Kwalificatiefase voor het hoofdtoernooi van de UEFA Champions League 2022/23

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

De kwalificatiefase voor het hoofdtoernooi van de UEFA Champions League 2022/23 begon op 21 juni en eindigde op 24 augustus 2022. In totaal namen 52 teams deel aan de kwalificatiefase.

Data[bewerken | brontekst bewerken]

Alle lotingen vonden plaats in het UEFA hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland.

Fase Ronde Datum loting Heenwedstrijd Terugwedstrijd
Kwalificatie Voorronde 7 juni 2022 21 juni 2022 (halve finalerondes) 24 juni 2022 (finaleronde)
Eerste kwalificatieronde 14 juni 2022 5 en 6 juli 2022 12 en 13 juli 2022
Tweede kwalificatieronde 15 juni 2022 19 en 20 juli 2022 26 en 27 juli 2022
Derde kwalificatieronde 18 juli 2022 2 en 3 augustus 2022 9 augustus 2022
Play-off Play-offronde 1 augustus 2022 16 en 17 augustus 2022 23 en 24 augustus 2022

Instroming per ronde[bewerken | brontekst bewerken]

In onderstaande lijst is te zien welk land wanneer instroomde en met hoeveel teams het deelnam.

Teams nieuw deze ronde: Teams van de vorige ronde:
Voorronde

(4 teams)

  • 4 nummers 1 van de landen 52-55
Eerste kwalificatieronde

(30 teams)

  • 29 nummers 1 van de landen 22–51 (zonder Liechtenstein)
  • 1 winnaar van de voorronde
Tweede kwalificatieronde Kampioenen

(20 teams)

  • 5 nummers 1 van de landen 17-21
  • 15 winnaars van de eerste kwalificatieronde
Niet-kampioenen

(4 teams)

  • 4 nummers 2 van de landen 12–15
Derde kwalificatieronde Kampioenen

(12 teams)

  • 2 nummers 1 van de landen 15-16
  • 10 winnaars van de tweede kwalificatieronde (Kampioenen)
Niet-kampioenen

(8 teams)

  • 4 nummers 2 van de landen 7-11 (zonder Rusland)
  • 2 nummers 3 van de landen 5-6
  • 2 winnaars van de tweede kwalificatieronde (Niet-kampioenen)
Play-offronde Kampioenen

(8 teams)

  • 2 nummers 1 van de landen 13-14
  • 6 winnaars van de tweede kwalificatieronde (Kampioenen)
Niet-kampioenen

(4 teams)

  • 4 winnaars van de tweede kwalificatieronde (Niet-kampioenen)

Deelnemende clubs[bewerken | brontekst bewerken]

Onderstaande tabel geeft alle deelnemende clubs weer. Ook toont het in welke ronde de club van start ging en in welke ronde het werd uitgeschakeld.

Competitie Voorronde Eerste kwalificatieronde Tweede kwalificatieronde Derde kwalificatieronde Play-offronde
Team Coeff. Team Coeff. Team Coeff. Team Coeff. Team Coeff.
Kampioenen Vlag van Estland Levadia Tallinn 1 4.750 Vlag van Roemenië CFR Cluj 2 19.500 Vlag van Griekenland Olympiakos Piraeus 3 41.000 Vlag van Bulgarije PFK Ludogorets 2 23.000 Vlag van Kroatië Dinamo Zagreb 3 49.500
Vlag van San Marino La Fiorita 1 4.000 Vlag van Wales The New Saints 2 8.500 Vlag van Zweden Malmö FF 2 23.500 Vlag van Moldavië Sheriff Tiraspol 2 22.500 Vlag van Servië Rode Ster Belgrado 4 46.000
Vlag van Andorra Inter Club d'Escaldes 1 3.000 Vlag van Gibraltar Lincoln Red Imps 2 7.250 Vlag van Slovenië NK Maribor 2 14.000 Vlag van Hongarije Ferencváros 2 15.500 Vlag van Denemarken FC Kopenhagen 5 40.500
Vlag van Bosnië en Herzegovina Zrinjski Mostar 2 7.000 Vlag van Slowakije Slovan Bratislava 2 13.000 Vlag van Cyprus Apollon Limasol 4 14.000 Vlag van Tsjechië FC Viktoria Pilsen 3 31.000
Vlag van Wit-Rusland Sjachtjor Salihorsk 2 6.250 Vlag van Finland HJK Helsinki 2 8.500 Vlag van Litouwen FK Žalgiris 2 8.000 Vlag van Azerbeidzjan FK Qarabağ 2 25.000
Vlag van Montenegro Sutjeska Nikšić 2 6.250 Vlag van Luxemburg F91 Dudelange 2 8.500 Vlag van Armenië Pyunik Erevan 2 4.250 Vlag van Noorwegen FK Bodø/Glimt 2 17.000
Vlag van Faeröer KÍ Klaksvík 2 6.250 Vlag van Ierland Shamrock Rovers 2 7.000 Vlag van Israël Maccabi Haifa 3 7.000
Vlag van Polen Lech Poznań 2 6.000 Vlag van Noord-Ierland Linfield FC 2 7.000 Vlag van Turkije Trabzonspor 5 5.500
Vlag van Malta Hibernians FC 2 5.500 Vlag van Zwitserland FC Zürich 3 7.000
Vlag van Kazachstan Tobyl Qostanay 2 4.500 Vlag van Noord-Macedonië KF Shkupi 2 4.500
Vlag van Letland FK RFS 2 4.000
Vlag van Georgië Dinamo Batoemi 2 3.250
Vlag van Albanië KF Tirana 2 2.750
Vlag van Kosovo KF Ballkani 2 1.633
Vlag van IJsland Víkingur Reykjavík 1 1.075
Niet-kampioenen Vlag van Turkije Fenerbahçe SK 3 14.500 Vlag van Frankrijk AS Monaco 4 26.000 Vlag van Portugal SL Benfica 4 61.000
Vlag van Cyprus AEK Larnaca 3 7.500 Vlag van Denemarken FC Midtjylland 3 19.000 Vlag van Schotland Rangers FC 4 50.250
Vlag van Oostenrijk Sturm Graz 4 7.770 Vlag van Oekraïne FC Dynamo Kiev 3 44.000
Vlag van België Union Sint-Gillis 4 6.120 Vlag van Nederland PSV 4 33.000
Legenda
Symbool/kleur
1 Ingestroomd in de voorronde
2 Ingestroomd in de eerste kwalificatieronde
3 Ingestroomd in de tweede kwalificatieronde
4 Ingestroomd in de derde kwalificatieronde
5 Ingestroomd in de play-offronde
Door naar het hoofdtoernooi van de Champions League
Door naar het hoofdtoernooi van de Europa League

Kwalificatiefase[bewerken | brontekst bewerken]

De UEFA hanteert de volgende voorwaarden bij de lotingen.

  • Clubs uit de landen Servië en Kosovo kunnen niet tegen elkaar loten. Dit geldt ook voor de landen Bosnië en Herzegovina en Kosovo, maar ook voor Armenië en Azerbeidzjan en Armenië en Turkije. Opmerking 'Opmerking': Mochten deze voorwaarden zich toch voordoen, dan wordt er geschoven met de wedstrijden om toch een juiste loting te krijgen.
  • De wedstrijden vanaf de eerste kwalificatieronde worden over twee wedstrijden gespeeld (heen en terug).
  • Bij een gelijke eindstand over twee wedstrijden wordt er overgegaan op het spelen van een verlenging en als dat nodig is een strafschoppenserie.

Voorronde[bewerken | brontekst bewerken]

Aan de voorronde deden 4 clubs mee. De loting vond plaats op 7 juni 2022. De halve finales werden gespeeld op 21 juni, de finale op 24 juni 2022. Deze wedstrijden werden allemaal gespeeld in het Víkingsvöllur te Reykjavík, IJsland. De verliezende clubs stroomden door naar de tweede kwalificatieronde (kampioenen) van de UEFA Europa Conference League 2022/23.

Loting[bewerken | brontekst bewerken]

Bij de lotingen wordt op basis van de UEFA Clubcoëfficiënt een lijst opgemaakt met geplaatste en ongeplaatste clubs, daarbij wordt een geplaatste club gekoppeld aan een ongeplaatste club, tenzij er alleen nog maar geplaatste of ongeplaatste clubs over zijn. In dat geval wordt de loting open. Deze lijst wordt in een aantal gevallen weer onderverdeeld in groepen om de loting zo snel en makkelijk mogelijk te laten verlopen. Deze groepen worden via een voorloting bepaald.

