Lijst van Europese bluegrassfestivals

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Dit is een lijst van Europese bluegrassfestivals.

Maand Festivalnaam Waar Land Website Opmerkingen
januari Lonesome Pine Indoor Country Festival Sunne Värmland Zweden www.lonesomepine.nu -
februari Gainsborough Old Time Festival Gainsborough Engeland www.foaotmad.org.uk -
maart Bristol Bluegrass Day Bristol Engeland www.bristolfolkhouse.co.uk/ -
maart Northern Picking Party Valthermond Nederland www.peternoorman.nl/np/ -
maart Bath International Music Festival Bath Engeland bathfestivals.org.uk -
april International Workshop of Acoustic Music Virton België www.hamawe.be www.musiqueacoustique.org/joomla_fr -
april FBMA Spring Bluegrass Weekend Centre Omnisport de Vichy Frankrijk www.france-bluegrass.org -
april Bluegrass Camp Germany Fischbachau/München Duitsland bluegrasscampgermany.com -
april Northampton Bluegrass Festival Northampton Engeland Facebookpagina van het Northampton Bluegrass Festival -
april Bluegrass Nature - Stage Bluegrass Intensif Saint-Donat-sur-l'Herbasse Frankrijk www.bluegrassnature.com -
april Sore Fingers Week Kingham Engeland www.sorefingers.co.uk Een week van het leren van muziek, storingen en goede tijden, grote internationale leraren alle bluegrass instrumenten en zang
april Stage Bluegrass en Gascogne 32330 Gondrin Frankrijk www.bluegrassnature.com -
april/mei Kilkenny Rhythm 'n' Roots Festival Kilkenny Ierland www.kilkennyroots.com Rootsmuziek, sterke Ierse en Old - Time smaak
mei Alie Rohling Festival "Pickers against Cancer" zaal de Loo - Looweg 38 Coevorden Nederland www.alierohlingfestival.nl Beneficial concert, alle fondsen die gaan naar de Nederlandse Stichting tegen Kanker.
mei Venner Folk Frühling Venne Duitsland www.folkfruehling.de accent op folk
mei Oldtime Music Meeting Wippenhausen Kirchdorf Duitsland www.oldtimemusic.de Muzikanten alleen registratie verplicht
mei Orwell Bluegrass Festival Orwell Crossing Engeland www.orwellbluegrass.co.uk -
mei The Wharf Bluegrass Weekend North Worcestershire Engeland www.wharfbluegrass.com -
mei International Bühl Bluegrass Festival Bühl Duitsland www.bluegrassfestivalbuehl.de opgericht 2002, stads sponsorship
mei Italian Bluegrass Meeting Sarzana Italië bluegrassmeeting.wordpress.com -
mei Spring Bluegrass Festival Willisau Zwitserland www.bluegrass-willisau.ch -
mei Jamboree Strakonice Tsjechië www.jamboree-cz.com -
mei Internationales Kötzer Country Music Festival Günzhalle, 89359 Koetz Duitsland www.cwf-koetz.de -
mei Sacrewell Spring Camp (Friends of American Oldtime Music and Dance) Gainsborough Engeland www.foaotmad.org.uk -
mei EWOB Convention & Tradeshow Voorthuizen Nederland www.ewob.eu ongeveer 40 bands, tijdens 3 days, internationale bezetting
juni Coastline Bluegrass Music Event Bryn Ffanigl Ganol Farm, Dolwen, Llanddulas Wales www.coastlinebluegrass.co.uk -
juni Karl May Festtage Radebeul Duitsland www.karl-may-fest.de bluegrass en line-dance bij het vieren van beroemde wild Duitsland west auteur
juni Hamawé Roots Festival Ethe/Virton België www.musiqueacoustique.org, www.hamawe.be op de boerderij Roiseux
juni GrevenGrass Bluegrassfestival Greven Duitsland www.grevengrass.de -
juni Boet'n Deure Festival Odoorn Nederland www.boetndeure.nl -
juni FBMA Spring Bluegrass Weekend (Pentecôte) près de Rennes, à la Maison Familiale Rurale Horticole "Les Rabinardières" Frankrijk www.france-bluegrass.org -
juni Ruotsinpyhtää Bluegrass Rendevous Helsinki Finland www.rootsinpyhtaa.fi Finland´s oudste uit 1988
juni Big Bear Festival De Kimme, Zuidlaren Nederland www.strictlycountry.nl bluegrass & accoustische country muziek - Europese & Amerikaanse bands
juni Banjo Jamboree Čáslav Tsjechië www.banjojamboree.cz oudste Europees bluegrass festival. Bijzonder gastvrij, gratis kamperen internationale line-up
juni Festival sur la Route de Tullins Isere Frankrijk www.tullinsfestival.com -
juni The Open House Festival PO Box 272, Bangor BT20 5WX, Noord-Ierland www.openhousefestival.com -
juni Trad en Fete La Grange Rouge Frankrijk www.lagrangerouge.org -
juni Bluegrass Večer Horná Poruba Slowakije www.bluegrass-vecer.akusticka.sk -
juni Bluegrass By The Lake Radnor Arms, Llowes Engeland Facebookpagina van Bluegrass By The Lake "No concerts, just picking"


