 René Holten Poulsen Vlag van Denemarken Denemarken 3:34.344 Q
5 Bálint Kopasz Vlag van Hongarije Hongarije 3:34.772 B
6 Adam van Koeverden Vlag van Canada Canada 3:36.230 B
7 Artuur Peters Vlag van België België 3:37.586 B
8 Dejan Pajić Vlag van Servië Servië 3:48.158 B

Halve finale 2[bewerken]

rang naam land tijd
1 Roman Anosjkin Vlag van Rusland Rusland 3:34.833 Q
2 Max Hoff Vlag van Duitsland Duitsland 3:36.136 Q
3 Peter Gelle Vlag van Slowakije Slowakije 3:36.193 Q
4 Josef Dostál Vlag van Tsjechië Tsjechië 3:36.384 Q
5 Aleksej Motsjalov Vlag van Oezbekistan Oezbekistan 3:36.968 B
6 Cyrille Carré Vlag van Frankrijk Frankrijk 3:38.115 B
7 Rafał Rosolski Vlag van Polen Polen 3:38.379 B
8 Mohamed Ali Mrabet Vlag van Tunesië Tunesië 3:43.145 B

Finales[bewerken]

Finale B[bewerken]

rang naam land tijd
9 Adam van Koeverden Vlag van Canada Canada 3:31.872
10 Bálint Kopasz Vlag van Hongarije Hongarije 3:32.392
11 Artuur Peters Vlag van België België 3:33.521
12 Aleksej Motsjalov Vlag van Oezbekistan Oezbekistan 3:34.807
13 Cyrille Carré Vlag van Frankrijk Frankrijk 3:36.606
14 Rafał Rosolski Vlag van Polen Polen 3:39.021
15 Dejan Pajić Vlag van Servië Servië 3:40.502
16 Mohamed Ali Mrabet Vlag van Tunesië Tunesië 3:45.122

Finale A[bewerken]

rang naam land tijd
Goud Marcus Walz Vlag van Spanje Spanje 3:31.447
Zilver Josef Dostál Vlag van Tsjechië Tsjechië 3:32.145
Brons Roman Anosjkin Vlag van Rusland Rusland 3:33.363
4 Murray Stewart Vlag van Australië Australië 3:33.741
5 Fernando Pimenta Vlag van Portugal Portugal 3:35.349
6 René Holten Poulsen Vlag van Denemarken Denemarken 3:36.840
7 Max Hoff Vlag van Duitsland Duitsland 3:37.581
8 Peter Gelle Vlag van Slowakije Slowakije 3:40.691