Geplaatst Ongeplaatst
Team Coeff. Team Coeff.
Vlag van Estland Levadia Tallinn 4.750 Vlag van Andorra Inter Club d'Escaldes 3.000
Vlag van San Marino La Fiorita 4.000 Vlag van IJsland Víkingur Reykjavík 1.075
Legenda
Geplaatst voor de volgende ronde (eerste kwalificatieronde)
Geplaatst voor de Europa Conference League (tweede kwalificatieronde (kampioenen))

Overzicht[bewerken | brontekst bewerken]

Halve finale
Team 1 Team 2
Levadia Tallinn Vlag van Estland 1 – 6 Vlag van IJsland Víkingur Reykjavík
La Fiorita Vlag van San Marino 1 – 2 Vlag van Andorra Inter Club d'Escaldes
Finale
Team 1 Team 2
Inter Club d'Escaldes Vlag van Andorra 0 – 1 Vlag van IJsland Víkingur Reykjavík

Wedstrijden[bewerken | brontekst bewerken]

Halve finales[bewerken | brontekst bewerken]
21 juni 2022
21:30 uur
Levadia Tallinn Vlag van Estland 1 – 6 Vlag van IJsland Víkingur Reykjavík Stadion: Víkingsvöllur, Reykjavik
Toeschouwers: 725
Scheidsrechter: Vlag van Polen Tomasz Musiał
Beglarishvili Goal 5' (pen.) Verslag Goal 10' McLagan
Goal 27' Ingason
Goal 45+1' Sigurðsson
Goal 49' Hansen
Goal 71' Gudjónsson
Goal 77' Magnússon
   
 
21 juni 2022
15:00
La Fiorita Vlag van San Marino 1 – 2 Vlag van Andorra Inter Club d'Escaldes Stadion: Víkingsvöllur, Reykjavik
Toeschouwers: 39
Scheidsrechter: Vlag van Noorwegen Rohit Saggi
Rinaldi Goal 45+2' Verslag Goal 55'Goal 66' Soldevila
   
 
Finale[bewerken | brontekst bewerken]
24 juni 2022
21:30 uur
Inter Club d'Escaldes Vlag van Andorra 0 – 1 Vlag van IJsland Víkingur Reykjavík Stadion: Víkingsvöllur, Reykjavik
Toeschouwers: 925
Scheidsrechter: Vlag van Zwitserland Urs Schnyder
Verslag Goal 68' Ingason
   
 

Eerste kwalificatieronde[bewerken | brontekst bewerken]

Aan de eerste kwalificatieronde deden 30 teams deel: 29 nieuwe teams en de winnaar van de voorronde. De loting vond plaats op 14 juni 2022.[1] De heenwedstrijden werden gespeeld op 5 en 6 juli, de terugwedstrijden op 12 en 13 juli 2022. De verliezende clubs stromen door naar de tweede kwalificatieronde (kampioensroute) van de UEFA Europa Conference League, behalve de verliezende clubs van de wedstrijden tussen NK Maribor en Sjachtsjor Salihorsk en tussen HJK Helsinki en FK RFS, die stromen direct door naar de derde kwalificatieronde (kampioensroute) van de UEFA Europa Conference League.

Loting[bewerken | brontekst bewerken]

Voorloting
Bij de lotingen wordt op basis van de UEFA Clubcoëfficiënt een lijst opgemaakt met geplaatste en ongeplaatste clubs, daarbij wordt een geplaatste club gekoppeld aan een ongeplaatste club, tenzij er alleen nog maar geplaatste of ongeplaatste clubs over zijn. In dat geval wordt de loting open.

Groep 1 Groep 2 Groep 3
Geplaatst Ongeplaatst Geplaatst Ongeplaatst Geplaatst Ongeplaatst
Vlag van Bulgarije PFK Loedogorets
Vlag van Roemenië CFR Cluj
Vlag van Hongarije Ferencváros
Vlag van Slovenië NK Maribor
Vlag van Luxemburg F91 Dudelange
Vlag van Montenegro Sutjeska Nikšić
Vlag van Wit-Rusland Sjachtsjor Salihorsk
Vlag van Kazachstan Tobol Qostanay
Vlag van Armenië Pjoenik Jerevan
Vlag van Albanië KF Tirana
Vlag van Zweden Malmö FF
Vlag van Noorwegen FK Bodø/Glimt
Vlag van Finland HJK Helsinki
Vlag van Wales The New Saints
Vlag van Litouwen FK Žalgiris
Vlag van Noord-Ierland Linfield FC
Vlag van Faeröer KÍ Klaksvík
Vlag van IJsland Víkingur Reykjavík *
Vlag van Kosovo KF Ballkani
Vlag van Letland FK RFS
Vlag van Azerbeidzjan FK Qarabağ
Vlag van Moldavië Sheriff Tiraspol
Vlag van Slowakije Slovan Bratislava
Vlag van Gibraltar Lincoln Red Imps
Vlag van Ierland Shamrock Rovers
Vlag van Bosnië en Herzegovina Zrinjski Mostar
Vlag van Polen Lech Poznań
Vlag van Malta Hibernians FC
Vlag van Noord-Macedonië KF Shkupi
Vlag van Georgië Dinamo Batoemi

* Deze club was tijdens de loting nog niet bekend.

Overzicht[bewerken | brontekst bewerken]

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Pjoenik Jerevan Vlag van Armenië 2 – 2 (4 – 3 pen.) Vlag van Roemenië CFR Cluj 0 – 0 2 – 2 (n.v.)
NK Maribor Vlag van Slovenië 2 – 0 Vlag van Wit-Rusland Sjachtsjor Salihorsk 0 – 0 2 – 0
PFK Loedogorets Vlag van Bulgarije 3 – 0 Vlag van Montenegro Sutjeska Nikšić 2 – 0 1 – 0
F91 Dudelange Vlag van Luxemburg 3 – 1 Vlag van Albanië KF Tirana 1 – 0 2 – 1
Tobol Qostanay Vlag van Kazachstan 1 – 5 Vlag van Hongarije Ferencváros 0 – 0 1 – 5
Malmö FF Vlag van Zweden 6 – 5 Vlag van IJsland Víkingur Reykjavík 3 – 2 3 – 3
KF Ballkani Vlag van Kosovo 1 – 2 Vlag van Litouwen FK Žalgiris 1 – 1 0 – 1 (n.v.)
HJK Helsinki Vlag van Finland 2 – 2 (5 – 4 pen.) Vlag van Letland FK RFS 1 – 0 1 – 2 (n.v.)
FK Bodø/Glimt Vlag van Noorwegen 4 – 3 Vlag van Faeröer KÍ Klaksvík 3 – 0 1 – 3
The New Saints Vlag van Wales 1 – 2 Vlag van Noord-Ierland Linfield FC 1 – 0 0 – 2 (n.v.)
Shamrock Rovers Vlag van Ierland 3 – 0 Vlag van Malta Hibernians FC 3 – 0 0 – 0
Lech Poznań Vlag van Polen 2 – 5 Vlag van Azerbeidzjan FK Qarabağ 1 – 0 1 – 5
KF Shkupi Vlag van Noord-Macedonië 3 – 2 Vlag van Gibraltar Lincoln Red Imps 3 – 0 0 – 2
Zrinjski Mostar Vlag van Bosnië en Herzegovina 0 – 1 Vlag van Moldavië Sheriff Tiraspol 0 – 0 0 – 1
Slovan Bratislava Vlag van Slowakije 2 – 1 Vlag van Georgië Dinamo Batoemi 0 – 0 2 – 1 (n.v.)

Wedstrijden[bewerken | brontekst bewerken]

5 juli 2022
18:00 uur
Pjoenik Jerevan Vlag van Armenië 0 – 0 Vlag van Roemenië CFR Cluj Stadion: Republikeins Stadion Vazgen Sargsian, Jerevan
Toeschouwers: 8.000
Scheidsrechter: Vlag van Duitsland Bastian Dankert
Verslag
   
 
13 juli 2022
20:30 uur
CFR Cluj Vlag van Roemenië 2 – 2 (n.v.)
3 – 4 pen.
Vlag van Armenië Pjoenik Jerevan Stadion: Dr.-Constantin-Rădulescustadion, Cluj-Napoca
Toeschouwers: 7.017
Scheidsrechter: Vlag van Italië Michael Fabbri
Adjei-Boateng Goal 6'
Petrila Goal 94'
Verslag Goal 89'Goal 119' Gajić
  Strafschoppen  
Dugandžić Gescoord met penalty
Petrila Gemiste strafschop
Burcă Gescoord met penalty
Muhar Gescoord met penalty
Camora Gemiste strafschop
  Gescoord met penalty Cociuc
Gescoord met penalty Dashyan
Gescoord met penalty Harutyunyan
Gescoord met penalty Avagyan
Bijz.: Pjoenik Jerevan speelde over twee wedstrijden gelijk met een totaalscore van 2 – 2, maar won na strafschoppen (4 – 3)

6 juli 2022
20:15 uur
NK Maribor Vlag van Slovenië 0 – 0 Vlag van Wit-Rusland Sjachtsjor Salihorsk Stadion: Ljudski vrt-stadion, Maribor
Toeschouwers: 6.450
Scheidsrechter: Vlag van Griekenland Anastasios Papapetrou
Verslag
   
 
13 juli 2022
19:00 uur
Sjachtsjor Salihorsk Vlag van Wit-Rusland 0 – 2 Vlag van Slovenië NK Maribor Stadion: New Sakarya Stadium, Adapazarı, (Turkije)[noot 1]
Toeschouwers: 0[noot 1]
Scheidsrechter: Vlag van Albanië Enea Jorgji
Verslag Goal 12'Goal 56' Baturina
   
 
Bijz.: NK Maribor won over twee wedstrijden met een totaalscore van 2 – 0.

