Naar inhoud springen

Maloja (regio)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Maloja
Regiun Malögia
Region Maloja
Regione Maloja
Regio in Zwitserland Vlag van Zwitserland
Maloja (Zwitserland)
Maloja
Regio Landquart
Situering
Kanton Graubünden
Coördinaten 46°30'NB, 9°46'OL
Algemeen
Oppervlakte 973,58 km²
Portaal  Portaalicoon   Zwitserland

De regio Maloja (Reto-Romaans: Regiun Malögia; Duits: Region Maloja ; Italiaans: Regione Maloja ) is een bestuurlijke eenheid binnen het kanton Graubünden. De regio heeft een oppervlakte van 973,58 km² en telt 18.309 inwoners.

De regio werd gevormd op 1 januari 2017, toen de districten en cirkels van Graubünden werden opgeheven, waaronder het district Maloja.

Tot de regio behoren de volgende gemeenten:

Gemeentenaam Inwoners
(31-12-2024)
Oppervlakte
(km²)
Bever61845,75
Bregaglia1.591251,42
Celerina/Schlarigna1.41524,02
La Punt Chamues-ch75063,28
Madulain19616,29
Pontresina2.072118,18
Sankt Moritz4.99728,69
Samedan2.901113,79
S-chanf713138,03
Sils im Engadin/Segl70863,58
Silvaplana1.12444,77
Zuoz1.22465,78