juni Pijnackerplein Bluegrassfestival Pijnackerplein, Rotterdam Nederland www.bluegrassfestival.nl bluegrass, swamp-blues, hillbilly, country, folk, western-swing en rockabilly
juni Low Countries Bluegrass Festival Oelegem, Vlaanderen België www.lcbf.be sinds 2013
juni Westport Folk and Bluegrass Festival Westport, Co. Mayo Ierland westportfolkandbluegrass.com opgericht 2007, internationale bezetting
juni Tamworth Bluegrass Festival Tamworth, Staffordshire Engeland tamworthbluegrass.co.uk -
juni East Anglian Bluegrass Festival Steeple Morden Engeland www.eabg.org.uk -
juni/juli Haapavesi Folk Festival Haapavesi Finland www.haapavesifolk.com -
juni/juli TFF Rudolstadt (roots folk world music) Rudolstadt Duitsland www.tff-rudolstadt.de City organized
juli Torsåker Bluegrass Festival Torsaker Zweden www.bluegrass.nu -
juni/juli North Wales Bluegrass Festival Conwy Engeland www.northwalesbluegrass.co.uk established 1989
juli Munich BlueGrass Festival München Duitsland www.munichbluegrassfestival.de Muziek op de boerderij
juli Bluegrass Festival Gunderinseli Thun Zwitserland www.avcc.ch -
juli Athy Bluegrass Festival Athy Ierland www.athy-bluegrass.com Irelands oudste jaarlijkse Bluegrass evenement, opgericht 1991
juli Americana Festival Newark Engeland www.americana-international.co.uk
juli Totaal Festival Bladel Nederland www.totaalfestival.nl
juli Nääsville Bluegrass Festival Frölunda Zweden www.naasville.se Thorsten Jakobsson, Ljungklämmev. 10, 448 31 Floda, Sweden, thorstenj (at) swipnet.se
juli Risor Bluegrass Festival Risor Noorwegen risorbluegrassfestival.wordpress.com muziek op het podium en workshops de week voorafgaand aan het festival
juli XIV WESTERN PIKNIK 2011, Folk, Blues, Country & Bluegrass Festival Wolin Park, Sulomino Polen www.western-piknik.pl -
juli Cerexhe Festival Cerexhe België www.cerexhefestival.be Country, Est. 1985
juli Cambridge Folk Festival Cambridge Engeland www.cambridgefolkfestival.co.uk -
juli Country Rendez-Vouz de Craponne Craponne sur Arzon Frankrijk festivaldecraponne.com -


juli South Essex Bluegrass Festival Condovers Scout Camp Site, Tilbury, Thurrock, Essex Engeland southessexbluegrass.co.uk -
juli The Holford Arms Picking Weekend The Holford Arms, Knockdown, Gloucestershire Engeland www.theholfordarms.co.uk -