5 juli 2022
19:45 uur
PFK Loedogorets Vlag van Bulgarije 2 – 0 Vlag van Montenegro Sutjeska Nikšić Stadion: Huvepharma Arena, Razgrad
Toeschouwers: 3.963
Scheidsrechter: Vlag van Portugal Vítor Ferreira
Santana Goal 74'
Tissera Goal 90+1'
Verslag
   
 
12 juli 2022
21:00 uur
Sutjeska Nikšić Vlag van Montenegro 0 – 1 Vlag van Bulgarije PFK Loedogorets Stadion: DG Arena, Podgorica
Toeschouwers: 1.000
Scheidsrechter: Vlag van Hongarije Gergo Bogár
Verslag Goal 53' Sotiriou
   
 
Bijz.: PFK Loedogorets won over twee wedstrijden met een totaalscore van 3 – 0.

6 juli 2022
19:30 uur
F91 Dudelange Vlag van Luxemburg 1 – 0 Vlag van Albanië KF Tirana Stadion: Stade Jos Nosbaum, Dudelange
Toeschouwers: 1.555
Scheidsrechter: Vlag van Noorwegen Rohit Saggi
Kirch Kreeg geel in de 29e minuut Kreeg opnieuw geel in de 54e minuutWeggestuurd in de 54e minuut 29', 54'
Nader Goal 71'
Verslag Kreeg geel in de 65e minuut Kreeg opnieuw geel in de 68e minuutWeggestuurd in de 68e minuut 65', 68' Limaj
   
 
12 juli 2022
20:00 uur
KF Tirana Vlag van Albanië 1 – 2 Vlag van Luxemburg F91 Dudelange Stadion: Arena Kombëtare, Tirana
Toeschouwers: 6.000
Scheidsrechter: Vlag van Spanje César Soto Grado
Xhixha Goal 78' Verslag Goal 49' Bojić
Goal 61' Sinani
   
 
Bijz.: F91 Dudelange won over twee wedstrijden met een totaalscore van 3 – 1.

6 juli 2022
16:00 uur
Tobol Qostanay Vlag van Kazachstan 0 – 0 Vlag van Hongarije Ferencváros Stadion: Centraalstadion, Qostanay
Toeschouwers: 8.420
Scheidsrechter: Vlag van Kroatië Dario Bel
Verslag
   
 
13 juli 2022
20:00 uur
Ferencváros Vlag van Hongarije 5 – 1 Vlag van Kazachstan Tobol Qostanay Stadion: Groupama Arena, Boedapest
Toeschouwers: 17.347
Scheidsrechter: Vlag van Polen Krzysztof Jakubik
Traoré Goal 4'Goal 17'
Laïdouni Goal 21'
Bassey Goal 74'Goal 90+1'
Verslag Goal 23' Sergeev
Kreeg geel in de 78e minuut Kreeg opnieuw geel in de 82e minuutWeggestuurd in de 82e minuut 78', 82' Muzhikov
   
 
Bijz.: Ferencváros won over twee wedstrijden met een totaalscore van 5 – 1.

5 juli 2022
19:00 uur
Malmö FF Vlag van Zweden 3 – 2 Vlag van IJsland Víkingur Reykjavík Stadion: Eleda Stadion, Malmö
Toeschouwers: 11.830
Scheidsrechter: Vlag van Moldavië Dumitru Muntean
Olsson Goal 16'
Toivonen Goal 42'
Birmančević Goal 84'
Verslag Goal 38' Kreeg geel in de 29e minuut Kreeg opnieuw geel in de 39e minuutWeggestuurd in de 39e minuut 29', 39' Ingason
Goal 90+3' Gudjónsson
   
 
12 juli 2022
21:30 uur
Víkingur Reykjavík Vlag van IJsland 3 – 3 Vlag van Zweden Malmö FF Stadion: Víkingsvöllur, Reykjavik
Toeschouwers: 1.080
Scheidsrechter: Vlag van Schotland John Beaton
Gunnarsson Goal 15'Goal 75'
Hansen Goal 56'
Verslag Goal 34' Birmančević
Goal 44' Beijmo
Goal 47' Christiansen
   
 
Bijz.: Malmö FF won over twee wedstrijden met een totaalscore van 6 – 5.

5 juli 2022
20:00 uur
KF Ballkani Vlag van Kosovo 1 – 1 Vlag van Litouwen FK Žalgiris Stadion: Fadil Vokrristadion, Pristina
Toeschouwers: 4.000
Scheidsrechter: Vlag van Ierland Rob Harvey
Gripshi Goal 15' Verslag Goal 25' Buff
   
 
12 juli 2022
18:00 uur
FK Žalgiris Vlag van Litouwen 1 – 0 (n.v.) Vlag van Kosovo KF Ballkani Stadion: LFF-stadion, Vilnius
Toeschouwers: 3.542
Scheidsrechter: Vlag van Noorwegen Kristoffer Hagenes
Oyewusi Goal 97' Verslag
   
 
Bijz.: FK Žalgiris won over twee wedstrijden met een totaalscore van 2 – 1.

6 juli 2022
18:00 uur
HJK Helsinki Vlag van Finland 1 – 0 Vlag van Letland FK RFS Stadion: Bolt Arena, Helsinki
Toeschouwers: 3.874
Scheidsrechter: Vlag van Albanië Juxhin Xhaja
Martic Goal 11' Verslag
   
 
12 juli 2022
17:30 uur
FK RFS Vlag van Letland 2 – 1 (n.v.)
4 – 5 pen.
Vlag van Finland HJK Helsinki Stadion: Slokas Stadion, Jūrmala
Toeschouwers: 1.631
Scheidsrechter: Vlag van Israël David Fuxman
Zjuzins Goal 48'
Panić Goal 56'
Verslag Goal 75' Murillo
  Strafschoppen  
Jagodinskis Gescoord met penalty
Šarić Gescoord met penalty
Panić Gemiste strafschop (Schoot de bal over het doel)
Lipušček Gescoord met penalty
Mareš Gescoord met penalty
  Gescoord met penalty Väänänen
Gescoord met penalty Murillo
Gescoord met penalty Radulovićb
Gescoord met penalty Serrarens
Gescoord met penalty Terho
Bijz.: 2 – 2 over twee wedstrijden. HJK Helsinki won met 5 – 4 na strafschoppen.

6 juli 2022
18:00 uur
FK Bodø/Glimt Vlag van Noorwegen 3 – 0 Vlag van Faeröer KÍ Klaksvík Stadion: Aspmyrastadion, Bodø
Toeschouwers: 4.227
Scheidsrechter: Vlag van Zweden Mohammed Al-Hakim
Boniface Goal 11'Goal 31'Goal 58' (pen.) Verslag
   
 
13 juli 2022
19:00 uur
KÍ Klaksvík Vlag van Faeröer 3 – 1 Vlag van Noorwegen FK Bodø/Glimt Stadion: Við Djúpumýrar, Klaksvík
Toeschouwers: 883
Scheidsrechter: Vlag van Roemenië Horațiu Feșnic
Mikkelsen Goal 12'
Andreasen Goal 20'Goal 85'
Verslag Goal 55' (pen.) Boniface
   
 
Bijz.: FK Bodø/Glimt won over twee wedstrijden met een totaalscore van 4 – 3.
Bijz.: Deze wedstrijd stond eerst gepland voor 12 juli 2022 om 20:00 uur.[3]

5 juli 2022
20:00 uur
The New Saints Vlag van Wales 1 – 0 Vlag van Noord-Ierland Linfield FC Stadion: Park Hallstadion, Oswestry
Toeschouwers: 1.034
Scheidsrechter: Vlag van Roemenië Andrei Chivulete
Brobbel Goal 57' Verslag
   
 
13 juli 2022
20:45 uur
Linfield FC Vlag van Noord-Ierland 2 – 0 (n.v.) Vlag van Wales The New Saints Stadion: Windsor Park, Belfast
Toeschouwers: 2.971
Scheidsrechter: Vlag van Kroatië Duje Strukan
Mulgrew Goal 90+4'
Devine Goal 95'
Verslag
   
 
Bijz.: Linfield FC won over twee wedstrijden met een totaalscore van 2 – 1.

5 juli 2022
20:30 uur
Shamrock Rovers Vlag van Ierland 3 – 0 Vlag van Malta Hibernians FC Stadion: Tallaght Stadium, Dublin
Toeschouwers: 7.019
Scheidsrechter: Vlag van Denemarken Morten Krogh
Finn Goal 25'
Watts Goal 40'
Gaffney Goal 78'
Verslag
   
 
12 juli 2022
20:00 uur
Hibernians FC Vlag van Malta 0 – 0 Vlag van Ierland Shamrock Rovers Stadion: Centenarystadion, Ta' Qali
Toeschouwers: 979
Scheidsrechter: Vlag van Litouwen Manfredas Lukjančukas
Verslag
   
 
Bijz.: Shamrock Rovers won over twee wedstrijden met een totaalscore van 3 – 0.

5 juli 2022
20:00 uur
Lech Poznań Vlag van Polen 1 – 0 Vlag van Azerbeidzjan FK Qarabağ Stadion: Stadion Miejski, Poznań
Toeschouwers: 25.118
Scheidsrechter: Vlag van Spanje José Munuera Montero
Ishak Goal 41' Verslag
   
 
12 juli 2022
18:00 uur
FK Qarabağ Vlag van Azerbeidzjan 5 – 1 Vlag van Polen Lech Poznań Stadion: Tofikh Bakhramovstadion, Bakoe
Toeschouwers: 27.652
Scheidsrechter: Vlag van Engeland Andrew Madley
Kady Goal 14'Goal 74'
Ozobić Goal 42'
Medina Goal 56'
Hüseynov Goal 77'
Verslag Goal 1' Velde
   
 
Bijz.: FK Qarabağ won over twee wedstrijden met een totaalscore van 5 – 2.

5 juli 2022
20:45 uur
KF Shkupi Vlag van Noord-Macedonië 3 – 0 Vlag van Gibraltar Lincoln Red Imps Stadion: Toše Proeskiarena, Skopje
Toeschouwers: 2.500
Scheidsrechter: Vlag van Oostenrijk Sebastian Gishamer
Danfa Goal 11'
Adetunji Goal 29'
Margvelashvili Kreeg geel in de 43e minuut Kreeg opnieuw geel in de 54e minuutWeggestuurd in de 54e minuut 43', 54'
Wiseman Goal 62' (e.d.)
Verslag
   
 
12 juli 2022
18:00 uur
Lincoln Red Imps Vlag van Gibraltar 2 – 0 Vlag van Noord-Macedonië KF Shkupi Stadion: Victoriastadion, Gibraltar
Toeschouwers: 896
Scheidsrechter: Vlag van Slowakije Filip Glova
Juanfri Goal 32'
Casciaro Goal 69'
Verslag
   
 
Bijz.: KF Shkupi won over twee wedstrijden met een totaalscore van 3 – 2.

6 juli 2022
20:00 uur
Zrinjski Mostar Vlag van Bosnië en Herzegovina 0 – 0 Vlag van Moldavië Sheriff Tiraspol Stadion: Stadion pod Bijelim Brijegom, Mostar
Toeschouwers: 5.400
Scheidsrechter: Vlag van Italië Fabio Maresca
Verslag
   
 
12 juli 2022
19:00 uur
Sheriff Tiraspol Vlag van Moldavië 1 – 0 Vlag van Bosnië en Herzegovina Zrinjski Mostar Stadion: Stadionul Zimbru, Chisinau
Toeschouwers: 4.242
Scheidsrechter: Vlag van Roemenië Radu Petrescu
Savić Goal 22' (e.d.) Verslag
   
 
Bijz.: Sheriff Tiraspol won over twee wedstrijden met een totaalscore van 1 – 0.

6 juli 2022
20:30 uur
Slovan Bratislava Vlag van Slowakije 0 – 0 Vlag van Georgië Dinamo Batoemi Stadion: Národný futbalový štadión, Bratislava
Toeschouwers: 10.589
Scheidsrechter: Vlag van Engeland David Coote
Verslag Kreeg geel in de 26e minuut Kreeg opnieuw geel in de 42e minuutWeggestuurd in de 42e minuut 26', 42' Kobakhidze
   
 
13 juli 2022
19:00 uur
Dinamo Batoemi Vlag van Georgië 1 – 2 (n.v.) Vlag van Slowakije Slovan Bratislava Stadion: Batoemistadion, Batoemi
Toeschouwers: 20.022
Scheidsrechter: Vlag van Portugal António Nobre
Davitashvili Goal 104' Verslag Goal 115' Barseghyan
Goal 120+3' Šaponjić
   
 
Bijz.: Slovan Bratislava won over twee wedstrijden met een totaalscore van 2 – 1.

Tweede kwalificatieronde[bewerken | brontekst bewerken]

De tweede kwalificatieronde bestaat uit twee aparte constructies: een voor kampioenen en een voor niet-kampioenen. De loting vond plaats op 15 juni[4]. De heenwedstrijden worden gespeeld op 19 en 20 juli, de terugwedstrijden op 26 en 27 juli 2022. De verliezende clubs uit beide constructies stromen door naar de derde kwalificatieronde van de UEFA Europa League.

Loting[bewerken | brontekst bewerken]

Voorloting
Bij de lotingen wordt op basis van de UEFA Clubcoëfficiënt een lijst opgemaakt met geplaatste en ongeplaatste clubs, daarbij wordt een geplaatste club gekoppeld aan een ongeplaatste club, tenzij er alleen nog maar geplaatste of ongeplaatste clubs over zijn. In dat geval wordt de loting open.

Kampioenen
Groep 1 Groep 2 Groep 3
Geplaatst Ongeplaatst Geplaatst Ongeplaatst Geplaatst Ongeplaatst
Vlag van Kroatië Dinamo Zagreb
Vlag van Azerbeidzjan FK Qarabağ *
Vlag van Hongarije Ferencváros *
Vlag van Slowakije Slovan Bratislava *
Vlag van Noord-Macedonië KF Shkupi *
Vlag van Zwitserland FC Zürich
Vlag van Tsjechië FC Viktoria Pilsen
Vlag van Zweden Malmö FF *
Vlag van Noorwegen FK Bodø/Glimt *
Vlag van Finland HJK Helsinki *
Vlag van Noord-Ierland Linfield FC *
Vlag van Litouwen FK Žalgiris *
Vlag van Griekenland Olympiakos Piraeus
Vlag van Bulgarije PFK Loedogorets *
Vlag van Moldavië Sheriff Tiraspol *
Vlag van Armenië Pjoenik Jerevan *
Vlag van Slovenië NK Maribor *
Vlag van Luxemburg F91 Dudelange *
Vlag van Israël Maccabi Haifa
Vlag van Ierland Shamrock Rovers *

* Deze club was tijdens de loting nog niet bekend.

Niet-kampioenen
Geplaatst Ongeplaatst
Vlag van Oekraïne FC Dynamo Kiev
Vlag van Denemarken FC Midtjylland
Vlag van Turkije Fenerbahçe SK
Vlag van Cyprus AEK Larnaca

Overzicht[bewerken | brontekst bewerken]

Kampioenen

Aan de tweede kwalificatieronde voor kampioenen nemen twintig teams deel: vijf nieuwe clubs en de vijftien winnaars van de eerste kwalificatieronde.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Ferencváros Vlag van Hongarije 5 – 3 Vlag van Slowakije Slovan Bratislava 1 – 2 4 – 1
Dinamo Zagreb Vlag van Kroatië 3 – 2 Vlag van Noord-Macedonië KF Shkupi 2 – 2 1 – 0
FK Qarabağ Vlag van Azerbeidzjan 5 – 4 Vlag van Zwitserland FC Zürich 3 – 2 2 – 2 (n.v.)
HJK Helsinki Vlag van Finland 1 – 7 Vlag van Tsjechië FC Viktoria Pilsen 1 – 2 0 – 5
Linfield FC Vlag van Noord-Ierland 1 – 8 Vlag van Noorwegen FK Bodø/Glimt 1 – 0 0 – 8
FK Žalgiris Vlag van Litouwen 3 – 0 Vlag van Zweden Malmö FF 1 – 0 2 – 0
PFK Loedogorets Vlag van Bulgarije 4 – 2 Vlag van Ierland Shamrock Rovers 3 – 0 1 – 2
NK Maribor Vlag van Slovenië 0 – 1 Vlag van Moldavië Sheriff Tiraspol 0 – 0 0 – 1
Maccabi Haifa Vlag van Israël 5 – 1 Vlag van Griekenland Olympiakos Piraeus 1 – 1 4 – 0
Pjoenik Jerevan Vlag van Armenië 4 – 2 Vlag van Luxemburg F91 Dudelange 0 – 1 4 – 1

Niet-kampioenen

Aan de tweede kwalificatieronde voor niet-kampioenen nemen vier nieuwe teams deel.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FC Midtjylland Vlag van Denemarken 2 – 2 (4 – 3 pen.) Vlag van Cyprus AEK Larnaca 1 – 1 1 – 1 (n.v.)
FC Dynamo Kiev Vlag van Oekraïne 2 – 1 Vlag van Turkije Fenerbahçe SK 0 – 0 2 – 1 (n.v.)