juli/augustus Lonesome Pine Festival Canis-Lysvik Zweden www.lonesomepine.nu -
augustus La Roche Bluegrass Festival La Roche-sur-Foron Frankrijk www.larochebluegrass.fr -
augustus International Bluegrass and Acoustic Music Festival Abaliget Hongarije www.hubma.hu Drie dagen bluegrass en akoestische muziek aan de oever van het meer op het Hongaarse platteland
augustus Surrey Mini Bluegrass Festival Mickleham Village Hall Engeland www.surreybluegrass.com -
augustus Sacrewell Summer Camp (Friends Of American Oldtime Music And Dance) Gainsborough Engeland www.foaotmad.org.uk -
augustus Bluegrass Family Festival Stetten Zwitserland www.bluegrassfamily.ch familie georiënteerd festival een belangrijke steunpilaar in de Zwitserse bluegrass gemeenschap
augustus Gränna Bluegrass Festival Gränna Zweden www.grennabluegrassfestival.n.nu -
augustus Dunmore East Bluegrass Festival Dunmore East Ierland www.waterford-dunmore.com Opgericht in 1995
augustus Tonder Folk Festival Tonder Denemarken www.tf.dk -
augustus Bluegrass Nature - Stage Bluegrass Intensif Saint-Donat-sur-l'Herbasse Frankrijk www.bluegrassnature.com -
augustus Picnic Festival - Fest-Jam 5032 Mazy België www.bluegrassjam.be -
augustus Didmarton Bluegrass Festival Kemble Airfield, Didmarton Engeland www.didmarton-bluegrass.co.uk internationale bezetting
augustus Appalachian and Bluegrass Music Festival Omagh Noord Ierland www.nmni.com gevestigd in een historisch folk park opgericht 1992 internationale line-up


september Bluegrass Marathonu Borovanech u Tachova Tsjechië www.bgmarathon.cz established 1979
september Int. Bluegrass Meeting Kulturgewächshaus Birkenried Gundelfingen Duitsland www.cwf-koetz.de Muziek in het Greenhouse
september Sunny Mountain Bluegrass Festival Stettfurt Zwitserland www.sunnymountaingrass.ch
september Gower Bluegrass Festival Parkmill, Gower, nabij Swansea, Wales www.gowerbluegrass.co.uk -
september Sweet Sunny South Festival Hastings Engeland www.sweetsunnysouth.co.uk -
september Cornish Bluegrass Festival Newquay Engeland www.cornishbluegrass.co.uk vanaf 2004
september Moniaive Michaelmas Bluegrass Festival Moniaive, Dumfries, Schotland Engeland www.moniaivebluegrass.co.uk -
september Banjoree European 5-String Banjo Meeting Hagen Duitsland www.banjoree.com Bijeenkomst van banjopickers, ook met gitaar en mandoline workshops
september Castle Picking Party Het Kasteel, Groningen Nederland www.castlepicking.nl bluegrass, oldtime, country, folk, , singer-songwriters
september/oktober Bruff Bluegrass Festival Main St, Bruff, Co. Limerick Ierland www.bruffbluegrass.blogspot.com Een heel bijzondere gebeurtenis speelt zich af in drie zalen. In de schemering sessies gedurende drie dagen. Banjo en gitaar workshops en bijeenkomsten 's middags op zondag
september/oktober "Pick Your Passion", Adiaha's Bluegrass Camp n/Munich Duitsland www.banjocamp.de -
oktober Sore Fingers Weekend Kingham Engeland www.sorefingers.co.uk workshopweekend: leer een instrument spelen en jammen
oktober Bluegrass Beeg Internationaal festival conventie en tradeshow Grevenbicht Nederland www.bluegrassbeeg.nl/ Opgericht in 2013
oktober Old Time Country Festival Breitisaal 8185 Winkel Zwitserland www.rockingchair.ch/festivals.html gemaakt door Amerikaanse folk club Rocking Chair
november Al Ras Old-Time & Bluegrass Festival Mollet del Valles, Barcelona Spanje nuke.alras.es Opgericht 2001