Wedstrijden[bewerken | brontekst bewerken]

Kampioenen[bewerken | brontekst bewerken]
20 juli 2022
20:00 uur
Ferencváros Vlag van Hongarije 1 – 2 Vlag van Slowakije Slovan Bratislava Stadion: Groupama Arena, Boedapest
Toeschouwers: 20.459
Scheidsrechter: Vlag van Spanje Ricardo de Burgos Bengoetxea
Zachariassen Goal 70' Verslag Goal 81' Kasjia
Goal 86' Barseghyan
   
 
27 juli 2022
20:00 uur
Slovan Bratislava Vlag van Slowakije 1 – 4 Vlag van Hongarije Ferencváros Stadion: Národný futbalový štadión, Bratislava
Toeschouwers: 21.500
Scheidsrechter: Vlag van Italië Marco Di Bello
De Marco Goal 70' Verslag Goal 20' Boli
Goal 31' Zachariassen
Goal 89' Traoré
Goal 90+5' Laïdouni
   
 
Bijz.: Ferencváros won over twee wedstrijden met een totaalscore van 5 – 3.

19 juli 2022
21:00 uur
Dinamo Zagreb Vlag van Kroatië 2 – 2 Vlag van Noord-Macedonië KF Shkupi Stadion: Maksimirstadion, Zagreb
Toeschouwers: 7.912
Scheidsrechter: Vlag van Roemenië Radu Petrescu
Ademi Goal 44'
Petković Goal 86'
Verslag Goal 25' Queven
Goal 89' Cephas
   
 
26 juli 2022
21:00 uur
KF Shkupi Vlag van Noord-Macedonië 0 – 1 Vlag van Kroatië Dinamo Zagreb Stadion: Toše Proeskiarena, Skopje
Toeschouwers: 12.500
Scheidsrechter: Vlag van Denemarken Jakob Kehlet
Verslag Goal 17' Ademi
   
 
Bijz.: Dinamo Zagreb won over twee wedstrijden met een totaalscore van 3 – 2.

19 juli 2022
18:00 uur
FK Qarabağ Vlag van Azerbeidzjan 3 – 2 Vlag van Zwitserland FC Zürich Stadion: Tofikh Bakhramovstadion, Bakoe
Toeschouwers: 30.782
Scheidsrechter: Vlag van Bosnië en Herzegovina Irfan Peljto
Kady Goal 17'
Wadji Goal 36'Goal 66'
Verslag Goal 65' Kamberi
Goal 85' (pen.) Kryeziu
   
 
27 juli 2022
19:00 uur
FC Zürich Vlag van Zwitserland 2 – 2 (n.v.) Vlag van Azerbeidzjan FK Qarabağ Stadion: Letzigrund, Zürich
Toeschouwers: 10.237
Scheidsrechter: Vlag van Nederland Allard Lindhout
Mammadov Goal 4' (e.d.)
Santini Goal 90+6'
Verslag Goal 56' Kady
Goal 98' Owusu
   
 
Bijz.: FK Qarabağ won over twee wedstrijden met een totaalscore van 5 – 4.

20 juli 2022
18:00 uur
HJK Helsinki Vlag van Finland 1 – 2 Vlag van Tsjechië FC Viktoria Pilsen Stadion: Bolt Arena, Helsinki
Toeschouwers: 5.236
Scheidsrechter: Vlag van Montenegro Nikola Dabanović
Radulović Goal 50' Verslag Goal 6' (pen.) Chorý
Goal 57' Kopic
   
 
26 juli 2022
19:00 uur
FC Viktoria Pilsen Vlag van Tsjechië 5 – 0 Vlag van Finland HJK Helsinki Stadion: Doosan Arena,, Pilsen
Toeschouwers: 10.810
Scheidsrechter: Vlag van Noord-Macedonië Aleksandar Stavrev
Pernica Goal 11'
Sýkora Goal 21'Goal 73'
Hejda Goal 31'
Kliment Goal 84'
Verslag
   
 
Bijz.: FC Viktoria Pilsen won over twee wedstrijden met een totaalscore van 7 – 1.

19 juli 2022
20:45 uur
Linfield FC Vlag van Noord-Ierland 1 – 0 Vlag van Noorwegen FK Bodø/Glimt Stadion: Windsor Park, Belfast
Toeschouwers: 3.168
Scheidsrechter: Vlag van Letland Andris Treimanis
Millar Goal 83' Verslag
   
 
27 juli 2022
18:00 uur
FK Bodø/Glimt Vlag van Noorwegen 8 – 0 Vlag van Noord-Ierland Linfield FC Stadion: Aspmyrastadion, Bodø
Toeschouwers: 5.110
Scheidsrechter: Vlag van Israël Roi Reinshreiber
Vetlesen Goal 7'
Boniface Goal 21' (pen.)
Pellegrino Goal 25'Goal 54' (pen.)
Saltnes Goal 29'
Espejord Goal 52'Goal 88'
Sampsted Goal 73'
Verslag Weggestuurd in de 21e minuut 21' Millar
   
 
Bijz.: FK Bodø/Glimt won over twee wedstrijden met een totaalscore van 8 – 1.

19 juli 2022
18:00 uur
FK Žalgiris Vlag van Litouwen 1 – 0 Vlag van Zweden Malmö FF Stadion: LFF-stadion, Vilnius
Toeschouwers: 4.918
Scheidsrechter: Vlag van Bulgarije Georgi Kabakov
Ourega Goal 49' Verslag
   
 
27 juli 2022
19:00 uur
Malmö FF Vlag van Zweden 0 – 2 Vlag van Litouwen FK Žalgiris Stadion: Eleda Stadion, Malmö
Toeschouwers: 17.234
Scheidsrechter: Vlag van Estland Kristo Tohver
Christiansen Kreeg geel in de 38e minuut Kreeg opnieuw geel in de 78e minuutWeggestuurd in de 78e minuut 38', 78' Verslag Goal 34' Oyewusi
Goal 52' Oliveira
   
 
Bijz.: FK Žalgiris won over twee wedstrijden met een totaalscore van 3 – 0.

19 juli 2022
19:45 uur
PFK Loedogorets Vlag van Bulgarije 3 – 0 Vlag van Ierland Shamrock Rovers Stadion: Huvepharma Arena, Razgrad
Toeschouwers: 4.983
Scheidsrechter: Vlag van Portugal João Pinheiro
Sotiriou Goal 26'Goal 35'
Thiago Goal 90+4'
Verslag
   
 
26 juli 2022
21:00 uur
Shamrock Rovers Vlag van Ierland 2 – 1 Vlag van Bulgarije PFK Loedogorets Stadion: Tallaght Stadium, Dublin
Toeschouwers: 6.322
Scheidsrechter: Vlag van Italië Fabio Maresca
Greene Goal 21'
Emakhu Goal 88'
Verslag Kreeg geel in de 24e minuut Kreeg opnieuw geel in de 51e minuutWeggestuurd in de 51e minuut 24', 51' Cafumana
Goal 90+1' Souza
   
 
Bijz.: PFK Loedogorets won over twee wedstrijden met een totaalscore van 4 – 2.

20 juli 2022
20:15 uur
NK Maribor Vlag van Slovenië 0 – 0 Vlag van Moldavië Sheriff Tiraspol Stadion: Ljudski vrt-stadion, Maribor
Toeschouwers: 7.150
Scheidsrechter: Vlag van Oostenrijk Harald Lechner
Verslag
   
 
26 juli 2022
19:00 uur
Sheriff Tiraspol Vlag van Moldavië 1 – 0 Vlag van Slovenië NK Maribor Stadion: Stadionul Zimbru, Chisinau
Toeschouwers: 6.738
Scheidsrechter: Vlag van Hongarije Tamás Bognár
Yansané Goal 88' Verslag
   
 
Bijz.: Sheriff Tiraspol won over twee wedstrijden met een totaalscore van 1 – 0.

20 juli 2022
19:00 uur
Maccabi Haifa Vlag van Israël 1 – 1 Vlag van Griekenland Olympiakos Piraeus Stadion: Sammy Oferstadion, Haifa
Toeschouwers: 29.654
Scheidsrechter: Vlag van Duitsland Sascha Stegemann
Haziza Goal 90+2' Verslag Goal 7' Zinckernagel
   
 
27 juli 2022
21:00 uur
Olympiakos Piraeus Vlag van Griekenland 0 – 4 Vlag van Israël Maccabi Haifa Stadion: Georgios Karaiskákisstadion, Piraeus
Toeschouwers: 21.705
Scheidsrechter: Vlag van Polen Daniel Stefanski
Verslag Goal 5' Chery
Goal 61'Goal 65' Pierrot
Goal 87' Abu Fani
   
 
Bijz.: Maccabi Haifa won over twee wedstrijden met een totaalscore van 5 – 1.

19 juli 2022
18:00 uur
Pjoenik Jerevan Vlag van Armenië 0 – 1 Vlag van Luxemburg F91 Dudelange Stadion: Republikeins Stadion Vazgen Sargsian, Jerevan
Toeschouwers: 9.000
Scheidsrechter: Vlag van Engeland Craig Pawson
Verslag Goal 72' (pen.) Hadji
   
 
26 juli 2022
19:30 uur
F91 Dudelange Vlag van Luxemburg 1 – 4 Vlag van Armenië Pjoenik Jerevan Stadion: Stade Jos Nosbaum, Dudelange
Toeschouwers: 1.495
Scheidsrechter: Vlag van Spanje José Munuera Montero
Nader Goal 21' Verslag Goal 24' Juninho
Goal 54'Goal 85' Juričić
Goal 76' Otubanjo
   
 
Bijz.: Pjoenik Jerevan won over twee wedstrijden met een totaalscore van 4 – 2.
Niet-kampioenen[bewerken | brontekst bewerken]
19 juli 2022
19:45 uur
FC Midtjylland Vlag van Denemarken 1 – 1 Vlag van Cyprus AEK Larnaca Stadion: MCH Arena, Herning
Toeschouwers: 7.000
Scheidsrechter: Vlag van Servië Novak Simović
Sviatchenko Goal 84' Verslag Goal 81' Gyurcsó
   
 
26 juli 2022
17:30 uur
AEK Larnaca Vlag van Cyprus 1 – 1 (n.v.)
3 – 4 pen.
Vlag van Denemarken FC Midtjylland Stadion: AEK Arena, Larnaca
Toeschouwers: 6.163
Scheidsrechter: Vlag van Hongarije István Vad
Olatunji Goal 9' Verslag Goal 12' Dalsgaard
  Strafschoppen  
Altman Gemiste strafschop
Miličević Gescoord met penalty
Romo Gescoord met penalty
Gama Gescoord met penalty
Gustavo Gemiste strafschop
  Gescoord met penalty Dalsgaard
Gescoord met penalty Sisto
Gescoord met penalty Sørensen
Gescoord met penalty Dyhr
Gemiste strafschop Kaba
Bijz.: FC Midtjylland speelde over twee wedstrijden gelijk met een totaalscore van 2 – 2, maar won na strafschoppen (4 – 3)

20 juli 2022
20:00 uur
FC Dynamo Kiev Vlag van Oekraïne 0 – 0 Vlag van Turkije Fenerbahçe SK Stadion: Stadion ŁKS, Łódź, (Polen)[noot 2]
Toeschouwers: 11.603
Scheidsrechter: Vlag van Zweden Glenn Nyberg
Verslag
   
 
27 juli 2022
19:00 uur
Fenerbahçe SK Vlag van Turkije 1 – 2 (n.v.) Vlag van Oekraïne FC Dynamo Kiev Stadion: Şükrü Saracoğlustadion, Istanboel
Toeschouwers: 40.000
Scheidsrechter: Vlag van Italië Massimiliano Irrati
Yüksek Kreeg geel in de 29e minuut Kreeg opnieuw geel in de 53e minuutWeggestuurd in de 53e minuut 29', 53'
Szalai Goal 89'
Verslag Goal 57' Boejalskyj
Goal 114' Karavajev
   
 
Bijz.: FC Dynamo Kiev won over twee wedstrijden met een totaalscore van 2 – 1.

Derde kwalificatieronde[bewerken | brontekst bewerken]

De derde kwalificatieronde bestaat uit twee aparte constructies: een voor kampioenen en een voor niet-kampioenen. De loting vond plaats op 18 juli 2022[6]. De heenwedstrijden worden gespeeld op 2 en 3 augustus, de terugwedstrijden op 9 augustus 2022.

Loting[bewerken | brontekst bewerken]

Voorloting
Bij de lotingen wordt op basis van de UEFA Clubcoëfficiënt een lijst opgemaakt met geplaatste en ongeplaatste clubs, daarbij wordt een geplaatste club gekoppeld aan een ongeplaatste club, tenzij er alleen nog maar geplaatste of ongeplaatste clubs over zijn. In dat geval wordt de loting open.

Kampioenen
Groep 1 Groep 2
Geplaatst Ongeplaatst Geplaatst Ongeplaatst
Vlag van Kroatië Dinamo Zagreb *
Vlag van Israël Maccabi Haifa *
Vlag van Azerbeidzjan FK Qarabağ *
Vlag van Bulgarije PFK Loedogorets *
Vlag van Hongarije Ferencváros *
Vlag van Cyprus Apollon Limasol
Vlag van Servië Rode Ster Belgrado
Vlag van Tsjechië FC Viktoria Pilsen *
Vlag van Litouwen FK Žalgiris *
Vlag van Moldavië Sheriff Tiraspol *
Vlag van Noorwegen FK Bodø/Glimt *
Vlag van Armenië Pjoenik Jerevan *

* Deze club was tijdens de loting nog niet bekend.

Niet-kampioenen
Geplaatst Ongeplaatst
Vlag van Portugal SL Benfica
Vlag van Schotland Rangers
Vlag van Oekraïne FC Dynamo Kiev *
Vlag van Nederland PSV
Vlag van Frankrijk AS Monaco
Vlag van Denemarken FC Midtjylland *
Vlag van Oostenrijk Sturm Graz
Vlag van België Union Sint-Gillis

* Deze club was tijdens de loting nog niet bekend.

Overzicht[bewerken | brontekst bewerken]

Kampioenen

Aan de derde kwalificatieronde voor kampioenen nemen twaalf teams deel: twee nieuwe clubs en de tien winnaars van de tweede kwalificatieronde voor kampioenen. De verliezende clubs stromen door naar de play-offronde van de UEFA Europa League.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Maccabi Haifa Vlag van Israël 4 – 2 Vlag van Cyprus Apollon Limasol 4 – 0 0 – 2
FK Qarabağ Vlag van Azerbeidzjan 4 – 2 Vlag van Hongarije Ferencváros 1 – 1 3 – 1
PFK Loedogorets Vlag van Bulgarije 3 – 6 Vlag van Kroatië Dinamo Zagreb 1 – 2 2 – 4
Sheriff Tiraspol Vlag van Moldavië 2 – 4 Vlag van Tsjechië FC Viktoria Pilsen 1 – 2 1 – 2
FK Bodø/Glimt Vlag van Noorwegen 6 – 1 Vlag van Litouwen FK Žalgiris 5 – 0 1 – 1
Rode Ster Belgrado Vlag van Servië 7 – 0 Vlag van Armenië Pjoenik Jerevan 5 – 0 2 – 0

Niet-kampioenen

Aan de derde kwalificatieronde voor niet-kampioenen nemen acht teams deel: zes nieuwe clubs en de twee winnaars van de tweede kwalificatieronde voor niet-kampioenen. De verliezende clubs stromen door naar de groepsfase van de UEFA Europa League.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
AS Monaco Vlag van Frankrijk 3 – 4 Vlag van Nederland PSV 1 – 1 2 – 3 (n.v.)
FC Dynamo Kiev Vlag van Oekraïne 3 – 1 Vlag van Oostenrijk Sturm Graz 1 – 0 2 – 1 (n.v.)
Union Sint-Gillis Vlag van België 2 – 3 Vlag van Schotland Rangers 2 – 0 0 – 3
SL Benfica Vlag van Portugal 7 – 2 Vlag van Denemarken FC Midtjylland 4 – 1 3 – 1

Wedstrijden[bewerken | brontekst bewerken]

Kampioenen[bewerken | brontekst bewerken]
3 augustus 2022
19:00 uur
Maccabi Haifa Vlag van Israël 4 – 0 Vlag van Cyprus Apollon Limasol Stadion: Sammy Oferstadion, Haifa
Toeschouwers: 30.000
Scheidsrechter: Vlag van Italië Maurizio Mariani
Peybernes Goal 38' (e.d.)
Mohamed Goal 54'Goal 62'
Pierrot Goal 79'
Verslag Kreeg geel in de 60e minuut Kreeg opnieuw geel in de 61e minuutWeggestuurd in de 61e minuut 60', 61' Jovanović
   
 
9 augustus 2022
19:00 uur
Apollon Limasol Vlag van Cyprus 2 – 0 Vlag van Israël Maccabi Haifa Stadion: GSP-stadion, Nicosia
Toeschouwers: 3.936
Scheidsrechter: Vlag van Duitsland Felix Zwayer
Ongenda Goal 19'
Coll Goal 27'
Verslag
   
 
Bijz.: Maccabi Haifa won over twee wedstrijden met een totaalscore van 4 – 2.

3 augustus 2022
20:00 uur
FK Qarabağ Vlag van Azerbeidzjan 1 – 1 Vlag van Hongarije Ferencváros Stadion: Tofikh Bakhramovstadion, Bakoe
Toeschouwers: 31.200
Scheidsrechter: Vlag van Zweden Andreas Ekberg
Owusu Goal 34' Verslag Goal 17' Boli
   
 
9 augustus 2022
20:00 uur
Ferencváros Vlag van Hongarije 1 – 3 Vlag van Azerbeidzjan FK Qarabağ Stadion: Groupama Arena, Boedapest
Toeschouwers: 18.875
Scheidsrechter: Vlag van Spanje Carlos del Cerro Grande
Traoré Goal 86' Verslag Goal 7' Zoubir
Goal 54'Goal 78' Wadji
   
 
Bijz.: FK Qarabağ won over twee wedstrijden met een totaalscore van 4 – 2.

2 augustus 2022
19:45 uur
PFK Loedogorets Vlag van Bulgarije 1 – 2 Vlag van Kroatië Dinamo Zagreb Stadion: Huvepharma Arena, Razgrad
Toeschouwers: 7.505
Scheidsrechter: Vlag van Turkije Cüneyt Çakır
Tekpetey Goal 22' Verslag Goal 6' Perić
Goal 9' (e.d.) Padt
   
 
9 augustus 2022
20:00 uur
Dinamo Zagreb Vlag van Kroatië 4 – 2 Vlag van Bulgarije PFK Loedogorets Stadion: Maksimirstadion, Zagreb
Toeschouwers: 13.658
Scheidsrechter: Vlag van Frankrijk Benoît Bastien
Drmić Goal 12'
Oršić Goal 27' (pen.)Goal 44'
Petković Goal 87' (pen.)
Verslag Kreeg geel in de 10e minuut Kreeg opnieuw geel in de 17e minuutWeggestuurd in de 17e minuut 10', 17' Yankov
Goal 45+4' (pen.)Goal 49' Despodov
Kreeg geel in de 45+2e minuut Kreeg opnieuw geel in de 72e minuutWeggestuurd in de 72e minuut 45+2', 72' Rick
Weggestuurd in de 86e minuut 86' Karničnik
   
 
Bijz.: Dinamo Zagreb won over twee wedstrijden met een totaalscore van 6 – 3.

2 augustus 2022
19:00 uur
Sheriff Tiraspol Vlag van Moldavië 1 – 2 Vlag van Tsjechië FC Viktoria Pilsen Stadion: Stadionul Zimbru, Chisinau
Toeschouwers: 8.153
Scheidsrechter: Vlag van Nederland Serdar Gözübüyük
Rasheed Goal 36' (pen.) Verslag Goal 41' (pen.) Chorý
Goal 55' Bucha
   
 
9 augustus 2022
19:00 uur
FC Viktoria Pilsen Vlag van Tsjechië 2 – 1 Vlag van Moldavië Sheriff Tiraspol Stadion: Doosan Arena,, Pilsen
Toeschouwers: 10.770
Scheidsrechter: Vlag van Israël Orel Grinfeeld
Kliment Goal 10'
Mosquera Goal 62'
Verslag Goal 47' (pen.) Rasheed
Kreeg geel in de 26e minuut Kreeg opnieuw geel in de 85e minuutWeggestuurd in de 85e minuut 26', 85' Evangelou
   
 
Bijz.: FC Viktoria Pilsen won over twee wedstrijden met een totaalscore van 4 – 2.

3 augustus 2022
18:00 uur
FK Bodø/Glimt Vlag van Noorwegen 5 – 0 Vlag van Litouwen FK Žalgiris Stadion: Aspmyrastadion, Bodø
Toeschouwers: 6.117
Scheidsrechter: Vlag van Hongarije István Vad
Vetlesen Goal 33' (pen.)
Pellegrino Goal 36'
Salvesen Goal 58'
Høibråten Goal 61'
Espejord Goal 90+3'
Verslag
   
 
9 augustus 2022
18:00 uur
FK Žalgiris Vlag van Litouwen 1 – 1 Vlag van Noorwegen FK Bodø/Glimt Stadion: LFF-stadion, Vilnius
Toeschouwers: 4.629
Scheidsrechter: Vlag van Zwitserland Sandro Schärer
Kyeremeh Goal 39'
Mamić Weggestuurd in de 55e minuut 55'
Verslag Goal 51' Mugisha
   
 
Bijz.: FK Bodø/Glimt won over twee wedstrijden met een totaalscore van 6 – 1.

3 augustus 2022
20:45 uur
Rode Ster Belgrado Vlag van Servië 5 – 0 Vlag van Armenië Pjoenik Jerevan Stadion: Rajko Mitićstadion, Belgrado
Toeschouwers: 40.456
Scheidsrechter: Vlag van Portugal Artur Dias
Bukari Goal 29'Goal 44'Goal 70'
Kangwa Goal 33'
Mitrović Goal 77'
Rodić Kreeg geel in de 89e minuut Kreeg opnieuw geel in de 90e minuutWeggestuurd in de 90e minuut 89', 90'
Verslag
   
 
9 augustus 2022
19:00 uur
Pjoenik Jerevan Vlag van Armenië 0 – 2 Vlag van Servië Rode Ster Belgrado Stadion: Republikeins Stadion Vazgen Sargsian, Jerevan
Toeschouwers: 6.000
Scheidsrechter: Vlag van Schotland William Collum
Verslag Goal 44' Kanga
Goal 60' Pavkov
   
 
Bijz.: Rode Ster Belgrado won over twee wedstrijden met een totaalscore van 7 – 0.
Niet-kampioenen[bewerken | brontekst bewerken]
2 augustus 2022
20:00 uur
AS Monaco Vlag van Frankrijk 1 – 1 Vlag van Nederland PSV Stadion: Stade Louis II, Monaco
Toeschouwers: 10.802
Scheidsrechter: Vlag van Italië Davide Massa
Disasi Goal 80' Verslag Goal 38' Veerman
   
 
9 augustus 2022
20:30 uur
PSV Vlag van Nederland 3 – 2 (n.v.) Vlag van Frankrijk AS Monaco Stadion: Philips Stadion, Eindhoven
Toeschouwers: 35.000
Scheidsrechter: Vlag van Spanje Jesús Gil Manzano
Veerman Goal 21'
Gutiérrez Goal 89'
de Jong Goal 109'
Verslag Goal 58' Maripán
Goal 70' Ben Yedder
   
 
Bijz.: PSV won over twee wedstrijden met een totaalscore van 4 – 3.

3 augustus 2022
20:00 uur
FC Dynamo Kiev Vlag van Oekraïne 1 – 0 Vlag van Oostenrijk Sturm Graz Stadion: Stadion ŁKS, Łódź, (Polen)[noot 2]
Toeschouwers: 6.092
Scheidsrechter: Vlag van Frankrijk François Letexier
Karavajev Goal 28' Verslag
   
 
9 augustus 2022
20:30 uur
Sturm Graz Vlag van Oostenrijk 1 – 2 (n.v.) Vlag van Oekraïne FC Dynamo Kiev Stadion: Merkur Arena, Graz
Toeschouwers: 14.007
Scheidsrechter: Vlag van Slowakije Ivan Kružliak
Højlund Goal 27'
Sarkaria Kreeg geel in de 90+5e minuut Kreeg opnieuw geel in de 105+1e minuutWeggestuurd in de 105+1e minuut 90+5', 105+1'
Verslag Goal 97' Vivcharenko
Goal 112' Tsyhankov
   
 
Bijz.: FC Dynamo Kiev won over twee wedstrijden met een totaalscore van 3 – 1.

2 augustus 2022
20:45 uur
Union Sint-Gillis Vlag van België 2 – 0 Vlag van Schotland Rangers Stadion: Den Dreef, Leuven
Toeschouwers: 1.100
Scheidsrechter: Vlag van Bosnië en Herzegovina Irfan Peljto
Teuma Goal 27'
Vanzeir Goal 76' (pen.)
Verslag
   
 
9 augustus 2022
20:45 uur
Rangers Vlag van Schotland 3 – 0 Vlag van België Union Sint-Gillis Stadion: Ibrox Stadium, Glasgow
Toeschouwers: 48.454
Scheidsrechter: Vlag van Griekenland Anastasios Sidiropoulos
Tavernier Goal 45' (pen.)
Čolak Goal 58'
Tillman Goal 79'
Verslag Kreeg geel in de 75e minuut Kreeg opnieuw geel in de 90+4e minuutWeggestuurd in de 90+4e minuut 75', 90+4' Amani
   
 
Bijz.: Rangers won over twee wedstrijden met een totaalscore van 3 – 2.

2 augustus 2022
21:00 uur
SL Benfica Vlag van Portugal 4 – 1 Vlag van Denemarken FC Midtjylland Stadion: Estádio da Luz, Lissabon
Toeschouwers: 53.346
Scheidsrechter: Vlag van Spanje Alejandro Hernández
Gonçalo Ramos Goal 17'Goal 33'Goal 61'
Fernández Goal 40'
Verslag Goal 78' (pen.) Sisto
   
 
9 augustus 2022
19:45 uur
FC Midtjylland Vlag van Denemarken 1 – 3 Vlag van Portugal SL Benfica Stadion: Cepheus Park Randers, Randers
Toeschouwers: 5.111
Scheidsrechter: Vlag van Servië Srđan Jovanović
Sisto Goal 63' Verslag Goal 23' Fernández
Goal 56' Henrique Araújo
Goal 88' Diogo Gonçalves
   
 
Bijz.: SL Benfica won over twee wedstrijden met een totaalscore van 7 – 2.

Play-offronde[bewerken | brontekst bewerken]

De play-offronde bestaat uit twee aparte constructies: een voor kampioenen en een voor niet-kampioenen. De loting vond plaats op 2 augustus 2022[7]. De heenwedstrijden worden gespeeld op 16 en 17 augustus, de terugwedstrijden op 23 en 24 augustus 2022. De verliezende clubs van beide constructies stromen door naar de groepsfase van de UEFA Europa League.

Loting[bewerken | brontekst bewerken]

Voorloting
Bij de lotingen wordt op basis van de UEFA Clubcoëfficiënt een lijst opgemaakt met geplaatste en ongeplaatste clubs, daarbij wordt een geplaatste club gekoppeld aan een ongeplaatste club, tenzij er alleen nog maar geplaatste of ongeplaatste clubs over zijn. In dat geval wordt de loting open.

Kampioenen
Geplaatst Ongeplaatst
Vlag van Kroatië Dinamo Zagreb *
Vlag van Servië Rode Ster Belgrado *
Vlag van Denemarken FC Kopenhagen
Vlag van Tsjechië FC Viktoria Pilsen *
Vlag van Azerbeidzjan FK Qarabağ *
Vlag van Noorwegen FK Bodø/Glimt *
Vlag van Israël Maccabi Haifa *
Vlag van Turkije Trabzonspor

* Deze club was tijdens de loting nog niet bekend.

Niet-kampioenen
Geplaatst Ongeplaatst
Vlag van Portugal SL Benfica *
Vlag van Schotland Rangers *
Vlag van Oekraïne FC Dynamo Kiev *
Vlag van Nederland PSV *

* Deze club was tijdens de loting nog niet bekend.

Overzicht[bewerken | brontekst bewerken]

Kampioenen

Aan de play-offronde voor kampioenen nemen acht teams deel: twee nieuwe clubs en de zes winnaars van de derde kwalificatieronde voor kampioenen.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FK Qarabağ Vlag van Azerbeidzjan 1 – 2 Vlag van Tsjechië FC Viktoria Pilsen 0 – 0 1 – 2
FK Bodø/Glimt Vlag van Noorwegen 2 – 4 Vlag van Kroatië Dinamo Zagreb 1 – 0 1 – 4 (n.v.)
Maccabi Haifa Vlag van Israël 5 – 4 Vlag van Servië Rode Ster Belgrado 3 – 2 2 – 2
FC Kopenhagen Vlag van Denemarken 2 – 1 Vlag van Turkije Trabzonspor 2 – 1 0 – 0

Niet-kampioenen

Aan de play-offronde voor niet-kampioenen nemen de vier winnende clubs van de derde kwalificatieronde voor niet-kampioenen deel.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FC Dynamo Kiev Vlag van Oekraïne 0 – 5 Vlag van Portugal SL Benfica 0 – 2 0 – 3
Rangers Vlag van Schotland 3 – 2 Vlag van Nederland PSV 2 – 2 1 – 0

Wedstrijden[bewerken | brontekst bewerken]

Kampioenen[bewerken | brontekst bewerken]
17 augustus 2022
18:45 uur
FK Qarabağ Vlag van Azerbeidzjan 0 – 0 Vlag van Tsjechië FC Viktoria Pilsen Stadion: Tofikh Bakhramovstadion, Bakoe
Toeschouwers: 31.150
Scheidsrechter: Vlag van Slovenië Slavko Vinčić
Verslag
   
 
23 augustus 2022
21:00 uur
FC Viktoria Pilsen Vlag van Tsjechië 2 – 1 Vlag van Azerbeidzjan FK Qarabağ Stadion: Doosan Arena,, Pilsen
Toeschouwers: 10.963
Scheidsrechter: Vlag van Portugal Artur Dias
Kopic Goal 58'
Kliment Goal 73'
Verslag Goal 38' Ozobić
   
 
Bijz.: FC Viktoria Pilsen won over twee wedstrijden met een totaalscore van 2 – 1.

16 augustus 2022
21:00 uur
FK Bodø/Glimt Vlag van Noorwegen 1 – 0 Vlag van Kroatië Dinamo Zagreb Stadion: Aspmyrastadion, Bodø
Toeschouwers: 7.762
Scheidsrechter: Vlag van Nederland Danny Makkelie
Pellegrino Goal 37' Verslag
   
 
24 augustus 2022
21:00 uur
Dinamo Zagreb Vlag van Kroatië 4 – 1 (n.v.) Vlag van Noorwegen FK Bodø/Glimt Stadion: Maksimirstadion, Zagreb
Toeschouwers: 18.349
Scheidsrechter: Vlag van Spanje Antonio Mateu Lahoz
Oršić Goal 4'
Petković Goal 35'
Drmić Goal 117'
Bočkaj Goal 120'
Verslag Goal 70' Grønbæk
   
 
Bijz.: Dinamo Zagreb won over twee wedstrijden met een totaalscore van 4 – 2.

17 augustus 2022
21:00 uur
Maccabi Haifa Vlag van Israël 3 – 2 Vlag van Servië Rode Ster Belgrado Stadion: Sammy Oferstadion, Haifa
Toeschouwers: 29.132
Scheidsrechter: Vlag van Spanje Carlos del Cerro Grande
Pierrot Goal 18'Goal 51'
Chery Goal 61'
Verslag Goal 27' Pešić
Goal 40' Kanga
   
 
23 augustus 2022
21:00 uur
Rode Ster Belgrado Vlag van Servië 2 – 2 Vlag van Israël Maccabi Haifa Stadion: Rajko Mitićstadion, Belgrado
Toeschouwers: 47.731
Scheidsrechter: Vlag van Engeland Anthony Taylor
Pešić Goal 27'
Ivanić Goal 43'
Verslag Goal 45+5' Sundgren
Goal 90' (e.d.) Pavkov
   
 
Bijz.: Maccabi Haifa won over twee wedstrijden met een totaalscore van 5 – 4.

16 augustus 2022
21:00 uur
FC Kopenhagen Vlag van Denemarken 2 – 1 Vlag van Turkije Trabzonspor Stadion: Parken, Kopenhagen
Toeschouwers: 27.520
Scheidsrechter: Vlag van Engeland Michael Oliver
Claesson Goal 9'
Lerager Goal 48'
Verslag Goal 79' Bakasetas
   
 
24 augustus 2022
21:00 uur
Trabzonspor Vlag van Turkije 0 – 0 Vlag van Denemarken FC Kopenhagen Stadion: Şenol Güneşstadion, Trabzon
Toeschouwers: 36.128
Scheidsrechter: Vlag van Nederland Danny Makkelie
Verslag
   
 
Bijz.: FC Kopenhagen won over twee wedstrijden met een totaalscore van 2 – 1.
Niet-kampioenen[bewerken | brontekst bewerken]
17 augustus 2022
21:00 uur
FC Dynamo Kiev Vlag van Oekraïne 0 – 2 Vlag van Portugal SL Benfica Stadion: Stadion ŁKS, Łódź, (Polen)[noot 2]
Toeschouwers: 16.450
Scheidsrechter: Vlag van Duitsland Felix Zwayer
Verslag Goal 9' Gilberto
Goal 37' Gonçalo Ramos
   
 
23 augustus 2022
21:00 uur
SL Benfica Vlag van Portugal 3 – 0 Vlag van Oekraïne FC Dynamo Kiev Stadion: Estádio da Luz, Lissabon
Toeschouwers: 58.705
Scheidsrechter: Vlag van Frankrijk Clément Turpin
Otamendi Goal 27'
Rafa Silva Goal 40'
Neres Goal 42'
Verslag
   
 
Bijz.: SL Benfica won over twee wedstrijden met een totaalscore van 5 – 0.

16 augustus 2022
21:00 uur
Rangers Vlag van Schotland 2 – 2 Vlag van Nederland PSV Stadion: Ibrox Stadium, Glasgow
Toeschouwers: 49.097
Scheidsrechter: Vlag van Italië Daniele Orsato
Čolak Goal 40'
Lawrence Goal 70'
Verslag Goal 37' Sangaré
Goal 78' Obispo
   
 
24 augustus 2022
21:00 uur
PSV Vlag van Nederland 0 – 1 Vlag van Schotland Rangers Stadion: Philips Stadion, Eindhoven
Toeschouwers: 34.893
Scheidsrechter: Vlag van Polen Szymon Marciniak
Verslag Goal 60' Čolak
   
 
Bijz.: Rangers won over twee wedstrijden met een totaalscore van 3 – 2.